Jump to content

Manastir Ilinje - otac Isaija


Препоручена порука

У мјесту Очаге, између Прњавора и Шапца, у близини и манастир Чокешина са чудотворном иконом Пресвете Богородице Чокешинске.

О. Исаија - изузетан духовник, прозире, кријепи, лијечи, исправља, ослобађа...

http://www.vesti-online.com/Vesti/Tema-dana/132715/Demoni-nikada-ne-spavaju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...
  • Одговори 343
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

upravo dođoh sa jelejosvećenja i naleteh na ovu temu :) svima koji su u prilici toplo preporučujem da odu, otac Isaija je bukvalno spasao nekoliko porodica koje poznajem, i koje su bile maltene na ivici propasti...

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

upravo dođoh sa jelejosvećenja i naleteh na ovu temu :) svima koji su u prilici toplo preporučujem da odu, otac Isaija je bukvalno spasao nekoliko porodica koje poznajem, i koje su bile maltene na ivici propasti...

o. Isaija iz +Ilinja i o.Savo iz +Krupe kod B.Luke vade dusu iz ada...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

Jezivi krik koji se iznenada prolomio negde pri kraju drugog sata službe, kada je noć uveliko pala, bilo je nešto najstrašnije što sam ikada čuo. Služba jeleosvećenja, za ozdravljenje duha i tela, kako zvanično kaže sveštenik, odnosno isterivanja nečastivog iz opsednutih, što vernici znaju da je slučaj, tek je počinjala. Ispostavilo se da to i jeste bilo najjezivije.

237213manastirilinjejel.jpg

Služba za ozdravljenje duha

- Ne bavimo se egzorcizmom - priča uoči službe otac Isaija, starešina dvadesetak godina starog manastira Ilinje, kod Šapca. - Ovo je služba u kojoj pomažemo bolesnima. Ali videćeš već - kaže zagonetno. Kasnije, za večerom, posle službe, kada sam video, ipak me, reklo bi se slavodobitno, pita: „Je li ovo egzorcizam ili nije?“. Za vernike, nema sumnje. Otac Isaija je jedan od retkih koji ima božji dar isterivanja nečastivog.

Napred, uz oltar, desetak bolesnih, ili opsednutih. Dva mladića pomalo se trzaju i iskeženo, bezglasno se smeju, jedan me zaista nekako demonski gleda u oči, a pogled mu je sutradan bio blag; jedna nesrećnica potpuno izobličenog lica („to joj je on uradio“, „ko“, „pa taj što uđe u njih“);

Pevanje, jecanje, molitve

Najgore je onoj što je na početku kriknula. Dok traje čitanje jevanđelja, s beskrajnim, naizmeničnim pevanjem „Gospodi pomiluj“, ona viče, jeca, zaista kao iz filma izobličenim glasom, dubokim, krkljavim, paklenim, mrmlja nerazumljivim jezikom, ili zaurla: „Zašto me stalno mučiš?“ Služba traje satima, četiri ukupno, a takvi ispadi traju po nekoliko rečenica, desetak puta, možda. U međuvremenu, nesrećnica grca, guši se i grči, lica deformisanog od bola i muke, kakvo ni Holivud ne zamišlja.

Kada smo po četvrti put svi čučnuli, držeći se jedno za drugo, a oni najbliži sveštenicima Isaiji i Dragoradu sa glavama ispod njihovih ogrtača, pošto nam je svima u crkvi četkicom namočenom u ulje posle svakog čučanja nacrtao krst na čelu i nadlanicama, prišao je toj nesrećnici i uhvatio je rukama za glavu. Malo je vikala, pa se smirila, klekla, još ju je malo tako držao, pa se pomerila u ćošak i mirno sedela još tri čitanja jevanđelja...

IZVOR

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све ми је то познато. Ја сам својевремено присуствовао на неколико десетина тих јелеосвећења у Манастиру Илиње. Ја сам ишао из здравствених разлога. И заиста је тако као што си написао, и много језивије понекада... Ту долазе људи из многих области и крајева, и не само из Србије. А увек је било много оних који су по благослову ту стационирани. Разних људи са разним проблемима... Било је и наркомана који покушавају да се скину, људи са психичким сметњама, болесних од најтежих болести, хромих, стварно различитих... И отац Исаија је без сумње, по мом искуству, велики духовник (иако мало кубури са српским језиком :D). Е сад, неки су се излечили, а неки не... Неки раније, неки касније... Ипак, Бог зна меру њихових срца и савести...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da, otac Isaija, izuzetan duhovnik, ima moc da lijeci, da izgoni zlo i slabost, prozorljiv - neka ga Bog pozivi u snazi dugo da nam sluzi... i divni stari prota Dragorad, pun ocinske ljubavi i mudrosti...Vaskrs sam docekala u Ilinju, u prepunoj crkvi je bila tolika silina ciste radosti i ushicenja i zarke vjere, da se to rijecima ne da opisati... kad je otac Isaija UZVIKNUO one rijeci (sto se kod nas ne cuju) pred ono 'i dade svojim svetim ucenicima i apostolima i rece...' nikad snaznije nisam osjetila taj cudesni dogadjaj koji me uvijek iznova ispunjava strahom, zahvalnoscu i ushicenjem... shvatila sam sta znaci svestenicko citanje molitve naglas, da potpuno i svjesno mozemo da ucestvujemo u Tajnama.

i mislm da sam vidjela/cula tog spomenutog mladica - nije pravio puno buke, ali se cudno kezio i lezao oduzet... a vise tih zenskih mucenica kao da nema, vjerovatno su izlijecene... prosle godine je bilo jezivo, ne samo na jeleosvecenju, nego na obicnom vecernju (tj,subotnjem bdeniju u Vel.postu) od tih krika i urlika... i RIJECI...

zanimljivo je na jeleosvecenju, ta gradacija njihove reakcije - prvo se citaju molitve, krene uzdisanje, jecanje, stenjanje; pa Apostol, pojacava se do krikova; medjutim, kad se cita Jevandjelje to su jezivi urlici kao da ih na kolac nabijaju... a muski glasovi odgovaraju na molitve 'neces ti mene molitvom', gnjevno, drugi put cak kao zalostivo 'kao da je to tako lako'; i nezaboravni dijalog (samo nisam bila naprijed pa ne vidim jel' iz jednih usta ili dvoja): 'JE LI HRISTOS VASKRSAO-NIJE POSLE SMRTI NISTA NEMA-JESTE JA TU NISTA NE MOGU'

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima li ovo uopste veze sa pravoslavljem? posto je meni kao ateisti, naravno, ovo malo smesno...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima li ovo uopste veze sa pravoslavljem? posto je meni kao ateisti, naravno, ovo malo smesno...

Православље је веома широко... Има много референтних тачака... Излечење или егзорцизам су свакако она крајње тачке, не дешавају се очигледно у свакодневном животу хришћана... Али су ипак стварност... На крају, то је и светописамски утврђено а и кроз предање Цркве... Наравно да не треба претеривати и тражити по сваку цену такве ствари... Али порицати их би значило порицање реалности зла и силе која зло одгони и лечи...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da ima veze sa Pravoslavljem, jer Otac Isaija čita molitve i jevanđelja iz Svetog pisma, to što oni tako reaguju na njih... nije na nama da dajemo teorije. Dešavalo mi se da zaplačem koliko mi je bilo žao tih napaćenih duža. Dešavalo se da sa devojkom pričam ispred manastira, devojka lepa kao lutka, obrazovana, pametna, normalna... i onda kada počne molitva ona zavija kao pas, psuje i vrišti, povraća...

Otac Isaija je inače jedan divan čovek. Poznajemo se 4 godine, toliko i idemo kod njega, i mogu da kažem da nas je on naučio šta je Pravoslavlje i da smo zbog njega moja majka i ja postale pravi Pravoslavci. Mogu neskromno da kažem da nam je prijatelj, duhovnik, i da ga gledamo i volimo kao člana porodice.

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ево део репортаже из најновијег НИН-а

ЕKSKLUZIVNA REPORTAŽA U NOVOM BROJU NINA

Isterivanje nečastivog

Nebojša Spajić | 21. 04. 2012. - 02:00h | Foto: N. Marković | Komentara: 142

Jezivi krik koji se iznenada prolomio negde pri kraju drugog sata službe, kada je noć uveliko pala, bilo je nešto najstrašnije što sam ikada čuo. Služba jeleosvećenja, za ozdravljenje duha i tela, kako zvanično kaže sveštenik, odnosno isterivanja nečastivog iz opsednutih, što vernici znaju da je slučaj, tek je počinjala. Ispostavilo se da to i jeste bilo najjezivije.

237213_manastir-ilinje-jelosvecenje-021-foto-nebojsa-markovic_f.jpg?ver=1334954012

Služba za ozdravljenje duha

- Ne bavimo se egzorcizmom - priča uoči službe otac Isaija, starešina dvadesetak godina starog manastira Ilinje, kod Šapca. - Ovo je služba u kojoj pomažemo bolesnima. Ali videćeš već - kaže zagonetno. Kasnije, za večerom, posle službe, kada sam video, ipak me, reklo bi se slavodobitno, pita: „Je li ovo egzorcizam ili nije?“. Za vernike, nema sumnje. Otac Isaija je jedan od retkih koji ima božji dar isterivanja nečastivog.

Napred, uz oltar, desetak bolesnih, ili opsednutih. Dva mladića pomalo se trzaju i iskeženo, bezglasno se smeju, jedan me zaista nekako demonski gleda u oči, a pogled mu je sutradan bio blag; jedna nesrećnica potpuno izobličenog lica („to joj je on uradio“, „ko“, „pa taj što uđe u njih“);

237214_manastir-ilinje-jelosvecenje-024-foto-nebojsa-markovic_hf.jpg?ver=1334954045

Pevanje, jecanje, molitve

Najgore je onoj što je na početku kriknula. Dok traje čitanje jevanđelja, s beskrajnim, naizmeničnim pevanjem „Gospodi pomiluj“, ona viče, jeca, zaista kao iz filma izobličenim glasom, dubokim, krkljavim, paklenim, mrmlja nerazumljivim jezikom, ili zaurla: „Zašto me stalno mučiš?“ Služba traje satima, četiri ukupno, a takvi ispadi traju po nekoliko rečenica, desetak puta, možda. U međuvremenu, nesrećnica grca, guši se i grči, lica deformisanog od bola i muke, kakvo ni Holivud ne zamišlja.

Kada smo po četvrti put svi čučnuli, držeći se jedno za drugo, a oni najbliži sveštenicima Isaiji i Dragoradu sa glavama ispod njihovih ogrtača, pošto nam je svima u crkvi četkicom namočenom u ulje posle svakog čučanja nacrtao krst na čelu i nadlanicama, prišao je toj nesrećnici i uhvatio je rukama za glavu. Malo je vikala, pa se smirila, klekla, još ju je malo tako držao, pa se pomerila u ćošak i mirno sedela još tri čitanja jevanđelja...

(Celu reportažu možete da pročitate u novom broju magazina NIN)

Извор

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vezano za ovog oca Isaiju, mislim i ubijeđen sam da je u velikoj prelesti i samoobmani, i da ga treba u širokom krugu zaobilaziti. Čudim se kako Crkva do sada nije intervenisala po pitanju raznih nenormalnosti što se dešavaju u tom manastiru Ilinje. Kolegica mi je tamo često boravila i znam mnoge informacije koje nemaju veze sa zdravom pameću a kamoli sa pravoslavljem. U tom Šapcu su ljudi izgleda skloni spiritizmu, jer je do skora na zlu glasu bio manastir Pribina glava, gdje je mislim sada i smijenjen iguman koji se bavio svim, svačim i radio svašta, a sada se sve izgleda preselilo u Ilinje. Taj Isaija nije nikakav veliki duhovnik već čovjek koji je pao u veliku prelest i u svom padu povlači i druge sa sobom, ali ljudi su željni magije pa i oni koji nikada nisu bili u crkvi polete da saznaju "budućnost", skinu kakvu magiju ili sl. Taj čovjek, majkama, ženama blagosilja da napuste porodicu i ostanu u manastiru po godinu dana da bi se navodno izliječili od opsjednutosti. Ne kažem da nema istinskih takvih slučajeva, ali je to mahom onog hajvana predstava. Tamo udate žene ulaze u kojekave intimne veze sa narkomanima koji se navodno tamo liječe, i obrnuto. Taj otac tamo skoro svakodnevno vrši jeleoosvećenje a postoje precizna pravila kada, kako i ko to služi. On umišlja da je egzortista. Takvi cirkusi tamo traju već godinama i ne mogu da vjerujem da Crkva ništa nije čula o tome i na poduzima ništa. Izbjegavajte to mjesto u širokom krugu, i ako već vam znatiželja ne da mira a meni ne vjerujete pa se odlučite ići. Molim vas prvo svratite kod nekog normalnog sveštenika, monaha ili vašeg duhovnika pa se posavjetujte i prenesite mu utiske kada se vratite, da bi vas čovjek mogao zadržati na pravom putu, inače vam prijeti opasnost da padnete pod prelest i uticaj oca Isaije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima li ovo uopste veze sa pravoslavljem? posto je meni kao ateisti, naravno, ovo malo smesno...
Има везе са православљем колико и годишњи сабор виккана Велике Британије...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto mislite da nema veze sa pravoslavljem? Sveto pismo i Sveti predanje Crkve govore o slucajevima egzorcizma.I sam Hristos je izgonio zle duhove iz ljudi i rekao je da ce njegovi ucenici to isto ciniti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto mislite da nema veze sa pravoslavljem? Sveto pismo i Sveti predanje Crkve govore o slucajevima egzorcizma. I sam Hristos je izgonio zle duhove iz ljudi i rekao je da ce njegovi ucenici to isto ciniti.
Лечио је умоболне. Једноставно, демони немају могућност да преузму контролу над неким...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лечио је умоболне. Једноставно, демони немају могућност да преузму контролу над неким...

Pa u Svetome Pismu pise da necastivi duhovi mogu da obuzmu nekog u samom Pismu se pominje vise slucajeva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...