Jump to content

Полемика епископа Атанасија Јевтића и др Зорана Ђуровића

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 356
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Meni ništa od komentara na ovoj strani nije jasno... apstrakcija forumskog izraza, kao jezika specifikuma, de jure, predstavlja jednu vrstu sakralne ratifikacije vlastite inferiornosti i vlastitog infalcizma...

 

Превише си упростио.Могуће да је то проблем ...

:D

  • Волим 1

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni ništa od komentara na ovoj strani nije jasno..

 

Па има једна лепа српска реч за такву врсту писања, али није за форум ...

 

П.С.

Иначе, као мој резиме ове теме:

ни госп. Лубардић ни о. Зоран на крају - како се да видети - ипак нису доскочили еп. Атанасију, тј. његовим критикама.

Јер, наиме, обојица нису толико заборавили на себе (стари израз - из предратних романа - за старије људе који ... али ко је читао знаће већ шта) као потоњи. Еп. Атанасију може доскочити само неко ко има ту благодат да се више заборави од њега самог.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па има једна лепа српска реч за такву врсту писања, али није за форум ...

 

П.С.

Иначе, као мој резиме ове теме:

ни госп. Лубардић ни о. Зоран на крају - како се да видети - ипак нису доскочили еп. Атанасију, тј. његовим критикама.

Јер, наиме, обојица нису толико заборавили на себе (стари израз - из предратних романа - за старије људе који ... али ко је читао знаће већ шта) као потоњи. Еп. Атанасију може доскочити само неко ко има ту благодат да се више забрави од њега самог.

 

Проф.Лубардић и Владика Атанасије су имали добру преписку из које се могло доста тога научити.Колико се сећам и отац Вукашин је имао једну дивну,хришћанску преписку са блаженопочившим оцем Луком.

  • Волим 1

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni ništa od komentara na ovoj strani nije jasno... apstrakcija forumskog izraza, kao jezika specifikuma, de jure, predstavlja jednu vrstu sakralne ratifikacije vlastite inferiornosti i vlastitog infalcizma...

 

Možda samo fali humora. :)

  • Волим 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проф.Лубардић и Владика Атанасије су имали добру преписку из које се могло доста тога научити.Колико се сећам и отац Вукашин је имао једну дивну,хришћанску преписку са блаженопочившим оцем Луком.

 

За оца Вукашина и оца Луку се слажем. За ово прво и не баш: нити је преписка била добра, јер еп. Атанасије је и није видео као преписку (дакле нешто у чему се води дијалог и поштује други) нити се ишта могла научити, осим можда овога што сам ја горе рекао; наиме, да се еп. Атанасије почео заборављати. А коначно се заборавио у критици о. Зорана (да, у критици о. Зорана, не и његовог текста). Тај задњи текст (ако се тако уопште може назвати) владике је ипак историјски у једној ствари: достигао је границу таквог простаклука у српским теолошким расправама, иза које ја мислим да се не може ићи даље а да се и надаље буде озбиљно схваћен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За оца Вукашина и оца Луку се слажем. За ово прво и не баш: нити је преписка била добра, јер еп. Атанасије је и није видео као преписку (дакле нешто у чему се води дијалог и поштује други) нити се ишта могла научити, осим можда овога што сам ја горе рекао; наиме, да се еп. Атанасије почео заборављати. А коначно се заборавио у критици о. Зорана (да, у критици о. Зорана, не и његовог текста). Тај задњи текст (ако се тако уопште може назвати) владике је ипак историјски у једној ствари: достигао је границу таквог простаклука у српским теолошким расправама, иза које ја мислим да се не може ићи даље а да се и надаље буде озбиљно схваћен.

 

"Несвештан слог се лако уквари

(голем је терет предан званима)

одсутан Логос-празни буквари..."

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Несвештан слог се лако уквари (голем је терет предан званима) одсутан Логос-празни буквари..."

 

Ни ја боље не бих описао шта се десило са простачким критикама еп. Атанасија.

Ипак, не желим да верујем да је драги епископ - као личност, као човек - подложан истом укварењу и празнословљу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја говорим о неком новом Духу

 

Mene ovo brine. Neka Vam je Bog u pomoci. 

"Обратио си плач мој у игру мени,

растргао си врећу (туге) моје, и опасао ме весељем." (Пс. 29.12)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ни ја боље не бих описао шта се десило са простачким критикама еп. Атанасија.

Ипак, не желим да верујем да је драги епископ - као личност, као човек - подложан истом укварењу и празнословљу.

 

Kako bi se ti ponašao da vidiš gomilu takvih kao ti? Oci nam toliko pružili a mi ništa.

  • Волим 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

достигао је границу таквог простаклука у српским теолошким расправама, иза које ја мислим да се не може ићи даље а да се и надаље буде озбиљно схваћен.

niko nije nepodložan kritici, ali ipak trba da pazimo, nije u redu za episkopa Atanasija reći da je prostak, i molio bi da se više ne ponavlja 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako bi se ti ponašao da vidiš gomilu takvih kao ti?

 

Питање је ОК, али би прво морали да дефинишемо какав сам то ја и каква би то онда била гомила као ја?

Какав сам то ја?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

niko nije nepodložan kritici, ali ipak trba da pazimo, nije u redu za episkopa Atanasija reći da je prostak, i molio bi da se više ne ponavlja 

 

Нисам нигде рекао да је он простак, већ да је увео простаклук (као начин расправе) на српску теолошку сцену. То је нешто сасвим друго. Гајим велико поштовање према његовој личности и никада не бих рекао нешто лоше о њему. Напротив.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...