Jump to content

REKAO SUROVU ISTINU Bogataš objasnio zbog čega ste siromašni!

Оцени ову тему


Снежана

Препоручена порука

Vlasnik Alibaba platforme otvorio dušu

 

REKAO SUROVU ISTINU Bogataš objasnio zbog čega ste siromašni!

56b10313-8760-4ac5-842c-77170a0a0a64-jac

 

 

Osnivač kineske platforme za web trgovinu Alibaba Jack Ma kazao je da su najgori radnici – siromašni ljudi. 

- Dajte im besplatno, misle da je to zamka. Recite im da je to mala investicija, oni će reći da ne mogu mnogo da zarade. Dajte im prijedlog da ulože mnogo, oni će reći da nemaju novca. Predložite im da probaju nove stvari, žalit će se da nemaju nikakvog iskustva. Recite im da je to što rade tradicionalan posao, oni će reći da je teško raditi ga. Ako im kažete da je to što rade novi poslovni model, oni će reći da je to MLM marketing (način distribucije u kojem firma prodaje svoje proizvode putem samostalnih distributera krajnjim kupcima) – rekao je jedan od najbogatijih ljudi u Kini i dodao:

</div> <div id='passback-wb9b4e3d5a8'></div>

- Ako im pak, predložite da otvore prodavnicu, oni će se žaliti da nemaju slobode. Kada im predložite da pokrenu novi posao, reći će vam da nisu dovoljno stručni.

Ma je također rekao da siromašni ljudi vole da za sve pitaju “Google”, da slušaju prijatelje koji su beznadežni kao i oni. Oni misle više od univerzitetskog profesora, a rade manje od slijepog čovjeka, prenose agencije Jackovo mišljenje.

- Samo ih pitajte, šta rade i neće moći da vam odgovore – rekao je on.

Na kraju je iznio svoj zaključak:

- Umjesto da vaše srce kuca brže, zašto jednostavno ne djelujete brže malo? Umjesto da samo razmišljate o nečemu, zašto ne učinite nešto povodom toga? Siromašni ljudi propadaju zbog jednog zajedničkog ponašanja. Njihov cijeli život je u čekanju!

Autor: (N. K.)

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vlasnik Alibaba platforme otvorio dušu

 

REKAO SUROVU ISTINU Bogataš objasnio zbog čega ste siromašni!

56b10313-8760-4ac5-842c-77170a0a0a64-jac

 

 

Osnivač kineske platforme za web trgovinu Alibaba Jack Ma kazao je da su najgori radnici – siromašni ljudi. 

- Dajte im besplatno, misle da je to zamka. Recite im da je to mala investicija, oni će reći da ne mogu mnogo da zarade. Dajte im prijedlog da ulože mnogo, oni će reći da nemaju novca. Predložite im da probaju nove stvari, žalit će se da nemaju nikakvog iskustva. Recite im da je to što rade tradicionalan posao, oni će reći da je teško raditi ga. Ako im kažete da je to što rade novi poslovni model, oni će reći da je to MLM marketing (način distribucije u kojem firma prodaje svoje proizvode putem samostalnih distributera krajnjim kupcima) – rekao je jedan od najbogatijih ljudi u Kini i dodao:

</div> <div id='passback-wb9b4e3d5a8'></div>

- Ako im pak, predložite da otvore prodavnicu, oni će se žaliti da nemaju slobode. Kada im predložite da pokrenu novi posao, reći će vam da nisu dovoljno stručni.

Ma je također rekao da siromašni ljudi vole da za sve pitaju “Google”, da slušaju prijatelje koji su beznadežni kao i oni. Oni misle više od univerzitetskog profesora, a rade manje od slijepog čovjeka, prenose agencije Jackovo mišljenje.

- Samo ih pitajte, šta rade i neće moći da vam odgovore – rekao je on.

Na kraju je iznio svoj zaključak:

- Umjesto da vaše srce kuca brže, zašto jednostavno ne djelujete brže malo? Umjesto da samo razmišljate o nečemu, zašto ne učinite nešto povodom toga? Siromašni ljudi propadaju zbog jednog zajedničkog ponašanja. Njihov cijeli život je u čekanju!

Autor: (N. K.)

 

 

bullshit

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja se u velikoj meri slazem sa iznetim misljenjem mada ne treba zanemariti ni cinjenicu da postoje odredjene sredine u kojima ljudi u velikoj meri zaista, realno i objektivno, nemaju mogucnost izbora iako je hvala Bogu ( i kapitalizmu :) ) takvih sredina sve manje... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад видим овакве примерке социјално и интелектуално нееволуираних примата, стварно дођем у искушење да поверујем да у тој еволуцији има нечега.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има ту истине, има људи који су били сиромашни па су искористили шансу и поправили своје стање, а има иних који су научили да кукају, добију основно и даље не мрдају. Колико људи се нпр. родило у Београду , имало све на дохват руке ништа није успјело и сад им криви они који су дошли са стране на ништа, а сад имају више од њих. Има у парохији човјека који је дошао као прогнаник 1995. а сад има солидну радњу, док други постао социјални случај јер је продао и пропио 30 хектара земље које му је ђед оставио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има ту истине, има људи који су били сиромашни па су искористили шансу и поправили своје стање, а има иних који су научили да кукају, добију основно и даље не мрдају. Колико људи се нпр. родило у Београду , имало све на дохват руке ништа није успјело и сад им криви они који су дошли са стране на ништа, а сад имају више од њих. Има у парохији човјека који је дошао као прогнаник 1995. а сад има солидну радњу, док други постао социјални случај јер је продао и пропио 30 хектара земље које му је ђед оставио.

Све то стоји, ал лик у глобалу прича ону идиотску мантру да су сиромашни сами криви зато што су сиромашни, што се негде наслања на социјални дарвинизам. Наравно, овакви ликови себе стављају на врх ланца исхране, јер као јединке са највише пара и моћи значи да су јединке које су највише социјално еволуирале.

 

Што у преовлађујућем проценту случајева није тачно, и за сиромашне и за богате.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сиромашни су јако ретко сами криви што су постали сиромашни (многи су тако и рођени), али многи сиромашни у данашњем времену јесу криви што остају сиромашни. Свој живот су свели на непрестано кукање над злом судбом, без трунке воље да се покрену и нешто промене. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има и људи који остају сиромашни (или на граници сиромаштва) због гордости и тврдоглавости. На пример, они који по сваку цене желе да ”раде у струци”. Толико година су студирали, а нико неће да им да пос'о који заслужују.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ce6RwBs.png
 

 

Свој живот су свели на непрестано кукање над злом судбом, без трунке воље да се покрену и нешто промене.


Ваљад над "gorkom sudbom"? Нећемо Juan сад ту кварити аланфордовску поетику.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заблуда је да смо у неком времену где се свако може обогатити. Према самој поставци система, то није могуће, нити би систем то и издржао. Овакав систем управо и рачуна на то да ће бити маса људи којима су амбиције мале или никакве, и који ће да раде одређене послове које они којима се амбиција подстиче никада не би радили. Да таквих нема, нико не би чистио улице, радио мануелне послове, радио послове који су опасни по живот, послове у отежаним условима рада, послове који су дугорочни здравствени ризик, итд. 

 

Стога, систему се апсолутно не исплати да богатих или образованих људи има више него што је систему потребно. Не исплати се ни да буде више људи него што је систему потребно, ал да не ширимо тему.

 

Последично, одређени проценат популације се заглупљује или убија у појам да би остао ту где јесте, да би им се убила свака амбиција или спутала свака могућност напретка. Тако је било у свим временима, тако је и данас. Разлика је само у томе што се некада то радило на силу, а данас се ради перфидним методама. Док је раније сталешки систем одлучивао ко ће где да буде, са врло малом могућношћу за друштвену мобилност, данас се ради другим методама, много перфиднијим, због прокламоване слободе и једнаких шанси за све.

 

Стога, ово што овај билмез прича није ништа него пи*ање по сиротињи, јер је један од оних срећника којима је пут до успеха био дозвољен, за разлику од ко зна колико милиона и милиона својих сународника, којима је зацртано да се у једној фабрици роде, проведу радни век и умру, а да из круга једне фабрике ретко када и изађу, а да не помињемо немогућност напретка на социјалној лествици. Тако је, са мањим или већим одступањима, у свим земљама.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како бисмо дефинисали сиромаштво?

Kad nemaš pare ni za leba i jogurt.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...