Jump to content

Не може бити мучеништва ван Православне Цркве


Препоручена порука

Наравно, увек је лакше неког другог послати у пакао, него себе.

 

 

Прво, Коптске мученике канонизовала је  тзв. оријентална Коптска православна црква, а не источна Православна црква.

Друго, мало је и "неукусно" рећи за оне који су онако зверски заклани и обезглављени да нису у Царству Небеском, што наравно значи да су у паклу. Бар из елементарног пијетета према жртвама тако нешто не би требало писати у ово тренутку.

Треће, одлука ко ће у Царство Небеско, а ко не, припада Богу. Бог је тај који о томе одлучује, а не ми људи. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Христос је испунио све старозаветне а могу скоро слободно да кажем и Храмовне законе и наставио своју проповед, међу свим народима света.

 

И на тргу и на гори, тамо није пламен који гори, тамо је сам самцати Христос, скупља људе који ће се Црква звати.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слава Богу те није онакав како га православни зилоти (читај фарисеји) представљају!  И слава Богу што неће њиховим судом судити људском роду!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko je miliona onih za koje ne znamo i koje Crkva zvanično nije proslavila?

Потпуно си у праву. Сви који су спашени су свеци (различити по рангу, у складу са оном да су различите собе...). Црква је узела само један мали део да прославља. Оне из вишег ранга, односно оне за које постоје посебна сведочанства. Некада пак и ту погреши.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мож мислити гужву коју праве ови мученици, пред вратима Царства Божјег, где им се и поред давања своје крви Христа ради тражи још и то да правилно науче Христологију, па јадници држе оне одсечене главе и уче богословије по васцели дан, како би "православно начитани" ушли коначно тамо где их срце вуче.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја бих рекао да ми не знамо за спасење ван православља. Ми знамо само за спасење у Цркви, у православљу. Да није тако, Црква не би постојала, већ би свако тражио свој индивидуални начин за спасење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је подметање и није достојно Ваших школа. Тада је и Рим био православан.

Ево да те последњи међу аввама приведе познању права. Наиме, SHADOWS OF THE LIGHT, писа: "Zar nije saborni um Crkve neke ljude najpre osudjivao neke kao jeretike pa ih kasnije proglasavao za Svece i mucenike"? 

Ти одговори: "Таквих случајева је било код римокатолика. Свету браћу Ћирила и Методија су прогласили за јеретике... Па Јованка Орлеанка, дуго времена вештица и јеретик па исто након много векова проглашена за светитељку".

Ја, да бих дао пример за Сенке, наведох како је "Саборни ум" осудио Исповедника и Златоустог. Те примере сам навео, а има их још много, због тога што безобзирно лажеш како тога није било на Истоку него само код "римокатолика". Онда, зато што немаш дисциплиновану мисао, делирично помињеш како нешто подмећем, јер је тада "Рим био православан". Па зар је био "римокатолички" кад је осудио св. Браћу? Да ли знаш када су живели Кирил (не називај га по хрватском Ћирило) и Методије? На страну што ништа не знаш о динамикама из овог времена и због чега је дошла ова политичка осуда...

Авва би ти саветовао да узмеш неког духовника из градске цркве, да се посветиш посту и покајању, јер ако наставиш у овом смеру, буди сигуран да ће те ђаво узети сасвим под своје и да онда никакав егзорцизам неће бити могућ. Постаћеш један дух са њиме. Већ се авва плаши да је мало касно за тебе - иначе не би хулио на православље које не познајеш и представљао се за експонента истог.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zoran Djurovic 

 

Sta vi oce mislite o ovim argumentima iznetim na pocetku teme?

http://www.svedokverni.org/ne-moze-biti-mucenistva-van-pravoslavne-crkve/

Хвала на овом. Први пут видим. Не знам ко је ово написао?! Да ли су ово у Синоду видели? Или се ови лажно издају за припаднике СПЦ? О чему је реч? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала на овом. Први пут видим. Не знам ко је ово написао?! Да ли су ово у Синоду видели? Или се ови лажно издају за припаднике СПЦ? О чему је реч? 

Svedok verni strnici posvecena Svestenomuceniku Danilu Sisojevu. Tu se pozivaju na Laodekijski sabor i Svetog Kiprijana Kartaginskog.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svedok verni strnici posvecena Svestenomuceniku Danilu Sisojevu. Tu se pozivaju na Laodekijski sabor i Svetog Kiprijana Kartaginskog.

Остаје ми нејасно ко су? Шта је то "стрници"? Је ли то нека од секти, зашто имају да су при Синоду? Појасни мало више, а онда ћу се осврнути на Лаод. и КК.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Остаје ми нејасно ко су? Шта је то "стрници"? Је ли то нека од секти, зашто имају да су при Синоду? Појасни мало више, а онда ћу се осврнути на Лаод. и КК.

Sajt svedok verni i njegov osnivač su članovi misonarskog odeljenje Spc, isto kao i Pouke.

Tekst ko tekst, nadam se da je neka greška u pitanju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Потпуно си у праву. Сви који су спашени су свеци (различити по рангу, у складу са оном да су различите собе...). Црква је узела само један мали део да прославља. Оне из вишег ранга, односно оне за које постоје посебна сведочанства. Некада пак и ту погреши.  

 

:aplauz: :aplauz: 8086.gif facenew22222222 facenew22222222 facenew22222222 :aplauz: :aplauz: 8086.gif

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сајт "сведок верни" је одличан мисионарски и апологетски сајт. Ставио сам га и у потпису. Ово је једини текст до сада који нисам лајковао и шеровао. Једноставно не разумем због чега тако.

 

Да поновим. Могу се сложити да они не смеју бити канонизовани као мученици Православне Цркве, јер нису њени чланови. Али негирати мучеништво за Христа и због Христа, искључиво због тога су убијени јер су хришћани, нема логике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Текст и тема су дегутантни илити одвратни

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...