Jump to content

Да ли је Владимир Димитријевић обмањивач?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Poznajem nekoliko ljudi al nije sad to bitno, bitno je da oni od zene beze kao od djavola...

http://www.facebook....jovan.cakareski

Love the life you live. Live the life you love. Bob Marley...

Административно уређење Цркава по националном кључу је тумор на телу Православља - Александар

Поштујмо, господо, и Ничеа и Достојевског, поштујмо једнога као пророка Запада, а другога као пророка Истока, поштујмо их због њиховог генија и због њихове племићске искрености и смелости, поштујмо их обојицу - но у одсудном тренутку станимо уз Достојевског!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што више долазим у додир са људима сличних мишљења као Владимир Димитријевић све више видим да је њима најбитнија "одбрана" чистоте вере. А то чине искључиво канонима и разним забранама. Љубав је код њих увек и стално ограничена канонима.

На жалост Димитријевић их својим писањем учвршћује у своје фарисејско (мени тако изгледа) схватање вере.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znam da nisam trebao ovako da odgovorim coveku sa fejsa ali evo moje poruke:

Znas sta, boli me du.. sto je Jovan Civijoic istrazivao i napisao, boli me du.. za to sto je bila srpska i sto svi vi niacionalisti o nama Makedoncima mislite. Apsolutno me vas nacionalizam ni ne zanima ni stvara neku nervozu samo smarate do bola ... sta da vam radim nebeski narod nemoze se sa vama.

A isto i za onog sektasa Vladimira boli me du.. to sto on pise moze samo da te otera u ludaru i nigde vise.

A Otac Ugrin (koga ti nazivas ludakom) je prezviter tvoje Crkve SPC i trebao bi da imas bar malo postovanja prema Crkvi a ne da hulis na njene sluzitele.

A isto me i za vas ekumenizam boli du... Bicu ono sto hocu a ne ono sto projektira vas mozak.

http://www.facebook....jovan.cakareski

Love the life you live. Live the life you love. Bob Marley...

Административно уређење Цркава по националном кључу је тумор на телу Православља - Александар

Поштујмо, господо, и Ничеа и Достојевског, поштујмо једнога као пророка Запада, а другога као пророка Истока, поштујмо их због њиховог генија и због њихове племићске искрености и смелости, поштујмо их обојицу - но у одсудном тренутку станимо уз Достојевског!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znam da nisam trebao ovako da odgovorim coveku sa fejsa ali evo moje poruke:

Znas sta, boli me du.. sto je Jovan Civijoic istrazivao i napisao, boli me du.. za to sto je bila srpska i sto svi vi niacionalisti o nama Makedoncima mislite. Apsolutno me vas nacionalizam ni ne zanima ni stvara neku nervozu samo smarate do bola ... sta da vam radim nebeski narod nemoze se sa vama.

A isto i za onog sektasa Vladimira boli me du.. to sto on pise moze samo da te otera u ludaru i nigde vise.

A Otac Ugrin (koga ti nazivas ludakom) je prezviter tvoje Crkve SPC i trebao bi da imas bar malo postovanja prema Crkvi a ne da hulis na njene sluzitele.

A isto me i za vas ekumenizam boli du... Bicu ono sto hocu a ne ono sto projektira vas mozak.

sto nisi trebao,ja bih mu tu dodao svasta :D

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemoj sad da mi nabijas komplexe :) hahahahha

http://www.facebook....jovan.cakareski

Love the life you live. Live the life you love. Bob Marley...

Административно уређење Цркава по националном кључу је тумор на телу Православља - Александар

Поштујмо, господо, и Ничеа и Достојевског, поштујмо једнога као пророка Запада, а другога као пророка Истока, поштујмо их због њиховог генија и због њихове племићске искрености и смелости, поштујмо их обојицу - но у одсудном тренутку станимо уз Достојевског!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 10 months later...

Citajuci komentar gospodina Dimitrijevica na knjigu ,,Koliba",bila sam veoma neprijatno iznenadjena. Pre svega, tim jedva suzdrzljivo otrovnim tonom kojim govori o odnosu jednom coveka( P.V.Jang) sa Bogom. On daje sebi za pravo da nama objasni kako se veruje. Mi ne znamo,on medjutim,zna. (Meni je to malo oholo!) Prica nam o crkvi,liturgiji,sta pise tamo negde, sta treba da se uradi da se zivi bozja pravednost,o tome da je plata za greh smrt... Ovo poslednje mi je najstrasnije. Dragi gospodine, koliko znate ljudi da zivi tako kako,po vasem misljenju, zivi pravi vernik? Ja ih ne znam mnogo. Da li to znaci da mi drugi ne verujemo kako treba?

Ja mislim da odnos sa bogom,jeste licni odnos,oslobodjen svih kanona! Slobodan, obican... Neformalan! Ja se ovom mom ne obracam sa Svevisnji,Oce, kako sto se moze videti ne pisem ni bog velikim slovom. Ali ga volim i verujem mu. A voli i on mene. Ovaj moj nije nikakav oholi tiranin koji zahteva neko dubokopokorno obracanje. Ovaj moj nije osvetnik. On jednostavno voli i iskupljuje. On zeli da budem radosna. On zeli da mu verujem da bih mogla da podnesem sve ono, ne tako lepo, sto me u zivotu mozda ceka.ZELI da mu verujem,ali me ne tera! I bas ga briga da li sam ja pravoslavac,protestant,rimokatolik i bas ga briga da li citam Bibliju ili Svete knjige drugih vera. Sigurna sam da bi mi na pitanje da li to treba da citam odgovorio: ako sam ti tako blizi citaj,ako ne zelis nemoj! meni je svejedno. Posle molitve ovom mom,osecam olaksanje. A ovaj o kome vi pricate,mene ne voli.

Treba se zapitati zasto je ova knjiga postigla veliki uspeh. Svega 200 i nesto str., recenice prosto prosirene... To ste tacno primetili. Ali zasto je ova knjiga prevedena na 35 jezika ? Nismo mi Srbi toliko povrsan narod da kupimo knjigu samo zato sto na njoj pise bestseler,kako ste rekli. Ovo je instant vreme.Sve je brzo,ekonomicno. Od prevoza do komunikacije. Hteli to ili ne.Pa zasto onda i jezik ne bi bio takav? Ovu knjigu moze da razume i onaj koji nikada ni jednu knjigu nije procitao i da mu ona donese olaksanje.I on je to olaksanje zasluzio,koliko i ja ili bilo ko drugi. Toliko od mene!

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Добродошла на ЖРУ, веома сте лепу поруку написали. Слажем се са њом.

Тачно је да је Бог Љубав, али и Света Тројица. Заправо, Јанг је у својој књизи и говорио о Богу Који је Света Тројица, на један сасвим личносан начин.

Мене је књига и одушевила и потресла. Једно од најбољих дела које сам икада прочитао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Димитријевић г. проф. Владимира, православног публицисту и колегу Ђорђевић г. Мирка, таман толико итреба узимати за озбиљно када је здрава мисао у питању... Као још увек недораслог лику и делу старијег му колеге деда Мирка...

Најозбиљније га међутим, треба узети у обзир када вам падне да евентуално на неким следећим изборима гласате за ''Двери'' ..тада се најозбиљније сетите свих његових речи и дела и просто напуистите просторију...

  • Волим 1

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико је само младих људи пореметио књигом Младост и Страсти ...

Mladost i strasti, je super knijga :) onoliko gluposti na jednom mjestu je krajnje komično :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да је обмањивач. Једино је питање да ли је свесно или несвесно обмањује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema toga što njemu ne smeta. On je jedna svestrana ličnost. Bori se protiv Jelene Karleuše, Svetog Sinoda, ekumenizma, strasti, Gospodara prstenova, magije, Pape, protestantizma, Harry Pottera, pa opet protiv Jelene Karleuše, pa protiv Grand Produkcije, pa protiv mladosti, i tako sve redom. Plus kada mu se priključi poznati kanoničar, bukvojed Željko Kotoranin, umjereni revnitelj, tada nastaje cirkus!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema toga što njemu ne smeta. On je jedna svestrana ličnost. Bori se protiv Jelene Karleuše, Svetog Sinoda, ekumenizma, strasti, Gospodara prstenova, magije, Pape, protestantizma, Harry Pottera, pa opet protiv Jelene Karleuše, pa protiv Grand Produkcije, pa protiv mladosti, i tako sve redom. Plus kada mu se priključi poznati kanoničar, bukvojed Željko Kotoranin, umjereni revnitelj, tada nastaje cirkus!

Време му је да почне да се бори против самога себе. Изгледа да је у свој тој гужви грешника коју критикује заборавиом једног најважнијег - себе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...