Jump to content

Poziv na debatu

Оцени ову тему


Препоручена порука

Слажем се са господином RYLAH-ом.

Пре свега, нико из АС нема образовање ни кредибилитет да говори о етици.

Већ неколико пута организују „дебату“ на ту тему, притом је непотребно сужавајући у сферу вера-невера.

На страну то што је реч о једној филозофској дисциплини, а нису позвали ниједног филозофа који се посветио етици као области свог истраживања и има објављене научне радове.

Уместо дебате, препоручујем да Пеђа напише књигу о етици.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онолика дела и текстови исписани за 2000 година...Шта им није јасно?

facenew22222222 И ја се то питам . Ово је заиста лепо написано.

Заиста те Мирославе не сватам погрешно , само сам изнео свој став јер они на сваки начин покушавају да придобију оне који се колебају , а и ми треба да будемо активнији да би људе уверили да приђу вери.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То јесте тачно што си написао и то не спорим . Тада који је човек доживео 40 година је исто као данас да је доживео 100 година , међутим , нису они страдали само од других племена , већ су страдали и од напада дивљих животиња. Јесте да је било ратова , али ја не говорим о том насиљу , већ о односу међу људима , о вршњачком насиљу.

Ово што си написао горе је сасвим лепо написано , али ме ниси најбоље разумео.

 

 Samo sto divlje zivotinje nisu ubijale ljude udarcem sekire u glavu, odsecanjem glave ostrim predmetom i davljenjem pa ih posle zakopavali sa sve kanapom oko vrata. Sto sve mozemo proveriti analiziraju posmrtne ostatke. A tek ti medjuplemenski odnosi su bili posebna prica od kanibalizma usled nedostatka hrane do raznih verzija lapota i ubijanja bolesne, hendikepirane i dece sa deformitetima. Cak do nedavno do pre 150-200 godina kad su ljudi radjali po sedmoro-osmoro dece filozofija je koja je preovladaval po tom pitanju je bila koji je umro nije imao srece zato ih radjamo sto vise da bar neko prezivi. Ova nasa humana crta koja na nalaze da se za svakog rodjenog coveka borimo svim mogucim sredstvima je vrlo novijeg datuma. Po svim osnovima kako god da gledamo humanost, mir i zelja za jednim kreativnim suzivotom je u porastu posmatrajuci citav period postojanja coveka a ne obratno. Ne mozes posmatrati samo posledniih 20-50 ili 200 godina da bi dosao do zakljucka o coveku kao bicu.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma brate ja sam te skroz razumio, ti si govorio o ovom savremenom drustvu  a cratktus je otiso do pecinskog medjeda, sto uopste nije ni bitno za pravoslavca posto to nije tema kojom se pravoslavlje bavi, kao sto se ne bavi ni proucavanjem crnih rupa, dal je bilo tako kako on kaze ili drugacije je sporedna stvar i nije poenta vjere

I tek kako je bitno ako govorimo o coveku kao bicu u nacelu a jos je bitnije ako zelimo uopsteni stav o tome da li naselije opada ili raste tokom njegove citave istorije. Naravno pod uslovom da te zanima sta je istinito a sta ne jer u suprotnom ni od Prvog svetskog rata necemo stici a kamoli do pecinskog medjeda.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, може вам нпр. ово бити тема за дискусију.

 

5n6mtd.jpg

 

Mislim da je cilj bio da se vodi akademska diskusija... a ne predskolska

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У прошлом веку, ваљда приликом једног археолошког ископавања везаног за библијски текст, пронађен је спис из древног Египта са сличном поруком (оном коју старији обично врте).

Нешто попут „омладина је пропала“, „не поштују старије“, „није више као што је било некад“ итд.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У прошлом веку, ваљда приликом једног археолошког ископавања везаног за библијски текст, пронађен је спис из древног Египта са сличном поруком (оном коју старији обично врте).

Нешто попут „омладина је пропала“, „не поштују старије“, „није више као што је било некад“ итд.

 

Verovatno je pisalo i nesto poput ''ovo su poslednja vremena'' 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онолика дела и текстови исписани за 2000 година...Шта им није јасно?

 

Колико сам успео да видим онако 'на брзака', могу само да предпоставим да се већина њих није озбиљно потрудила/посветила да макар ишчита добар део дела о темама које их 'занимају'. Не би се милион пута постаљала већ одговорена питања. Данас је то бар доступно а и ето начина да упознаш оно што одбацујеш, да ли у старту због самог непознавања или једноставно неком не одговара такав начин прихватања живота па брани своје принципе, уверења, шта год или нешто сасвим десето. 

Знам неке људе који су се бар упознали са православљем трагајући за неким одговорима али не живе таквим начином живота и не иду около (опростите на изразу) смарајући друге како би они то другачије, како не верују... Њихова слобода. Иако можда нису то препознали у себи али су бар верски образовани и нимало неће помрачити своју космополитску академску визионарност ако знају нешто више о вери, православљу и традицији.

Треба разговарати, износити мишљења али и ја мислим да су овакве дебате неозбиљне јер чему таква 'борба', дођу ми некако као савремени Дон Кихоти.

 

Да, да додам: има и форума где се може лепо ћаскати

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Debata otkazana pre nego što je i dogovorena, izgleda...

 

 

pic_zps6sijo6qc.jpg

 

 

Стварно је штета да не постоји нико ко би изашао на дебату интелектуалним дивовима из АС.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Debata otkazana pre nego što je i dogovorena, izgleda...

 

Запазимо коментар

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Бојан Драгићевић Moje je bilo da im ponudim stolicu, da ne bude posle sa svima hoćete, a sa nama nećete. Ili kukanje kako su zapostavljeni. Odbijanje više govori o njima.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Тачно смо знали да ће тако испасти ако их одбијемо. А да смо прихватили дебату тада би се смејали разним "глупостима" са наше стране, говорили како са верницима нема озбиљног и аргументованог разговора. Ругали би се цитатима наших учесника од којих би навероватније правили објаве за групу, постере, клипове...

 

Резултат ћорак како год окренеш. Са том разликом што се одбијањем није потрошио узалудан труд и рад, време и новац. Овако је много боље, а и не кошта ништа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...