Jump to content

Биљана-ЖРУ дневник


Препоручена порука

Hvala Dane! E pa sad ću zaplakati! Od sreće, naravno! Još jednom da se zahvalim i tebi i tvojima za predivan dan, a i Zan Pjeru! Stavila sam i ja o njemu jedan mali mali postić ovdje! Hvala vam puuuuuuuuno!

:group111:

niš' javi se čojeku. msm da će omah da okrene biciklo i zaboravi na kazahstan ili gdje je već sada i da se vrati u doboj. hehe ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neplanirane i spontane stvari i događaji u životu, nekako, ispadnu najbolje! I to mnogo bolje od onih pomno planiranih! Tu i leži sva ljepota; kad čovjek ne zna šta mu nosi današnji dan! Taman kad pomisliš: "još jedan dan u nizu", ono.....puf, desi ti se baš suprotno :)

U petak "pobjegnem" ranije s posla! Odem do banke da "olakšam" novčanik (poplaćam račune)! U povratku sretnem kolegu Daneta (koji je takođe član ovog foruma i mnogo dobar momak) u društvu s nekim čovjekom! Upozna nas Dane, kad ono radi se o nekom francuzu Žan Pjeru koji putuje svijetom na biciklu! Tu je u Doboju do subote (čeka nekog svog prijatelja pa će zajedno nastaviti svoj "tour de world")! Dane mi u par rečenica ispriča gdje ga je vodio i šta mu je sve pokazivao i on je naravno oduševljen! S obzirom da je bio oženjen ruskinjom nisu mu strane pravoslavne ikone, čak šta više veoma ih voli i poštuje! I sve bi to bilo super da ja Daneta nisam upitala kad i gdje je upoznao tog čovjeka (pretpostavila sam da je bio negdje na odmoru pa ga je upoznao i sad ovaj došao kod njega u Doboj)! Međutim nije! Dane ga je upoznao to jutro! Da, upravo to jutro! Sasvim slučajno! Ispred pošte! :) Kada ga je Dane upitao gdje će spavati i ovaj odgovorio da bi on mogao i u parku da spava, ovaj mu je naravno ponudio gostoprimstvo kod sebe! Francuz je to prihvatio, odnijeli su biciklo i stvari kod Daneta u stan i krenuli u obilazak grada!

Ja se oduševila! I Danetovim postupkom da sasvim nepoznatom čovjeku izađe u susret, ali i francuzom koji je jako prijatan i druželjubiv čovjek!

Pozdravim se ja s njima! Oni odu u svom putem, ja nastavim svojim! Sretnem kolegicu i počnem joj pričati upravo to, koga sam srela i koliko sam fascinirana svim tim! Na raskrsnici čekam da prođu automobili, ne bi li prešla ulicu, kad......Dane, Žan Pjer, Sandra (moja prijateljica, a Danetova sestra od tetke) u autu! Stadoše, otvoriše prozore i viču; "hajde s nama"! Bez iole dvoumljenja, sjednem s njima! Krenuli su Danetovim roditeljima na selo......na ručak!

Naravno, ljudi nas dočekaju...........savršeno! Kafa, sok, naravno rakija (domaća), meza (dok ručak ne bude završen).....ma sve savršeno! Žan Pjer samo ponavlja kako je sve odlično, kako je oduševljen, kako smo mi svi jako dobri ljudi, kako je hrana izvrsna, priroda zdrava...itd! Zatim nam je pričao o svojim putovanjima i o anegdotama na tim putovanjima! On je u Francuskoj sve svoje prodao (kuću, radnju...) i otisnuo se u svijet! I evo već je tri godine u "svijetu"! Putuje tako biciklom, upoznaje svakojake ljude, a na pitanje šta ga je baš u Doboj dovelo, on se dotaknu po nosu i reče: "feelings"!

Naravno, smijeh, zezanje i uopšte opuštena atmosfera su poprilično potrajali!

Bila je tu i komšinica Danetovih roditelja...........makedonka! Bože moj, pa ko je u tom momentu bio srećniji od mene!!? Žena me pozvala da s njom sledeće godine odem u Makedoniju! Kad nisam umrla od sreće :)

Sjetim se ja da u torbi imam ikonicu Isusa Hrista, a na poleđini je molitva za putnike! Izvadim je i kažem Žan Pjeru da s obzirom da on voli pravoslavne ikone, a i da želim da ima nešto što će ga podsjećati na nas, neka uzme tu ikonu kao poklon! Još kad sam mu rekla da je to molitva za putnike i da ta ikona treba baš kod njega da završi, on je bio toliko emotivno dirnut da je počeo da plače!

Naravno, posle obilnog i mnooooogo dobrog ručka, vrijeme je i da se vratimo! Ali prije nego se vratimo, odlučimo da Žan Pjeru pokažemo i naš manastir "Sv.Nikola"! Ima li potrebe da pišem da je čovjek bio fasciniran!? :)

Ne znam ni ja koliko je bilo sati kad smo se vratili! Sve u svemu, sve što je lijepo kratko traje! Dovezu me kući! Pozdravim se sa Žan Pjerom, koji je opet počeo plakati :) Zaželim mu srećan put i neka nam svrati opet ako ga "feelings" dovede! :)

Dane (Danijel Dragičević)........ .hvala. ti puno :) zahvali se i mami što nas je tako fino dočekala i nahranila :D

Petak je bio jedan veoma nepredviđen i predivan dan! Bogu hvala što je to tako! To je samo dokaz da je Bog veliki!

hvala, drago mi je da ti se svidjelo druženje sa nama.

u sledećoj epizodi dovodim minibus pun mladih čehinjica. obilazimo tradicionalne srpske kafane a poslije ih vodim na vašer. imaćemo svoj šator: "danetov cirkus za sevdah i prelo" ;D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"70. У свима књигама Новог Завета љубав је стављена изнад свих других врлина и заповести, као свеобухватна. Познате су речи апостола Павла о љубави: "Ако језике човечије и анђелске говорим, а љубави немам онда сам као звоно које звони и прапорац који звечи, ако имам прораштво и знам све тајне и сва знања, и ако имам сву вјеру да и горе премијештам, а љубави немам, ништа сам. И ако раздам све имање своје, и ако предам тијело своје да се сажеже, а љубави немам, ништа ми не помаже. Љубав дуго трпи, милокрвна је; љубав не завиди; љубав се не велича; не надима се; не чини што не ваља, не тражи своје, не срди се, не мисли о злу; не радује се неправди, а радује се истини... А сад остаје вјера, нада и љубав, ово троје; али је љубав највећа међу њима" (I Кор. 13). Никад лепша химна љубави није човечијим језиком изречена." Касијана Владика Николај

Одличан пос-(тавка)!

Допада ми се, допада!

Хвала Биљана.

п.с.

О, код тебе има ставка уреди, порави... одмх сам је искористила (поправила једну словну грешу и додала п.с. ЈупИИИ !!!). Баш сам се обрадовала... нема то свуда.glasses10.gif

Клоним се људи који мисле да је дрскост храброст, а нежност кукавичлук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

niš' javi se čojeku. msm da će omah da okrene biciklo i zaboravi na kazahstan ili gdje je već sada i da se vrati u doboj. hehe ;)

:D :D :D

Javiću mu se, to svakako!

hvala, drago mi je da ti se svidjelo druženje sa nama.

u sledećoj epizodi dovodim minibus pun mladih čehinjica. obilazimo tradicionalne srpske kafane a poslije ih vodim na vašer. imaćemo svoj šator: "danetov cirkus za sevdah i prelo" gringrin

Uvijek mi je dobro sa dobrim ljudima :) a nemoj ,molim te, da me zaobiđe ta sledeća epizoda! Ne zbog čehinjica, to ostavljam tebi, nego zbog tog sevhada i prela :D

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одличан пос-(тавка)!

Допада ми се, допада!

Хвала Биљана.

п.с.

О, код тебе има ставка уреди, порави... одмх сам је искористила (поправила једну словну грешу и додала п.с. ЈупИИИ !!!). Баш сам се обрадовала... нема то свуда.glasses10.gif

Hvala tebi Perso! srcee srcee

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:D :D :D

Javiću mu se, to svakako!

Uvijek mi je dobro sa dobrim ljudima :) a nemoj ,molim te, da me zaobiđe ta sledeća epizoda! Ne zbog čehinjica, to ostavljam tebi, nego zbog tog sevhada i prela :D

ovo stvar ću da puštam kao uvodnu špcu :D

http://www.youtube.com/watch?v=ildS95P65SI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovo stvar ću da puštam kao uvodnu špcu :D

.smeha. .smeha. .smeha. .smeha. .smeha. .smeha. .smeha. .smeha.

nema šta..........biće veselo...........

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Праведни, дуготрепељиви и многомилостиви

Боже, Ти си из љубави допустио ова моја

страдања. Ти нас рањаваш, али и лијечиш ране, Ти

нас обараш и Ти нас подижеш; Ти кажњаваш

своја чеда, али их смрти не предајеш. Оче

небесни, као примјер трпљења дао си нам Сина

Твога љубљенога, да сви слиједимо Његов примјер.

Укријепи ме да идем за Њим, по овоме путу туге и

да узиђем у Царство небесно. He допусти да

искушења истргну ријеч Твоју из мога срца, да

ослабе моју вјеру и да утуше моју молитву, да

изазову нетрпељивост и да ме наведу на роптање

и негодовање против Тебе. Немој ме оптеретити

са превеликим старадањима. Опомени се да сам

прах и пепео. Укрепи моје раслабљене руке, и

оснажи моја уздрхтала кољена. Твоја воља је да

страдам и да будем ожалошћен,

али Ти ми даруј трпљење и укријепи ме да побиједим зло. Претвори

моју тугу у радост, моја страдања овјенчај чашћу,

а моје понижење са славом; Јер Ти си једини

истинито укрепљење и сила раслабљених, Ти си

пристаниште витланих буром, и Теби славу

узносим кроза све вијекове. Амин.

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo isprobavam smajlije.....

06.gif

smiley.gif

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo isprobavam smajlije.....

06.gif

smiley.gif

Баш је лепо,

Брзо си научила! Браво. k2702.gif

Клоним се људи који мисле да је дрскост храброст, а нежност кукавичлук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Небо моје, хајде сиђи доле

ту на груди моје

што се теби моле"

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Posudiću ti osmijeh :)

Samo na kratko, tek toliko da ti se udomaći na usnama. Praktično ću da ti ga rentam, samo da ti se facijalni mišići naviknu na taj položaj, izvijen prema nebu... Tek za prvu ruku, da nekako uđeš u rutinu. Zbog opšteg utiska, stajlinga duše i vanjštine! :)

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uh, odakle da počnem!!? Kažu, najbolje od početka :D

Ne znam u koju "kategoriju" bih svrstala današnji dan! Ako kažem "mnogo lijep dan", ili "mnogo srećan dan".......kao da nije sasvim dovoljno samo to reći! Pa evo, najbliža riječ koja bi mogla dati notu današnjem danu je, možda, fantastičan dan! Fantastičan u svakom pogledu!

*Prvo me na juto nazvala moja kćer i rekla da mi je stigla poštom neka knjiga! Nemam pojma da sam naručila uopšte ikakvu knjigu i pitam da nije neka greška! Dijete mi fino kaže da je pošta naslovljena na mene i da jeste naša kućna adresa! Meni upitnik iznad glave............apsolutno se ne sjećam da sam naručivala bilo kakave knjige u poslednje vrijeme!

Tek kad sam došla kući vidjela sam da se radi o nagradnoj igri! Ja volim ispunjavati ukrštene riječi i s vremena na vrijeme pošaljem kupon za nagradnu igru! Nagrade su knjige i to nije prva koju sam dobila! U pitanju je knjiga aforizama naših (Republika Srpska) novinara, književnika i dr. To me je baš obradovalo! A bila sam skroz zaboravila da sam poslala kupon za nagradnu igru!

Idemo dalje!

*Sad sam na forumu, na temi "koga biste voljeli upoznati sa foruma", stavila koga bih voljela upoznati (ovom prilikom se izvinjavam svima onima koje nisam navela, što ne znači da njih ne bi voljela upoznati) i mislim da postoji teme (a možda se i varam :D ) "koga ste upoznali sa foruma", samo isam je mogla pronaći, ali pišem ovdje koga sam danas upoznala sa foruma ŽRU!

Naime, prije mjesec, dva na forumu "upoznam" mcviju (onaj što pravi pivo i sir :) )......iz Banjaluke! I razmijenimo par riječi! S obzirom da je i on Cvijanović kao i ja nađemo mi zajedničku temu! A s obzirom da je i moja mama iz tog kraja tamo.........i zna on neke članove moje šire familije...........mi se baš "raspričali"!

Kaže on meni da je u Beogradu trenutno i ja ga zamolim da mi pogleda cijene nekih boja, tačnije crni pigment za ikone (sve imam samo crni nemam) i da mi javi cijenu pa ako može da mi to kupi i ponese kad krene, jer u Doboju nema nikakve radnje, niti knjižare niti bilo čega sličnog gdje bi se te boje mogle kupiti! Naravno momak pristane bez riječi, kao da se nas dvoje znamo sto godina! I obeća bi da će mi donijeti sredinom avgusta kada se bude vraćao kući! Ostavi svoj broj telefona da mu se javim! I ja mu se prije dva dana javim! I dogovorimo se da se danas nađemo, zvanično upoznamo i da mi preda taj pigment!

I tako je i bilo! S tim da mi je rekao da je bio na Hilandaru i da mi je donijeo sitnicu!

Ja nisam mogla da vjerujem sopstvenim očima! Čovjek me ne poznaje......kupuje mi boju i ne želi da mu platim, kako on reče; "ma sitnica" i još mi donese poklon sa Hilandara! Ma kad nisam umrla..........neću nikad! A evo i slika tog poklona;

picture-023.jpg

Ja ne znam šta drugo da kažem osim HVALA do neba! A i to hvala mi se čini mnogo maleno naspram svega ovoga što sam ja dobila! Milko hvala ti još jednom, a ja ću u znak zahvalnosti uraditi tebi jednu ikonu Majke Božije!

Ah, da....da ne zaboravim! Pričali smo i o tom najavljivanom sastanku forumaša (ako bude bio organizovan) i on reče da bi rado došao i da ako želim mogu s njim! Znači......no comment!

Hajmo dalje s današnjim danom!

*Sin mi se prebacio u gimnaziju! Hvala Bogu, uspjeli smo! Problem je bio što on nije Vukovac, a gimnazija prima samo Vukovce, ali na njihov prijedlog upisali smo ga u bilo koju srednju školu (samo da ne ostane ne upisan), pa je ovo sada ispalo kao "prebacivanje" iz škole u školu!

*Mužu mi je danas rođendan!

*Bila plata :D

I šta sad da ja kažem!? BOŽE, HVALA TI I ZA DANAŠNJI DAN!

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

дивно, Биљана... 0442_feel 0442_feel 0442_feel

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

O, Bože.................

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...