Jump to content
  • АлександраВ
    АлександраВ

    Игуман Рафаило (Бољевић) о Мирољубу Петровићу и Алену Азарићу: јефтина демонстрација лажних духова

      Чувеном оцу Рафаилу дозлогрдио филозоф Мирољуб Петровић и његово, како каже, баљезгање о Цркви и вери, па је одлучио да га прогласи за сатанисту који мора да заћути!

    Наиме, отац Рафаило, свештеник из манастира Подмаине у Боки Kоторској, који је већ нашироко познат како по својим виђењима савремених токова и ствари, тако и игрица и многих људских навика обрушио се сада на контроверзног српског научника Мирољуба Петровића, назвавши га секташем који је слуга сатанин. Предавања, која Петровић држи по целој земљи, њему су, како је навео, била и више него мучна за слушање, а посебно га је разбеснело оно које је Петровић одржао испред једне цркве.

    – Имали смо шарлатана који држи предавање на простору наше цркве , а уопште не припада Цркви, некакав Мирољуб, Драгољуб, Родољуб или како већ. Народ га је слушао и веровао му, а најгоре што га је пастир ту довео да трује, да је сам пастир наручивао туру јер то више личи на наручивање још једне. Он је без благослова, духа, противан светим апостолима, игнорише апостолско учење. О чему он говори, кога проповеда, макните га, мичите га и доведите онога који га је довео да објасни што је, а Мирољубу дајте могућност да се покаје. Треба га увести и у цркву, да задњи стоји, нек задњи узима и нафору. Нек ћути и нек учи, нек слуша и биће довољно за спасење, а не катедру да му дамо, катедру светих отаца – почео је отац Рафаило.

    Наставио је затим још жешће да коментарише Петровића који иначе промовише „Мојсијев концепт“ и тврди да Бог стоји иза његове мисије, а у својим јавним наступима изјашњава се као „јеврејски православни хришћанин“.

    – Тај Мирољуб каже да је вино којим се ми причешћујемо усмрђело грожђе, а то је директни атак на светињу над светињама. И шта можемо од таквих људи да добијемо, ко њих шаље браћо и сестре, а то је у ствари више него јасно. Ђаво је много бржи на обарачу од нас, много бржи. Нас једино дух Цркве и дух апостола може да заштити. У супротном нећемо одолети, подлећи ћемо искушењу и провокацији – казао је, између осталог, отац Рафаило.

    Извор: Видовдан

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 1 минут, Кратос рече

    To je zato što se nisi udala za britku sablju nego za nekog polupanog buzdovana...:tongue::tongue:

    Могу да вас упознам па то у очи да му кажеш. Баш би било забавно. Не за тебе.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, kordun рече

    miroljub promovise neki zdraviji zivot i zdravije vrednosti u drustvu

    Мирољуб лаже! Где си ти видео домаћина који иде около и говори како се живи? То је све представа.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, kordun рече

    poenta tog bastvovansta sto ga nece vise biti za 50 godina jer ce svijet otici u totalno neprirodan nacin zivota, vec smo zaglavili preduboko, nema povratka, miroljub promovise neki zdraviji zivot i zdravije vrednosti u drustvu, mnogi se nece u tome pronaci pa ce se dovatiti njegove teologije da osinu po njemu kompletnom

    не знам само како можеш да подржаваш неког ко сам не живи оно што проповеда

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, АлександраВ рече

    Шта бре амин? На речи да је Мирољуб беба јеретик? Па стварно.... Човече, црква каже да је неко секташ, а онда се људи приме да га бране, па онда још и угурају у причу и некакво пинк православље, термин који су измислили верници да би пљујући по другим верницима истицали своју исправност и тврдоћу. Смешно, заиста.

    Ja sam se mnogo puta raspravljao sa pink stavovima, ali, ljudi su u crkvi, mora malo i izmedju nas samih da bude suceljavanja nekih razlicitih stavova .... Miroljub je po svojim stavovima vrlo verovatno, sada van crkve.

    Nije ni problem sto je van crkve, ( ako striktno gledamo ) nego sto prihvata neke anti crkvene stavove protestanske vere i pogresnog gledanja na veru u SZ.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Bokisd рече

    Nije ni problem sto je van crkve, ( ako striktno gledamo ) nego sto prihvata neke anti crkvene stavove protestanske vere i pogresnog gledanja na veru u SZ.

    Није проблем ни што прихвата, воља његова, може да прихвати и сатанизам ако жели. Проблем је што то проповеда, под плаштом православља, и што има подршку на разним странама, чак и тамо где је сулудо да је има.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 минута, kordun рече

    poenta tog bastvovansta sto ga nece vise biti za 50 godina jer ce svijet otici u totalno neprirodan nacin zivota, vec smo zaglavili preduboko, nema povratka, miroljub promovise neki zdraviji zivot i zdravije vrednosti u drustvu, mnogi se nece u tome pronaci pa ce se dovatiti njegove teologije da osinu po njemu kompletnom

    Slazem se oko izumiranja bastovanstva.

    Ali, opet, ( sada mi pade na pamet ), djabe je Kordune briga o telu, kada se dusa zarazi otrovom. ( analogija na Miroljuba )

    Prica mi drugar pre neki dan, presao da zivi na selo, kada sadis bastu, pa, ne zalivas biljku dva - tri dana,....sve dobre materije odu u koren biljke i kada posle par dana zalijes biljku, ona se oporavi i procveta zdrava i puna snage da daje zdrav i lep plod. ( jer je koren zdrav i jak i pun hranjivih materija )

    Fascinantno.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, АлександраВ рече

    Могу да вас упознам па то у очи да му кажеш. Баш би било забавно. Не за тебе.

    Očigledno si previše opterećena tim čovekom da ni zezanje ne umeš da prepoznaš a to da mi pretiš je smešno ko bioskop...al slobodno....videćemo kome će biti zabavno.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 минута, kordun рече

    poenta tog bastvovansta sto ga nece vise biti za 50 godina jer ce svijet otici u totalno neprirodan nacin zivota, vec smo zaglavili preduboko, nema povratka

    Како се сади лук и кромпир можеш да научиш у неком манастиру.

    Нема повратка а то парадајз неће зауставити.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Кратос рече

    Očigledno si previše opterećena tim čovekom da ni zezanje ne umeš da prepoznaš a to da mi pretiš je smešno ko bioskop...al slobodno....videćemo kome će biti zabavno.

    Извини, пренаглила сам. Нисам оптерећена Мирољубом, али јесам уморна. Одох да спавам. Извини још једном.

    Можда сам преосетљива када ми неко мужа помене, биће да је то.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 минута, Вилер Текс рече

    Нема каубоја? Стварно? Мора да сам ја један дивљи Американац, због тога што користим име једног стрип јунака.

    Него кад си тако традиционалан и родољубив што хрватским писмом пишеш јуначе?

    Лупаш мајкане све у шес с тим Мирољубом. Нема он ни петљу нит је управу. Он је тровач кога пуштају да трује а сви ви што га браните "јер једном рекао нешто лепо" са ђаволом тикве садите. Исто ко и ови што се ложе на "људска права", љууууубааав и толернацију. Из крајности у крајност а на обе седи ћаво и вуче за нос.

    poco si lupetati, izabrao si tu ime nekog imaginarnog americkog kauboja a sprdas se sa tradicijom o kojoj prica miroljub petrovic, meni je to neozbiljno, zato sam ti to i rekao. sto se tice latinice, ja pisem srpski jezik, engleskom latinicom jer sam tako u mogucnosti, da imam nasu tastaturu pisao bi cirilicopm, ovako mi je na americkom rasporedu tastera to jako tesko, a bitan mi je taj raspored zbog posla.  sto se same latinice tice ona je takodjer srpsko pismo i nemoj da degradiras srpsku kulturu, srbi imaju dva pisma, informisi se ako ti je to nepoznato, sram da te bude, tako je bilo i debila koji pod srbe ubrajaju samo one koji pricaju ekavicom

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Вилер Текс рече

    Како се сади лук и кромпир можеш да научиш у неком манастиру.

    Нема повратка а то парадајз неће зауставити.

     

    ne radi se o tome kako se sadi luk, nego se radi o promovisanju takvog nacina zivota, gubis na koncentraciji, ne citas sta pisem. to da gubis koncentraciju ti je par stranica unatrag ides lajkujes komentar sa onom slikom amin gdje se kritikuje da nije receno kako je miroljub jeretik, a receno je u prvoj recenici, dakle ne znate dje udarate koliko ste puni jeda, e moji pravoslavci

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 минута, АлександраВ рече

    Извини, пренаглила сам. Нисам оптерећена Мирољубом, али јесам уморна. Одох да спавам. Извини још једном.

    Можда сам преосетљива када ми неко мужа помене, биће да је то.

    jesi prenaglila, treba vise mira da imas u sebi, pogotovo jer si zena, zenska priroda je njeznija od muske, ti da si musko bila bi gora od mene sto se tice impulsivnosti

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, kordun рече

    poco si lupetati, izabrao si tu ime nekog imaginarnog americkog kauboja a sprdas se sa tradicijom o kojoj prica miroljub petrovic, meni je to neozbiljno, zato sam ti to i rekao. sto se tice latinice, ja pisem srpski jezik, engleskom latinicom jer sam tako u mogucnosti, da imam nasu tastaturu pisao bi cirilicopm, ovako mi je na americkom rasporedu tastera to jako tesko, a bitan mi je taj raspored zbog posla.  sto se same latinice tice ona je takodjer srpsko pismo i nemoj da degradiras srpsku kulturu, srbi imaju dva pisma, informisi se ako ti je to nepoznato, sram da te bude, tako je bilo i debila koji pod srbe ubrajaju samo one koji pricaju ekavicom

    Та традиција о којој Мирољуб прича може слободно да нестане јер иза ње нема ни Христа ни Цркве. И нисам луд да ме један такав безбожник учи било чему.

    Писмо које коритиш нема везе са тастатуром, лако се дода нови језик на компијутеру. Добро то су техеничке ствари

    Прво латиница није српско писмо. Јесте али по комунистичким и вучићевским аршинима. Друго то нема везе са ијекавицом и екавицом јер су оба српска наречја. И нема чега да ме буде срам. 

    Жив био и лаку ноћ.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Miroljub je ljudima privlačan zato što pre svega priča o moralu i tradiciji a Crkva se utopila u sunovrat i dekadenciju sa Pahomijem,Kačavendom...ne ide brate da kažeš nekom blaženi su nišči duhom a voziš se u nekom džipu od 50 000 jevrića jer to je ono upravo što se ovde i zamera,ne živiš to a navodno veruješ...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...