Jump to content

Poziv na debatu

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pa zar baš to nije prilika da se pred ipak većom publikom ukaže na tu pogrešnu premisu i pokaže da je tako stvorena slika sveta iskrivljena.

 

 

Upravo. Zbog toga i mislim da je veca korist od stete.

 

Ajde iskreno, sta mislite jesu ovi komentari razumeli o cemu je govorio Stevan Jovanovic na tribini?!

 

 

 

 
Izlaganje "Veroučitelja" je klasičan, školski primer obesmišljene i bizarne demagogije - jer i sam duh, svest, je takođe vrlo konkretna FIZIČKA pojava...

 

 

Tako je. Zanimljivo je da niko od teologa nije pomenuo pojam duša. Verovatno beže od toga jer nemaju odgovor na pitanje da li fizička povreda može da povredi dušu. Neurologija jasno dokazuje da su svi procesi u mozgu uzrok postojanja svesti, odnosno da je svest samo skup hemijsko-električnih procesa. Čuli smo samo demagogiju o bogu kao nesaznajnom entitetu. Ma nije valjda...

 

 
1:0 za A! Sa druge strane nismo čuli ništa osim, "imaneštoizma" utemeljenog na nesaznatljivosti.
  • Волим 1



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajde iskreno, sta mislite jesu ovi komentari razumeli o cemu je govorio Stevan Jovanovic na tribini?!

komentatori na youtube-u nisu grupa na osnovu koje mozemo da izvlacimo zakljucke.  kao sto ne mozemo to da radimo na osnovu nas 20tak na ovoj temi ovog foruma.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само што за тако нешто мораш имати квалификованог и образованог саговорника. Зато је боље стрпити се док се такав не појави. У супротном, спуштађ се на ниво њиховог разговора који сваки пут полази од погрешне премисе, на којој не може да се изгради ништа друго него ишчашена слика света.

A ko bi bio kvalifikovan i obrazovan iz skupa  religioznih ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

komentatori na youtube-u nisu grupa na osnovu koje mozemo da izvlacimo zakljucke.  kao sto ne mozemo to da radimo na osnovu nas 20tak na ovoj temi ovog foruma.

 

 Nesto sumnjam da je situacija kod ostalih sjajnija.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:.mislise. зар није Ибро атеиста?

сад сам мало затечен али мислим да је то исто.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Nesto sumnjam da je situacija kod ostalih sjajnija.

o S.Jovanoviću :     na osnovu onog što sam čula na snimku,    nisam mogla da shvatim kako on vezuje  metafiziku (koja je srž njegove duge, prilično konfuzne priče) za konkretno hrišćanstvo,  tj pravoslavlje.         U ovom komentaru predpostavljam da je on pravoslavni teolog.              U svom drugom obraćanju on govori da je nemoguće govoriti o Bogu, ...  ali eto ... to ne znači da mi nemamo iskustvo o Bogu.                  I odatle se on (S.J.) konforno smešta u hrišćansku filozofiju!        Shvatam ga ali mu se ne pridružujem, jer mu je logika šuplja.          Da se malo ogradim:  ne bih ovako oštro sudila o stavu čoveku koji se izrazio u 20tak minuta, već mi je poznat stav koji on zastupa iz raznih pročitanih tekstova i razgovora sa sveštenicima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То јесте тачно што си написао и то не спорим . Тада који је човек доживео 40 година је исто као данас да је доживео 100 година , међутим , нису они страдали само од других племена , већ су страдали и од напада дивљих животиња. Јесте да је било ратова , али ја не говорим о том насиљу , већ о односу међу људима , о вршњачком насиљу.

Ово што си написао горе је сасвим лепо написано , али ме ниси најбоље разумео.

 

У овом видеу је статистички показано да живимо у вероватно најмирнијем периоду у историји, има и хрватски титл да се изабере између осталих и траје 20ак минута свега. :)

 

http://www.ted.com/talks/steven_pinker_on_the_myth_of_violence?language=en

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zar baš to nije prilika da se pred ipak većom publikom ukaže na tu pogrešnu premisu i pokaže da je tako stvorena slika sveta iskrivljena.

Да ли је једном указано на тако нешто? Колико је само људи отерано са њихове фб групе, који су најнормалније дискутовали, само зато што су "затуцани"?

Докле год је наступ према верницима са позиција мржње и незнања, било каква дебата једноставно нема смисла, јер они немају жељу да науче нешто о другачијима од себе, већ да једни друге тапшу по рамену. За то им нико други и не треба, и зато таквом приступу не треба давати легитимитет. Доста је било покушаја нормалног и цивилизованог дијалога.

Уато и треба сачекати боље, сигурно ће доћи.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По мом мишљењу једине области о којима би имало смисла дискутовати су секуларност и питање какво место треба да има религија у животу појединца и у друштву. Јер су друштво и држава заједнички оквир у коме постојимо сви, и у којима постоје СПЦ и АС, па би могло да се дискутује како уредити заједнички простор тако да се нико не осећа дискриминисано само зато што (не)верује. Све друго ми делује бесциљно, јер не видим сврху у дебатовању око самог феномена вере, у време када је, хвала Богу, религија прихваћена као - интелектуално и на сваки други начин - легитиман избор појединца, који међутим није нимало укусно наметати било коме. Тако да се може лако склизнути на ниво ниподаштавања нечијег погледа на свет. 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ko bi bio kvalifikovan i obrazovan iz skupa  religioznih ?

То је већ питање за оног ко је дебату иницирао. Ако су теолози скупина олоша и превараната, а верници стадо кретена, ко је онда дорастао таквим гигантима са стране верника?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је већ питање за оног ко је дебату иницирао. Ако су теолози скупина олоша и превараната, а верници стадо кретена, ко је онда дорастао таквим гигантима са стране верника?

upravo si ti počeo sa negativnim kvalifikacijama svih pojedinaca iz grupe At.Srbije.     sad si nastavio u sličnom stilu, gde tvrdiš da svi oni misle&kažu to što si ti zaključio da misle&kažu.             naravno da nema smisla pričati kada se krene sa tvoje pozicije.     ipak, ima drugačijih polazišta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

upravo si ti počeo sa negativnim kvalifikacijama svih pojedinaca iz grupe At.Srbije.     sad si nastavio u sličnom stilu, gde tvrdiš da svi oni misle&kažu to što si ti zaključio da misle&kažu.             naravno da nema smisla pričati kada se krene sa tvoje pozicije.     ipak, ima drugačijih polazišta.

Зар ја тврдим да причам у било чије сем у своје име? Уосталом, ево га форум, атеисти су добродошли, што ти је познато, и дискусија је врло жива. Међутим, распитај се како је изгледала дискусија пар пута кад је овде било неких ликова из АС. Наравно да су експресно бановани јер је култура дијалога овде на много вишем нивоу него што су иначе навикли на свом форуму. Част ретким изузецима.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је једном указано на тако нешто? Колико је само људи отерано са њихове фб групе, који су најнормалније дискутовали, само зато што су "затуцани"? Докле год је наступ према верницима са позиција мржње и незнања, било каква дебата једноставно нема смисла, јер они немају жељу да науче нешто о другачијима од себе, већ да једни друге тапшу по рамену. За то им нико други и не треба, и зато таквом приступу не треба давати легитимитет. Доста је било покушаја нормалног и цивилизованог дијалога. Уато и треба сачекати боље, сигурно ће доћи.

 

Po meni nije poenta u njima i kakvi su oni.

Na duelima takve vrste diskutanti se obraćaju više i ciljno gledaocima i slušaocima debate. I tu leži razlog učestvovanja.

Vi vaše stavove i poglede trebate da objasnite i prikažete u najboljem svetlu gledaocima i slušaocima, a oni ako su bezobrazni itd.  itd.  to je njihov problem ii tada će ljudi (dosta njih) uvideti to.

Diskusije po forumima prati dosta ograničen broj ljudi. Predložena debata uz dobru najavu sigurno bi bila interesantna mnogim ljudima.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajde iskreno, sta mislite jesu ovi komentari razumeli o cemu je govorio Stevan Jovanovic na tribini?!

 

On je izneo svoj stav. To su mogli da čuju svi koji su slušali i u tome je poenta. Uopšte nije važno da li "protivnička" strana to razume.

  • Волим 1
пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...