Jump to content

Dnevnik iz srca pisan


Препоручена порука

Verovati znači ne dati sebe ništavilu, bežati od nestajnja i predavati se istinskom stanju jednog  bića a to je postojanje u Hrista.  Mnogi će vam možda reći šta to lupaš kakva bre vera, zar ćeš tako da živš, to u šta ti veruješ to je prošlost, ljudi su se razvili, sebe i svoju svest i više tako plitko ne razmišljaju, samo se nameši i pomoli za njih jer odajući se prolaznosti ovog vremena zaboravljaju da žive i veruju da ih tamo negde čeka Tvorac raširenih ruku, uvek, spreman da im oprosti.

Moja malenkost Stefan Lazarević- Žedan da se o veri zbori. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moja malenkost

 

Е па твоја маленкости "жедно" ћу да пратим шта шкрабаш овде :)

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е па твоја маленкости "жедно" ћу да пратим шта шкрабаш овде :)

 

Hvala. :)  Potrudiću se da i ja malo doprinesem na ŽRU. Možda malčice ali će zaista biti od srca.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад стигнем, ту сам.

Драго ми је да те разумем.

 

Размишљам ових дана како се људи више не радују доброти, осмеху, од ближњег.

Што си арогантнији то си бољи.Тако у њиховим очима.

А не знају да има читав један свет који их контролише а они га не виде јер им није у срцу.

Или још није време да га виде.

 

И ово је много што сам рекла.

Разумећеш ме сигурно.

Здраво и добродошао Стефане Лазаревићу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад стигнем, ту сам.

Драго ми је да те разумем.

 

Размишљам ових дана како се људи више не радују доброти, осмеху, од ближњег.

Што си арогантнији то си бољи.Тако у њиховим очима.

А не знају да има читав један свет који их контролише а они га не виде јер им није у срцу.

Или још није време да га виде.

 

И ово је много што сам рекла.

Разумећеш ме сигурно.

Здраво и добродошао Стефане Лазаревићу.

Hvala na dobrodošlici. Malo je ljudi sa kojima istinski možeš govoriti o Bog, a da te cinično ne ismevaju zbog tvojih ubedjenja i verovanja ili da taj razgovor  ne pređe u duboku teologiju nadmenog sagovornika. Toplina oko srca kada sa nekim o Bog o njegovoj ljubavi, žrtvi, o svecima pričaš, kad sagovrnik duboko veruje u svaku svoju reč i da se to vidi i oseti u vazduh jeste nešto što me u zadnje vreme dosta obraduje i čini me srećnim. Ljudi zanemaruj male stvari koje pokreću svet i okreću se nečim nebitim i nevažnim i ostaju neispunjeni pritom neverujući da sreća postoji ako se ka njoj okreneš i u nju poveruješ... Zaključak: Ljudi su zaboravili da veruju. 0405_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde si kasnis,znas li kakvo je vreme napolju, sav si me isprepadao...

:) Draga a gde mogu pa da budem, ili sam na nebu ili na zemlji ako imas Hrista u srcu nikad me onda vise ne mozes izgubiti.

Dnevnik: Marko Mikic VSB

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde si kasnis,znas li kakvo je vreme napolju, sav si me isprepadao...

:) Draga a gde mogu pa da budem, ili sam na nebu ili na zemlji ako imas Hrista u srcu nikad me onda vise ne mozes izgubiti.

Dnevnik: Marko Mikic VSB

facenew22222222

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najvise boli kad istina koju  želiš da podeliš sa drugima,da i oni budu srecni kao što si it srećan bude ismevana od strane ljudi koji te nažalost i ne razumeju. Ubi nas neznanje... 0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Не треба питати шта је истина, но ко је истина? Пилат је питао Христа: шта је истина, и није добио никакав одговор. Христос није хтео да одговара на погрешно пита ње. Да је Пилат умео поставити питање правилно: ко је истина, добио би одговор. Ја сам истина, рекао би му Христос. Рекао би му тако као што је пре тога рекао својим ученицима: Ја сам пут, истина и живот.

 Истина је лична а не безлична. Истина је Бог, а не ствар. Истина је Онај, а не оно. Онај је истина који је увек исти, а не оно што се непрестано мења. Истина је Божја триипостасна личност, вечно исто, непроменљива, непролазна, независна, недостижна, неодољива. Алфа и Омега свега живо га. Почетак и свршетак свега створенога. Огњиште неугасиве светлости. Колевка живота. Источник разума и мудрости. Бездна неодољиве снаге. Висота непобедиве љубави, дух који све оживљава. Реч која све ствара. Радост што превазилази песму. Мир што превазилази разум. Вештина што превазилази сваку машту. Уметник који мраве и пчеле и птице и људе учи уметности.

Бог је истина, браћо. Бог, а не ствар.''

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

,, Starac Porfirije podviženik ljkubavi prozorljiv čudotvorca
da, knjiga je divna.....:)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...