Jump to content
  • Поуке.орг инфо
    Поуке.орг инфо

    ЕКСЛУЗИВНО НА ПОУКЕ.орг (ВИДЕО): Заев спреман да приватно (испод руке), плати 100 хиљада евра п. Вартоломеју за расколничку МПЦ и истовремено вређа Српску Цркву тврдећи да њоме управља Москва

    Руски пранкери Владимир Кузнецов - Вован и Алексеј Столаров–Лексус објавили су телефонски разговор у коме су се Зорану Заеву представили као Петро Порошенко, и у његово име су између осталог, разговарали са Заевом и о начину стицања аутокефалије расколничке МПЦ. Вест о начину на који Зоран Заев издаје државну политику и меша се у црквена питања, обишла је свет и уништава и онако никакав углед Северне Македоније.

    У разговору, лице Зоран Заев простачки пљује по Српској и Руској Православној Цркви и показује спремност да за „аутокефалију“ МПЦ плати Вартоломеју 100 хиљада евра, приватно, испод руке.

    Хајде да будемо кратки и јасни. Са грађанског аспекта, лице Зоран Заев очигледно крши Устав Северне Македоније, првенствено у члану 19,  према коме су верске заједнице одељене од државе и једнаке пред законом, а потом крши најмање још и чланове 9 и 16, који гарантују једнаку слободу, укључујући и слободу уверивања. Крши и члан 358 из Казненог Закона за давање поткупа, а будући да је Вартоломеју писао писмо у коме је тражио признавање МПЦ, тај моменат треба да буде истражен (и, да ли тих 100 хиљада евра, које спомиње, су његове паре или паре од свих грађана различитих вероисповести).

    Поред свега тога, лице Зоран Заев упорно продужава да не испуњује међународне обавезе у односу поштовања пресуда Европског суда за људска права из Стразбура, које су изречене по питању предмета Северне Македоније. Речено чинида Зоран Заев, дакле чини га осумњиченим за криминал и очекује се да Јавно тужилаштво покрене истрагу против Зорана Заева за флагрантно кршење Устава и закона земље.

    Са верског аспекта, уопште није етички да Зоран Заев прихвати да исплати 100 хиљада евра Вартоломеју за расколничку МПЦ (која је одељена од државе), како би иста добила „аутокефалију“. Таквом спремношћу на један неморалан чин за давање поткупа, Заев чини да и он сам, и његова породица, и сви припадници расколничке МПЦ не виде ништа добро у животу од таквог прљавог поступка (намерно избегавамо да употребимо неку тежу реч, која одговара реалности).

    Ако имају барем мало образа, расколници МПЦ би требало да одмах изађу са саопштењем да никада не би прихватили такву подлу, корумпирану „аутокефалију“, и да се потпуно ограде од ставова Зорана Заева у вези Српске и Руске Цркве, којима он брука и Северну Македонију, и МПЦ, будући да, ако расколничка МПЦ стреми црквеном јединству, то значи да ће сутра требати да буде у јединству са СПЦ и РПЦ,а то јединство не би смело да буде испрљано или купљено нечијом малоумношћу, па макар она била и од тренутног премијера Зорана Заева.




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 4 часа, MKD13 рече

    Niko ih ne brka, al nemozes ni ih odvojiti, pogotovo ako episkopi su ti bile agente i ako bez odobrenje vlasti nije mogla crkva da postavi ni jednog parohijskog svestenika. To je slavna RPC.

    A, brate,... a OZNA i KPJ formirali Makedonsku crkvu... (:))) ... :D)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 19 минута, MKD13 рече

    A ti nista nisi razumeo.

    A shto fali Genadiju? Po meni jedan od "vecih" pravoslavnih otaca. 

    CIA ili KGB ili FSB za mene je to sve isto.

    Па ти бураз верглаш неку своју причу и нећеш да погледаш истини у очи.

    То што је за тебе исто незначи да је и у стварности исто. 

    Па ништа није фалило Генадију него кажем како је дошао на трон патријаршије.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 13 минута, Панарет рече

    Нема код оних које сам поменуо неке велике истине, једино тенденциозности и интерпретације. 

    Izbegavaš odgovor. 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Bokisd рече

    A, brate,... a OZNA i KPJ formirali Makedonsku crkvu... (:))) ... :D)

    Nismo ni mi bolji, samo kod vas dvostuki standardi, RPC najpravoslavnija, najkanonicnja, a MPC Titova "crkva". Po strani to shto ceo makedonski narod bez izuzetka je hteo svoju posebnu crkvu, pa komunisti samo su se nasli na putu. A sad smo vec NATO"crkva":)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 минута, ana čarnojević рече

    gospodine Vas komentar je isto besmislen zato sto mi ovde ne licitiramo oko toga da li je istina da je gej neko ko se sam autovao ali vrlo licitiramo oko toga sta je istina u zamesateljstvima u kojima postoje samo ucitavanja i nagadjanja.

    i u takvoj nazovi raspravi kao analogiju potezati necije licno svojstvo je sve ono sto sam Vam navela.

    Gospođo, Vaša naklapanja su odavno besmislena svakome na ovom forumu

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, MKD13 рече

    Nismo ni mi bolji, samo kod vas dvostuki standardi, RPC najpravoslavnija, najkanonicnja, a MPC Titova "crkva". Po strani to shto ceo makedonski narod bez izuzetka je hteo svoju posebnu crkvu, pa komunisti samo su se nasli na putu. A sad smo vec NATO"crkva":)

    Tačnije, vaš crkveni ustav je pisao ustaša

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, ana čarnojević рече

    evo nisu Draletu...znaci -1 na tu Vasu tvrdnju svakome znaci nije istina to sto tvrdite zato sto ima bar mrvica neistine a istina je istina...znaci sve vase tvrdnje i istine su pod znakom pitanja buduci da ste jednom dokazano rekli neistinu ...hvala i dovidjenja.

    Dobro je gopođo. Svakako nemam živaca da se nastavljam na Vaše besmislene upadice. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, Драшко рече

    Gospodine malo postovanja prema damama i drugim clanovima koji su aktivni na forumu!

    Poštovanje bi trebalo biti uzajamno a ono se pre svega zaslužuje ali mi je razumljivo zašto ste se Vi gospodine zainteresovali za ovu temu. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, MKD13 рече

    Nismo ni mi bolji, samo kod vas dvostuki standardi, RPC najpravoslavnija, najkanonicnja, a MPC Titova "crkva". Po strani to shto ceo makedonski narod bez izuzetka je hteo svoju posebnu crkvu, pa komunisti samo su se nasli na putu. A sad smo vec NATO"crkva":)

    Pa, nije ni problem sto je Titova 'crkva', nego to nije trazeno od SPC i onda bi sve bilo u redu i moze da se ispravi i sada i danas.

    (tako da polako bre bratko makedonac sa nipodostavanjem RPC i velicanjem svih drugih i narocito VP.... kad bi samo znao sta je bio komunizam u Rusiji i koliko je zverski unistavao crkvu i hriscane i koliko su mnogo mucenika i ispovednika i sam Car i njegova porodica , dalo svoj zivot za veru ne bi tako pricao.... :0201wink:)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Bokisd рече

    Pa, nije ni problem sto je Titova 'crkva', nego to nije trazeno od SPC i onda bi sve bilo u redu i moze da se ispravi i sada i danas.

    (tako da polako bre bratko makedonac sa nipodostavanjem RPC i velicanjem svih drugih i narocito VP.... kad bi samo znao sta je bio komunizam u Rusiji i koliko je zverski unistavao crkvu i hriscane i koliko su mnogo mucenika i ispovednika i sam Car i njegova porodica , dalo svoj zivot za veru ne bi tako pricao.... :0201wink:)

    Bratko je nebratko

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...