Jump to content

Poziv na debatu

Оцени ову тему


Препоручена порука

Све зависи у који дио града и у које доба дана наиђеш.

У Шведској је државна црква, мислим да је нека помоћ од државе за цркве у Холандији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све зависи у који дио града и у које доба дана наиђеш.

У Шведској је државна црква, мислим да је нека помоћ од државе за цркве у Холандији.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Atheism

 

Vidi kartu koliko ljudi u Svedsku veruju u boga. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni se cini da je aquiliio ko stvoren za takve diskuzije ili neki teolog. 

 

 Nemam ja stav za tu debatu. To jest ja uopste nisam od onih 'jer tako pise u Bibliji' verujucih. Ima masa takvih na forumu a i van njega pa nek idu oni ako ih tako nesto zanima. Svakako se oni upinju da neko nesto dokazu vezano za bibliju.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Samo jos kad bi ovo bilo istinito.

Мислим да јесте , а доказа има доста .Треба погледати младе људе . Наравно не треба све генерално гледати  јер је већина младих људи су  добри , али упоређујући рецимо моју генерацију када сам и ја имао 20 година , насиље је било далеко мање и то је чињеница .Ту сигурно има доста узрока ,  а један од узрока је и тај који сам горе навео.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да јесте , а доказа има доста .Треба погледати младе људе . Наравно не треба све генерално гледати  јер је већина младих људи су  добри , али упоређујући рецимо моју генерацију када сам и ја имао 20 година , насиље је било далеко мање и то је чињеница .Ту сигурно има доста узрока ,  а један од узрока је и тај који сам горе навео.

 

 Veoma lose mislis, cim izvlacis tako naivne zakljucke. Stvarnost je dalkeo komplikovanija od tvojih projekacija kao sto je istorija ljudkse vrste Homo Sapiens Sapiens daleko starija od ovog intervala u kome ti posmatras, radi se o periodu od oko 300 000 godina.  U prvih 290 000 godina tog perioda nasilnom smrcu, sto mozemo utvrditi analizirajuci preostale skelete i fosile, je umiralo preko 75% ljudi a prosecan zivotni vek je bio oko 22 godine. Nakon toga kako je krenula da se razvija civilizacija i kako su ljudi napustali drustva lovaca sakupljaca tako je korak po korak opadalo nasilje te smo dosli do toga da danas uprkos vih ratovima i teorirstickim napadima zivimo u najmirnijem periodu u citavoj istoriji nase vrste. To je poptuno kontrainutuitivno ali kad se sagledaju sve cinjenice i procenat nasilno umrlih u odnosu na celu populaciju to je naprosto tako. Ovo je najbolji od svih dosadasnjih periopda ljudske istorije po svim parametrima osim po jednom, po mogucnosti da se u roku od 24 sata potpuno samounistimo i nestanemo u kao da nikad nismo ni postojali. 



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислиш на Северну Кореју, Кину, Кубу, бивше СССР И СФРЈ...?

 

 

Najsekularnije zemlje evrope ko sto su Svedska i Holandija su najmirnije. Najmanje su sance da tamo nastradas.
  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Veoma lose mislis, cim izvlacis tako naivne zakljucke. Stvarnost je dalkeo komplikovanija od tvojih projekacija kao sto je istorija ljudkse vrste Homo Sapiens Sapiens daleko starija od ovog intervala u kome ti posmatras, radi se o periodu od oko 300 000 godina.  U prvih 290 000 godina tog perioda nasilnom smrcu, sto mozemo utvrditi analizirajuci preostale skelete i fosile, je umiralo preko 75% ljudi a prosecan zivotni vek je bio oko 22 godine. Nakon toga kako je krenula da se razvija civilizacija i kako su ljudi napustali drustva lovaca sakupljaca tako je korak po korak opadalo nasilje te smo dosli do toga da danas uprkos vih ratovima i teorirstickim napadima zivimo u najmirnijem periodu u citavoj istoriji nase vrste. To je poptuno kontrainutuitivno ali kad se sagledaju sve cinjenice i procenat nasilno umrlih u odnosu na celu populaciju to je naprosto tako. Ovo je najbolji od svih dosadasnjih periopda ljudske istorije po svim parametrima osim po jednom, po mogucnosti da se u roku od 24 sata potpuno samounistimo i nestanemo u kao da nikad nismo ni postojali. 

То јесте тачно што си написао и то не спорим . Тада који је човек доживео 40 година је исто као данас да је доживео 100 година , међутим , нису они страдали само од других племена , већ су страдали и од напада дивљих животиња. Јесте да је било ратова , али ја не говорим о том насиљу , већ о односу међу људима , о вршњачком насиљу.

Ово што си написао горе је сасвим лепо написано , али ме ниси најбоље разумео.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То јесте тачно што си написао и то не спорим . Тада који је човек доживео 40 година је исто као данас да је доживео 100 година , међутим , нису они страдали само од других племена , већ су страдали и од напада дивљих животиња. Јесте да је било ратова , али ја не говорим о том насиљу , већ о односу међу људима , о вршњачком насиљу.

Ово што си написао горе је сасвим лепо написано , али ме ниси најбоље разумео.

ma brate ja sam te skroz razumio, ti si govorio o ovom savremenom drustvu  a cratktus je otiso do pecinskog medjeda, sto uopste nije ni bitno za pravoslavca posto to nije tema kojom se pravoslavlje bavi, kao sto se ne bavi ni proucavanjem crnih rupa, dal je bilo tako kako on kaze ili drugacije je sporedna stvar i nije poenta vjere

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лично сам против дебате са Атеистима Србије.

 

Због свега што су до сада радили и раде, због начина опхођења са неистомишљеницима на Интернету, како од стране саме организације тако и од стране најистакнутијих чланова, због вређања најгоре врсте које некад подсећа на најгоре бољшевичко обраћање неистомишљеницима, мислим да тој организацији не треба давати легитимитет у било ком смислу.

 

Србија треба да има и сигурно ће и имати организације атеиста, али мислим да никако не треба охрабривати опстанак или популарност, или легитимизовати, организацију која окупља људе који се овако опуштају на Интернету. Док твдре да представљају просвећеност, понашају се горе од најгорих фундаменталиста против којих се, наводно, боре.

 

Организација АС је полумртва, и што се мене тиче добро је што је тако, јер ће отворити пут некој нормалној организацији. Не треба их оживљавати учешћем у оваквим догађајима.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

већ о односу међу људима , о вршњачком насиљу.

 

Pa svakako ima nasilja i ono se manifestuje na neke drugacije nacine, ali je daleko od nasilja iz proslosti. Danas je covek mnogo slobodniji i mirniji.  

 

A te price da je nekad bilo bolje su klasicne price matorih poput onih ''e kad sam ja isao u skolu pesacio sam 20km po snegu od 2m'', a skola mu bila pred kapijom. A i svaka njihova prica se zasniva na tome da je nekad u njihovo doba bilo bolje. Ne kazem da nije, verovatno je nekom na selu bilo lepo, cuvao ovce krave, jurio devojcice po livadi i odvlacio ih u zbunje, ali nasilja je danas manje. Ratova je isto manje, sveli su se na lokalne, gradjanske sukobe. I naravno danasnje drustvo je daleko od hriscanskog ideala, ali je i daleko od pecinskog medjeda. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лично сам против дебате са Атеистима Србије.

 

Због свега што су до сада радили и раде, због начина опхођења са неистомишљеницима на Интернету, како од стране саме организације тако и од стране најистакнутијих чланова, због вређања најгоре врсте које некад подсећа на најгоре бољшевичко обраћање неистомишљеницима, мислим да тој организацији не треба давати легитимитет у било ком смислу.

 

Србија треба да има и сигурно ће и имати организације атеиста, али мислим да никако не треба охрабривати опстанак или популарност, или легитимизовати, организацију која окупља људе који се овако опуштају на Интернету. Док твдре да представљају просвећеност, понашају се горе од најгорих фундаменталиста против којих се, наводно, боре.

 

Организација АС је полумртва, и што се мене тиче добро је што је тако, јер ће отворити пут некој нормалној организацији. Не треба их оживљавати учешћем у оваквим догађајима.

Има сад ту једна друга ствар , ако ми идемо линијом мањег отпора и не одговарамо на њихове аргументе , они ће сматрати да је то наша слабост и да немамо контра аргументе и да не можемо да парирамо њиховим ставовима што могу да употребе како би привукли још више људи и дали би им алиби да још више оспоравају нашу цркву.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има сад ту једна друга ствар , ако ми идемо линијом мањег отпора , они ће сматрати да је то наша слабост и да немамо контра аргументе и да не можемо да парирамо њиховим ставовима што могу да употребе како би привукли још више људи.

Нека мисле шта год хоће. Наспрам оног што већ пишу и о нама и о верницима уопште, то ће бити мачји кашаљ. Не треба им давати легитимитет.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma brate ja sam te skroz razumio, ti si govorio o ovom savremenom drustvu  a cratktus je otiso do pecinskog medjeda, sto uopste nije ni bitno za pravoslavca posto to nije tema kojom se pravoslavlje bavi, kao sto se ne bavi ni proucavanjem crnih rupa, dal je bilo tako kako on kaze ili drugacije je sporedna stvar i nije poenta vjere

У праву си кордун . Моје писање је било само реакција форумаша Aquilius Cratus .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...