Jump to content

Да ли је Владимир Димитријевић обмањивач?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Sa cim se sve taj covek bori, prosto mi ga je zao. To mora da iscrpljuje. Boriti se protiv necega, znaci davati mu snagu. Hajde da se borimo ZA nesto u sta verujemo! Jelena Karleusa ne zna da postojite,Hari Poter jos manje!

Nemoj da mi vrijeđaš Harry Pottera, sFun_bat sFun_bat sFun_bat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Влада је у прелести, дубокој прелести. Нажалост, прелест је главна опасност интелигентним и образованим људима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На жалост. Док га је руководио покојни владика Данило, он је био и донекле нормалан. Сада, он је сам себи мјера свега.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kaze: oni koji ne veruju- na njima je gnev boziji,oni koji veruju- na njima je zivot vecni. Ko da tom nesretniku koji ne veruje vec nije dovoljno tesko sto se oseca samim i nevoljenim, sto podnosi bol koji bi mu,da veruje, bio bar malo manji, nego je jos i bog besan na njega! Boze, nemoj molim te biti besan na njega,utesi ga,molim te, nema veze sto ne veruje! E moj Vladimire,sto si ti neki surov covek a i taj tvoj bog kog sam ja malocas molila za ovog nesrecnika.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што више долазим у додир са људима сличних мишљења као Владимир Димитријевић све више видим да је њима најбитнија "одбрана" чистоте вере. А то чине искључиво канонима и разним забранама. Љубав је код њих увек и стално ограничена канонима.

На жалост Димитријевић их својим писањем учвршћује у своје фарисејско (мени тако изгледа) схватање вере.

Са друге стране исто је присутна искључивост. Чиме је инспирисана негативна емоција не мења суштину емоције. Дал Гробари мрзе Цигане или Цигани мрзе Гробаре не мења природу мржње. Нисам сигуран дал се о љубави прича због њеног дефицита или присутности? Неко гледа да обележи другога и одбаци га ако то што тај други ради доводи до његовог властитог преиспитивања, а као прима неког трећег са добродошлицом и као љубављу ако му даје потврду и угодност осећања сигурне ушушканости у томе у чему је, па властити осећај угодности буде примарни осећај, а не брига и љубав за другог. Слажем се да љубав не треба ограничавати, али ајде онда да то што очекујемо од других најпре ми сами спроводимо према другима.

људи траже слободу, а слобода тражи људе !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 years later...

Чух да ће ових дана В. Димитријевић долазити у Б. Луку. Ко је тај човјек, да ли га треба ићи послушати или не? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Раденко Шолаја рече

Чух да ће ових дана В. Димитријевић долазити у Б. Луку. Ко је тај човјек, да ли га треба ићи послушати или не? 

Čitaj temu od poćetka i onda ćeš videti zašto će biti gubljenje vrremena otići na to predavanje. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прочитах и нећу ићи. Но међутим треба ми још инфо јер братија из окружења жели да иде па ако желим неком рећи да не иде требао бих то ваљаније и поткријепити. Ако има још штогод молим те убаци овдје, да се наоружам из вјеродостојног извора. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...