Jump to content
  • Поуке.орг инфо
    Поуке.орг инфо

    АПСУРДИ СРБИЈЕ И НАС СРБА: Зашто рушимо, ниподаштавамо и омаловажавамо темеље Србије и српства?!

      Пише: Никола Станковић

      Низом манифестација у главном граду РЕПУБЛИКЕ БУГАРСКЕ током овог викенда прославља се 80. рођендан БУГАРСКОГ ЦАРА Симеона II. Рођенданска прослава почела је благодарењем и молитвом за здравље Цара Симеона којим је у Катедралном храму Светог Александра Невског у Софији началствовао бугарски Патријарх Неофит са члановима Светог архијерејског синода Бугарске православне Цркве. Прослави рођендана бугарског Цара Симеона присуствују бројни чланови Краљевских породица из читаве Европе међу којима и старешина српског Краљевског дома Престолонаследник Александар II (титуларни Краљ Србије) са супругом Принцезом Катарином, као и највиши државни званичници Републике Бугарске предвођени актуелним председником Руменом Радевим. Поред актуелног председника, прослави Царевог 80-ог рођендана присуствовала су и два бивша председника РЕПУБЛИКЕ БУГАРСКЕ, бивши премијери, министри...

    Бугарски Цар Симеон II са супругом Царицом Маргаритом је пре тачно две године, јула 2016. у Београду присуствовао такође јубиларном, али 70. рођендану Престолонаследника Александра II који, ако је судити по листи Краљевских гостију који су присуствовали прослави његовог 70. рођендана, има далеко бољу репутацију у Краљевским кућама широм света (у односу на бугарског Цара Симеона). Тако је Београд 2015. године поводом прославе 70. рођендана титуларног Краља Србије имао прилике да угости и Крунисане главе који су актуелни шефови држава попут шведског краља Карла XVI Густафа, или Кнеза Алберта од Монака, али и бројне чланове Краљевских кућа из Шпаније, Грчке, Француске, Италије, Јордана, Аустрије, Румуније, Црне Горе... Било је ту и бивших државника, значајних људи из света бизниса...

    Kraljevska porodica.jpg

    Упоређења ради прослави јубиларног 80. рођендана Цара Симеона II у Софији ових дана присуствује далеко мањи број чланова европских Краљевских породица и ако изузмемо краљицу мајку Софију од Шпаније – ни једна од тих Краљевских породица није владајућа.

    Истини за вољу прослави рођендана Цара Симеона II присуствовао је комплетни државни врх Бугарске, док су прослави 70. рођендана Престолонаследника Александра присуствовале само председница Народне скупштине Маја Гојковић и тадашња министарка пољопривреде Снежана Богосављевић, док се министар спољних послова Ивица Дачић појавио само на кратко.

    Подсећања ради прослави Престолонаследниковог 60. рођендана јула 2005. године је поред огромног броја племића из читавог света присуствовао и читав тадашњи државни врх Србије предвођен тадашњим председником Борисом Тадићем, премијером Војиславом Коштуницом и председником Народне скупштине Предрагом Марковићем.

     

    Чини се да се од 2005. до 2015. године много тога променило у односу власти према Краљевском дому Карађорђевића, али се ништа није променило у односу целог света према титуларном Краљу Србије. Напротив, они који прате интернет презентацију Краљевске породице (јер у домаћим медијима то не могу испратити) имају прилику да виде Престолонаследника на бројним приватним и државним прославама широм света – како у земљама које су монархије по свом државном уређењу, тако и у земљама са републиканским системом попут Француске и Сједињених Америчких Држава где је српски Престолонаследник чест и радо виђен гост.

    О јаким контактима и доброј репутацији Престолонаследника Александра широм света сведоче и честе приватне посете бројних крунисаних глава, државника и припадника светског џет-сета претенденту на српски престо у Двору на Дедињу. Један од таквих примера је и посета британског престолонаследника Принца Чарлса који је, упркос томе што његов сусрет са Престолонаследником Александром није планиран званичним државним протоколом, посетио свог рођака у Дворском комплексу на Дедињу.

    Prestolonaslednik i Patrijarh.jpg

    Посетом званичних интернет презентација Краљевских кућа земаља у региону попут Краљевског дома Румуније, Бугарске, Албаније, Црне Горе или Грчке – лако је уочљиво да за разлику од Престолонаследника Александра, старешине горе наведених  Краљевских кућа немају тако учестале активности широм света, али ни у својим земљама. Овде пре свега мислим на хуманитарне и друге активности по којима српска Краљевска породица предњачи у односу на поменуте Краљевске куће у окружењу.

    Ипак, упркос доминантнијем и драстично већем угледу српског Краљевског дома Карађоревића у свету (у односу на Краљевске куће у окружењу) – СРБИЈА СЕ ИЗДВАЈА ПО ЈЕДНОМ АПСУРДУ!

    За разлику од Републике Румуније, Републике Бугарске, Републике Грчке, Републике Албаније и Републике Црне Горе - једино Република Србија није законом решила статус своје Краљевске породице. Све горе наведене републике вратиле су некада национализовану имовину својим Краљевским породицама, старешинама Краљевског дома определиле годишњу апанажу и законом дефинисале статус чланова Краљевске породице одређујући им место у званичном државном протоколу, све са циљем што боље репутације и што бољег представљања њихове земље у свету. СРБИЈА ТО ЈОШ УВЕК НИЈЕ УРАДИЛА!

    Поставља се питање – ЗАШТО?!

    Логичног и здраворазумног одговора нема.

    Одговор се, на жалост, не крије у добрим намерама ни једне од претходних али и још увек актуелне власти.

    Краљевској породици Карађорђевић НИЈЕ ВРАЋЕНО ништа од имовине, а Краљевски и Бели двор на Дедињу (који су саграђени од личних средстава Краља Александра I) законом су изузети из процеса реституције како би се потпуно избегла могућност повратка имовине њеним власницима – породици Карађорђевић. Дворски комплекс на Дедињу је и даље власништво Републике Србије која је овај простор уступила НА КОРИШЋЕЊЕ Престолонаследнику Александру и његовој породици са обавезом одржавања комплекса као споменика културе од изузетног значаја.

    Овај недефинисан статус српске Краљевске породице власт у Србији неретко је користила (а надамо се да више неће) да манипулацијом чињеницама и разним спиновима кроз разна срества јавног информисања наруши углед Краљевске породице Карађорђевић у земљи, и уништи репутацију и поверење народа у институцију Круне и самог Престолонаследника Александра и његове породице - у чему су у великој мери успели.

    Сви претходни режими у Србији, користећи осетљивост осиромашеног и огладнелог народа у Србији на новац и лоповлук, неретко су иритирали јавност текстовима у бројним медијима о томе како „грађани Србије плаћају Карађорђевиће који државу скупо коштају“. То је гнусна и безочна лаж коришћена са циљем прикупљања јефтиних политичких поена и храњења сујете деци комунизма.

    ИСТИНА ЈЕ ЈЕДНА:

    Prestolonaslednikov 70. rođendanjpg.jpg

    Краљевска породица Карађорђевић на челу са Престолонаследником Александром је већ више од две деценије најбољи амбасаор Србије у свету. Врата која су била затворена за глас Србије у свету – Престолонаследник Александар је отварао. Тамо где су о Србији говорили као о земљи агресора и дивљака – Престолонаследник Александар је ишао доказујући да то није истина. Све ово народ у Србији не зна или му се пак представља као неважно (јер како онај сељак у неком планинском месту на југу Србије да разуме колико је важно шта о њему и његовој земљи мисле у Шведској, Француској или Америци кад он не може да оде ни до оближње варошице код лекара јер нема омогућен превоз или новац за карту?!).

    Краљевска породица Карађорђевић на челу са титуларним Краљем Србије Александром II је у Србију током последње две деценије ИЗ ИНОСТРАНСТВА унела преко 20 милиона евра помоћи о чему сведоче бројне обновљене болнице, домови здравља, школе, домови за незбринуту децу, социјално угрожене породце или надарени ученици којима је омогућена стипендија. О ТОМЕ МЕДИЈИ У СРБИЈИ НЕ ИЗВЕШТАВАЈУ, ЈЕР СЕ МЕДИЈИ ЦЕНЗУРИШУ И САМОЦЕНЗУРИШУ ВЕЋ ДЕЦЕНИЈАМА КАКО БИ БИЛИ ПОСЛУШНИ, ПОНИЗНИ И У СЛУЖБИ СВАКОГ РЕЖИМА – што је класична комунистичка метода испирања мозга народу у последњих седамдесет година. Дакле – комунизам рођаци.

    Тај комунизам који и даље живи у Србији и међ Србима и као канцер нас деценијама полако убија, довео нас је до тога да све оно вредно што имамо занемарујемо, исмевамо и ниподаштавамо. И није то само случај са Карађорђевићима. Нама је важније то да ли Престолонаследник добро говори или „натуца“ српски од тога шта је урадио и шта ради за Србију и њене грађане. То чак и не желимо да видимо. Неважан нам је први покретни мамограф у Србији захваљујући коме је прегледано преко 200.000 жена у јужној Србији. Неважни су нам сви ти најсавременији медицински уређаји које болнице широм Србије имају захваљујући њему. Неважни су нам сви ти лекари који нас лече а којима је Краљевска породица обезбедила бесплатна усавршавања на најпрестижнијим универзитетима и клиникама у свету...

    Комунизам, комунисти и деца комунизма су нас научили да исмевамо оног који нас често лечи или храни, док у небеса дижемо и с поштовањем говоримо о онима због којих смо болесни или гладни.

    У последњих 20 година колико Краљевска пордица Карађорђевић има могућност да поново делује, живи и ради у својој Отаџбини континуитет њиховог рада са циљем да се помогне земљи и народу никада није прекинут. Сво то време били су клеветани, омаловажавани и исмевани, док су се за то време на државним функцијама у Србији смењивали они који су нам дивно говорили (све на течном српском) а ми смо их обожавали, следили их, слушали – а због којих смо бивали и гладни и боси и голи. И које смо све то време ми плаћали.

    Волео бих да међу свим тим политичарима у које смо се клели и којима смо веровали, постоји бар један који је за Србију урадио бар 20% онога што су за Србију урадили Карађорђевићи. Сви знамо да таквог нема.

    Зато, крајње је време да отворимо очи. Да се тргнемо. Да се пробудимо. Да престанемо да идеализујемо и стварамо себи инстант вође. Да престанемо да ниподаштавамо и омаловажавамо оне најбоље међу нама и да њихову доброту и њихов значај приметимо и уважавамо онда када нестану, када их више не буде било.

    Да раскрстимо са уништавањем и понижавањем своје земље и себе самих.

    Да дођемо себи, и да сами себи вратимо оно што смо себи сами и одузели.

    Да вратимо Круну и да поштујемо Краља.

    А Бог је био добр и милостив према нама (иако ми сами све ове деценије гори нисмо могли бити) и сачувао нам је и Круну и Краља. Сачувао нам је темеље. Време је да на тим темељима поново градимо кућу коју смо сами срушили, и да је начинимо најлепшом кућом на свету.

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 2 минута, sqny рече

    Ja sam za to da uvedemo kralja, ali izabranog na izborim, da to bude najbolji kralj koji ce da bude kralj svih... samo mozda da mu nedmo da bude kralj vise od 4 godine, da se ne iskvari.

    Код нас се краљеви бирају доживотно, па им се онда скрати живот мало раније... ;)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 14 минута, sqny рече

    Ja sam za to da uvedemo kralja, ali izabranog na izborim, da to bude najbolji kralj koji ce da bude kralj svih... samo mozda da mu nedmo da bude kralj vise od 4 godine, da se ne iskvari.

    To ti nije kralj nego predsednik.

    Inace cak ako imamo kralja on bi imao zadatak da se slika, moze to iz nekih folklornih razloga, da pisu o nasima ko o drugim kraljevskim porodicama. 

    Inace Karadjordjevici su imali lose i dobre strane, a ovaj sadasnji prestonaslednik je toliko mekan da od gena Karadjordja i Petra I. tesko da je nesto ostalo.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    У ствари, дај да кренемо испочетка, што да не.

    @Никола Станковић,

    Који су престолонаследникови политички ставови?

    Да не околишам много, има нас овде који смо оно што зову "класични либерали". Значи, генерално смо за минималну државу, апсолутну слободу појединца, слободно тржиште, приватно предузетништво, што мање регулација и мешања државе у привреду. Изузетно нам смета државно мешање у све и свашта, безвезно трошење пара, опорезивање народа горе од Турака и слично.

    Као што рекох, лично ме институција монархије не интересује превише нити мислим да сама по себи доноси нешто корисно, али ако би престолонаследник могао да утиче да се оствари ово изнад поменуто свакако би га подржао. С` обзиром да долази из Велике Британије, колевке те политичке филозофије, можда би се могло очекивати нешто слично.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 часа, Никола Станковић рече

    Све вредно и добро што држава Србија има створили смо као монархија. На жалост, не могу да наведем ни једну добру ствар произашлу из републиканског државног уређења у последње 72 године колико смо република.
     
    Поновно успостављање уставне парламентарне монархије био савршени начин спајања традиционалних, вековних вредности нашег народа и његове славне прошлости са модерним добом, јер се раскид са традицијом никада није показао добрим по један народ, нарочито не наш. Уставна, парламентарна монархија пружа стабилност, јединство и континуитет. Такође је гарант демократије и људских права! Државе које су очувале своју традицију и уградиле је у модерно доба данас су најразвијеније на свету а од 10 најразвијенијих држава света чак 7 су монархије. То довољно говори.

    To sto su te drzave monarhije nema veze sa njihovim razvojem. One su razvijene upravo jer je vlast nonarha odavno svedena na ceremonijalni nivo.

    Ustavna parlamentarna monarhija sa simbolickim ovlascenjima monarha je monarhija ( "samovlasce" bi bilo na srpskom ) samo na papiru. Fakticki je to republika. Cak je i UK fakticki republika, iako formalno monarh ima realna ovlascenja ( ali ih ne koristi - sto britanskog monarha cini samo simbolickom figurom ).

    E sad, ja jesam monarhista. Volio bih vidjeti Srbiju kao kraljevinu iz istorijskih razloga, jer bi kralj takidje bio zivi simbol nacije i nase istorije, kao Karadjordjev potomak. Ali kad vidim ovakve argumente za monarhiju, da ce nam biti bolje sa kraljem, zakolutam ocima. Jedini nacin da Karadjordjevici omaju direktan uticaj na Srbiju jeste da im se da realna moc. A niko nije lud da to radi...nadam se. Tako da takve price "bicemo razvijeniji" ne pije vodu.

    Monarhija nam jedino moze biti simbolicka zarad nekakvog istorijskog kontinuiteta. Jedina prakticna korist od nje jeste sto vise nece biti predsjednickih izbora - sto znaci jedan manje dogadjaj za bacanje para na paradiranje pajaca. Kakva privreda, kakvi bakraci.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 часа, Grizzly Adams рече

    Кад би краљ обећао да укине све ово смеће и успостави слободно друштво, ја би га лично крунисао одма! О свом трошку. :)

    Libertarijanski diktator... Hmmmm, mozda i nije losa ideja :D

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 часа, Grizzly Adams рече

    У ствари, дај да кренемо испочетка, што да не.

    @Никола Станковић,

    Који су престолонаследникови политички ставови?

    Да не околишам много, има нас овде који смо оно што зову "класични либерали". Значи, генерално смо за минималну државу, апсолутну слободу појединца, слободно тржиште, приватно предузетништво, што мање регулација и мешања државе у привреду. Изузетно нам смета државно мешање у све и свашта, безвезно трошење пара, опорезивање народа горе од Турака и слично.

    Као што рекох, лично ме институција монархије не интересује превише нити мислим да сама по себи доноси нешто корисно, али ако би престолонаследник могао да утиче да се оствари ово изнад поменуто свакако би га подржао. С` обзиром да долази из Велике Британије, колевке те политичке филозофије, можда би се могло очекивати нешто слично.

    У уставној парламентарној монархији однос власти коју има Краљ и коју има влада је најбоље објашњена у реченици „Краљ краљује, а влада влада„. У монархијама се на слободним и фер парламентарним изборима бирају представници народа у скупштини који на основу формиране већине предлажу мандатара владе, кога потврђује Краљ. Главне одлуке које се тичу вођења државе доносе влада и скупштина, а Краљ, као нестраначка и надстраначка личност, је фактор стабилности, јединства, континуитета и помирења и он је ту да помогне политичарима у превазилажењу страначких сукоба и да усмери носиоце власти ка заједничком раду у корист државе и народа. Тај систем је омогућио да данашње монархије буду и најуспешније земље на свету, а међу њима су: Норвешка, Шведска, Велика Британија, Данска, Аустралија, Канада, Јапан

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 32 минута, Ћириличар рече

    To sto su te drzave monarhije nema veze sa njihovim razvojem. One su razvijene upravo jer je vlast nonarha odavno svedena na ceremonijalni nivo.

    Ustavna parlamentarna monarhija sa simbolickim ovlascenjima monarha je monarhija ( "samovlasce" bi bilo na srpskom ) samo na papiru. Fakticki je to republika. Cak je i UK fakticki republika, iako formalno monarh ima realna ovlascenja ( ali ih ne koristi - sto britanskog monarha cini samo simbolickom figurom ).

    E sad, ja jesam monarhista. Volio bih vidjeti Srbiju kao kraljevinu iz istorijskih razloga, jer bi kralj takidje bio zivi simbol nacije i nase istorije, kao Karadjordjev potomak. Ali kad vidim ovakve argumente za monarhiju, da ce nam biti bolje sa kraljem, zakolutam ocima. Jedini nacin da Karadjordjevici omaju direktan uticaj na Srbiju jeste da im se da realna moc. A niko nije lud da to radi...nadam se. Tako da takve price "bicemo razvijeniji" ne pije vodu.

    Monarhija nam jedino moze biti simbolicka zarad nekakvog istorijskog kontinuiteta. Jedina prakticna korist od nje jeste sto vise nece biti predsjednickih izbora - sto znaci jedan manje dogadjaj za bacanje para na paradiranje pajaca. Kakva privreda, kakvi bakraci.

    На унутрашњем плану, васпостављање монархије донело би престанак константних сукоба између лидера политичких партија, што је нешто најпотребније Србији у овом тренутку. Наиме, васпостављањем Краљевине и доласком Краља на место шефа државе, нестале би и лидерске амбиције шефова политичких партија који се углавном боре за освајање функције шефа државе. То би отворило простор да се политичке партије, уместо именима лидера, надмећу квелитетом својих програма и понуђених решења проблема у земљи.

    Нашој земљи је потребан Краљ као фактор стабилности, који је неутралан, политички неопредељен и независан од било каквих центара моћи, спреман да преузме тешку одговорност у име свих, бити гарант Уставом загарантованих права сваком појединцу као институција која никоме не „дугује“ за свој положај. То не можемо рећи за институцију председника, јер он за свој положај „дугује“ странкама, коалиционим партнерима и финансијерима из предизборних кампања. То утиче на ефикасност институције председника и на појаву честих политичких нестабилности у земљи, које даље резултирају економском нестабилношћу – ефекти политичке нестабилности су ти да нашу земљу заобилазе озбиљни инвеститори са здравим капиталом, што има директне последице на животни стандард грађана.

    Краљ се рађа и од малена се васпитава и спрема да преузме улогу шефа државе, спрема се да преузме огроворност за сваки свој поступак, без могућности да се, по истеку мандата, повуче а да при том никоме не полаже рачун за евентуалне грешке. Краљ нема резервни положај, већ мора својом личношћу и својим радом константно бити у служби свог народа!

    Краљ  би такође био и гарант да се Уставом загарантована права и односи у Србији никада неће некажњено нарушити. Постојањем Краља на месту шефа државе, никада се више не би могло десити да било који појединац или политичка групација, преузме више власти од онога што јој по Уставу припада. Нажалост, били смо сведоци да се у периоду од 1945. године на овамо то стално понавља, да су све полуге власти у рукама једног човека или политичке групације а то не може донети стабилност и здраве односе у држави.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 часа, Grizzly Adams рече

    Кад би краљ обећао да укине све ово смеће и успостави слободно друштво, ја би га лично крунисао одма! О свом трошку. :)

    I ja sam za tu tehnokratsku monarhiju!

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 часа, Аурор рече

    Ali zamisli da više nema ovih partija, mmm... :)

    Партије стварају и доводе на власт веште демагоге, а не веште државнике. Зато је неопходан посебан начин одрастања и припреме за државне положаје, који пружа једино монархија. Монарх од рођења одраста у средини која се бави владањем и од најранијег доба стиче неопходна знања и вештине за вршење власти. Уколико неко сматра, да је сулудо поставити за лекара некога ко није завршио медицински факултет и потребну специјализацију, онда је још већа лудост доводити на власт (која је најважније занимање у једној држави) људе који нису припремљени да се баве владањем, а видели смо да партијски политичари то ретко могу бити. Како неко, ко сматра суманутом идеју, да се здравље макар једног–јединог пацијента стави у руке нестручног лекара, у исто време може сматрати исправном намеру, да се судбина читавог народа стави у руке људи који нису способни да владају?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 13 часа, sqny рече

    Odogovor ja da nema razloga da to uradi. Ako smo iz spleta nesrecnih okolnosti izvukli i makar tu jednu dobru stvar.

    У самом тексту али и овде у коментарима навео сам много разлога зашто је потребно да се то уради. Наведите ми сада Ви бар један једини разлог зашто то не урадити? :)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 28 минута, Никола Станковић рече

    Партије стварају и доводе на власт веште демагоге, а не веште државнике. Зато је неопходан посебан начин одрастања и припреме за државне положаје, који пружа једино монархија. Монарх од рођења одраста у средини која се бави владањем и од најранијег доба стиче неопходна знања и вештине за вршење власти. Уколико неко сматра, да је сулудо поставити за лекара некога ко није завршио медицински факултет и потребну специјализацију, онда је још већа лудост доводити на власт (која је најважније занимање у једној држави) људе који нису припремљени да се баве владањем, а видели смо да партијски политичари то ретко могу бити. Како неко, ко сматра суманутом идеју, да се здравље макар једног–јединог пацијента стави у руке нестручног лекара, у исто време може сматрати исправном намеру, да се судбина читавог народа стави у руке људи који нису способни да владају?

    Ovo ovako izgleda kad su stvari idealne. Medjutim, gledajuci naseg prestolonaslednika, sticem utisak da je njemu mnogo toga iz te pripreme ipak promaklo.

    Zasto je to tako? Tj. zasto, evo i ovde na ovoj temi, ima ne malo ljudi koji mu prosto ne ukazuju nikakvo poverenje? 

    Ja smatram zbog toga sto covek, u koga gleda sav narod, ne samo da treba da bude iznad stranackog ludovanja - kao sto i sami kazete, i sto je tacno, naravno - nego i iznad i izvan i same te monarhijske uslovljenosti, tj. da bude jednostavan, jasan, bistar, otvoren i iznad svega narodni covek, koji moze i ume da pokrene ljude ka Dobru.

    Nas sadasnji prestolonaslednik prosto ne odaje takav utisak, i meni se cini da bas zbog toga ima mnogo ljudi koji prosto ne zele da mu ukazu poverenje.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, Никола Станковић рече

    Партије стварају и доводе на власт веште демагоге, а не веште државнике. Зато је неопходан посебан начин одрастања и припреме за државне положаје, који пружа једино монархија. Монарх од рођења одраста у средини која се бави владањем и од најранијег доба стиче неопходна знања и вештине за вршење власти. Уколико неко сматра, да је сулудо поставити за лекара некога ко није завршио медицински факултет и потребну специјализацију, онда је још већа лудост доводити на власт (која је најважније занимање у једној држави) људе који нису припремљени да се баве владањем, а видели смо да партијски политичари то ретко могу бити. Како неко, ко сматра суманутом идеју, да се здравље макар једног–јединог пацијента стави у руке нестручног лекара, у исто време може сматрати исправном намеру, да се судбина читавог народа стави у руке људи који нису способни да владају?

    Све је ово тачно и ја не сумњам у добре намере овакве иницијативе. Само једна ствар ме интересује: који је то тачно механизам који ће омогућити монарху да спречи да вешти демагози дођу на власт? Одакле ће он добити такво право и по ком основу се сматра да ће било ко од вештих демагога (тежак еуфемизам) који већ деценијама владају Србијом поштовати монарха и његове ставове и одлуке? Пошто ваљда сви врло добро знамо да су за поменуте закони, па чак и сам Устав, обично мртво слово на папиру које крше кад им се ћефне. Зашто? Јер им се може. Е, дакле, шта је то што ће да промени ову реалност у којој живимо?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...