Jump to content

Може ли се веровати у Бога и имати поверења у теорију еволуције


Дејан

Препоручена порука

пре 4 минута, kordun рече

ja ti naveo primjer sa prirodom zivota sto je zvanicno jedna od najvecih misterija za nauku, nista manja od ispravne teorije gravitacije,  za tebe su to baljezgarije, znaci imamo sa jedne strane enigmu u nauci, sa druge strane imamo iz religije da zivot uzrokuje duh zivotni kako je navedeno u knjizi postanja, sto nauka ne prihvata jer ne moze da objasni , a ti ovdje tvrdis da nauka i crkva nemaju ni jedan konflikt, ko sad tu baljezga, ja ili ti?

Ti naravno... sad si počeo da baljezgaš ne samo o tome šta ti tvrdiš, nego i o tome šta sam ja tvrdio...  :)

(poslednje utočište čoveka koji je svestan da nije u pravu a neće da odustane)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, kordun рече

pa nemas sta drugo da kazes, brzo okreces na taktiku nipodastavanja, to si ti. 

Naprotiv, imam šta da kažem i rekao sam ti... baljezgaš o tome šta sam ja tvrdio... i ti onda pokažeš da ja jesam negde u ovoj raspravi tvrdio "da nauka i crkva nemaju ni jedan konflikt" i ja ispadnem lažov...

ili

napišeš "pa nemas sta drugo da kazes, brzo okreces na taktiku nipodastavanja, to si ti." i potvrdiš da jesi baljezgao... :D

(ili još gore, da uopšte ne kapiraš razliku izmešu toga što si napisao i onoga što sam ja napisao)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Avocado рече

Naprotiv, imam šta da kažem i rekao sam ti... baljezgaš o tome šta sam ja tvrdio... i ti onda pokažeš da ja jesam negde u ovoj raspravi tvrdio "da nauka i crkva nemaju ni jedan konflikt" i ja ispadnem lažov...

ili

napišeš "pa nemas sta drugo da kazes, brzo okreces na taktiku nipodastavanja, to si ti." i potvrdiš da jesi baljezgao... :D

(ili još gore, da uopšte ne kapiraš razliku izmešu toga što si napisao i onoga što sam ja napisao)

 

pa iz onoga sto ti pises tako proizilazi, jer je to univerzalno primjenjivo na bilo koji problem, bilo koji problem crkva da ima sa naukom moze da se opravda time  da se nauka  ne bavi natprirodnim stvarima, advokatske fore, samo sto realnost nije bas takva, a ja sam ti naveo krupan primjer sa prirodom zivota,  zivot ne bi nikako za nauku trebao biti natprirodan i ona se bavi tim pitanjem, znaci naveo sam ti primjer gdje to tvoje sto si napisao u prvoj replici ne  prolazi, nisi sve obuhvatio, ne moze svaki problem da se svede na natprirodno i prirodno

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, kordun рече

pa iz onoga sto ti pises tako proizilazi, jer je to univerzalno primjenjivo na bilo koji problem, bilo koji problem crkva da ima sa naukom moze da se opravda time  da se nauka  ne bavi natprirodnim stvarima, advokatske fore, samo sto realnost nije bas takva, a ja sam ti naveo krupan primjer sa prirodom zivota,  zivot ne bi nikako za nauku trebao biti natprirodan i ona se bavi tim pitanjem, znaci naveo sam ti primjer gdje to tvoje sto si napisao u prvoj replici ne  prolazi, nisi sve obuhvatio, ne moze svaki problem da se svede na natprirodno i prirodno

Ne, nisi mi naveo primer... primer bi bio: evo vidi u peer reviewed naučnom časopisu ovaj naučni rad u kojem se iznose tvrdnje o natprirodnom (bilo tvrdnja da postoji, bilo tvrdnja da natprirodno ne postoji)... pošto tako nešto naravno nećeš naći jer se nauka ne bavi natprirodnim, možeš samo da piskaraš koješta što ja nazivam "baljezganje"... a ti kako hoćeš... :)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Avocado рече

Ne, nisi mi naveo primer... primer bi bio: evo vidi u peer reviewed naučnom časopisu ovaj naučni rad u kojem se iznose tvrdnje o natprirodnom (bilo tvrdnja da postoji, bilo tvrdnja da natprirodno ne postoji)... pošto tako nešto naravno nećeš naći jer se nauka ne bavi natprirodnim, možeš samo da piskaraš koješta što ja nazivam "baljezganje"... a ti kako hoćeš... :)

 

pa bavi se, ima mnogo naucnika koji se bave tim stvarima, bar pokusavaju

evo ti jednog ruskog naucnika sa citavim nizom literature iz te oblasti , inace doktor fizike na tehnickom univerzitetu u petrogradu

http://www.korotkov.eu/books-by-dr-konstantin-korotkov/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, kordun рече

pa bavi se, ima mnogo naucnika koji se bave tim stvarima, bar pokusavaju

evo ti jednog ruskog naucnika sa citavim nizom literature iz te oblasti , inace doktor fizike na tehnickom univerzitetu u petrogradu

http://www.korotkov.eu/books-by-dr-konstantin-korotkov/

Ima svakako mnogo ljudi sa diplomama i titulama koji se bave raznim stvarima u svoje slobodno vreme... neki od njih skijaju (pa ne kažemo da nauka skija)... neki od njih se kuglaju i igraju fudbal (pa ne kažemo da se nauka kugla i igra fudbal)... a neki od njih i pišu razne knjige...

Zato i nisam pitao da mi navedeš nekog "naučnika" koji je napisao neku knjigu o natprirodnom, već naučni rad objavljen u peer reviewed naučnom časopisu...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, grigorije22 рече

Pitanjem duse bavi se neurobiologija. Cuveni fenom split brain.

ma citava neuronauka u prvom redu, ali u zadnje vreme bave se mnogo i kvantni fizicari, eto ovaj rus cak ima 12 patenata u vezi nekih kamera koje snimaju energije tijela i snimao je tijelo u trenutku smrti, sta ga ja znam, ali tako pise

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Ima svakako mnogo ljudi sa diplomama i titulama koji se bave raznim stvarima u svoje slobodno vreme... neki od njih skijaju (pa ne kažemo da nauka skija)... neki od njih se kuglaju i igraju fudbal (pa ne kažemo da se nauka kugla i igra fudbal)... a neki od njih i pišu razne knjige...

Zato i nisam pitao da mi navedeš nekog "naučnika" koji je napisao neku knjigu o natprirodnom, već naučni rad objavljen u peer reviewed naučnom časopisu...

tacno sam znao da ce ti to biti iduci komentar, eto taj rus ti je publikovao radove po naucnim casopisima potrazi si sam ako ne vjerujes, ja nemam za to vremena

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Avocado рече

Ne, nisi mi naveo primer... primer bi bio: evo vidi u peer reviewed naučnom časopisu ovaj naučni rad u kojem se iznose tvrdnje o natprirodnom (bilo tvrdnja da postoji, bilo tvrdnja da natprirodno ne postoji)...

Читала сам једном у оном часопису баш онако стручном за та питања, јооој како се оно зове.... а да, Треће Око. Је ли то перивјудовано? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, kordun рече

to je samo jeftina filozofska konstrukcija, nauka se bavila pitanjem duse bavi se i danas ,  interesantno kako vas par tu na forumu ponavljate tudje jeftine izraze kao svoje , kao da ste neki papagaji, a za ovu tvoju konstrukciju naturalisticko objasnjenje treba ti dati nobelovu medalju

Mnogo pricaju a nista ne kazu, to su ateisti. Pozivaju se na nauku a ona zapravo svojim napredovanjem sve vise potvrdjuje postojanje Boga. Koliko mnogo misterija postoji a koliko malo odgovora, nikad mi nece biti jasno iz kog to ugla gledaju na svet pa su im nauka i ljudsko znanje postali zvezde vodilje. Jedan poznati naucnik, fizicar, kaze da su ljudi osudjeni na izumiranje i da im nema spasa dok god su u univerzumu, jedini spas je bekstvo iz univerzuma. Ovo je samo jedan, za mene najsveziji primer, zato ga i spominjem, pade mi na pamet, gde nauka  potvrdjuje postojanje Boga, a koliko ih samo ima, i koliko najvecih umova sveta su zakljucili da postoji kako to oni zovu "nesto" .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, kordun рече

tacno sam znao da ce ti to biti iduci komentar,

12:smeha::))

Pa što si onda pisao?

- navedi naučni rad koji to potvrđuje...

- evo ti knjiga,

- to nije isto, pitao sam za naučni rad,

- e tačno sam znao da ćeš to da kažeš.

no-shit-sherlock_o_850672.jpg

 

пре 3 минута, kordun рече

eto taj rus ti je publikovao radove po naucnim casopisima potrazi si sam ako ne vjerujes, ja nemam za to vremena

Let me get this straight ako ne verujem tebi da je on publikovao radove koje ti nisi pročitao, onda bi ja trebalo da ih potražim? :D

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, kordun рече

ma citava neuronauka u prvom redu, ali u zadnje vreme bave se mnogo i kvantni fizicari, eto ovaj rus cak ima 12 patenata u vezi nekih kamera koje snimaju energije tijela i snimao je tijelo u trenutku smrti, sta ga ja znam, ali tako pise

Svaki neuronaucenjak ima mali neuronaucni trebnik koji drzi u dzepu. Docim, kvantni fizicari nikad ne mogu da budu sigurni u kojem im je dzepu dok ne pogledaju.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Djapa рече

nikad mi nece biti jasno iz kog to ugla gledaju na svet

:dobro:

 

пре 6 минута, Djapa рече

Jedan poznati naucnik, fizicar, kaze da su ljudi osudjeni na izumiranje i da im nema spasa dok god su u univerzumu, jedini spas je bekstvo iz univerzuma. Ovo je samo jedan, za mene najsveziji primer, zato ga i spominjem, pade mi na pamet, gde nauka  potvrdjuje postojanje Boga, a koliko ih samo ima, i koliko najvecih umova sveta su zakljucili da postoji kako to oni zovu "nesto" .

Naravno nisi si potrudio da saznas i shvatis zasto fizicari smatraju to sto si naveo... :)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...