Jump to content

Имам „право“ да преварим супружника – шта неправославна психологија заиста заступа?


JESSY

Препоручена порука

Не знам, ја то гледам по себи. Какво трпљење, шут-карта и немамо шта да причамо. :ani_biggrin: Знам жене које трпе и то су такве катастрофе од бракова и од породица да је то страшно. А како им је изнутра само оне знају.

... Eto... vidis ... Ne mora prevara da prelije casu ... Te katastrofe od brakova su u svakom pogledu katastrofe i kad se supruznici razdvoje , opet prave katastrofe , svoju katastrofu prenose iz braka u brak ... Nije ni to resenje ... NZM... Neka nam je Bog u pomoci .

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба увек опростити, јер Бог нам поручује да, ако опростимо, би ће нам опроштено.

Ми се на теми упорно хватамо за тешке преваре, а шта ће мо за оне ситне које се далеко чешће дешавају?

 

Mozes li da objasnis poblize sta podrazumevas pod sitnim prevarama?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mozes li da objasnis poblize sta podrazumevas pod sitnim prevarama?

Ево, навешћу један хипотетички пример.

Рецимо ја купим неки производ који кошта 20000, а жени кажем да сам платио мање, да се не би она сикирала и бунила што сам ја толико платио.

Те ситне преваре занемарујемо, али у тим стварима које занемаримо могу да се десе и неке озбиљне ствари.

Конкретно у овом примеру, човек би могао да сматра да је урадио позитивну ствар, није жену насикирао и сачувао мир у кући, и ако је рекао лаж.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, навешћу један хипотетички пример.

Рецимо ја купим неки производ који кошта 20000, а жени кажем да сам платио мање, да се не би она сикирала и бунила што сам ја толико платио.

Те ситне преваре занемарујемо, али у тим стварима које занемаримо могу да се десе и неке озбиљне ствари.

Конкретно у овом примеру, човек би могао да сматра да је урадио позитивну ствар, није жену насикирао и сачувао мир у кући, и ако је рекао лаж.

 

To nije nikakava prevara. Sakrio si neku cinjenicu da je ne bi iznervirao. Cak je i bolje sto si tako postupio, osim ako takvo postupanje nije imalo nekakve druge konsekvence. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, навешћу један хипотетички пример.

Рецимо ја купим неки производ који кошта 20000, а жени кажем да сам платио мање, да се не би она сикирала и бунила што сам ја толико платио.

Те ситне преваре занемарујемо, али у тим стварима које занемаримо могу да се десе и неке озбиљне ствари.

Конкретно у овом примеру, човек би могао да сматра да је урадио позитивну ствар, није жену насикирао и сачувао мир у кући, и ако је рекао лаж.

само што си навео лош пример, обично су жене те које крију колико су шта платиле :)))

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mora da se salis...

Brak u kome su lazi "opravdane" da se supruznik ne bi uzrujao je sprdnja. Ako ne mozes da konstruktivno razgovaras i dogovaras se sa supruznikom je pakao nedostatka komunikacije, bazicnog pistovanja.

Pazi to, njegovom visocanstvu je mrsko da razgovara, ne moze vise da je izudara i radi sta hoce, a ne zna kako da se dogovori pa op slazi. Zlo i naopako.

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

само што си навео лош пример, обично су жене те које крију колико су шта платиле :)))

Обично да, али ипак може да се деси и по оној нашој пословици:

"Повика на вука, а лисица месо једе,, :)))

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mora da se salis... Brak u kome su lazi "opravdane" da se supruznik ne bi uzrujao je sprdnja.

Како то мислиш да  до сада ниси видео те ципеле, јел знаш ти од кад сам их ја купила, још за 8. март пре три године од оних пара што си ми дао, па дааааааа, толико ти примећујеш на мени, уместо да кажеш како су дивне, и како ми добро стоје.... 12:smeha:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko voli nek izvoli.Sve je dato al nije sve na korist.Neko zivi sveto ceo zivot pa se na kraju pogordi a neko se pokaje na krstu.Samo opusteno niko od sebe jos pobegao nije.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како то мислиш да  до сада ниси видео те ципеле, јел знаш ти од кад сам их ја купила, још за 8. март пре три године од оних пара што си ми дао, па дааааааа, толико ти примећујеш на мени, уместо да кажеш како су дивне, и како ми добро стоје.... 12:smeha:

 

Curka...

Mada kontam, naslusala sam se takvih prica, od svojih tetaka, od onog crni fond, nemoj govoriti kolika ti je plata, uvek slazi za malo i ostavljaj sa strane, sve neke teorije zavere, igre ko je jaci i ciji je duzi i ko ce koga prvo zeznuti, pa bolje da zene zeznu muzeve nego obrnuto...

Men'se to gadi sta cu :)

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Curka...

Mada kontam, naslusala sam se takvih prica, od svojih tetaka, od onog crni fond, nemoj govoriti kolika ti je plata, uvek slazi za malo i ostavljaj sa strane, sve neke teorije zavere, igre ko je jaci i ciji je duzi i ko ce koga prvo zeznuti, pa bolje da zene zeznu muzeve nego obrnuto...

Men'se to gadi sta cu :)

Заборавила сам да сам тебе цитирала ...зезам се :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali ako supruznik (najcesce zena:) ) pravi problem oko neke nebitne stvari, bolje to precutati radi mira u kuci :)

Види се да и ти ниси ожењен :)....како то мислиш да жени "прећутиш нешто"???

 

П.С. Ако те жена пита нешто, буди сигуран да већ зна одговор. :D

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заборавила сам да сам тебе цитирала ...зезам се :)

 

Znam, al znas kad znas takve ljude da to nije smesno...meni je tuzno koliko smo mi satro fol pravoslavni, sve se nesto busamo u prsa, a ovako manipulacija nam je svakodnevni dogadjaj...to se zove sizofrenija duse...men to nije smesno :(

 

Al nisam bas toliki tupavac da ne kontam salu, hehe :)

:sunce:

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...