Jump to content

Предавања епископа Атанасија Јевтића

Оцени ову тему


Guest Светлана

Препоручена порука

То није олтар него иконостас...

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.4k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Постављена слика

И ово би могао бити +Атанасије  0104_cheesy

Јуродиви монах на Светој Гори - баш је силан, што рече један старац "Сву логику света је бацио под ноге"

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То није олтар него иконостас...

Мени се чини да је олтар, видиш лук изнад, као да је отвор од двери, сад ко је унутра не види се, али има облик главе ко владика  :drugarstvo:
Link to comment
Подели на овим сајтовима

То није олтар него иконостас...

Брате изгледа си Ти паметнији од оних што су ову књигу направили,заједно са о.Мојсијем и свим Хиландарским монасима,а узгред и слабо видиш (не знам да ли носиш наочаре).

Пред свега тако самоуверено тврдиш неке ствари и правиш паралелу са неком сликом која везе са везом нема.

Није на слици на никакв иконостас већ олтар и владика Атанасије у њему,сад што се слабо види нисам ја крив,надам се да ћу скенирати слику и поставити.

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени на овој слици особа лево много више личи на владику +Атанасија. И никакав ореол ја не видим (ни код једне особе на слици).

Види ово, а другима се замера као некаква идолатрија појединих епископа (у скорије време владике +Артемија). Хмм...  :)

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постављена слика

И ово би могао бити +Атанасије  0104_cheesy

Јуродиви монах на Светој Гори - баш је силан, што рече један старац "Сву логику света је бацио под ноге"

:)

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како људи воле да се праве паметни,па то ти је. 0409_feel

Сад још човек са лева испада владика Атанасије ( joooj),без обзира што у књизи пише другачије,то јест онако како сам пренео и како заправо јесте.

Браћо неверна и (слабовидна  :smiley:  :) ) зашто не прочитате шта овде пише :

"Чудотворна икона Тројеручица испред царских двери цркве св.Димитрија.Испред Иконе стоје: хиландарски јеромонах Дамаскин (из Мудраковца код Крушевца) и грчки монах.Покрај Иконе,у олтару,стоји владика захумско-херцеговачки Атанасије (Јевтић) који је прихватио Икону на Солунском пристаништу.Његово молитвено расположење уоквирује ореол."

Видите то је написао аутор књиге која није ничије друго до Хиландарско издање (не директно),књига је урађена са иницијативом тада монаха Василија Хиландарца (сада схимонаха Василија),а саставио је извезни Милован Ерац - а благословио (па и ову слику са текстом испод) нико други до схиархимандрит Мојсије игуман ман. Хиландара. Тако да ако су сви ти луди људи,слепи или шта већ онда сам и ја са њима.

Свако ко жели да ово види уживо,нека у свом обиласку ман. Хиландара затражи ову књигу и својим очима погледа,а јасније ће и да види - јер се овде види баш слабо.

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Види ово, а другима се замера као некаква идолатрија појединих епископа (у скорије време владике +Артемија). Хмм...  :)

Ако којим случајем ово написано има неке везе самном,желим да нагласим да не гајим никакву идолатрију ни према једном епископу,светитељу или било коме - већ једино према Господу.

Лично +Атанасија не познајем,а од његових књига нисам прочитао до сада ништа.

Одгледао сам две емисије/предавања,прочитао који текст и можда још нешто,ништа више од тога,тако да је једноставно немогуће да гајим било какву идолотарију према њему,па макар и несвесну.

Нити се слажем са свим што он каже или напише.

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слика је доста нејасна, али мени личи да су ово царске двери кроз које се види унутрашњост олтарског простора и човек унутра.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ниси написао да је то архимандрит Мојсије написао, већ само да је дао благослов.

Даље, јасно се види да је то икона Св.апостола Павла, одсјај изнад његове главе личи на полијелеј, али није то је одсјај рељефа окова иконе...

Разни ликови су се укључивали у прославу 800 Хиландара, чак је било и духовно неписмених и они који су хтели да се окористе, тако да не познајем те Новосађане...

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ниси написао да је то архимандрит Мојсије написао, већ само да је дао благослов.

Даље, јасно се види да је то икона Св.апостола Павла, одсјај изнад његове главе личи на полијелеј, али није то је одсјај рељефа окова иконе...

Разни ликови су се укључивали у прославу 800 Хиландара, чак је било и духовно неписмених и они који су хтели да се окористе, тако да не познајем те Новосађане...

Брате зашто се опет пишеш тако самоуверено,а ниси ни мало у праву.

Још испада да ја лажем,а држим књигу у руци и јасно видим шта је на њој приказано?!?

Јасно се види да то није икона Ап. Павла већ човек главом и брадом - +Атанасије.

Ово је иконостас Цркве,а у олтару стоји +Атанасије,са леве стране је икона Богородице, испред Ње Тројеручица,у средини олтарске двери и у унутрашњости владика -а ти пошто си Богу хвала духовно и теолошки писмен човек знао би да на том месту никако не стоји икона св. Павла,већ се она налази (ако је уопште на иконостасу има) изнад Богородичине и Христове иконе,то јест изнад двери,међу иконама осталих апостола (12)

иначе ево фотографије иконостаса храма св.Димитрија у Солуну,па да сви видимо ту фамозну икону св.Ап. Павла Постављена слика

Схиарх. Мојсије није написао књигу,али је благословио све што је у њој написано и приказано.

Осим ако је високопреподобни о.Мојсије такав неозбиљан човек који не прегледава оно што се издаје у име Његово и манастирско. Уосталом Ти стално обилазиш Свету Гору,па ако се сетиш ове године када одеш у Хиланадар тражи да погледаш ову књигу од њих и видећеш.

Што се тиче тих "новосађана"  :smiley: ,не знам стварно о чему причаш и не видим какве везе то има са овим.

0205_whistling

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Погледаћу књигу, а ти се потруди и код некога скенирај и постави

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Погледаћу књигу, а ти се потруди и код некога скенирај и постави

Ако Бог да,надам се да хоћу  :smiley: .

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слика је доста нејасна, али мени личи да су ово царске двери кроз које се види унутрашњост олтарског простора и човек унутра.

то и ја видим.  0110_hahaha

пази кад стварно изгледа као икона на царским дверима, али је лоша перспектива, пошто би онда стопала такве иконе била ван двери због пропорција, тако да може да буде човек.

а и откад се иконопише лице окренуто од средине двери, то не видех нигде.

врло занимљиво  0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Беседа Владике Атанасија у Призрену у Недељу Православља 21/8 фебруара 2010. године

http://www.4shared.com/file/226733999/34396735/EpAtanasije_Prizren_21210.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...