Jump to content

Перановић: Нисам намерно убио, цело друштво саучесник


Препоручена порука

А ако ћемо поштено,јел Бранислав био агресиван,насилан-ево Божије педагогије за њега али нико од нас није позван да на ово допуштење од Бога дода и свој коментар.

Ti ako se ne osećaš pozvanom, to je tvoja stvar, ali Hristos nigde nije rekao da mi treba da zabijamo glave u pesak i pravimo se budale. Jer gle, ovaj jedan baca ljagu na sve nas. I zbog takvih kakav je on ja moram svakog dana da se pravdam ljudima na raznim nivoima u društvu zašto sam hrišćanin i zašto "pored svega što se radi" ja i dalje verujem u Crkvu. Reći ćeš "to je krst svih nas, da nas mrze Hrista radi", ali gle, ne mrzi nas niko Hrista radi, nego zbog nekažnjenih pregrešenja naših! Stoga itekako imam pravo da komentarišem, naročito jer sam od prve priče o Crnoj Reci govorio da je to sumanuto. I ne postoji ništa što narkoman može da uradi roditeljima ili kome god da se nasilje brani. I zato hvala Bogu da je ne jedan, nego su DVA Episkopa izašla u javnost i otvoreno rekli koliko je to strašno. Hvala vl. Porfiriju na sinoćnim rečima u Dnevniku RTS.

Hvala vl. Irineju što je od svih medija tako mudro izašao baš na B92 i priznao da je i Crkva kriva. Inače se danas pitam kako to da nije dao prvo za Besedu, pa da svi prenesu od crkvenog medija, i dobijem odgovor: "B92 prvi pitao"... moj komentar - pa naravno, kad mi crkveni mediji nemamo m.da da pričamo o takvim stvarima otvoreno, jer se bojimo reakcije nadležnih episkopa koji i sami ćute. A kad pričaju, radije pričaju za velike medije. Zato hvala ovoj dvojici što su izašli i rekli onako kako su rekli. I žalosno mi je što ste preko njihovih izjava ovde na forumu prešli tako lako.

Ономе ко не жели да се лечи се не може помоћи.

Kao što Bog ne može nikog da natera da veruje u Njega i da bude spasen. Zabavno mi je, ali užasno, kako ljudi na forumima godine i godine provode pričajući o slobodi čoveka, o tome kako je Bog i sebe ograničio davši čoveku slobodu, i kako ni Bog ne može da natera čoveka na bilo šta, i onda odjednom podržavaju metode nasilnog uterivanja straha Božijeg i ljubavi prema životu. C,c,c.

Потребно је да сачекамо да неки дечак буде “испипан” до смрти , да би се привео познати насилник са одликовањем у мантији, за блудне радње над малолетним дечацима.

Postoje tračevi i o takvim slučajevima... :zviždajli:

Elem, ponoviću da mi je strašno, prestrašno, a ijedan hrišćanin, i na jedan način, pokušava da oprdavda Peranovićev rad i postupke. Strašno. Mene bi bilo sramota da podržavam nekog ko je sveštenik, ko mlati ljude kao što je on činio, u čijem centru neko bude čak i silovan (a nijedan episkop ne progovori o tome ili protiv toga, dok protiv gej parade pričajući osušiše grla, pa ispade da dobrovoljni seks nije ok, ali silovanje jeste?), i ko posle cele afere osnuje moto klub i baš oruđe mlaćenja (lopatu, prim. aut.) stavi za simbol svog kluba, i slika se s lopatom kao sumanut! I protiv koga postupak još traje, a Episkopi nemaju pojma kako to da sad ima novi centar za svoj biznis (rekoše oba Episkopa sinoć - BIZNIS!), i onda ubije čoveka. I onda ja da imam obraza da kažem "pa dobro, on je toliko toga uradio..." Sramota, sramota, sramota.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 825
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

A da se razumemo, imam vrlo dragog prijatelja, inače brata jedne naše bivše članice ovde, koji se u Crnoj reci izlečio, ali i dalje mi ne bi palo na pamet pola lepe reči da potrošim na način na koji je Peranović radio.

A što Valentina reče o radosti... jedina radost u svemu ovome je to što on MOŽDA više neće biti u prilici da se iživljava i na kome ko je slabiji i bolestan (jer ne zaboravimo da je narkomanija BOLEST).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"B92 prvi pitao"... moj komentar - pa naravno, kad mi crkveni mediji nemamo m.da da pričamo o takvim stvarima otvoreno, jer se bojimo reakcije nadležnih episkopa koji i sami ćute.

Мени је било и кисело и смешно и тужно и мучно... али ЈАДНО пре свега, да јуче пустим да одслушам најактуелније дневне теме на једном од наших најслушанијих Црквених радија... Надајући се некаквој ексаклузивнијој и уједно проверенијој информацији о овоме што се десило са Перановићем, ...

А испаде да се несрећни догађај уопште не помене .. ни у каквом контексту... Док је (наравно раздрагани) водитељски глас цвркутао о сервисним информацијама, врућини - далеко била и којечему другом...

То наравно не говори о Радију ..то говори о томе какви смо ми сами ..ми у Цркви.. те и овакве реакције према свему што се десило на жалост нису ни мало изненађујуће..

На жалост потпуно разумем и не осуђујем Атеисте када нам лупају етикете и прозивају нас како само трубимо о Љубави и СЛОБОДИ а на делу смо ...

.. ајд' сами нађите добар израз, мени недостаје пристојна реч ...

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хахах, мора да си онда мене слушао.

Но, пре но што судиш црквеном медију, мораш да знаш како све функционише ту и које су слободе...

:)

Није искључено.. али мислим бата Миљане да је ипак био женски глас .. :) Но нема везе ..

и ко што рекох,.. начин на који се односимо према овом и другим проблемима ..даје одговор и на то КАКО и на КОЈИ НАЧИН функционишу и сами медији..које н епрозивам него само велим да су и они као такви одраз наше (НЕ)СЛОБОДЕ а упорно тупимо о Супротном...

...

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Послао сам ти приватну поруку.

Извини, сконтао сам из "водитељски" да је мушки род :) Мада сам по "раздрагани" и "врућина" (коју додуше и ја помињем) сконтао да је можда колегиница. Но, да не приватизујем тему, мада је то свакако све индикативно за наш црквени живот... нисам пратио остале црквене медије данас, пошто не каче вести на сајтове, а нисам сигуран колико су се бавили (и да ли уопште) овом причом. Осим нас и Искона то јест. Ево баш ћу послушати Светигорине вести. Не, нису ни поменули данас.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма такви какви смо, жао ми је што смо моји а не неког непријатеља.. јер ко је нас познавао...

;)

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jer gle, ovaj jedan baca ljagu na sve nas. I zbog takvih kakav je on ja moram svakog dana da se pravdam ljudima na raznim nivoima u društvu zašto sam hrišćanin i zašto "pored svega što se radi" ja i dalje verujem u Crkvu.

Ne baca on ljagu na sve nas , ljagu bacaju oni koji nas i inace mrze jer smo hriscani .Svako sa pola grama mozga shvata da jedan svestenik ili jedan vernik ne predstavlja crkvu i da je generalizcija glupost . I zasto se pravdas bilo kome? Tvoja vera - tvoja stvar. To sto neko nije u stanju ili ne zeli da shvati sta je crkva i za sta se zalaze a preko svega ima potrebu da kritikuje i vredja ne govori nista o crkvi ,veri ili tebi ali govori dosta o osobi koja kritikuje i vredja . Svet je na zalost ovakav kakav je , hiljadu dobrih dela uradi i nikoga nije briga ali ako pjunes na trotoar o tome ce raspredati godinama . Pop je ubio , ide na robiju i tu je prica zavrsena , ili bi bar tako trebalo da bude . Gde su duzebriznici da pricaju malo o hiljadama ljudi kojima je crkva konkretno pomogla? O tome da ima jedan manastir u Srbiji gde se nalaze deca sa teskim mentalim poremecajima i smetnjama u razvoju koje niko nece , pocevsi od roditelja i gde se vodi svakodnevna borba da ta jadna deca zive u okruzenju koje zasluzuju , punom ljubavi i brige niko ne govori .A o tome bi trebalo govoriti svakoga dana . Zasto se ti dusebriznici ne odreknu makar 100 dinara i pomognu tu jadnu decu , koliko pljuvaca ima samo 100 dinara da daju jednom godisnje pa da se resi gomila gorucih problema, Ali ne , oni ce a tih 100 dinara da kupe paklo duvana i da se brinu o nemocnima i nevoljnima preko interneta napdajuci i vredjajuci one koji zaista nesto rade .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.srbel.net/2012/08/08/drugosrbijanski-linc-protojereja-peranovica-i-srpske-crkve/#.UCLDapmEvr5.facebook

Da pomognem autoru ovog teksta:

Divni i predivni o. Branislav je u jednom trenutku uzeo motiku da bi pokazao kako se radi zemlja i poceo da mase u tom trenutku. Narkoman koji je ocito radio za strane sluzbe je u tom trenutku podmetnuo svoju glavu ispod da bi napakostio i nepravedno optuzio o. Branislava. posto mu ni to nije bilo dovoljno uznemiren odlazi i na silu umire od zeludacne kiseline. Sve se ovo desilo da bi NSA skrenula sa teme o novoj masini na marsu uz svesrdnu pomoc judeo masonskog lobija koji jako mrzi Putina .mislise.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne baca on ljagu na sve nas , ljagu bacaju oni koji nas i inace mrze jer smo hriscani .Svako sa pola grama mozga shvata da jedan svestenik ili jedan vernik ne predstavlja crkvu i da je generalizcija glupost . I zasto se pravdas bilo kome? Tvoja vera - tvoja stvar. To sto neko nije u stanju ili ne zeli da shvati sta je crkva i za sta se zalaze a preko svega ima potrebu da kritikuje i vredja ne govori nista o crkvi ,veri ili tebi ali govori dosta o osobi koja kritikuje i vredja . Svet je na zalost ovakav kakav je , hiljadu dobrih dela uradi i nikoga nije briga ali ako pjunes na trotoar o tome ce raspredati godinama . Pop je ubio , ide na robiju i tu je prica zavrsena , ili bi bar tako trebalo da bude . Gde su duzebriznici da pricaju malo o hiljadama ljudi kojima je crkva konkretno pomogla? O tome da ima jedan manastir u Srbiji gde se nalaze deca sa teskim mentalim poremecajima i smetnjama u razvoju koje niko nece , pocevsi od roditelja i gde se vodi svakodnevna borba da ta jadna deca zive u okruzenju koje zasluzuju , punom ljubavi i brige niko ne govori .A o tome bi trebalo govoriti svakoga dana . Zasto se ti dusebriznici ne odreknu makar 100 dinara i pomognu tu jadnu decu , koliko pljuvaca ima samo 100 dinara da daju jednom godisnje pa da se resi gomila gorucih problema, Ali ne , oni ce a tih 100 dinara da kupe paklo duvana i da se brinu o nemocnima i nevoljnima preko interneta napdajuci i vredjajuci one koji zaista nesto rade .

Ех, па неће бити да је тако.

Овде у питању није само један поступак једног конкретног човека - да је тако, ти би вероватно био скроз у праву. Овде се ради, ако ћемо да кренемо од почетка, о стварима које су рађене у Црној Реци под окриљем Цркве, и иза којих је Црква својим ауторитетом стала, а ништа није предузела да се стане на пут ономе што се тамо радило, иако се знало шта се тамо дешава, пре него што је пукла брука када је објављен снимак; што се ни после тога Перановић није сносио никакве санкције, него је још и унапређен и заштићен; што му је дозвољено да и даље настави да се бави истим стварима, само у другој епархији, као да се ништа није ни десило; и што је требало да неко погине да би се ишта конкретно учинило.

Све ово говори и те како о Цркви - не о Цркви у смислу мистичног Тела Христовог, мада о томе никада није ни било речи у целој причи, нити ико има примедбе на то, већ о друштвеном и организационом аспекту Цркве, у којем, како се показало, влада стравичан јавашлук.

То што је Црква помогла људима у 1000 случајева ни на који начин не може представљати оправдање за овакав стравичан степен небриге, незаинтересованости и равнодушности за то шта се све у њено име и са њеним благословом ради.

За ово што се десило наша дужност као хришћана није да изналазимо изговоре и да се правимо да се то нас не тиче, већ да о томе вичемо са кровова и вапимо да се ствари радикално промене, будући да овде очигледно није затајио само један сегмент, већ читава црквена адсминистрација.

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je jedan rezultat moderne diskusije sa antiteistima, gde antiateisti imaju ulogu tužilaca i klevetnika, gde su Crkva i sve religije izvor svakog zla, i onda se Hrišćanin nađe u poziciju da se pravda, da se brani. Pri tome se antiteisti pozivaju decidirano na prava čoveka i kako jedino oni znaju šta je dobro a šta nije (ovo nama naravno ne priznaju), u ovome ustvari lažu, ali što ih je više tu su i jači. Dobijamo klasičan primer totalitarističke manipulacije i proganjanja, gde je "krivac" unapred osuđen i od njega se zahteva jedino da prizna krivicu. Ovo mislim da je i kod Miljana slučaj, tj. suviše je u kontaktu i time pod manipulaciji antiteista.

Zbog toga sam i skeptik svih "reforma" koji su nadahnuti da se svidimo antiteistima i da od njih dobijemo nekakava priznanja. 1. njihovo priznanje nama ne treba, 2. njihovo priznanje nećemo ni da dobijemo. Što znači da ako krenemo da se njima svidimo, sami se cepamo. Ovo je onda naša slabost, naš poraz.

U potpunosti me ne zanima sta antiteisti misle i pricaju i generalno ne razgovaram sa takvima .Imali smo prilike da vidimo antiteizam na delu kroz milione mrtvih i tu vise nikakva prica nije potrebna .Da se pravdam nekome za svoja uverenja mi takodje ne pada na pamet,ako ce neko da me diskvalifikuje kao osobu na osnovu moje vere ja sa takvim nemam sta da pricam . Elem , svako ubistvo je velika tragedija ali nekako ne vidim razlog da se o ovom prica ovoliko koliko se prica .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ех, па неће бити да је тако.

Овде у питању није само један поступак једног конкретног човека - да је тако, ти би вероватно био скроз у праву. Овде се ради, ако ћемо да кренемо од почетка, о стварима које су рађене у Црној Реци под окриљем Цркве, и иза којих је Црква својим ауторитетом стала, а ништа није предузела да се стане на пут ономе што се тамо радило, иако се знало шта се тамо дешава, пре него што је пукла брука када је објављен снимак; што се ни после тога Перановић није сносио никакве санкције, него је још и унапређен и заштићен; што му је дозвољено да и даље настави да се бави истим стварима, само у другој епархији, као да се ништа није ни десило; и што је требало да неко погине да би се ишта конкретно учинило.

Све ово говори и те како о Цркви - не о Цркви у смислу мистичног Тела Христовог, мада о томе никада није ни било речи у целој причи, нити ико има примедбе на то, већ о друштвеном и организационом аспекту Цркве, у којем, како се показало, влада стравичан јавашлук.

То што је Црква помогла људима у 1000 случајева ни на који начин не може представљати оправдање за овакав стравичан степен небриге, незаинтересованости и равнодушности за то шта се све у њено име и са њеним благословом ради.

За ово што се десило наша дужност као хришћана није да изналазимо изговоре и да се правимо да се то нас не тиче, већ да о томе вичемо са кровова и вапимо да се ствари радикално промене, будући да овде очигледно није затајио само један сегмент, већ читава црквена адсминистрација.

Svako cudo a trei dana ... i ovo ce proci i za par dana se zaboraviti i sve ce biti po starom...nas i onako niko nista ne pita ...do nekog novog peranovica ce da se da cuti i radi kao i do sada sto je a na kraju ce verni narod da plati za sve , kao i do sada sto je...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Србија је једна велика Црна Река у "егзилу", која неумитно тече у ад, сметлиште света,

земља недођија без икаквог смисла и циља осим пожара похлепе, преваре и најнижих страсти од којих све изгоре!

Иначе, постоји посебан круг пакла за људе који мешају "ЈЕР" и "ЈЕЛ'"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисмо људи ... Да смо урадили бар део што је било до нас који смо Црква, бар део - не све... па и да кажемо нешто... а ми све ко неке бабе ..само се жалимо, кукамо...

Немамо НИКАКВО покриће.. имам утисак да смо све бонусе код народа потрошили...

Зато нам је успешнија мисија у Јужној Африци него у Београду ...

..А где беше Лесковац, .. Босилеград... или можда Трговиште..

..Мисија.. хех...

  • Волим 1

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...