Jump to content

Да ли дјеца бивају кажњена због гријеха својих родитеља?


Препоручена порука

zasto bi deca bila kaznjena zbog grehova svojih roditelja?! 

'Ali koji se nadaju Gospodu, dobijaju novu snagu, podižu se na krilima kao orlovi, trče i ne sustaju, hode i ne more se.'

 

-Isaija 40:31

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 228
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Bog je vanvremenski, i ako stvari pogledamo sa takve dimezije onda nema 

mesta ovim pitanjima... Čovek je vremenska tvorevina ali ima svesnost svog 

van-vremnskog potencijala i kao takav svaki deo nas koji teži ka Bogu nadilazi

sve što bi se moglo nazvati nasleđenim grehom. 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

zasto bi deca bila kaznjena zbog grehova svojih roditelja?! 

 

kako zašto - zbog antropomorfizma

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

zasto bi deca bila kaznjena zbog grehova svojih roditelja?!
facenew22222222

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Насљеђују све - од гена, психе, образаца понашања, - а из чега другог произилази гријех и његове посљедице? Одговор је једноставан. Сви смо повезани, чак штавише, "сви смо за све криви", па како да не испаштају потомци (непокајане) гријехе предака, али не само у вертикали временској, већ и у хоризонтали (тј.садашњости, ми у односу на ближње и даљње). Јер су "гријех и страдање као калуп и његов одљевак".

То је овде на Земљи. Сасвим је друга прича, вјечни живот, "гдје нема жалости, ни бола, ни јаука", гдје ће Он "обрисати сваку сузу од очију њихових".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свете оце морамо тумачити!

 

Једноставно, често су говорили ствари а да та учења имају васпитни карактер.

Дакле, та прича да се греси наслеђују и сл. имају утемељење у томе што су хтели да побољшају квалитет хришћанског живота код људи а играли су на карту њихове љубави према сопственој деци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Neka ne ginu očevi za sinove ni sinovi za očeve; svaki za svoj greh neka gine." (5. Moj. 24:16)

"Koja duša zgreši ona će umreti, sin neće nositi bezakonje očevo niti će otac nositi bezakonje sinovljevo; na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku će biti bezbožnost njegova." (Jezek. 18:20)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свтетитељи Цркве и Старци  све лијепо тумаче и објашњавају, а овдје опет има оних који знају сами све боље. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свтетитељи Цркве и Старци  све лијепо тумаче и објашњавају, а овдје опет има оних који знају сами све боље. 

 

I svetitelji i starci treba da se tumače...bukvalizam zn abiti vrlo poguban

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Neka ne ginu očevi za sinove ni sinovi za očeve; svaki za svoj greh neka gine." (5. Moj. 24:16)

"Koja duša zgreši ona će umreti, sin neće nositi bezakonje očevo niti će otac nositi bezakonje sinovljevo; na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku će biti bezbožnost njegova." (Jezek. 18:20)

Mislim da si stavio tačku na temu :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je tacka na temu stavljena posle onog Nikolajevog odlomka. :)

Разочарајте се у свему, и тада ћете бити очарани свим, чак и својим разочарањима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Morao sam da se javim i da odgovorim  ovim neznalicama da sve grijehe koje su napravili tvoj pradeda deda i otac .. svi grijehovi ostaju i padaju tebe.. ja sam jedan od tih koji je naslijedio koje kakvih grijehova teskih ... I svi ti ostaje ti grijehovi ostaju na tebi dok ne pocnes da postis da se molis BOGU da zivis ono sto bolje itd.. jer ako neces da postis da se molis Bogu da se trudis e vidis tu na scenu stupaju demoni koji pokusavaju da te obuzmu se se nalazis slike vidjas neke vidis nekoga da mu amputirana noga osjetis i ti kao da nemas nogu samo mogu da kazemvaki dan te siluju umno ne zna gdj BOZE SACUVAJ SLIKE PADAJU TI NA PAMET A TI NISTA NE MOZES DA URADIS PO  PITANJU TOGA... I TI DEMONI SU UZELI DANAK OSTAVILI SU TRAG U MOM SRCU NATJERALI SU ME 1 STVAR DA URADIM KOJU NISAM SMJEO DA URADIM NI PO ZIVU GLAVU MOZDA BI TO NEKOME BILO BEZVEZE I REKAO BI MA HAJDE STA SU DRUGI RADILI TO JE NISTA AL ZA MENE TO CE BITI RANA KOJA CE UVIJEK KRVARITI  KOLIKO GOD MOLIO BOGA DA MI OPROSTI NE ZNAM DA LI MOGU JA SAM SEBI OPROSTITI ZA MENE NE POSTOJI OPROST ZA TO STO SAM URADIO.. al da se vratim na ovo drugo bukvalno silovali su me umno i neke stvari sam radio lose ..  danas dan ne znam da li sam sposoban da volim.. nisam siguran u sebe nikako... koliko se molio i postio ppitam se da li imam vjere da li imam vjere u Boga nekad se cini mozda imam nekad se cini kao da ne znam sta.. al tako je i nemojte da se zavaravate.. da nece pasti grijesi na vas.. kad tad doci ce demoni po svoje ako na vrijeme svoje grijehe i grijehove svojih oceva i pradeda ne iscistite a to mozete samo kroz mjenjanje sebe mjenjanje sebe da se trudis da ides sto vise na liturgije da ides na putovanja crkvena  posjecivanje manastira ...milostinjom dosta mozete se ocistiti ali od srca  kroz post i molitvu..   TI DRAGANZZZ STO KAZES ,,

Glupost, ovo mu dodje kao indijska kastinska karma iz koje nikad ne mozes da se izvuces,

svako je gospodar svojih greha takodje i vrlina'' jeste sve to stoji brate moj ali ako imas naslijedjenih grijeha velike ce sile udarati na tebe  cim imas vise naslijednih grijeha vece sile na tebe udaraju i gledaju da li si koji ce ih pobjediti ili ces pasti skroz pod uticaj njihov i ako se ne budes molio i prizivao Gospoda BOGA ISUSA HRISTOSA neces moci izdrzati ja sam se sam borio  i na kraju izgubio sam bitku jer nisam znao kako da se borim nisam znao..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I prolazeći vidje ĉovjeka slijepa od roĊenja. 

2. I zapitaše ga uĉenici njegovi govoreći: Ravi, ko sagriješi, ovaj ili roditelji njegovi, te se rodi 

slijep? 

3. Isus odgovori: Ne sagriješi ni on ni roditelji njegovi, nego da se jave djela Boţija na njemu. 

4. Meni valja ĉiniti djela Onoga koji me posla, dok je dan. Dolazi noć kad niko ne moţe raditi. 

5. Dok sam u svijetu, svjetlost sam svijetu. 

6. Rekavši ovo, pljunu na zemlju i naĉini blato od pljuvaĉke, i pomaza blatom oĉi slijepome. 

7. I reĉe mu: Idi umij se u banji Siloamskoj, što prevedeno znaĉi: poslan. On ode, dakle, i umi se, 

i doĊe gledajući. 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се ја са тобом да се крштењем отклањају прародитељски греси. Него је питање уопштено, а онда су и некрштени у томе. А шта је онда са њима? Као што сам поменуо Адама и Еву. Значи до Христа су се наслеђивали грехови. Што опет значи да је Бог ипак допустио да наслеђујемо грехе предака. Ипак је било тога. Али Бог је дао, али је Бог и укинуо (Васкрсењем и крштењем).

Dobar odgovor... dosta ljudi da se zamisli jer nekako mi se cini da mnogi zaboravljaju da prije Novog zavjeta imamo Stari zavjet.. a da krstenje dodje posle.. jer i Isus ne bi krsten do kasne mladosti svoje...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...