Jump to content

Dnevnik iz srca pisan


Препоручена порука

da bi primili nešto novo, prvo moramo ostaviti staro. Ne stavlja se nova zakrpa na staru odjeću. 

 

 

@@Zedan da se o veri zbori

fin dnevnik, pozdrav

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bari. Sve je počelo neočekivano. U moru briga i probleme koje su oko mene i u meni, razmišljanje na njih prekinu je poziv iz studenske službe. Ženski glas sa druge strane slušalice mi je objasnijo da hitno dodjem u studensku službu sa indeksom. Pomislih šta sad nisam platio? Ulazeći unutra videh svog kolegu koji takodje zbunjeno posmatra šta se dešava. Neizvesnost i  Oduševljenje. Idemo. Bio sam presrećan. Bog je dozvolio i dopustio da ja idem. Bože hvala ti neprestano sam uzvikivao. Kad je došla noć polaska nestrpljivo sam isčekivao let avionom. Izlazak sunca, avion polako klizi po pisti, najstrašniji deo je to naglo ubrzavanje i onda se odvaja od tla. Dok već shvatih šta se desilo posmatrao sam ogromne planine oblaka i to malo tako daleko tlo. Nestvarno beše kao san. Po sletanju u Bari toplija klima  nego kod nas me je jako obradovala. Palme, sunce, hotele na samo nekoliko metara od plaže i taj pogled sa terase hotela na plavi pejzaž  mešavinu plavog mora i plavog neba dao mi je taj osećaj sreće i smirenosti. Facinantni morski plodvi koje ranije nisam probao školjke, lignje, rakovi ostrige, razne salate morskih plodova su mi govorili koliko je samo tvorevina Božija raznovrsna i ogromna. Sam grad je facinantan iako je prostran i veliki zadržao je ono strainsko. Uske i male ulice tipične za te priobalne gradove. Radovao sam se poseti crkve u kojoj se nalaze mošti svetog Nikole. Na moje zaprepašćenje mošti su se nalazile u katedrali. Kako nam je vodič objasnio pola katedrale-crkve je katoličko a pola pravoslano. Ali svako je mogao da vidi da je mali deo samo pravosalni. Male dveri sa malim ikonama  u onosu na katolički deo. Imao sam osećaj da ova masivna katedrala naspram malih dveri nema neku veliku moć. Najviše blagodati izlivalo se iz tih dveri koje je veliki deo posetilaca zanemarivao. Sprat niže nalaze se mošti svetog Nikole. Ogradjene rešetkama, prekrivne mermernom pločom, počivaju mošti velikog pravoslanog Svetitelja. Običaj je da se klekne stavi ruka na mermer i uz molitvu zamisli želja kako bi Sveti Nikola umolio Boga za nas. Prilikom kupovine suvenira kolega i ja smo hteli da kupimo sveto miro koje se mešalo sa mirom koje je isticalo iz moštiju svetiteljevih. Prodavačica mislim da je katoličke verosipovesti  rekla nam je kako je to miro previše skupoceno jer je Sveti Nikola jedini svetitelj iz čijih se moštju to miro toči. Pokušali smo da joj objasnimo kako u našoj zemlji i u pravoslavnom svetu postoje puno svetitelja koji miro toče, ona se smejala i rekla da miro koje se ovde mirotoči je jedino na svetu i ono se šalje svim zemljama na svetu za bogsluženja. Povratak avionom je bio brz iz sunčanog Barija sleteli smo u hladni Beograd. Put je bio odličan i nestvaran. Pomogao mi je da rešim neke svoje lične dileme i da se koliko toliko izborim sa svojim nedaćama. Hvala Bogu na svemu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mosti-svetog-nikole.jpg?w=529:slavaaa:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada budeš shvatio da sreća u materijalnom nije već u osećaju smirenosti koje se dobija u odnosu sa Bogom zaista ćeš biti miran.Ja pokraj crkve-katedrale u Bariju.

1378359_436545923121507_1925694047_n.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Moja malenkost Stefan Lazarević

 

ја тек сад да видим ову тему Стефане, Стефане...

 

баш се радујем кад сам те видео сад на фотографији!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја тек сад да видим ову тему Стефане, Стефане...

 

баш се радујем кад сам те видео сад на фотографији!

 

 

Стефане Лазаревићу па то си ти :D

 

па како ти брат Сале?

 

Hvala. Bogu hvala Saša je dobro. Da li ja vas poznajem? :.mislise. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

хехехехе да Стефане...

 

е сад једна реклама за нашег брата Стефана , поред свега што овде показује има и дара глуме,

 

сад не знам дал се i danas тим занима али док је био основац фантастично је глумио Бранка Радичевића :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Posmatrajuci oblake sa druge strane shvatio sam jedno. Cinjenicu koju sam do duse oduvek znao ali sada sam je ponosno, veoma jasno video i doziveo.  Ja jedan obican covek umislio sam da sam velicina u ovome svetu a u stvari sam, samo trunka Bozije tvorevine. Tvorevine jasno i detaljno uredjene.Prekrasne i velicanstvene.

1377500_3456652470841_1709398406_n.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...