Jump to content
  • АлександраВ
    АлександраВ

    Игуман Рафаило (Бољевић) о Мирољубу Петровићу и Алену Азарићу: јефтина демонстрација лажних духова

      Чувеном оцу Рафаилу дозлогрдио филозоф Мирољуб Петровић и његово, како каже, баљезгање о Цркви и вери, па је одлучио да га прогласи за сатанисту који мора да заћути!

    Наиме, отац Рафаило, свештеник из манастира Подмаине у Боки Kоторској, који је већ нашироко познат како по својим виђењима савремених токова и ствари, тако и игрица и многих људских навика обрушио се сада на контроверзног српског научника Мирољуба Петровића, назвавши га секташем који је слуга сатанин. Предавања, која Петровић држи по целој земљи, њему су, како је навео, била и више него мучна за слушање, а посебно га је разбеснело оно које је Петровић одржао испред једне цркве.

    – Имали смо шарлатана који држи предавање на простору наше цркве , а уопште не припада Цркви, некакав Мирољуб, Драгољуб, Родољуб или како већ. Народ га је слушао и веровао му, а најгоре што га је пастир ту довео да трује, да је сам пастир наручивао туру јер то више личи на наручивање још једне. Он је без благослова, духа, противан светим апостолима, игнорише апостолско учење. О чему он говори, кога проповеда, макните га, мичите га и доведите онога који га је довео да објасни што је, а Мирољубу дајте могућност да се покаје. Треба га увести и у цркву, да задњи стоји, нек задњи узима и нафору. Нек ћути и нек учи, нек слуша и биће довољно за спасење, а не катедру да му дамо, катедру светих отаца – почео је отац Рафаило.

    Наставио је затим још жешће да коментарише Петровића који иначе промовише „Мојсијев концепт“ и тврди да Бог стоји иза његове мисије, а у својим јавним наступима изјашњава се као „јеврејски православни хришћанин“.

    – Тај Мирољуб каже да је вино којим се ми причешћујемо усмрђело грожђе, а то је директни атак на светињу над светињама. И шта можемо од таквих људи да добијемо, ко њих шаље браћо и сестре, а то је у ствари више него јасно. Ђаво је много бржи на обарачу од нас, много бржи. Нас једино дух Цркве и дух апостола може да заштити. У супротном нећемо одолети, подлећи ћемо искушењу и провокацији – казао је, између осталог, отац Рафаило.

    Извор: Видовдан

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    @kordun 

    па ни сатана не користи при завођењу тоталне неистине, и он се увек користи полуистинама... те тако и МП, мало увије у целофан национализма, дода прстохват праославља и на се то машницу Цара Душана и и ето ти пријемчивости за већ  раслабљен и поводљив народ.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Снежана рече

    @kordun 

    па ни сатана не користи при завођењу тоталне неистине, и он се увек користи полуистинама... те тако и МП, мало увије у целофан национализма, дода прстохват праославља и на се то машницу Цара Душана и и ето ти пријемчивости за већ  раслабљен и поводљив народ.

    ne dozivljavam ja miroljuba ko satanistu, covijek gresi i bori se  za zivot, ne vjerujem da ikom zeli zlo.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, kordun рече

    ne dozivljavam ja miroljuba ko satanistu, covijek gresi i bori se  za zivot, ne vjerujem da ikom zeli zlo.

    нек иде кући па нек се бори са собом, човек је болесни секташ коме не треба дати мрву медијског простора, а камоли подршку и охрабрење.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    1 hour ago, kordun рече

    i jos par desetina obicnih domacinskih, zivotnih stvari

    А где си ти видео домаћина који иде около и држи предавања другима како да живе?

    Какав бре домаћин- преварант и јеретик.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, kordun рече

    ja sam ovdje ugrozen od zena, prave od mene vola. zene da su normalne , obracale bi se meni sa VI, nisam ja nasto od njihovog rebra, neg one od moga, bezobrazluk

    Poslednja vremena došla,preemancipovale se totalno a radijatori vape za vezivanjem...:smeh1::))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 20 минута, kordun рече

    e ja sma ovaj neotesani, kvrgavi, takvog me tata rodio, u realnom zivotu nemam probleme nikakve sa ljudima, tacno se zna sta tolerisem , sta ne, zaebavati me niko ne moze, to prosto zraci iz mene. siledzije ne trpim ni milimetra, bilo fizicke ili psihicke, jos su gori ovi psihicki

    Супер, драго ми је због тебе. Ни не треба да толеришеш да те неко заебава. И даље су они коменари о ударању жене кретенски. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, kordun рече

    a nista brate, onda upri pa brani ugrozene od miroljuba ja se sa nikim od vas necu sloziti da kod miroljubove priice nista ne valja i da cete cijelog miroljuba svesti samo na negativno, nisam nikada takav bio, necu ni u slucaju miroljuba i jos cu jednom da kazem, miroljub je za mnoge stvari debelo u pravu i prije cu sa njim da nadjem zajednicki jezik na polju zivotne filozofije neg sa nekim pink pravoslavcima na ovom forumu, to je ono sto ja imam da kazem o njemu, ono sto kod njega ne valja odbacujem, bas kao i kod ostalih sto radim, to sto vi u miroljubu vidite veliku pretnju ja ne razumijem, zato sto pod tim vasim argumentima mnogo veca pretnja su neke licnosti sa mnogo vecom moci u drzavi srbiji

    Mislim, da te' razumem i tvoju pricu ( uostalom, znamo se, pricamo na forumu, pa, steknemo neku sliku o coveku ) .

    To je hriscanski, da trazimo dobro u coveku, cak i kada on sam cini neke druge lose stvari. Ali, mislim, da je problem sa Miroljubom da je on , po svemu sudeci, ne - crkven covek, koji, cak siri i apsolutno neprihvatljive anti - hriscanske stavove koji nisu nikako u saglasnosti sa nasom verom i crkvom.

    Sad, ako u fino i lepo jelo, stavis malo otrova, celo jelo je otrovno. A, Miroljub u svoj neki odredjeni pozitivni speak, stavlja ogromnu kolicinu otrova verskog koji sve njegove price otruje do maksimuma.

    Problem je, sto, ( kako su drugi forumasi lepo primetili ) Miroljub je uzeo i prepisuje sve ono sto vec  postoji u mnogim razlicitim knjigama koja se bave tim pitanjima zdravlja i zdravog i prirodnog zivota. A, tamo ima svasta i svacega i treba mnogo dobra filtracija svih tih saveta , da bi neki jadan i bolestan covek koji vapi za pomoc,.... nasao odgovarajuci lek za telo i dusu.

    ( da, kazem, nesto sam malo 'boleciv' ovih poslednjih godina i na sebi samom sam primenjivao mnoge razne prirodne medicine ( osim saveta lekara ) i nije to bas tako jasno i glatko za odraditi kako treba i naci bas pravi lek za svoju bolest u prirodi i prirodnoj medicini, koja je, licno verujem, dosta uspesna u mnogim stvarima psihickog i fizickog zdravlja coveka  )

    Deluje, da ljudi, olako veruju Miroljubu za mnoge stvari. Moje iskustvo mi govori, najbolje je imati vise dobrih prijatelja za savetnike , nikako jedan covek, ma bio i najsposobniji u svojoj oblasti,....sto Miroljub sigurno nije, ....ja, ne znam, cak i koja je tacno njegova uza specijalnost, koje su njegove strucne reference u bilo cemu ( cak je i na polju kreacionizma dosta problematicno njegovo svedocenje, ...iako, sam ja zastupnik kreacionizma )

    Mislim, kada bi uzeli da 'seciramo' njegove stavove , tacku po tacku, da bi se jos jasnije videle mnoge nepravilnosti njegovog misljenja i stavova.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 28 минута, kordun рече

     kako im ostavljas sansu

    Шанса је Мирољубу остављена. Да ћути и задњи узима нафору, што рече отац Рафаило. А не да га ти или било ко чеше по ушима.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Lady Godiva рече

    Супер, драго ми је због тебе. Ни не треба да толеришеш да те неко заебава. И даље су они коменари о ударању жене кретенски. 

    kretenska je situacija kad moras bilo koga udarati, a posebno rodjenu zenu, medjutim ima i tih situacija, nema mnogo, ali ima. 

    ja nisam nikada zensko udario odkad sam odrasla osoba osim jednom sestru i to pred zetom, nisam nasilnik, al bi vraga udario bez da trepnem, ja sam tri rata prezivio, ne treba mi jos jedan ustasa u kuci sigurno

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 17 минута, АлександраВ рече

     

    Da... cak mi se cini da bih vise postovala onu osobu koja je do kraja, svim srcem u toj i takvoj prici (kao sto je bio Savle: "Ја овај Пут прогоних до смрти, везујући и предајући у тамнице...."), nego onu koja uzima od svega i svacega pomalo, kao sa svedskog stola.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    ja imam ovaki stav zenama odbojan  iz razloga sto sam se ja nagledao zenskog terora koliko ocete i ja ga ne bi dozvolio, bogu hvala pa meni nije namjenio takva iskusenja, znam sebi odabrati zdravo  i normalno okruzenje, ali sam se toliko bolestina nagledao da mi se prosto gadi

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, Bokisd рече

    Mislim, da te' razumem i tvoju pricu ( uostalom, znamo se, pricamo na forumu, pa, steknemo neku sliku o coveku ) .

    To je hriscanski, da trazimo dobro u coveku, cak i kada on sam cini neke druge lose stvari. Ali, mislim, da je problem sa Miroljubom da je on , po svemu sudeci, ne - crkven covek, koji, cak siri i apsolutno neprihvatljive anti - hriscanske stavove koji nisu nikako u saglasnosti sa nasom verom i crkvom.

    Sad, ako u fino i lepo jelo, stavis malo otrova, celo jelo je otrovno. A, Miroljub u svoj neki odredjeni pozitivni speak, stavlja ogromnu kolicinu otrova verskog koji sve njegove price otruje do maksimuma.

    Problem je, sto, ( kako su drugi forumasi lepo primetili ) Miroljub je uzeo i prepisuje sve ono sto vec  postoji u mnogim razlicitim knjigama koja se bave tim pitanjima zdravlja i zdravog i prirodnog zivota. A, tamo ima svasta i svacega i treba mnogo dobra filtracija svih tih saveta , da bi neki jadan i bolestan covek koji vapi za pomoc,.... nasao odgovarajuci lek za telo i dusu.

    ( da, kazem, nesto sam malo 'boleciv' ovih poslednjih godina i na sebi samom sam primenjivao mnoge razne prirodne medicine ( osim saveta lekara ) i nije to bas tako jasno i glatko za odraditi kako treba i naci bas pravi lek za svoju bolest u prirodi i prirodnoj medicini, koja je, licno verujem, dosta uspesna u mnogim stvarima psihickog i fizickog zdravlja coveka  )

    Deluje, da ljudi, olako veruju Miroljubu za mnoge stvari. Moje iskustvo mi govori, najbolje je imati vise dobrih prijatelja za savetnike , nikako jedan covek, ma bio i najsposobniji u svojoj oblasti,....sto Miroljub sigurno nije, ....ja, ne znam, cak i koja je tacno njegova uza specijalnost, koje su njegove strucne reference u bilo cemu ( cak je i na polju kreacionizma dosta problematicno njegovo svedocenje, ...iako, sam ja zastupnik kreacionizma )

    Mislim, kada bi uzeli da 'seciramo' njegove stavove , tacku po tacku, da bi se jos jasnije videle mnoge nepravilnosti njegovog misljenja i stavova.

    ma ja ne vjerujem da je miroljub los covijek, da ima mane ima, da je budala jest, meni se i svidja sto je budala, ali ne vjerujem da ikom zeli zlo, iz njegovog nastupa ja ne zakljucujem da zeli nekom zlo, da ga maze, maze, al to rade sve javne licnosti, bilo je medju javnima i svetaca, pa ih narod ismijava, kod miroljuba ja cijenim njrgove tradicionalne stavove, teologija me ne interesuje, al me ne interesuje ni teologija milojkova na ovom forumu  ni ovih libero pravoslavaca i sta sad

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...