Jump to content

Game of Thrones - нова хит серија! (опаки спојлери, улазите на сопствену одговорност!)

Оцени ову тему


Препоручена порука

А она класична претпоставка да ће на крају Џон Снежни и Денерис да се уједињени боре против Ходача? :)

Now you listen to me, and you listen good (potencijalni spoiler sledi): :)

Drugi uopste nisu bezumna sila haosa i zla i zapravo su tu da spasu sebe i Westeros od ponovo rodjenog Azor Ahai-a, koji ima tri zmaja i ogromna je opasnost za ceo svet. To je istinska svrha njihovog delovanja, a rekao sam sta ih je verovatno probudilo.

Racunam da ce da uspeju u tome i da ce Jon Snow (jer ima krv Starkova, tj. Drugih, a i Targarjena, tj. zmajeva) onda na ovaj ili onaj nacin da bude medijator tog tesko izvojevanog primirja (koje je bilo i u Age of heroes, kada je Zid izgradjen) izmedju ljudi i Drugih, a ne da ce da ih Deneris spektakularno pobedi zmajevima kako se ocekuje. :)

To je moguci (po mom misljenju verovatni) zavrsetak price.

U LOTR smo imali bezumnu silu destrukcije (=orkovi) koja je bila vodjena mrznjom i onda porazena u epskom obracunu Dobra i Zla.

To se ovde NECE DESITI.

Drugi (Others, 'beli hodaci', kako god...) NISU isto sto i orkovi u LOTR. To je tipican storyline za epsku fantaziju, a GRRM je vise puta istakao koliko mu to ide na zivce i koliko je ASOIAF drugacija stvar. Ako mozda i zele da uniste ljudsku civilizaciju, to je da sebe spasu od ljudi, zmajeva i generalno magije povezane sa vatrom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам што се узбуђујете око измена које су сценаристи правили у односу на књигу. Ипак је сценарио њихов уметнички доживљај нечега, прилагођен медију који се разликује од медија на ком је оригинално дело настало. 

 

Meni nije bitno što su scenaristi pravili izmene u odnosu na knjigu, naravno da će ih praviti i naravno da će neke sporedne epizode izostaviti iako su zanimljive da bi ... problem je što su im određene izmene glupe... bad writing... i tu mislim da Maloprstićevu odluku da preda Sansu Boltonima i na Stanisovu odluku da ubije svoju ćerku.

 

Ja nisam Stanisa nešto naročito gotivio ni u knjizi ni u seriji i ne mislim da je ovo pogrešna odluka zato što je Stanis dobrica, već se jednostavno ne uklapa u njegov karakter, niti u njegove interese (ubija svog jedinog naslednika). Mogli su skoro istu stvar da postignu tako što Stanis pronađe i žrtvuje neko od mnogobrojne Robertove vanbračne dece, imalo bi daleko više smisla.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja nisam Stanisa nešto naročito gotivio ni u knjizi ni u seriji i ne mislim da je ovo pogrešna odluka zato što je Stanis dobrica, već se jednostavno ne uklapa u njegov karakter, niti u njegove interese (ubija svog jedinog naslednika). Mogli su skoro istu stvar da postignu tako što Stanis pronađe i žrtvuje neko od mnogobrojne Robertove vanbračne dece, imalo bi daleko više smisla.

To je lazy writing.

Jer zasto bi uklapali u Stanisov karakter i u situaciju, kad mogu da imaju instant shock, kakve ima veze? ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Господин Бореалис,

 

Слажем се са свим, али мислим да је могуће да серија има другачији крај него књиге, јер су ходачи баш много другачије приказани него у књигама, бар на основу одломака које сам читао, пошто књиге нисам читао... Али све у свему, да, твоје предвиђање ми делује реално. 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Now you listen to me, and you listen good (potencijalni spoiler sledi): :)

Drugi uopste nisu bezumna sila haosa i zla i zapravo su tu da spasu sebe i Westeros od ponovo rodjenog Azor Ahai-a, koji ima tri zmaja i ogromna je opasnost za ceo svet. To je istinska svrha njihovog delovanja, a rekao sam sta ih je verovatno probudilo.

 

 

Nije loša teorija, mada cenim da je Azor Ahai ipak John Snow.... videćemo...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije loša teorija, mada cenim da je Azor Ahai ipak John Snow.... videćemo...

Pa moguce, ali nema mnogo u prilog tome.

Ja mislim da ce Jon Snow da ima istu ulogu koju je Night's King (a on je bio 13. Lord commander) imao u Age of Heroes, kad je ziveo - da doprinese stvaranju mira izmedju Others i ljudi. Mozda bude uzeo jednu njihovu za zenu, kao sto je on, a mozda bude i ljudsku zenu, kad se bude vratio kao jedan od Njih nakon... :)

Pogledaj kako je sad bio mirotvorac izmedju Divljana i NW, ide mu to dobro, vidim ga i u buducnosti u nekoj ulozi te vrste (a to bi onda bila najznacajnija uloga price).

Covek je rodjeni faktor mira i stabilnosti :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zaboravljas da je Lepi rekao da ce John Snow da bude utepan u 10 epizodi :D

 

Sem ako nas Lepi malo ne zeki :)

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa moguce, ali nema mnogo u prilog tome.

 

 

Baci pogled na teorije (i to mainstream teorije, ima i mnogo luđih):

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Azor_Ahai/Theories

 

UPOZORENJE: sadrži spoilere u odnosu na seriju

 

Ja mislim da ce Jon Snow da ima istu ulogu koju je Night's King (a on je bio 13. Lord commander) imao u Age of Heroes, kad je ziveo - da doprinese stvaranju mira izmedju Others i ljudi. Mozda bude uzeo jednu njihovu za zenu, kao sto je on, a mozda bude i ljudsku zenu, kad se bude vratio kao jedan od Njih nakon... :)

Pogledaj kako je sad bio mirotvorac izmedju Divljana i NW, ide mu to dobro, vidim ga i u buducnosti u nekoj ulozi te vrste (a to bi bila najznacajnija uloga). Pa covek je rodjeni faktor mira i stabilnosti :)

 

 

Night's King nije doprineo miru izmedju Others i ljudi, već je uzevši svoju belu mladu izgubio dušu, proglasio se kraljem Noćne straže i maltretirao ih sve dok ga Kralj na Severu i Kralj s one strane zida nisu zajedničkim snagama pobedili.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Baci pogled na teorije (i to mainstream teorije, ima i mnogo luđih):

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Azor_Ahai/Theories

UPOZORENJE: sadrži spoilere u odnosu na seriju

Night's King nije doprineo miru izmedju Others i ljudi, već je uzevši svoju belu mladu izgubio dušu, proglasio se kraljem Noćne straže i maltretirao ih sve dok ga Kralj na Severu i Kralj s one strane zida nisu zajedničkim snagama pobedili.

- Veoma slabe indikacije za Jona. A Deneris je od Stanisa mnogo verovatnija, po mom misljenju.

- e, ta prica objasnjava kako se zavrsio War for the Dawn i predskazuje kako ce se naredni konflikt zavrsiti. Jon ima krv Others preko Starkova i krv zmajeva od Rhaegara i ispunjava na taj nacin uslov, uzece zenu (zavisi samo da li ce da prezivi ili da umre i vrati se kao jedan od Njih), proglasiti se Kraljem na Zidu i napraviti mir kao pre sto je bio uspostavljen.

Mozda se ljudi i udruze sa Drugima da suzbiju pretnju Targaryena sa zmajevima pre toga... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A propo GRRM i orkova/Tolkiena, ono sto sam pominjao:

" Much as I admire Tolkien, and I do admire Tolkien – he’s been a huge influence on me and his LORD OF THE RINGS is the mountain that leans over every other fantasy written since and shaped all of modern fantasy – there are things about it, the whole concept of the Dark Lord, and good guys battling bad guys, good versus evil, while brilliantly handled in Tolkien, in the hands of many Tolkien successors, it has become kind of a cartoon. We don’t need any more Dark Lords, we don’t need any more, ‘Here are the good guys, they’re in white, there are the bad guys, they’re in black. And also, they’re really ugly, the bad guys.’”

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je istinska svrha njihovog delovanja, a rekao sam sta ih je verovatno probudilo.

 

A sta ih je prethodni put probudilo, u Dugoj noci?  To je mnogo bitnije za utvrdjivanje njihove istinske svrhe i delovanja nego ovo sada.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...