Jump to content

Мишљење (критике) чланова форума о члановима форума

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 1.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

браћо зашто је ова тема закључана, можда ми је нешто промакло што вас је навело да онемогућите даљу дискусију на овом линку

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,10917.msg347021/topicseen.html#msg347021

hvala

:229229229: 0102_laugh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

браћо зашто је ова тема закључана, можда ми је нешто промакло што вас је навело да онемогућите даљу дискусију на овом линку

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,10917.msg347021/topicseen.html#msg347021

hvala

:229229229: 0102_laugh

тема може да се развије у нешто чему нема места на нашем форуму. Господ нас је учио да љубимо и непријатеље своје, колико год то нама било сулудо, јер нисмо утврђени у снагу Васкрсења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

То је лепа намера, али ... ако не постоје јасна правила, онда то рађа могућност злоупотребе од стране модератора, јер могу увек по личном ћефу (као што је овде Александар урадио) нешто да прогласе за неподобно и да то буде разлог за опомену и бановање. Дакле, могућност злоупотребе и волунтаризма при одлучивању је огромна. 

Самим тим да овај форум нема званичан Правилник не значи да је форум неодговоран- напротив. За сваку велику одлуку постоји саветовање свих и консултација са главним уредником. зато не брините о погрешним одлукама већ о вашем писању и поштовању туђег мишљења. Такође, на форуму се не дозвољава вређање наших Архијереја нити богослова али увек је могућа здрава критика ставова и учења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О томе се ради. Неко ко има знање и ставове о теологији попут Рогија НЕМА ПРАВО да уопште вреднује изјаве професора. Такви ликови само једно могу: да дезинформишу и уносе конфузију.Тако се и праве памфлети: гордост + незнавеност + ревност не по разуму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Успут, ја нисам закључао тему. Онај ко је то учинио, свакако је добро поступио.

ja sam zaključao temu... 

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

link=topic=3031.msg347088#msg347088 date=1295615890]

Успут, ја нисам закључао тему. Онај ко је то учинио, свакако је добро поступио.

ja sam zaključao temu... 

Како си смео, срам те било  leteti    eheeeej
Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је лепа намера, али ... ако не постоје јасна правила, онда то рађа могућност злоупотребе од стране модератора, јер могу увек по личном ћефу (као што је овде Александар урадио) нешто да прогласе за неподобно и да то буде разлог за опомену и бановање. Дакле, могућност злоупотребе и волунтаризма при одлучивању је огромна.  

Самим тим да овај форум нема званичан Правилник не значи да је форум неодговоран- напротив. За сваку велику одлуку постоји саветовање свих и консултација са главним уредником. зато не брините о погрешним одлукама већ о вашем писању и поштовању туђег мишљења. Такође, на форуму се не дозвољава вређање наших Архијереја нити богослова али увек је могућа здрава критика ставова и учења.

Да, али како не разумете: свако од нас чланова треба унапред да зна шта је све дозвољено и шта није дозвољено, да би могао да се понаша у складу са тим. Исто тако и модератори. И да свако може да види и провери да ли је збиља неки члан форума "згрешио" то због чега је кажњен. Овако, модератор може на основу сопствене самовоље и зловоље да санкционише неко понашање које само по себи уопште није недозвољено. Али, ето, њему се ћефнуло и он је тако одлучио. Дакле, отворени волунтаризам.

Ви кажете "за сваку велику одлуку" се саветујете међусобно и са главним уредником. Прво, није јасно шта су "велике одлуке". Но добро, ви између себе имате одређену праксу. Да ли је бановање велика одлука? И закључавање теме?

А шта је са не-великим одлукама? Нпр. да се изрекне опомена неком члану? Ево већ други или трећи пут питам Александра зашто ми је изрекао опомену и нема одговора.

Нећу да се мешам, али нисам видео форум без правила. То даје велику могуићност злоупотребе, као што се види и у овом случају.

Такође, на форуму се не дозвољава вређање наших Архијереја нити богослова

Зашто је само то недозвољено? Зар не би требало да буде недозвољено свако вређање било кога (испада да можемо да вређамо нпр. свештенике, студенте богословије, монахе и друге чланове форума)?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када бисмо се, господине Лазићу, понашали "само" јеванђелски, то би било довољно да се избену све недоумице, зар не? Пристојност и братољубље у обраћању, подразумева се према свима, а нисам приметио да је било ко до сада био опомињан или банован уколико на пристојан и аргументован начин износи мишљење или критику. Ако се не варам, Ви сте правник, и требало би да знате да савршеног правилника на земљи нема. Стога, довољно је и да комуницирамо на принципима које је етички засновао Нови Завет, не видимо потребу за другим правилником. Ако погледате објективно и сами ћете приметити да смо далеко толерантнији од већине других форума.  1000000001010

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево већ други или трећи пут питам Александра зашто ми је изрекао опомену и нема одговора.

Александар је изнео конкретан одговор, и потпуно је јасно зашто је тако поступио:

О томе се ради. Неко ко има знање и ставове о теологији попут Рогија НЕМА ПРАВО да уопште вреднује изјаве професора. Такви ликови само једно могу: да дезинформишу и уносе конфузију. Тако се и праве памфлети: гордост + незнавеност + ревност не по разуму.

Дакле, неко ко покушава да извуче ''информације'' од Рогија, може да буде само злонамеран. Поводом тога, а пошто је ствар потпуно јасна, изричем Лазићу предопомену (која би била друга по реду) и упозорење да је о овој теми прича завршена.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево већ други или трећи пут питам Александра зашто ми је изрекао опомену и нема одговора.

Александар је изнео конкретан одговор, и потпуно је јасно зашто је тако поступио:

О томе се ради. Неко ко има знање и ставове о теологији попут Рогија НЕМА ПРАВО да уопште вреднује изјаве професора. Такви ликови само једно могу: да дезинформишу и уносе конфузију. Тако се и праве памфлети: гордост + незнавеност + ревност не по разуму.

Дакле, неко ко покушава да извуче ''информације'' од Рогија, може да буде само злонамеран. Поводом тога, а пошто је ствар потпуно јасна, изричем Лазићу предопомену (која би била друга по реду) и упозорење да је о овој теми прича завршена.

То није никакав смислен одговор него покушај вређања.

Шта, опоменут сам зато што сам вредновао ставове професора, а то нисам смео?

И то да неко нема право да вреднује нечије изјаве је потпуно смешно. Нико нема право да вређа (као што то ради Александар) али свако има право да изнесе критички став. Уколико тај критички став није исправан, то ће се врло лако показати и доказати.

Што се тиче "извлачења" информација, одговорио сам врло јасно:

Просто, ти си непосредно пре тога тврдио да су ти искази професора "педагошки метод" којим они "испробавају" студенте. Занимало ме је да ли је, у складу са тим, професор накнадно објаснио студентима о чему се ради,да они не би остали у заблуди да он заиста мисли да Света Тројица накратко није постојала, као и на којој години факултета је предавање/предавања, да би се видело да ли су студенти уопште дорасли да схвате такве "педагошке" финесе. Такође и да ли је забележено, како би могло да се провери истинитост онога што Роги каже. Јер овако остаје сумња да је то све његова измишљотина (мада му ја верујем).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О томе се ради. Неко ко има знање и ставове о теологији попут Рогија НЕМА ПРАВО да уопште вреднује изјаве професора. Такви ликови само једно могу: да дезинформишу и уносе конфузију.Тако се и праве памфлети: гордост + незнавеност + ревност не по разуму.

Онда би било фер да Роги који је и испровоцирао сав овај непосразум сноси одговорност,

а не Родољуб који има право да поставља питања, па макар била и непријатна.

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако се не варам, Ви сте правник, и требало би да знате да савршеног правилника на земљи нема.

Савршена правда постаје неправда  1000000001010
Link to comment
Подели на овим сајтовима

О томе се ради. Неко ко има знање и ставове о теологији попут Рогија НЕМА ПРАВО да уопште вреднује изјаве професора. Такви ликови само једно могу: да дезинформишу и уносе конфузију.Тако се и праве памфлети: гордост + незнавеност + ревност не по разуму.

Онда би било фер да Роги који је и испровоцирао сав овај непосразум сноси одговорност,

а не Родољуб који има право да поставља питања, па макар била и непријатна.

Слажем се... Такође и с Дејаном.

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако се не варам, Ви сте правник, и требало би да знате да савршеног правилника на земљи нема. Стога, довољно је и да комуницирамо на принципима које је етички засновао Нови Завет, не видимо потребу за другим правилником. Ако погледате објективно и сами ћете приметити да смо далеко толерантнији од већине других форума.

То што не постоји савршени правилник (а слажем се да  такав, вероватно, не постоји) не значи да не треба да постоји НИКАКАВ правилник. Слажем се да је овај сајт толерантнији од већине форума, генерално посматрано, али увек постоје изузеци, као овај, када постане јасно да лична нетрпељивост води у волунтаристичко понашање. А волунтаризам не произилази из етичких принципа Новог Завета. Знате, ни подсмевање, ни етикетирање, ни вређање, ни клеветање такође није у складу са Новим Заветом, а тога и овде и на свим православним форумима, нажалост, има у огромним количинама. Тако да нема потребе ствари посматрати идеализовано и апеловати на нечију (хришћанску) савест или наивно веровати да ће се сви чланови понашати у складу са етичким нормама Новог завета. Не видим какве штете може бити од једног релативно кратког а довољно разрађеног правилника какав је, нпр. на сајту "Верујем".

Онда би било фер да Роги који је и испровоцирао сав овај непосразум сноси одговорност,

а не Родољуб који има право да поставља питања, па макар била и непријатна.

Лично мислим да ни Роги не сноси било какву кривицу, јер ако пратите како се тема развијала, он је човек изнео оно што је лично чуо од професора на факултету и тиме је потврђивао неке своје ставове. Чак је и Дејан (Соломон Кане) рекао да би то била велика несрећа ако би било истина оно што је Роги навео. Не разумем зашто би Роги сносио одговорност зато што је пренео неке ставове неких професора. Његова одговорност би била несумњива једино ако би се поставило као правило да се ни на који начин не смеју доводити у питање ставови професора БФ-а (што би, мислим, била потпуно бесмислена забрана; овде се на разним темама итекако доводи у питање и ауторитет (појединих) Светих Отаца, па не видим зашто не би смело да се говори о ставовима појединих професора). Једно је ставити аргументовану критичку примедбу, што би морало бити дозвољено, а сасвим друго неосновано вређати било кога, па, свакако, и професоре теологије на БФ-у.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...