Jump to content

Ко је и шта за вас значи Христос? Шта бисте му рекли да можете?

Оцени ову тему


Препоручена порука

ko je za vas Hristos?

 

Странац са неместа; (или можда: Луталица у пролажењу; или можда: Ходочасник пустошије...)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исус Христос је врата.

 

То ми је стављено до знања још док нисам био хришћанин. Слава Богу!

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Spas za sve nas! :good2:  harp smiley-dance007  :choir:   0503_music   :kolcecb3hb8:  :120286:  :bighug:  :91600gh602qs7z8:  :oleeeee:  ...

"Обратио си плач мој у игру мени,

растргао си врећу (туге) моје, и опасао ме весељем." (Пс. 29.12)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајд да покушам језиком данашње генерације:

Христос је мој идол!

Христос је моја мета, мој циљ...

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Христос је тиха светлост у потпуној тами.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Hristos je moj najverniji prijatelj, bio je to čak i kad ga nisam hteo. Najljubljenija osoba koju ne poznajem, a koja mene u potpunosti prihvata i ljubi.

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Otac moj koji me usinovi isključivo po blagodati Njegovoj i Njegovoj slobodnoj volji, da, možemo se sinovima Božjim nazvati.

 

Zadržite se malo u toj Ljubavi stvaranja i davanja nam Tela i Krvi kao dar.

 

Ne postoji niko na svetu koji ima vlast da daruje život, osim ovaploćenog Logosa,Sina Božjeg. Prisetimo se Ljubavi koju ima Onaj, koji nas sinovima svojim nazvaše.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Što više upoznajem Hrista sve više mislim da Ga manje poznajem u kategoriji reči a nekad i uopšte... ostaje samo ličnost ali mi i to često izmiče... prosto je neobjašnjivo... idem iz kategorije u kategoriju, ono što sam mislio da je pre par godina nestalo je i idem ka nečem što ni meni nije jasno - jedno je sigurno, On je mnogo više od onoga što možemo i da sanjamo i to do te mere da mi svi ovi opisi u komentarima (za koje svakako znam da su iskreni) smetaju u smislu da unižavaju veličanstvenost Hrista i Njegovu neopisivost i nedokučivost... kad god mu se približim on ode još dalje : )

 

Nadam se da ne zvučim onako kako ne bi trebalo da zvučim

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

kad god mu se približim on ode još dalje : )

 

Da, zato i služe opisi iskustva, koji se ne daju objasniti ali stvarno može pomoći da se obogati Put ka Njemu i uvede u večnost Istine ...

 

Čak ni sveti oci nisu znali objasniti ko je Bog. Pa u tom pravcu sve što te dovede do toga da Hristos ode još dalje, je veoma korisno.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hristos,moje najcudesnije putovanje,saputnik moj I destinacija….moj najveci izazov,najgrdja bol I najbolja sansa 

 

Hristos je moja najveca tajna,I moj susret sa (svojom) tamom,I alava glad za svetlom…

......moja tisina I najradosnija buka…moj nemir iz kog se poradja najdublji mir…moja Ljubav 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...