Jump to content
  • александар живаљев

    ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    @Dragi јесте, они који су против су за и обратно, а они који читају су уплашени 

    Немојте да кажете своје мишљење бићете прозвани...

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @Dragi Ђого је на то одговорио  пре неколико дана:

    Амбасадори земаља који су 1999. тукли Србију сада ће заставама дугиних боја да поносно машу улицама Београда. Порука је јасна: пружили сте војни отпор, али културом смо вас дотукли. Нисте више суверени. Ваше улице су улице за нашу идеологију.

    „А зашто се ти бавиш хомосексуализмом? Није ли то нека пројекција? Неки латентни порив?“ Аргумент о пројекцији апсолутно је бесмислен јер се нико од нас не бави хомосексуалном праксом па ни „ЛГБТ+“ теоријом, нити би се бавио да она није идеологија – и то тоталитарна, бинарна, таква која дијели свијет на „наше“ и „њихове“, „пријатеље“ и „душмане“ – која нас окружује и која нам се намеће.

    Рећи да се свако ко се оглашава о проблемима идеологије хомосексуализма – и сам „латентни хомосексуалац“ исто је као рећи да је Хана Арент „латентни тоталитариста“ само зато што се бавила идеологијама политичког тоталитаризма. Аргумент којим се реторичкки узвраћа жестоко, али без аргументације – не вриједи много. И више говори о немоћи онога који се њиме служи.

     

    А ево шта каже Ненад Илић:

    Београд није имао проблема са хомосексуализмом. За неке виђене Београђане знало се да су хомосексуалци, али то није сметало да буду признати и поштовани. Драгослав Срејовић, Јован Ћирилов…

     

    Тај исти Јован Ћирилов доживео је на некој ТВ трибини да га једна женска естрадна будалетина испрозива због тога што довољно не подржава такозване „параде поноса“. А њему је било јасно о чему се ради.

    Јасно је и Београду. Јасно је и православним хришћанима.

    Живи брате по своме, ако ти је то оријентација – твоја приватна ствар. А ли ако хоћеш да то користиш као маљ за убијање оно преостале традиционалне свести, ти си непријатељ. Ко то хоће да од хомосексуалаца направи непријатеље?

     

     

     

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 часа, Dragi рече

    Nije mi jasno zašto se toliko plašite pedera. Nije valjda da ste sami malo ;)

    Kako beše ona scena u Zorbi, gde proterava monahe koji se miluju ispod drveta? :stadaradim:

    Zato pitah da vas možda ne grebe malo savest?

    Pravite dramu kao Vučić. Srbija postaje nacija dramose*a i pi*koplača. Recite da, ne, i dosta je. Onaj tamo hoće da baca anatemu iako to ne može a latio bi i pušku (a ko mu zabranjuje? - nego je episkop, njemu je zabranjeno - no meni mirjaninu, kao, nije), ovaj ovde priziva poslednja vremena a ni svoju kuću (Crnu Goru) ne može da vodi... Da citiram Hrista: Neka vam bude da ili ne, sve više od ovoga od zloga je!

    Pazite: Nema više huligena da lemaju pedere, jesu već vaspitani da je pederluk nešto sasvim normalno. Ovakim radikalnim i preteranim (psevdo-)religioznim nastupima sami sebe vodite u šah mat. Lošim rečima stvaramo lošu atmosferu po narod i društvo!

    Ти си брате препотентан и у прелести.

    Ако ти је српска нација таква какву си је описао, седи у том свом Бечу и буди аустријска јуначина а нас остави на миру.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 17 часа, Владимир Владимирович Цар1 рече

    ко сам ја да дајем смернице:D Ја ни жену не могу да убедим да иде у Цркву сваке недеље и9 да ме не малтретира да недељом нешто срећујем по кући.  Али ово за екуменизам и Аву Јустина што си поставио а нисам одгворио, јер сам мало размишљао. Чак и то није довољан разлог да се напада Патријарх што смо у ССЦ, ипак је Ава био Игуман није био Владика није имао целу слику. Ту су и Руси и даље, и нападају их тамо због Украјине али седе и даље. Без обзира колико је одвратно. Најбољи пример је Владика Артемије који није могао то да прихвати јер није имао смирење и отпао је. Или ово са Македонијом. Сви су говорили да смо издали, али није истина. Васељнски не зна шта да ради са нама. Значи Сабор боље зна од тебе и мене. И Синод.

    ...не мораш ти да их пишеш... не брини ћу ја напишем смернице....:smeh1:

    По мени је једноставно, одређена критика и оцењивање црквених људи или неких црквених догађаја треба да постоји у цркви, али треба да буде првенствено конструктивно и аргументовано и без неумесних и прејаких речи и слично. Лично покушавам да се дрзим овога колико толико. Just_Cuz_19

    И не би био ја да мало не боцнем, :))) видим састали се Вучко и п.Порфирије и е.Иринеј, надам се да су му нешто мало напоменули око те хомо шетње. :POPOcorn1:

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    За Дугина су писали да је родноверац, па старообредник, али сам од њега самог чуо да се декларише као православни хришћанин. Могуће да је кроз живот лутао.

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Dakle, nije još uvek otkazano, onaj nešto trućka da bude kao jedan dan itd, itd.

    Pojavljuje se ideja da litije budu u više gradova. Ja sam protiv te ideje. Samo Bg! Iako je termin loš, 18h; bolje da je ranije, zbog nas koji nismo iz Bg.

    Bg je postao leglo svakojakog ološa, Litije su nam neophodne. Sa što više vladika i naroda. 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Пре сат времена, Вукашин рече

    За Дугина су писали да је родноверац, па старообредник, али сам од њега самог чуо да се декларише као православни хришћанин. Могуће да је кроз живот лутао.

    Politički Pravoslavac. Razlika između nas i njih - mi izlazimo iz vere, pa takvo i naše političko Pravoslavlje tj. država da se podčini veri koja je jednako nacija; dok bi oni da veru podine državi i državnoj ideologiji, a nacija im je pripadnost državi.

    Mi Srbi srbujemo već u petoj generaciji ovde u dijaspori, dok ne znam nijednoga Rusa u drugoj a kamoli trećoj generaciji.

    Neki bi to njihovo da uvedu i kod nas, kao neka srbijanska nacija, ali neće biti - narod i država, iako narodna, su kod nas bili uvek, od samoga početka u ranom srednjem veku, dva različita entiteta.
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    I meni je bila čudna, jer za takve primere nisam čuo ovde kod mene u švapskoj dijaspori. A nema istine, gde moramo da argumentujemo lažima i prevarom.

    https://youtu.be/-wLzYgbyTiQ
     

    RS.N1INFO.COM

    "Srpska mama iz Nemačke", koja je navodno platila kaznu jer je odbila da sinu obuče haljinu, u stvari je Ruskinja zaposlena u ruskom Humanitarnom centru u Nišu, objavio je na Tviteru...

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    24.08./11.08. РАСУЂИВАЊЕ И СОЗЕРЦАЊЕ

     

    РАСУЂИВАЊЕ

    Ако човек пође путем правде, нека иде само путем правде обема ногама, и нека не гази једном ногом по путу правде а другом по путу неправде. Јер је рекао Бог кроз пророка за праведника, који учини неправду: праведна дјела његова што је год чинио неће се споменути; за безакоње своје које учини и за гријех свој којим згријеши погинуће (Језек. 18, 24). Влашки кнез Радул беше човек праведан и чињаше многа добра дела. Он изведе св. Нифонта из ропства у Једрену и доведе га за архиепископа у Букурешт. Но наједанпут учини страшно безакоње: поквареном кнезу Молдавском Богдану даде своју сестру за жену код још живе жене Богданове. И не хте Радул чути протесте Нифонтове. Нифонт му прорече зао крај, одлучи га јавно од цркве и удаљи се из Влашке. Ускоро у Влашкој наста суша и велика глад, и Радул паде у неизлечиву болест, и покрише ране цело тело његово, и од смрада нико му се не могаше приближити. И кад га сахранише гроб му се тресао три дана као негда гроб царице Евдоксије, гонитељке св. Јована Златоуста.

    https://www.voanerges.rs/index.php/sv-dn-vn-ci-nj/b-s-d-sv-nilsrpsg/r-sudiv-nj-i-s-z-rc-nj/1685-24-08-11-08-r-sudiv-nj-i-s-z-rc-nj

     

    Свети Нифонте, моли Бога за нас да идемо путем правде и истине Божје.

     

     

     

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 14 минута, Владимир Владимирович Цар1 рече

    ха ха каве ти глупости овде одваљујеш, ти и Шормаз руку под руку и Н1, пази да те не пријаве и узму ти пасош чта онда. 

     

    viber_image_2022-08-23_13-41-08-680.jpg

    Ne brini, naćićemo joj puno ime. A svakako nije istina što je govorila o Nemačkoj. To su nehrišćanske klevete.

    Ne znam, ljudi, šta vam je ovo : ubij, kolji, zakolji - ovo ni u srednjem veku nismo imali. Zar ste toliko slabi, da bi rođenu decu streljali? 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Саопштење пред литију заказану за Успеније Пресвете Богородице. Све је речено одлично!

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...