Jump to content

Zar Bog nije mogao blaze da kazni gresnike (problem vecne kazne)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ne lupetaj. Covek je sam odgovoran za svoje stanje u vecnosti, i ono se sad stice, a u vecnosti traje, kakvo god da jeste. Ko voli, nek izvoli...

Odgovoran je i bog, jer ti ne da da to promenis. Koliko god se trudi ne vredi ti da sa njega skines odgovornost. Tako da ovo o lupetanju ostavi za sebe...

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Kaj se, ko ti brani... vremena imas na pretek, a kad vreme prodje onda prosto nemas vremena...

e pa onda je taj tvoj bog smislio los plan...

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odgovoran je i bog, jer ti ne da da to promenis. Koliko god se trudi ne vredi ti da sa njega skines odgovornost. Tako da ovo o lupetanju ostavi za sebe...

e pa onda je taj tvoj bog smislio los plan...

Lupetas i sad, jer je Bog kroz Pismo i Crkvu jasno napomenuo mnogo unapred o tome kako se stice blagodat Bozija i stupa na put Carstva Nebeskog. O tom pitanju toliko je pisano i receno, da, kako veli sv. Jovan, "cini mi se napisane kgnjige ne bi stale ni u sam svet".

A to sto tebe zulja to sto je On rekao unapred - to je vec druga tema...

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kaj se, ko ti brani... vremena imas na pretek, a kad vreme prodje onda prosto nemas vremena..

Da, kajanje uključuje da si nešto radio PRE, a kako se pokajati u večnom SADA?

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam kakve su sanse al znam da Bog koji ti ne ostavlja mogucnost da se pokajes nije bog ljubavi.

Као рече Оби,Бог констатује оно што човек изабере. Значи, ако ја видим неког како мртав пијан улази у аутомобил и просудим "овај ће да се слупа" ,и он се стварно слупао то не значи да се то десило мојом одлуком и из моје жеље. Значи пакао је вечан зато што се та особа неће покајати, неће никад пожелети заједницу са Богом и са другим људима, због чега се у ствари и мучи.

Поента је у томе а не у пламену и демонима са трозубцима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zbog onih koji ne prihvataju njegovu vlast.

A kakvo bi to bilo mesto/stanje u kome On, koji je izvor zivota, ne prisustvuje?

Takvo nesto je prosto sustinski nemoguce...

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као рече Оби,Бог констатује оно што човек изабере. Значи, ако ја видим неког како мртав пијан улази у аутомобил и просудим "овај ће да се слупа" ,и он се стварно слупао то не значи да се то десило мојом одлуком и из моје жеље. Значи пакао је вечан зато што се та особа неће покајати, неће никад пожелети заједницу са Богом и са другим људима, због чега се у ствари и мучи.

Поента је у томе а не у пламену и демонима са трозубцима.

Upravo tako. Stanje vecnosti je upravo takvo da jednostavno ne postoji mogucnost pokajanja...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lupetas i sad, jer je Bog kroz Pismo i Crkvu jasno napomenuo mnogo unapred o tome kako se stice blagodat Bozija i stupa na put Carstva Nebeskog. O tom pitanju toliko je pisano i receno, da, kako veli sv. Jovan, "cini mi se napisane kgnjige ne bi stale ni u sam svet".

A to sto tebe zulja to sto je On rekao unapred - to je vec druga tema...

sve sto si rekao stoji, al to ne menja cinjenicu da bog ljubavi ne moze da ti kaze: imas x godina da se kajes i ispravljas, a posle toga ja cu samo da konstatujem tvoje stanje i da ga ucinim vernim. i pored toga, ja sam bog ljubavi.

to je jednostavno glupost... ali ni ne ockeujem od tebe da to shvatis...

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovo sto si opisao je vise srednjevekovno rimokatolciko ucenje o paklu nego pravoslavno

za pravoslavne, pakao je stanje koje si sma uzorkovao svojim pogresnim odnosom prema Bogu i tvorevini a ne Bozija kazna zbog tvojih grehova

Takvo shvatanje pakla je imala vecina svetih
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lupetas i sad, jer je Bog kroz Pismo i Crkvu jasno napomenuo mnogo unapred o tome kako se stice blagodat Bozija i stupa na put Carstva Nebeskog. O tom pitanju toliko je pisano i receno, da, kako veli sv. Jovan, "cini mi se napisane kgnjige ne bi stale ni u sam svet".

A to sto tebe zulja to sto je On rekao unapred - to je vec druga tema...

Lupetas i ti, jer je Bog kroz sveto pismo jasno rekao da ima jos mnogo toga ali ne mozemo nositi. A to sto ti na to zmuris je vec druga tema.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sve sto si rekao stoji, al to ne menja cinjenicu da bog ljubavi ne moze da ti kaze: imas x godina da se kajes i ispravljas, a posle toga ja cu samo da konstatujem tvoje stanje i da ga ucinim vernim. i pored toga, ja sam bog ljubavi.

to je jednostavno glupost... ali ni ne ockeujem od tebe da to shvatis...

"Dete, imas toliko-i-toliko godina da se skolujes, a onda cu da vidim sta si uradio, da bi nakon toga - ako se potrudis - ziveo najlepse sto je moguce".

Sta nije dobro u ovoj recenici?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neko stanje autohtone materije sa alternativnim izvorom života.

Svaki oblik zivota ima svoj izvor u Zivotu, i svaki oblika materije ima jednog Stvoritelja...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajde da jednom neki od nas konacno nauce jednu cinjenicu o ljudima uopste. Ne mogu svi ljudi da biraju na razini istrajnost u grehyu - pokajanje. Mnogi mogu ali istotako relativno mnogI UOPSTE NE MOGU! To nije moja niti bilo cija filozofija ili tumacenje nego FIZICKA CINJENICA neurobiologije koju bi vec bio red da neki od nas nauce koliko smo vec pisali o tome. Neko ko dobije benignig tumor u prefontalnom delu mozga pa ceo zivt mrzi, oseca cistu mrznju, prema svim stvarima i osoba oko sebe NE MOZE da izabere nista drugo jer nema mogucnost biranja posto mu um ne genersi bilo kakvu drugu opciju! To je dragi moji neruzicasti vernici cinjenica na koju vi zmurite, al to je vec sto rece dzedaj druga tema.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...