Jump to content

Предавања епископа Атанасија Јевтића

Оцени ову тему


Guest Светлана

Препоручена порука

О.Симеон нема никакве везе са оснивањем Ихтус форума нити са његовим финансирањем (нити је када имао). А Чавез само наставља своју бескрупулозну измишљену серију клевета и лажи. Е мој братац. А да ли је о.Симеон писао на Ихтусу то не знам, као што ни ви не знате ко све пише на овом форуму.

Јок и нема. Ти "пацовски" кругови су веома повезани,немој да си тако наиван. Ихтус први преноси информације о гостовању и трибинама Симеона Рукумијског. А љупки Симеон се некако увек нађе на сликама које усликају ихтусовци на разним догађајима...

"Тешка је бура на мору,тежа је у души.

Али ни море ни душа не чисте се без буре."

  (Владика Николај Велимировић-"Касијана")

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.4k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

О.Симеон нема никакве везе са оснивањем Ихтус форума нити са његовим финансирањем (нити је када имао). А Чавез само наставља своју бескрупулозну измишљену серију клевета и лажи. Е мој братац. А да ли је о.Симеон писао на Ихтусу то не знам, као што ни ви не знате ко све пише на овом форуму.

Јок и нема. Ти "пацовски" кругови су веома повезани,немој да си тако наиван. Ихтус први преноси информације о гостовању и трибинама Симеона Рукумијског. А љупки Симеон се некако увек нађе на сликама које усликају ихтусовци на разним догађајима...

Овде се мисли на о.Симеона Виловског.

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искушениче,

шта мислиш ти о томе да се промени наслов ове теме???

Испада да је тај Атанасије неки тамо са пијаце...

а не владика.

Видим одкла је линк и да си због ихтуса тако назвао тему,

али дај да не стоји то тако и код нас.

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овде се мисли на о.Симеона Виловског.

Извињавам се,нисам изгледа довољно добро испратио дискусију.

Што се тиче Виловског...немам коментар за њега. Не могу да верујем да је заиста дозволио себи да опере толико пара. Чак и да је све то лаж и намештаљка,заиста је бестидно и грозно што је дозволио да га полиција лови и јури по иностранству.

Месец дана главни на потерници Ратко Младић,Дарко Шарић и Симоен Виловски. Срамотно...

"Тешка је бура на мору,тежа је у души.

Али ни море ни душа не чисте се без буре."

  (Владика Николај Велимировић-"Касијана")

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Osoba koja ne jede meso,moze da zamisli kako bi joj bilo da ga neko nagovara ili tera da jede meso. joooj

Kao vegetarijanac to mogu potvrditi. joooj

Ne znam kako bi regovala da mi bilo ko polije djete vodom ili kao mala da me je neko polivao.  0442_feel

Бити вегетаријанац није нимало православно,то јест сасвим је противно православној вери.

По канонима вегетаријанци се искључују из Цркве.

znači monasi aut

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Osoba koja ne jede meso,moze da zamisli kako bi joj bilo da ga neko nagovara ili tera da jede meso. joooj

Kao vegetarijanac to mogu potvrditi. joooj

Ne znam kako bi regovala da mi bilo ko polije djete vodom ili kao mala da me je neko polivao.  0442_feel

Бити вегетаријанац није нимало православно,то јест сасвим је противно православној вери.

По канонима вегетаријанци се искључују из Цркве.

znači monasi aut

св. Антоније Велики и сви пустињаци 3. и 4. века исто тако. Они тамо јели корицу хлеба у 7 дана, неке расквашене бобице а сад кажу да је то за искључење.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Osoba koja ne jede meso,moze da zamisli kako bi joj bilo da ga neko nagovara ili tera da jede meso. joooj

Kao vegetarijanac to mogu potvrditi. joooj

Ne znam kako bi regovala da mi bilo ko polije djete vodom ili kao mala da me je neko polivao.  0442_feel

Бити вегетаријанац није нимало православно,то јест сасвим је противно православној вери.

По канонима вегетаријанци се искључују из Цркве.

znači monasi aut

jao Mocarte, da li sam ti rekla da te volim?

:-)

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О.Симеон нема никакве везе са оснивањем Ихтус форума нити са његовим финансирањем (нити је када имао). А Чавез само наставља своју бескрупулозну измишљену серију клевета и лажи. Е мој братац. А да ли је о.Симеон писао на Ихтусу то не знам, као што ни ви не знате ко све пише на овом форуму.

Јок и нема. Ти "пацовски" кругови су веома повезани,немој да си тако наиван. Ихтус први преноси информације о гостовању и трибинама Симеона Рукумијског. А љупки Симеон се некако увек нађе на сликама које усликају ихтусовци на разним догађајима...

stefane,gde si ti do sada bio..... genije  0442_feel joooj joooj :P klapklap klapklap

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

jao Mocarte, da li sam ti rekla da te volim?

:-)

mislim da nisi..... aj reci mi  0442_feel

VOLIM TE Mocartikuse,

posebno što si veseo i domišljat

pa tako razvedravaš ovde sve :-)))

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искључити из цркве вегетаријанца, а други кажу да не треба искључити педере?! Па докле смо то дошли? Какве везе има што неко не жели да једе месо, ово је стварно мени несхватљиво.

Не знам који ти други кажу да не треба искључити педере,нити ме занима,нити то има везе са овом причом. Неприродно је бити хомосексуалац,а неправославно је бити вегетаријанац.

Јер бити вегетаријанац,значи гнушати се и одбацивати месо и производе од животињског порекла. Што са Светим Писмом,Предањем и Црквом нема везе.

51. Апостолско правило: Ако неки епископ или свештеник или ђакон или било ко други из свештеничког реда избегава брак, једење меса или пијење вина, и то не због узрастања у врлини него због гнушања, заборављајући да је све добро, и да је Бог створио мушкарца и жену, такав, или нека се поправи или нека буде свргнут и искључен из Цркве. Исто ово важи и за лаике.

53. Апостолско  правило: Ако се неки епископ или свештеник или ђакон клони меса и виnа у празничне дане јер се гнуша, а не због напредовања у добру, такав нека се свргне јер је жигосан на својој савести и постаје повод за саблазан другим људима.

2. правило  Гангријског сабора : Ако неко од оних који су побожни и верни, осуђује онога који једе месо (осим оних који једу крв, месо од жртава и удављених животиња) а тај је такође побожан и благочестив, и казује му да нема наде за његово спасење, нека буде под клетвом.

Дела Апостолска 10. 9-16 :  А сутрадан док они путоваху и приближаваху се граду, изиђе Петар на равни кров дома да се помоли Богу око шестога часа.

10. И огладње, и хтједе да једе; а кад му они готовљаху, наиђе на њега занос,

11. И видје небо отворено и сасуд некакав гдје силази на њега, као велико платно завезано на четири краја и спушта се на земљу;

12. У коме бијаху све четвороножне животиње на земљи и звјериње и гмизавци и птице небеске.

13. И дође му глас: Устани, Петре, закољи и једи.

14. А Петар рече: Нипошто, Господе, јер никад не једох било шта погано или нечисто.

15. И опет глас њему по други пут: Што је Бог очистио, ти не погани!

16. И ово би трипут, и сасуд се опет узнесе на небо.

У Православљу постоји забрана једења меса,али каквог :

63. Апостолско правило: Ако неки епископ или свештеник или ђакон или неко други из свештеног реда буде јео меса у крви душе његове (сирово месо) или задављено од других звери, или стрвину (мрцину), такав нека буде свргнут јер је ово закон забранио. А ако је лаик, тада нека буде одлучен.

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Osoba koja ne jede meso,moze da zamisli kako bi joj bilo da ga neko nagovara ili tera da jede meso. joooj

Kao vegetarijanac to mogu potvrditi. joooj

Ne znam kako bi regovala da mi bilo ko polije djete vodom ili kao mala da me je neko polivao.  0442_feel

Бити вегетаријанац није нимало православно,то јест сасвим је противно православној вери.

По канонима вегетаријанци се искључују из Цркве.

znači monasi aut

Монаси нису вегетаријанци,већ подвижници.

Подвиг и веггетаријанство немају везе са везом.

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И нека је тако, не видим смисла у томе да се не буде вегетаријанац ако се неком тако свиђа или нпр. да се нападају људи који воле кућне љубимце или који слушају музику која се неком другом не свиђа или ако се неко бави спортом који неком другом није по вољи ...

Само притискате људе.

Слободе ...  srcee srcee izlet joooj srcee srcee joooj srcee https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif 0442_feel srcee

iconrazzvx2.gif
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је блаженопочивши патријарх Павле био вегетаријанац?

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...