Jump to content

Да ли дјеца бивају кажњена због гријеха својих родитеља?


Препоручена порука

 

По много чему. Овде је @Number15648 поставио једно од мисионарских писама Св. Владике Николаја, где је лепо објашњено шта Бог каже о томе. Иако је то довољно, ево и мало примера из свакодневног живота. Иста правила важе за физичко, као и за духоно здравље. Пошто се говори о деци, знамо да има неодговорних трудница које ''не могу без цигарета'', па преко дуванског дима трују своје дете, а после им је Бог крив кад се закомпликује трудноћа. Кад се породи, опет наставља да пуши, јер ''ништа то не смета детету'', а уствари јадна беба путем дојења се опет трује, а Мајка се чуди одакле ти грчеви у стомаку, слаб имунитет и сл. То важи и за мушкарце који својим нездравим животом (алкохолисање, пушење...) преносе својој деци лошу генетску структуру. Хоћу да кажем да смо сви, осим за себе, одговорни и за своју децу. Родитељи кажњавају своју децу, а не Бог. Он нам је дао слободну вољу, а наше је да бирамо. Ако изаберемо здрав духовни и физички живот, биће добро и нама и нашој деци. У супротном, зна се...     

 

 

 

 

A kad ne jede zdravu hranu i ne unosi dovoljno kalcijuma zato sto nema para da ga nabavi, da li i

tako kaznjava svoje nerodjeno dete ili se ova kazna odnosi samo na zene koje puse i oceve koji piju?

 

A i cela ova tvoja prica veze nema sa temom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 224
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ako ovaj mali uzorak na temi može da nam da uvid u stav koji vernici imaju o kažnjavanju dece... rezultat je zabrinjavajuć

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako ovaj mali uzorak na temi može da nam da uvid u stav koji vernici imaju o kažnjavanju dece... rezultat je zabrinjavajuć

sasvim se slazem sa tobom.... 7896634

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Još je strašnije što iz toga može da se izvuče zaključak o bogopoznanju

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kad ne jede zdravu hranu i ne unosi dovoljno kalcijuma zato sto nema para da ga nabavi, da li i

tako kaznjava svoje nerodjeno dete ili se ova kazna odnosi samo na zene koje puse i oceve koji piju?

 

A i cela ova tvoja prica veze nema sa temom.

Па када је лења и нема своју башту, сопствени извор калцијума (купус, спанаћ, шаргарепа, грашак, пасуљ...), а још ако има и лењог мужа, који је неспособан да јој све то обезбеди, онда су они још гора казна за децу од ових што пију и пуше.

Ти мислиш да ово нема везе са темом, зато што очекујеш да се овде надмећемо само у теоретском познавању теологије, цитирању Светог Писма и Светоотачке литературе, а ја покушавам да се поред тога, мало бавимо и практичном побожношћу. У овом случају, како наша конкретна дела могу да утичу на нашу будућу децу.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То нису никакви слепи процеси.

Na nasu nesrecu to jesu slepi procesi.

Слажем се да нема ништа од смислене комуникације, али само зато што верујеш да постоје тзв. слепи процеси. Ко у то верује и сам је слеп да види да сви процеси који се дешавају у нама и око нас су процеси који имају своју функцију.

Nije to problem u nasoj komunikaciji nego sto si ti slab sa logikom. Tvrdnja da je nesto slep proces nije

iskljuciva sa tvrdnjom da ima svoju svrhu. Nesto moze biti slep proces i imati svrhu isto tako nesto drugo moze biti teledirigovani proces i nemati nikakvu svrhu. Osnovi formalne logike.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Али, слава Богу све то је могуће поправити.

 

 

 

 

Nažalost, nije sve moguće popraviti. Temelji psihoza "udaraju" se u detinjstvu, a psihoze se ne leče.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nažalost, nije sve moguće popraviti. Temelji psihoza "udaraju" se u detinjstvu, a psihoze se ne leče.

 

U pravu si potpuno! Baš juče odem na kafu sa bratom Kornarakisom (Grk, inače moj komšija) i stracem Josifom isihastom (živi u manastiru oko 50 km od mene ali je kum mojim rodjacima pa povremeno svrati) i pričamo o tome kako su psihoze zaista rak rana na telu pravoslavlja... Starac isihasta je bio najuporniji u tome dok je brat Kornarakis insistirao na tome da Božija milost ipak u pojedinim, nama nejasnim slučajevima, može da ublaži posledice psihoza iz detinjstva. Na žalost, više se slažem sa isihastičkim opitom psihoze a to je -kad te roditelje jednom srede u detinjstvu, možeš da dubiš na glavi odavde do Sremske Kamenice i nema leka

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Na žalost, više se slažem sa isihastičkim opitom psihoze a to je -kad te roditelje jednom srede u detinjstvu, možeš da dubiš na glavi odavde do Sremske Kamenice i nema leka

Nažalost. Izvinjavam se što se smejem, ovo "srede" mi smešno :D    - kad te roditelji "udese" :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A u načelu se slažeš sa bratom Kornarakisom i starcem Josifom isihastom, je l da?

Moci, nemoj da me zbunjuješ sad :)

 

Slažem se sa tvojim mišljenjem - što roditelji "udese" ništa nikad ne popravi.

 

Psihoza je psihoza, nema ublaženja, može samo da bude "pod kontrolom" ili da se produbljuje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...