Jump to content

Промена Устава - Православље као званична државна религија?

Оцени ову тему


  

38 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли сте за промену Устава Републике Србије којим би се установила званична државна религија, по узору на Грчку?



Препоручена порука

И сада сви могу да изаберу грађанско васпитање - и нема веронауке. За твоју информацију, ђаци све више бирају веронауку. Примера ради, када сам 2012. дошао у Земунску гимназију било их је 35% на веронауци. Сада их је 52%. У Шабачкој епархији скоро 100% ђаци бирају веронауку.

ти можеш да рационалузујеш сопствене емоције колико хоћеш. ја се надам да ће јавност, за неколико година, увидети да је факултативност једини начин да држава настави да плаћа катихизис.

а то што све више ђака бира веронауку тебе може само да охрабри..... да и ти коначно будеш за ту варијанту!

----

а приватан бизнис? [emoji1] понуда/потражња! не зезам се. квалитетни учитељи ће сигурно бити на цени.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba čuvati ovu sekularnst, nije loša

...звучи као савет који муштерија даје "мадам" да не отпусти времешну али ипак још увек добродржећу проститутку.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Србији око 500.000 ђака слуша веронауку (православну). Мислите о томе, ви који би волели да је нема.

па мислим о томе.... зато се трудим да се ствари промене. дакле, објашњавам људима око себе, и на форумима, зашто то није добро.

(ако је потребно, ево допуне: не кажем да бих волео да потпуно нема веронауке; она би ИЛИ требало да буде организована од стране цркве, ИЛИ.... ако баш мора држава да се уплиће... теба да буде ФАКУЛТАТИВНИ предмет).

ово горе је било у вези веронауке у стилу "катихизис " каква је данас у Србији.

-------

иначе, изборни предмет у стилу " историја религија" би могао да се организује; вероватно је најприкладнији узраст средња школа. не дуже од једне школске године.

-------

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...звучи као савет који муштерија даје "мадам" да не отпусти времешну али ипак још увек добродржећу проститутку.

Ne, no treba da zvuci kao vaseljenski sabori kad se vise donosilo politickih odluka no Bogoslovskih.

 

Ne znam brate, meni su potrebni blagocestivi obrazovani politicari, Hriscani na vlasti a ne vladike. 

 

evo padamo kao domine ako nas ova sekularnost koju imamo steze i zabranjuje a ima nas 90% pravoslavaca u zemlji Srbiji. Vidis li ovaj broj? Gde je tu logika i strah da cemo sami sebi da zabranimo Crkvu? Kako? 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

blagocestivi obrazovani politicari
  Contradictio in adjecto.

 

evo padamo kao domine ako nas ova sekularnost koju imamo steze...
...то ју је "мадам" прво научила - како што пре оборити муштерију.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

..то ју је "мадам" прво научила - како што пре оборити муштерију. Амин! Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Kazem.. sve su to samo stavovi. doneseni na osnovu onoga ko koliko ima informacija i kakvog kvaliteta. Mene recimo revolucija u Carskoj Rusiji opominje vise nego tebe izgleda.

 

Kad uporedimo ono sto se desilo u Rusiji i ono sto se desilo u Srbiji... ima razlike.

 

Inace je zemaljska vlast madam.. pa su u tom smislu igre opasne i kontradiktorne.

 

I neophodna je neka oaza nebeska, koje se ne druzi i slika sa madam, nego oaza koja u svojoj sustini grli Marije Egipcanke.

 

Crkvu ni u kom slucaju ne sme niko nikad da zabranjuje. Crkva drzavi mora biti svetinja a ne politicki partner. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moj najbolji prijatelj je profesor istorije u osnovnoj skoli u Nisu. I kod njega djaci radije biraju veronauku. Njegov sin je dosao kuci sa zeljom da ide na veronauku radije nego na gradjansko. Radi se  o tome da na veronauci izlaze napolje  i igraju fudbal i zezaju se po dvoristu jer nastavnik uglavnom nije raspoloazn da drzi nastavu... Tako da... ono... mogu misliti kakvo je odusevljenje za veronaukom medju gradjanstovm u globalu...

 

Mislite  o tome, vi koji bi ste da drzava radi vas posao za koji se vi vec 2000 godina pokazujete kao nekompetentni...

 

Не лупај глупости. Не љагај огромну већину која поштено ради свој посао, иако је 15 година дискриминисана. Наставиш ли даље, бановаћу те без упозорења и никада више нос нећеш промолити на овом форуму. Јасно?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не лупај глупости. Не љагај огромну већину која поштено ради свој посао, иако је 15 година дискриминисана. Наставиш ли даље, бановаћу те без упозорења и никада више нос нећеш промолити на овом форуму. Јасно?

Radi sta moras, odrastao si covek.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Radi sta moras, odrastao si covek.

 

 Није ми циљ да те банујем, али немој због појединачних нерадника да све предаваче представљаш као такве. Највећи део свој посао ради поштено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok, izvinjavam se.

 

На страну то да ли смо или нисмо за постојање верске наставе. Људи који је предају су дискриминисани. 15 година раде на одређено време. Многа права су им због тога ускраћена, у односу на остале колеге. Постоји дискриминаторни закон који не дозвољава да заснују стални радни однос. Немају могућност да узму кредит. У случају престанка радног односа немају право на отпремнину. Немају ништа. Нељудски однос државе. Прави злочин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На страну то да ли смо или нисмо за постојање верске наставе. Људи који је предају су дискриминисани. 15 година раде на одређено време. Многа права су им због тога ускраћена, у односу на остале колеге. Постоји дискриминаторни закон који не дозвољава да заснују стални радни однос. Немају могућност да узму кредит. У случају престанка радног односа немају право на отпремнину. Немају ништа. Нељудски однос државе. Прави злочин.

 

Ovo si u pravu. Iskusio sam isto na sopstvenoj koži ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На страну то да ли смо или нисмо за постојање верске наставе. Људи који је предају су дискриминисани. 15 година раде на одређено време. Многа права су им због тога ускраћена, у односу на остале колеге. Постоји дискриминаторни закон који не дозвољава да заснују стални радни однос. Немају могућност да узму кредит. У случају престанка радног односа немају право на отпремнину. Немају ништа. Нељудски однос државе. Прави злочин.

 

Država je tražila da nastavnike veronauke određuje Crkva????

 

Ili očekuješ od države da te zaposli kao nastavnika za stalno iako Crkva sledeće godine može da te skloni sa spiska veroučitelja??? I šta onda država da radi sa tobom? Da te otpusti i da ti plati otpremninu zato što te tvoja Crkva sklonila sa spiska?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Država je tražila da nastavnike veronauke određuje Crkva????

 

Ili očekuješ od države da te zaposli kao nastavnika za stalno iako Crkva sledeće godine može da te skloni sa spiska veroučitelja??? I šta onda država da radi sa tobom? Da te otpusti i da ti plati otpremninu zato što te tvoja Crkva sklonila sa spiska?

 

Да би те Црква склонила са списка треба да урадиш жестоку глупост. Из истих разлога, рецимо, због којих би те држава склонила са списак професора математике, узела ти лиценцу.

Све се то може законом уредити, али држава неће. Овако им је боље. Сад што људи који поштено раде свој посао не могу да остваре елементарна животна права као остале колеге, то није важно. А иста се одговорност тражи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...