Jump to content

Game of Thrones - нова хит серија! (опаки спојлери, улазите на сопствену одговорност!)

Оцени ову тему


Препоручена порука

A sta ih je prethodni put probudilo, u Dugoj noci? To je mnogo bitnije za utvrdjivanje njihove istinske svrhe i delovanja nego ovo sada.

To ne mozemo da znamo, oko njihovih aktivnosti, valjda su zaspali tek nakon sklapanja mira i izgradnje Zida.

Mozda su upravo Drugi i izgradili Zid, ko zna... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

а кад је убио рођеног брата тад је био на ''светлој'' страни?  :D

 

свиђа ми се како развијају његов лик, врло је уверљив. прави Агамемнон.

 

Upropaštavaju njegov lik. Stanisa odlikuje tvrdoglavost i gotovo nenormalan legalizam (za razliku od mnogih feudalaca Vesterosa koji svoje interese i želje postavljaju iznad zakona).

 

Čoveku koji ga je spasao (Davosu) je pored nagrade odsekao prste zbog ranijih zločina (krijumčarenja).

 

Cela njegova dosadašnja motivacija se sastoji u tome što smatra da je on zakoniti naslednik trona i radi sve u skladu sa tim... mladjeg brata je ubio zbog "izdaje" tj. pobune protiv legalnog kralja (njega)...

 

i onda ubije svoju ćerku, svog zakonitog naslednika trona, koja nikom ništa nije zgrešila?!?!?!?

 

Ne uklapa se u njegov lik ni najmanje.

 

Evo i jednog Stanisovog citata iz knjige:

 

"It is not a question of wanting. The throne is mine, as Robert's heir. That is law. After me, it must pass to my daughter, unless Selyse should finally give me a son. I am king. Wants do not enter into it. I have a duty to my daughter. To the realm. Even to Robert. He loved me but little, I know, yet he was my brother. The Lannister woman gave him horns and made a motley fool of him. She may have murdered him as well, as she murdered Jon Arryn and Ned Stark. For such crimes there must be justice. Starting with Cersei and her abominations. But only starting. I mean to scour that court clean. As Robert should have done after the Trident."

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci Brann the builder macku o rep po tvojoj teoriji?!

Pa recimo :)

Jako malo se zna o njemu, on je vremenski blizak ovim trenutnim likovima kao faraon Djoser (graditelj piramide) meni i tebi, i jos 3k godina dalji. No one can know for sure, kazem da je ovo realna opcija nakon sklapanja mira...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

а кад је убио рођеног брата тад је био на ''светлој'' страни? :D

свиђа ми се како развијају његов лик, врло је уверљив. прави Агамемнон.

Renly je ustao protiv pravog kralja i protiv starijeg brata, a ima i element samoodbrane, posto bi ga unistio naredni dan.

Metod nije bio cist jedino, ali eto.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

да, да.. Станис као оличење неумитне силе закона и правичности. скоро као слепа Јустиција (да не кажем Војислав Коштуница)  

 

Varis o Stanisu:

 

"There is no creature on earth half so terrifying as a truly just man."

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je negde u trecoj sezoni postalo jasno da prica i nema bas neku strukturu. Gradi se gradi se i onda se urusi odjednom. Uvode likove, razvijaju ih i onda ih ubrzo ubijaju (ne samo bukvalno). Tako je i sa odnosima medju likovima i sa avanturicama. Ako je poruka price opsti haos onda ok.

Littlefinger i govori o tome u Chaos is a ladder govoru.

 

Posebne price glavnih likova su postale dosadne i besmislene. Prvo mesto u tome zauzima Deneris sa oslobadjanjem onih Arapa koji su prvo srecni pa kad osvoji desetu arapsku zemlju ona prva se pobuni pa se vraca da ugusi pobunu i tako se cima u besvest. Pa sutne onog Lorda of the Friendzone pa on ode pa se vrati sa patuljkom pa ga opet sutne pa on postane gladijator pa sad kao moze da se vrati.

Eto uzjasila je zmaja u poslednjoj. Wow uzbudiljivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Deneris sa oslobadjanjem onih Arapa...

 

Нису то Арапи, то су... Ма нема везе... :) Види ову супер рекламу шта су направили...  :75:

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

лако је делити правду другима.. да видимо од каквог си материјала сачињен кад се нађеш пред искушењем. и тад видимо да он ипак није мермерна статуа, већ човек од крви и меса.

Mislis kad je drzao Storm's End protiv celog Reach-a GODINU DANA, jeduci pacove i pse, zato sto tako treba i zato sto ne smeju da se predaju? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

легално ипак јесу, јер Роберт их је признавао за своју децу, а нико то није законски оспорио (на суду или скупштини). све велике куће их признају за легитимне наследнике, осим Станиса.. који је зато ништа друго до узурпатор.

Oh please...

Znaci Joffrey je bio pravedni kralj? Tommen je sada? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Денерис им доноси слободу и демократију, а они се окрећу тероризму.

 Oooo...  7896634

33lczz8.jpg

http://getoffmyinternets.net/forums/healthy-living-bloggers/the-fitnessista/page-726/

 

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne sećam se da li je ovo bilo na temi...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa recimo :)

Jako malo se zna o njemu, on je vremenski blizak ovim trenutnim likovima kao faraon Djoser (graditelj piramide) meni i tebi, i jos 3k godina dalji. No one can know for sure, kazem da je ovo realna opcija nakon sklapanja mira...

 

Meni se pak cini da ti vrlo dobro znas kuda vodi proces rasplitanja, do kakvih zakljucaka, porekla Belih hodaca pa zato zauzimas ovakav agnosticki stav prema legendama u  tom svetu. :)



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...