Jump to content
  • АлександраВ
    АлександраВ

    Игуман Рафаило (Бољевић) о Мирољубу Петровићу и Алену Азарићу: јефтина демонстрација лажних духова

      Чувеном оцу Рафаилу дозлогрдио филозоф Мирољуб Петровић и његово, како каже, баљезгање о Цркви и вери, па је одлучио да га прогласи за сатанисту који мора да заћути!

    Наиме, отац Рафаило, свештеник из манастира Подмаине у Боки Kоторској, који је већ нашироко познат како по својим виђењима савремених токова и ствари, тако и игрица и многих људских навика обрушио се сада на контроверзног српског научника Мирољуба Петровића, назвавши га секташем који је слуга сатанин. Предавања, која Петровић држи по целој земљи, њему су, како је навео, била и више него мучна за слушање, а посебно га је разбеснело оно које је Петровић одржао испред једне цркве.

    – Имали смо шарлатана који држи предавање на простору наше цркве , а уопште не припада Цркви, некакав Мирољуб, Драгољуб, Родољуб или како већ. Народ га је слушао и веровао му, а најгоре што га је пастир ту довео да трује, да је сам пастир наручивао туру јер то више личи на наручивање још једне. Он је без благослова, духа, противан светим апостолима, игнорише апостолско учење. О чему он говори, кога проповеда, макните га, мичите га и доведите онога који га је довео да објасни што је, а Мирољубу дајте могућност да се покаје. Треба га увести и у цркву, да задњи стоји, нек задњи узима и нафору. Нек ћути и нек учи, нек слуша и биће довољно за спасење, а не катедру да му дамо, катедру светих отаца – почео је отац Рафаило.

    Наставио је затим још жешће да коментарише Петровића који иначе промовише „Мојсијев концепт“ и тврди да Бог стоји иза његове мисије, а у својим јавним наступима изјашњава се као „јеврејски православни хришћанин“.

    – Тај Мирољуб каже да је вино којим се ми причешћујемо усмрђело грожђе, а то је директни атак на светињу над светињама. И шта можемо од таквих људи да добијемо, ко њих шаље браћо и сестре, а то је у ствари више него јасно. Ђаво је много бржи на обарачу од нас, много бржи. Нас једино дух Цркве и дух апостола може да заштити. У супротном нећемо одолети, подлећи ћемо искушењу и провокацији – казао је, између осталог, отац Рафаило.

    Извор: Видовдан

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 2 минута, Trifke рече

    Obecao sam ovoj sestrici da necu vise o Rafaili

    Ма нема проблема да причамо и о њему, не желим да буде да се ја залажем за некакву цензуру, али заиста не бих волела да се ова тема поново претвори у тему о игуману и његовом лику, делу, стилу и остало, то смо сваки пут урадили. Веома је важно да се стално прича о овом несрећном Мирољубу све док му се не затворе врата за трибине и предавања под окриљем наше цркве.

    • Волим 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, АлександраВ рече

    Ма нема проблема да причамо и о њему, не желим да буде да се ја залажем за некакву цензуру, али заиста не бих волела да се ова тема поново претвори у тему о игуману и његовом лику, делу, стилу и остало, то смо сваки пут урадили. Веома је важно да се стално прича о овом несрећном Мирољубу све док му се не затворе врата за трибине и предавања под окриљем наше цркве.

    Inkvizitorko!   :smeh2:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ma, dovoljno je da se pogleda Miroljubov forum i odogovori 'strucnjaka' ( za sve oblasti covekovog zivota...  :smeh1: ) na pitanja raznih ljudi.

    Eno, opet reklamira neke protestante i knjigu 'Ispovest palog andjela', klasicnu subotarsko - protestantsku pricu o nekim 'ostacima' istinitih hriscana ( van Crkve ) u prvim vekovima hriscnstva pa, evo, sve do danasnjih dana i opet, u buducnosti.

    Ne bi me cudilo, da i mister Miroljub sebe ubrojava u ostatak,..'ostatka' nekih istinitih hriscana ovih vremena:))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, Trifke рече

    On je tipican primer onoga sto vladika Nikoaj opisuje da je lako nauciti neukog i lako nauciti zivotinju ali je tesko nauciti onoga koji je nenaucen postao ucitelj drugima. U praksi to izgleda: on se drzi Karelina i njegovog naucavanja kao pijan plota. Ne poznaje mnogo toga ni iz teoriske ni iz prakticne teologije a donosi sud o tome. Uz put da ti napomenem ako vec nisi cuo da je Karelin izjavio nesto zanimljivo o ocu Justinu. Nemam ovde citat ali mogu da se potrudim da nabavim. Mislim i da sam ga ovde i postavio ali ne mogu da ga nadjem. Ovo ti pisem da cisto makar malo dobijes utisak sa kakvog se izvora napaja. I svakako da nije rec o ukusu. 

    Svi oni mogu to da primene jedino u manastiru...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Trifke рече

    ???? nista te ne razumem a i rekli smo da necemo o Rafailu. 

    A ta teorija treba ovo, treba ono, pa ajde brate ti među ljude, pa sve to primeni. Ne kažem trebaju nam duhovnici, al ne držim ni jednog za reč :))))))))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, Ana B. рече

    Svi oni mogu to da primene jedino u manastiru...

    Исто је њима као и свима, страсти нападају где год човек да се налази.

    Они који су искусили разлику кажу да је још и горе, јер демони јаче ударају тамо где је и борба јача.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, Ana B. рече

    A ta teorija treba ovo, treba ono, pa ajde brate ti među ljude, pa sve to primeni. Ne kažem trebaju nam duhovnici, al ne držim ni jednog za reč :))))))))

    Odavno sam izgubio volju za revolucijom. Bog menja coveka a ne covek coveka. ;) 

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, todor рече

    Исто је њима као и свима, страсти нападају где год човек да се налази.

    Они који су искусили разлику кажу да је још и горе, јер демони јаче ударају тамо где је и борба јача.

    Samo utisak pojedinaca. Borba je svuda ista. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 часа, Trifke рече

    Odakle znas? Jesi li ga probao kao duhovnika?  Nije rec o ukusu. 

    Који мотив те покреће да пишеш лоше о о. Рафаилу? Мене покреће завист кад год о некоме говорим лоше..

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, Агница рече

    Који мотив те покреће да пишеш лоше о о. Рафаилу? Мене покреће завист кад год о некоме говорим лоше..

    Rekli smo da necemo da skrecemo sa teme. To kao pod jedan. Pod dva ne pisem ja lose o coveku vec ukazujem na promasaje koje pravi i trece nemam nikakve zavisti prema njemu. Ovim zakljucujem svaku daljnu diskusiju sa tobom na ovu temu. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 часа, АлександраВ рече

    Оно што мени изузетно смета (а то је само мој проблем, свакако, до мене је), је то што смо почели све да изврћемо. Ево, и на овој теми, не разговарамо о будалама као што су Мирољуб и онај Ален, и о томе да је неко из цркве баш сасвим јасно рекао оно што је очигледно, него се тема опет окреће у анализу игумана.

    Masa je izabrala Varavu umjesto Hrista, tako da to je izgleda i normalno, pogotovo u nase vrijeme...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...