Jump to content

Имам „право“ да преварим супружника – шта неправославна психологија заиста заступа?


JESSY

Препоручена порука

Де си бре, Гризли, како острввљанке? :)

 

Ево, подвизавам се по плажама па не стижем да се јавим... Супер. Кад би постојао рај на Земљи, био би овде негде. ;)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tamo gdje ima prevara obicno seksualni zivot ne funkcionise dobro, i problem je negdje mnogo dublje na emotivnom planu te onda jedno ili oboje supruznika pate. Taj psiholog je mozda govorio u kontekstu nekog specificnoj slucaja gdje postoji nevjera, ali nijedno ni drugo ne zele da se razvedu te je onda on savjetovao drugoj prevarenoj strani da malo da sebi oduska. 

 

Inace prevare je bezveze, mislim da ako je samo jedan supruznik spreman na prevaru ovo drugo ne treba da trpi ni po koju cijenu ako mu ta prvara donosi emotivnu bol. Druga je stvar kad se dvoje dogovore da im je svejedno sta ce drugo da radi. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije isto kad zena prevari muza i kad muz prevari zenu ... Zar ne ?

 

A razlika je?...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима


Реци: «Волим те и дајем ти слободу да радиш шта хоћеш.» И човек ће одговорити: «То је права љубав! Тако се односиш према мени да желим да будем с тобом, зато што ме поштујеш!»

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razlika je u tome sto je zeni lakse da oprosti prevaru ... :citac:

 

Arso, a sto to mislis?

 

Ili mozda samo zena zna da servira osvetu hladnu, da manipulise, na povrsini da oprosti a onda da igricama ucini zivot nepodnosljivim.

Nekad je zena samo to i mogla, da cuti trpi i manipulise kako zna i ume. Ako fino i diskretno to radi zvala se mudra zena.

Bioloski, fizicki, emotivno, oprastanje nema nikakve veze sa polom

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razlika je u tome sto je zeni lakse da oprosti prevaru ... :citac:

 

Ovo jedino ako ti za sebe tako smatras...

 

Bioloski, fizicki, emotivno, oprastanje nema nikakve veze sa polom

 

Nema.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razlika je u tome sto je zeni lakse da oprosti prevaru ... :citac:

Жене можда лакше пристају да остану у браку после преваре, ко лакше опрости, да ли мушкарци или жене, то је ипак индивидуална ствар.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што женско уме да се укопа. Не слажем се да су жене манипулаторке и склоне хладној "освети", мислим једнако колико су и мушкарци. Свако треба да бира оно што му одговара. И да не лаже себе. Само, онима који варају живот увек проследи рачун који треба да плате.

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Arso, a sto to mislis?

Ili ...

Ja to tako dozivljavam . Muskarcu je teze da prihvati da njegova zena u njemu ne vidi citav univerzum . On bi zeleo da njegovo lice zaklanja citav svet . Da svi konci budu u njegovim rukama ... S druge strane , stoji zena , po prirodi potpuno suprotno bice ... I tako ... Nemam puno vremena , tako da odgovaram na brzinu ... Ne opravdavam nikog , samo povrsno komentarisem ... Interesantna tema ... Pouzdravcic... :citac:

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што женско уме да се укопа. Не слажем се да су жене манипулаторке и склоне хладној "освети", мислим једнако колико су и мушкарци. Свако треба да бира оно што му одговара. И да не лаже себе. Само, онима који варају живот увек проследи рачун који треба да плате.

 

Anika nisam rekla da su sklonije, niti da su zene po difoltu takve i takve.

Govorila sam iz ugla realnosti u Srbiji, u kojoj je jos uvek u mnogim krajevima razvod gori od smrti, realnost u kojoj je zena drustvenim pritiskom naterana da trpi a bol koji oseca zbog izdaje, zbog raznih stvari ne moze da kanalise na neki zdraviji nacin.

Ovo sto sam ja rekla su reci starijih zena, da zena treba da zna kako da manipulise, da nauci svoju zensku decu, da uvek budu mazne i fine i na izgled sve tolerisu muskarcima, al da naprave tako da bude po njihovom, samo da izgleda da je muzevljeva ideja...i jos mnogo toga, detalji sad zavise od kraja Srbije tj od mesta do mesta.

Kada tebe muz prevari, ili koja god da je situacija u pitanju, a ne smes da se razvedes, prosta logika psiholoska coveka je da to negde mora da ispliva, ne zato sto je priroda zene da bude manipulator nego sto im je to nekad bila jedina opcija.

Sad zene imaju sve vise opcija, poenta nije da bilo ko nametne razvod ili ostajanje, razvod jer je jelte to sad ono slobode emancipacije i cudesa ili ostajanje kao jelte pravoslavno...poenta je da svako treba da bude slobodan da u skladu sa sobom, sa supruznikom, sa sopstvenom situacijom, zeljama, cemu sve ne, bude slobodan da donese kakvu god odluku zeli.

Ne da se forsira da je ostajanje u nezdravom braku i trpljenje satro pravoslavno i pobozno, a odlazak neki savremeni drugi kraj novcica.

Tada ce nestati i potreba za manipulacijom, jer ce zena imati pravo da ispolji i ljutnju i razocaranost i da donosi samostalno odluke i sta sve ne.

Mi jos nismo dotle dosli, u pravoslavnom realnom zivotu, jos uvek ima toga dosta - ali treba da trpiiiis.

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам, ја то гледам по себи. Какво трпљење, шут-карта и немамо шта да причамо. :ani_biggrin: Знам жене које трпе и то су такве катастрофе од бракова и од породица да је то страшно. А како им је изнутра само оне знају. 

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба увек опростити, јер Бог нам поручује да, ако опростимо, би ће нам опроштено.

Ми се на теми упорно хватамо за тешке преваре, а шта ће мо за оне ситне које се далеко чешће дешавају?

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...