Jump to content
  • АлександраВ
    АлександраВ

    Игуман Рафаило (Бољевић) о Мирољубу Петровићу и Алену Азарићу: јефтина демонстрација лажних духова

      Чувеном оцу Рафаилу дозлогрдио филозоф Мирољуб Петровић и његово, како каже, баљезгање о Цркви и вери, па је одлучио да га прогласи за сатанисту који мора да заћути!

    Наиме, отац Рафаило, свештеник из манастира Подмаине у Боки Kоторској, који је већ нашироко познат како по својим виђењима савремених токова и ствари, тако и игрица и многих људских навика обрушио се сада на контроверзног српског научника Мирољуба Петровића, назвавши га секташем који је слуга сатанин. Предавања, која Петровић држи по целој земљи, њему су, како је навео, била и више него мучна за слушање, а посебно га је разбеснело оно које је Петровић одржао испред једне цркве.

    – Имали смо шарлатана који држи предавање на простору наше цркве , а уопште не припада Цркви, некакав Мирољуб, Драгољуб, Родољуб или како већ. Народ га је слушао и веровао му, а најгоре што га је пастир ту довео да трује, да је сам пастир наручивао туру јер то више личи на наручивање још једне. Он је без благослова, духа, противан светим апостолима, игнорише апостолско учење. О чему он говори, кога проповеда, макните га, мичите га и доведите онога који га је довео да објасни што је, а Мирољубу дајте могућност да се покаје. Треба га увести и у цркву, да задњи стоји, нек задњи узима и нафору. Нек ћути и нек учи, нек слуша и биће довољно за спасење, а не катедру да му дамо, катедру светих отаца – почео је отац Рафаило.

    Наставио је затим још жешће да коментарише Петровића који иначе промовише „Мојсијев концепт“ и тврди да Бог стоји иза његове мисије, а у својим јавним наступима изјашњава се као „јеврејски православни хришћанин“.

    – Тај Мирољуб каже да је вино којим се ми причешћујемо усмрђело грожђе, а то је директни атак на светињу над светињама. И шта можемо од таквих људи да добијемо, ко њих шаље браћо и сестре, а то је у ствари више него јасно. Ђаво је много бржи на обарачу од нас, много бржи. Нас једино дух Цркве и дух апостола може да заштити. У супротном нећемо одолети, подлећи ћемо искушењу и провокацији – казао је, између осталог, отац Рафаило.

    Извор: Видовдан

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 2 минута, kordun рече

    ne znam u kakvog boga vjeruje, ja i on nemamo jednaku vjeru, mene ne zanima  njegova teologija, mislim tu koju on propagira

    тебе не занима, али постоје људи који не знају шта јесте теоглогија, шта јесте Православље, и они су управо циљна група МП-а за манипулисање, ако људима не објасниш, не учиш их биће заведени...годинама уназад се људи и на овом форуму и на бившем Верујем прегањају са мирољубом, и не случајно, били су и многи из цркве заведени његовом причом

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Што се Мирољуба тиче, он је и даље беба јеретик у односу на пинковце, а њих нико не помиње. То је такође секта која се креће у оквирима Цркве.

    Чак је његов поглед на Стари Завет исправнији него овај ружичасти. Они кажу чак да га и не читају, досадан је због оних закона и уредби, тамо се кољу неке животиње и пале градови, а то је фуј.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Sofija_ рече

    bas tako, najgori su gordi i sujetni hriscani koji misle da nesto znaju, a tvrda su srca, tu pomoci nema braticu moj.

    pa dzaba je znanje ako ga ne zivis, od formalnosti nema nista, bas su se protestanti ugusili u svojoj formalnosti, bolje je onda ne znati nista, manje ces odgovoran biti. u pravu su oni za miroljuba da je sto se teologije tice skroz u jeresi i to teskoj, ali ne bavi se on samo sa time, ima on drugih oblasti, ne samo teologiju, ja mu ne mogu viriti u srce da bi mu sudio, nisam pametan dovoljno za to, od mene nikad nece biti dobar sudac, ne bavim se tim. dal je miroljubova teologija demagogija ili on stvarno tako vjeruje ja ne bi znao, mislim da on nije los covijek, ja ga poznam malo sire nego vecina forumasa, zelim mu da se okrene vise pravsolavlju, mislim i da se na tom planu smirio kako vreme prolazi sto mi je drago.

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, todor рече

    Што се Мирољуба тиче, он је и даље беба јеретик у односу на пинковце, а њих нико не помиње. То је такође секта која се креће у оквирима Цркве.

    Чак је његов поглед на Стари Завет исправнији него овај ружичасти. Они кажу чак да га и не читају, досадан је због оних закона и уредби, тамо се кољу неке животиње и пале градови, а то је фуј.

    amin-nas

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 14 минута, kordun рече

    ne znam u kakvog boga vjeruje, ja i on nemamo jednaku vjeru, mene ne zanima  njegova teologija, mislim tu koju on propagira

    To moze da bude problem, jer, iz nacina na koji razumemo mnoge stvari oko Bozijeg delovanja, tako cemo i druge stvari percipirati. Pa, ako je lose shvatanje vere, onda mogu i druge stvari da budu lose.

    Narocito, Kordune, sto Miroljub na jedan vrlo specifican i pomalo 'uvrnut' nacin spaja Bozije delovanje i promisao o ljudima u Starom Zavetu sa nacinom  zivljenja danasnjeg coveka. Vrlo opasna rabota. 

    Problem kod Miroljuba je jos,....sto se predstavlja kao multidisciplinarna licnost koja je upoznata sa svim i svacim. U vezi vere u Boga gresi, da li mozemo ocekivati da i u drugim stvarima sve shvata i razume kako treba ?

    Razumes, sta hocu da kazem. Ne da' ne zna  nesto o raznim stvarima, nego, da li je dobro shvatio primenu, kako teorijsku, tako i prakticno. ( tih stvari o kojima nesto zna i upoznat je )

    Eno, gledam, nesto kao, odgovara, na jedno pitanje ...kada uspostavimo teokratiju, bice bolje,.... deluje, kao da se, Mirko' malo sali,.... :smeh1:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 минута, Вилер Текс рече

    Није ваљда да си толико наиван да се лепиш за сваког ко почне да држи оде традицији?

    Традиција без свог смисла (мислим на српску без Христа и Цркве) је обична изанђала шерпа.

    Исто тако и са новим појавама. Ако нема Христа и Цркве- улицкана празна шерпа.

     

    nisam naivan druze teks vileru, mada u srpskoj tradiciji nema kauboja, to je tudja tradicija. znam ja sta pricam i ponovicu jos jednom, za mnoge stvari miroljub je debelo u pravu i malo ko ima petlju da to od javnih licnosti  kao on otvoreno kaze

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Мултипрактик мирољуб, мултипотентна једна дивна особа, смирен по потреби... мени недостаје мало знања из баштованства, мораћу да га замолим да и о томе мало продискутује, направи трибину-две, ето не знам како ћу да организујем свој мозак без његове помоћи...

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, АлександраВ рече

    Мултипрактик мирољуб, мултипотентна једна дивна особа, смирен по потреби... мени недостаје мало знања из баштованства, мораћу да га замолим да и о томе мало продискутује, направи трибину-две, ето не знам како ћу да организујем свој мозак без његове помоћи...

     

    svi nasi stari su bili multipraktici, to je pozitivno, nikako negativna stvar. za ovo drugo si u pravu, gord je , ali to si i ti i ja, pa treba da ga razumijes i pozelis da popravi stanje

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, АлександраВ рече

    Мултипрактик мирољуб, мултипотентна једна дивна особа, смирен по потреби... мени недостаје мало знања из баштованства, мораћу да га замолим да и о томе мало продискутује, направи трибину-две, ето не знам како ћу да организујем свој мозак без његове помоћи...

     

    Pa, mogu i ja da ti kazem,....cekaj samo da procitam u knjigama iz bastovanstva,... :))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Кратос рече

    amin-nas

    Шта бре амин? На речи да је Мирољуб беба јеретик? Па стварно.... Човече, црква каже да је неко секташ, а онда се људи приме да га бране, па онда још и угурају у причу и некакво пинк православље, термин који су измислили верници да би пљујући по другим верницима истицали своју исправност и тврдоћу. Смешно, заиста.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, АлександраВ рече

    Мултипрактик мирољуб, мултипотентна једна дивна особа, смирен по потреби... мени недостаје мало знања из баштованства, мораћу да га замолим да и о томе мало продискутује, направи трибину-две, ето не знам како ћу да организујем свој мозак без његове помоћи...

     

    To je zato što se nisi udala za britku sablju nego za nekog polupanog buzdovana...:tongue::tongue:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 16 минута, kordun рече

    nisam naivan druze teks vileru, mada u srpskoj tradiciji nema kauboja, to je tudja tradicija. znam ja sta pricam i ponovicu jos jednom, za mnoge stvari miroljub je debelo u pravu i malo ko ima petlju da to od javnih licnosti  kao on otvoreno kaze

    Нема каубоја? Стварно? Мора да сам ја један дивљи Американац, због тога што користим име једног стрип јунака.

    Него кад си тако традиционалан и родољубив што хрватским писмом пишеш јуначе?

    Лупаш мајкане све у шес с тим Мирољубом. Нема он ни петљу нит је управу. Он је тровач кога пуштају да трује а сви ви што га браните "јер једном рекао нешто лепо" са ђаволом тикве садите. Исто ко и ови што се ложе на "људска права", љууууубааав и толернацију. Из крајности у крајност а на обе седи ћаво и вуче за нос.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, kordun рече

    pozelis da popravi stanje

    Ја и желим да он поправи стање, наравно. Рече Рафаило

    On 23.8.2018. at 0:27, АлександраВ рече

    О чему он говори, кога проповеда, макните га, мичите га и доведите онога који га је довео да објасни што је, а Мирољубу дајте могућност да се покаје. Треба га увести и у цркву, да задњи стоји, нек задњи узима и нафору. Нек ћути и нек учи, нек слуша и биће довољно за спасење, а не катедру да му дамо, катедру светих отаца

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Bokisd рече

    Pa, mogu i ja da ti kazem,....cekaj samo da procitam u knjigama iz bastovanstva,... :))

    poenta tog bastvovansta sto ga nece vise biti za 50 godina jer ce svijet otici u totalno neprirodan nacin zivota, vec smo zaglavili preduboko, nema povratka, miroljub promovise neki zdraviji zivot i zdravije vrednosti u drustvu, mnogi se nece u tome pronaci pa ce se dovatiti njegove teologije da osinu po njemu kompletnom

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, АлександраВ рече

    Шта бре амин? На речи да је Мирољуб беба јеретик? Па стварно.... Човече, црква каже да је неко секташ, а онда се људи приме да га бране, па онда још и угурају у причу и некакво пинк православље, термин који су измислили верници да би пљујући по другим верницима истицали своју исправност и тврдоћу. Смешно, заиста.

    Jes al kao i ovi pinkovci da bi demonstrirali kako su oni prepuni ljubavi,razumevanje i toleracije da preliva...;)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...