Jump to content
  • александар живаљев
    александар живаљев

    Пад арх. Никодима у отворени антисемитизам - од личног проблема до општецрквене бруке

        Пише: др Александар Живковић


      Изгледа да ови благдани изазивају код људи захваћених прелешћу, посебно духовно растројство. Оно би заслуживало да остане њихова тајна са Богом и духовником, да се у ери савремених комуникација сами не оглашавају. Ако су са високим црквеним чином и образовањем, као у данашњем случају архимандрит Никодим (др Богосављевић), њихов личан, може да постане и проблем црквене мисије уопште, па штавише и брука за духовно деловање наше Свете Цркве.

      Познат од раније по (истини за вољу међу делом монаштва неретком хијализму који исповеда долазак православног цара пре Антихриста), а обузет нездравим апокалиптичним духом који се примио на његово, упркос високој академској титули и из археологије и из теологије, површно образовање, архимандрит Никодим данас се огласио једним против, како каже, жидовствујућим текстом. Требало би пуно времена и добре воље да се укаже на све скокове у погрешном  закључивању које у кратким тезама он данас износи. Искрено, ми за то време, а ни добру вољу немамо. Осећамо се згађено и обрукано, и дубоко постиђени, по ко зна који пут апелујемо на духовне власти мученичке Светосавске цркве, да овом, сада већ отвореном злу, коначно стану на пут. Ако се "равноземљашка теорија" могла примити са зачуђујућим осмехом, отворени антисемитизам у крилу Православне Цркве не сме ни за тренутак да се толерише. С том напоменом преносимо овај скандалозни "учинак".

    ЕКУМЕНИЗАМ КАО ЦАРЕБОРАЧКА, ПАПИСТИЧКА И ЈЕРЕС ЖИДОВСТВУЈУЋИХ

    BY NIKODIM BOGOSAVLJEVIC · ДЕЦЕМБАР 13, 2017

     

    „Јер тајна безакоња већ дејствује,
    само док се уклони онај који сад задржава“ (2. Сол. 2, 7).

    1. Дведесети век је век свејереси, јереси над јересима, јереси свих јереси – екуменизма.
    Нимало случајно се јерес екуменизма појавила и почела ширити међу православнима, управо после „уклањања онога који задржава“, после жидо-кабалистичког ритуалног убиства Св. Великомученика Цара Николаја 2., тиме што је 1920. местобљуститељ цариградског трона митр. Доситеј објавио енциклику Црквама Христовим посвуда. Наиме, по својој суштини јерес екуменизма је цареборачка јерес.
    Будући да Христос, као што Сам сведочи, није од овога света (Јн. 8, 23), онда ни Христови следбеници нису од овога света: „Кад бисте били од света, свет би своје љубио, а како нисте од света него вас ја изабрах од света, зато вас мрзи свет“ (Јн. 15, 19). Црква Христова ни Православно Царство, којима је Христос Глава, дакле, нису од овога света. Црква и Царство су двоједна икона, као душа и тело, Небеског Јеруслалима. Православно Царство и Црква су оштро подељени, раздељени и несливни са светом, и њихова је мисија да читав свет, који је изван њих, преобрази у себе, у Царство и Цркву.
    Екуменизам је, међутим, сав од света и сав у свету. Црква је по својој ипостаси и природи саборна, а васељенска, екуменска, само по свом административном устројству. Екуменизам, пак, као савез „цркава“, је и по својој ипостаси и природи и устројству свесветски, васељенски, али не и саборан, јер саборност подразумева истоветност истините вере, коју екуменизам не занима; њему је довољна спољашње, формално јединство у култу и администрацији. Зато екуменизму смета Цар, јер је он као икона Главе Цркве – Христа, чувар догмата вере и канонске свезе њеног јединства. Цар је чувар оштре границе између Царства-Цркве и света. И све док је Цар био на трону, екуменизам није могао да почне да укида и брише ове границе. Зато је екуменизам цареборачка јерес, јер не жели да се поново јави „онај који задржава“, већ жели да се оштре границе између Царства-Цркве и света укину, како би се Царство и Црква укинули и претворили у свет. Зато православни екуменисти – папоцезаристи затурају и не проповедају догматско богословље о свештеном царском чину и служби, чега је потврда савремено репринт издање Катихисиза Св. Филарета Московског, у коме је изостављен наведени део.
    2. Екуменизам и папизам спаја цареборачка јерес и окренутост и укорењеност у свету, и проповедање земаљског а не Небеског царства. Папа Стефан 4. је 754. са Пипином Малим склопио уговор о оснивању папске државе, а финале цареборства и пуноћа папоцезаризма је била када је, поред легалног Цара у Цариграду (без обзира што је био иконоборац), 800. за цара крунисан Карло Велики. У Цркви не могу бити два Цара, као што не могу постојати два хришћанска Царства. Уместо универзализма хришћанског Царства успостављен је универзализам папске власти.
    Екуменизам проповеда јединство „цркава“ у Христу, без јединства у догматици, а паписти исто то, само са јединством у папи. И једни и други ће уместо Христа дочекати и прихватити антихриста, коме ће папа, највероватније, бити лажни пророк.
    Од Трећег Ватиканског концила паписти су прихватили протестантску догматику, еклисиологију и есхатологију, а са њима јереси пантеизма, апокатастазе и хилијазма. По узору на папистички Концил, од времена патр. Атинагора почеле су припреме за Велики Православни Сабор, који је одржан 2016. на Криту, а на њему прихваћени документи са свим наведеним јересима.
    3. Екуменизам прихвата протестантску есхатологију хилијзма, хиљадугодишњег царства овде на земљи, која је у основи јудејска есхатологија „великог шабата“, тј. царства земаљског, и лажног месије, тј. антихриста. И паписти су прихватили јудејску есхатологију. Они са својом „старијом браћом“ чекају месију. Кога чекају, тога ће и дочекати – лажног месију, тј. антихриста.
    4. Православни Цар је икона Христова. Јеврејски месија, антихрист је Христова антиикона. Зато ће и икона и антиикона претходити, као претеча и антипретеча, Христовом Другом Доласку. Долазећи православни Цар, који према савременим откривењима треба да буде и Патријарх, уништиће и искорениће у Православном Царству-Цркви све наведене јереси: екуменизам, цареборство, папизам и жидовствујуће.
    Амин! Нека тако буде! Боже, дај!

    Архимандрит др Никодим (Богосављевић)




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 1 сат, Trifke рече

    Bio je iguman jednog manastira  u Crnoj Gori sve dok u jednoj emisiji na radio "Svetigora" nije izjavio da su Crnogorci kao nacija nastali od djavola.

    A šta kažeš, koliko košta to s tim bejzbolovim cuskijama ....par momaka poslat ....samo da ga malo isprepadate? :D 

    DSC4256-1000x555-310x165.jpg

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    1 hour ago, Ведран* рече

    Сећам се кад сам био мали, ја сам хтео да прислужујем у олтару, горио сам од те жеље, али никоме то нисам говорио осим Богу. Сматрао сам се недостојним и мислио да зато и нисам тамо, па шта имам коме да причам. И једног дана, сасвим неочекивано, свештеник изађе из олтара и прстом ме позове да дођем. Од тога искуства и свега што га је пратило ми је остала поука. 

    25151889_773960582805179_847176726702751

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, Ведран* рече

    Како то мислиш јавно? 

    А кад си већ поменуо. Ја никако не могу да схватим једну ствар, а биће да самном нешто није у реду јер око себе видим све супротно. 

    Како то да било ко може сам да тражи рукоположење у било који чин? Ја могу да разумем да је неко отворен за то, и да жели. Али да тражи, ја то не разумем. А практично је јако мало оних који су рукоположени, а да сами то нису тражили или чак (про)гањали владике, неки и претили итд. И онда се чудимо што имамо то што имамо. У старту се отварају врата за негативну селекцију. 

    Сећам се кад сам био мали, ја сам хтео да прислужујем у олтару, горио сам од те жеље, али никоме то нисам говорио осим Богу. Сматрао сам се недостојним и мислио да зато и нисам тамо, па шта имам коме да причам. И једног дана, сасвим неочекивано, свештеник изађе из олтара и прстом ме позове да дођем. Од тога искуства и свега што га је пратило ми је остала поука. 

    А ти сад ми велиш о јавним уценама? Оћеш начисто да разориш моју наивнос? :))

    Ocu rodjo. Da te razocaram do kraja. Javno mislim da je pred svom bratijom cetinjskog manastira rekao da ako ga vladika ne bude predlozio za vladiku da ce napraviti problem.  

    Kako to? Pa lepo. Toga je bilo uvek javno, polu javno i tajno. Necu da ti nabrajam slucajeve i da te sablaznjavam ali tako jeste. Bilo je cak jedno rukopolozenje gde je narod govorio nedostojan pa je ipak kandidat bio rukopolozen. Vladika je to objasnio da nije mogao da prekida.  Sto se tice vladicnaskog cina, pre se znalo: zamonasis se , zavrsis fakultet , postave te za profesora na bogosloviji ili sl i onda samo cekas da umre neki vladika ili se otvori nova eparhija. U medjuvremenu malo razgovaras sa uticajnijim vladikama i eto.  Danas, moras da zavrsis fakultet i da budes u eparhiji nekog uticajnijeg vladike a da budes poznat i drugim uticajnijim vladikama i tako postanes vladika.  Moze i drugi put a to je da cekas na Boga da te pozove ali to je put kojim se redje ide.  ;) 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Trifke рече

    Ocu rodjo. Da te razocaram do kraja. Javno mislim da je pred svom bratijom cetinjskog manastira rekao da ako ga vladika ne bude predlozio za vladiku da ce napraviti problem.  

    Kako to? Pa lepo. Toga je bilo uvek javno, polu javno i tajno. Necu da ti nabrajam slucajeve i da te sablaznjavam ali tako jeste. Bilo je cak jedno rukopolozenje gde je narod govorio nedostojan pa je ipak kandidat bio rukopolozen. Vladika je to objasnio da nije mogao da prekida.  Sto se tice vladicnaskog cina, pre se znalo: zamonasis se , zavrsis fakultet , postave te za profesora na bogosloviji ili sl i onda samo cekas da umre neki vladika ili se otvori nova eparhija. U medjuvremenu malo razgovaras sa uticajnijim vladikama i eto.  Danas, moras da zavrsis fakultet i da budes u eparhiji nekog uticajnijeg vladike a da budes poznat i drugim uticajnijim vladikama i tako postanes vladika.  Moze i drugi put a to je da cekas na Boga da te pozove ali to je put kojim se redje ide.  ;) 

    Е сад кад си урушио сво моје уздање у овај свет 12:smeha:

    А како да постају владике чекајући да их Бог позове кад ни ђакони тако нису постали? :)) Што виши чин то већи труд, само какав и око чега.

    Даклем, њега није било срамота да то каже јавно? Ја не могу да верујем. Није да ти не верујем да говориш истину, него не могу да верујем да било кога не би било срамота да то каже, макар тако и мислио? Ту стварно треба надљудско дерзновеније. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Ведран* рече

    Е сад кад си урушио сво моје уздање у овај свет 12:smeha:

    А како да постају владике чекајући да их Бог позове кад ни ђакони тако нису постали? :)) Што виши чин то већи труд, само какав и око чега.

    Даклем, њега није било срамота да то каже јавно? Ја не могу да верујем. Није да ти не верујем да говориш истину, него не могу да верујем да било кога не би било срамота да то каже, макар тако и мислио? Ту стварно треба надљудско дерзновеније. 

    Pa to o njemu svi znaju u Crnoj Gori. Koga god o njemu da pitas to ce ti reci (mislim na crkvene krugove). Sta je u njemu neznam i nebih da ulazim u to ali koliko ga znam nije mu lako. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 минута, Zayron рече

    Ili moravsku, i ta je nebeska, još od sv. Cirila i Metodija. :) 

    Па ако ћеш по земаљске линије онда ми је европејска, подунавска, балканска и приморска још од амеба. Имам и доказе. :)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 21 минута, Trifke рече

    Sto se tice vladicnaskog cina, pre se znalo: zamonasis se , zavrsis fakultet , postave te za profesora na bogosloviji ili sl i onda samo cekas da umre neki vladika ili se otvori nova eparhija. U medjuvremenu malo razgovaras sa uticajnijim vladikama i eto.  Danas, moras da zavrsis fakultet i da budes u eparhiji nekog uticajnijeg vladike a da budes poznat i drugim uticajnijim vladikama i tako postanes vladika.

    Већа конкуренција па су потребне ванредне мере. :))

    Шта да радиш, толико чекање зна и да распамети човека начисто. 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 15 минута, Ведран* рече

    Па ако ћеш по земаљске линије онда ми је европејска, подунавска, балканска и приморска још од амеба. Имам и доказе. :)

    Pusti sad amebe, glavno je ono što pretegne a toga može biti i malo a imat takvu snagu da pretegne i dominira nad svim ostalim. Moja mama je na primjer 50% Čehinja, tačnije Moravanka i ima neku prijateljicu isto Čehinju sa sjeverne Morave pa kad se voze zajedno one dvije u autu onda sjedi tamo jedna i po Čehinja. :D Kod mene je 25% moravske krvi ali ta pošto je takva nebeska jer su Moravane pokrstili i blagoslovili sami sv. Ciril i Metodije tako onda ima vecu silu nego svih ostalih 75% i lako pretegne nad njima, ukaže se biti teža i dominantnija nad svim ostalim i drugim.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 часа, Ведран* рече

    Архимандрит се недавно вратио из Русије. А тамо је вероватно имао додира са церебожницима па је добио инспирацију. 

    A citah skoro https://www.timesofisrael.com/following-uproar-russian-priest-denies-blaming-jews-for-killing-tsar/ 

    Цитат

    After calling slaying of Nicholas II a '

    ritual murder,' Father Tikhon Shevkunov says he was only referring to 'atheist Bolsheviks'

    Kontam da ima veze sa filmom

    пре 7 часа, александар живаљев рече

    после жидо-кабалистичког ритуалног убиства Св. Великомученика Цара Николаја 2.

    A dojavljuju da su bili i nekakvi protesti u RusiKE (zbog bogohulnog filma, msm).

    Измењено од Џуманџи

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ма царебожници су актуелни већ више од 10 година. И нису монолитна група, него их има разних. А тај филм је сад послужио као окидач. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, Ведран* рече

    Ма царебожници су актуелни већ више од 10 година. И нису монолитна група, него их има разних. А тај филм је сад послужио као окидач. 

    Stvarno, sto kaze nas narod, budale ne treba da sijes one se same radjaju!  :) 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...