Jump to content
  • Рилски
    Рилски

    Владика Варненски Јован: Питање МПЦ мора да се разматра канонски

      Владика није прецизирао да ли ће питање МПЦ бити разгледавано за време претстојеће посете Патријарха бугарског Неофита Москви.

     

                              %D0%B2(3).PNG

    Владика није прецизирао да ли ће питање МПЦ бити разгледавано за време претстојеће посете Патријарха бугарског Неофита Москви.

    Питање Македонске цркве је веома озбиљна тема, која мора да се разгледа на најодговорнији и канонски начин. До решења се мора доћи поштовањем православних канона и реда, који сами канони налажу, изјавио је данас Митрополит Варненски и Великопреславски Јован, упитан да ли ће Бугарска Патријаршија преузети улогу мајке-Цркве, Македонској православној цркви, преноси БТА.

    - Да ли БПЦ треба или не треба да преузме улогу ''мајке'' мпц, биће разматрано тек пошто чујемо мишљење и осталих Помесних Цркава - изјавио је владика Јован.

    http://plusinfo.mk/vest/134813/vladika-varnenski-jovan-prashanjeto-za-mpc-treba-kanonski-da-se-razgleduva




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 10 минута, Kifa рече

    Комедијаш МКД 13, не одустаје да нас засмејава. :naklon:

    Све јачи бисер од бисера. Па ти си краљ комедије на овом форуму.

    Рекох ти брате МКД 13, само настави.

    Кажеш ... pod turaka je bilo za nas raj u odnosu na  Kraljevinu ... :aplauz: Ово је заиста најбољи виц од јутрос ... Имаш ли још таквих краљу вицева и царе комплексаша ... :dobro:

    Само настави ... Кад си већ тако замотан у разне исфрустрираности, тебе само шала вади од тоталне досаде ... :mahmah: 

     

     

    evo ti:

    Kad bi bio prinugen da biram, ja bih pre pod ropstvo turaka nego li pod srba...pogotovo srba za vreme kraljevine.

    pod Njemanici je druga bila prica, al vi sa tim srbima nemate mnogo shta po duhu, u tom kontekstu ja sam mnogo veci srbin nego ti.))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ха ха ха ... :skidamkapu:

    Стварно си профујао са вихором брате ... :coolio:

    Код тебе је слобода од здраве памети најдиректније довела до ерупције шаљивих глупости ... Браво што си неуморан у забављању форумаша :navijanje: 

    Рекох ти брате МКД 13 да си краљ шала и цар комплексаша. За медаљу си у том погледу. :naklon:

    Очекујем и упоређивање са антиком и Александром Македонским ... :)) 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 30 минута, Kifa рече

    Ха ха ха ... :skidamkapu:

    Стварно си профујао са вихором брате ... :coolio:

    Код тебе је слобода од здраве памети најдиректније довела до ерупције шаљивих глупости ... Браво што си неуморан у забављању форумаша :navijanje: 

    Рекох ти брате МКД 13 да си краљ шала и цар комплексаша. За медаљу си у том погледу. :naklon:

    Очекујем и упоређивање са антиком и Александром Македонским ... :)) 

     

    Mislim da sam napiso dovoljno materijela za tvoju zabavu...uzivaj!

    Uporegejne sa antikom i aleksandrom nece biti...jednostavno to je bila nametnuta budalastina i sad vec postaje Proshlost

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Шта то беше филетизам или пак етнофилетизам?

    Запитао се неко на форуму. 

    Е то је управо ово што данас раде расколници у Републици Македонији. Због, за Цркву споредних, националних и етничких разлога, они држе свој македонски народ и своју државу у расколу и својеврсном духовном казамату. Цео православни свет им пружа руку, али они као последњи индијанци по џунглама, папагајски понављају ... или македонство на првом месту или остајемо у свом етнофилетизму, национализму, духовном дивљаштву, расколу и самоизолацији.

    Иначе на новогрчком филетизам φυλετισμός  се преводи као расизам.

    На старогрчком појам етнофилетизам има другачије значење јер има у корену два појма ἔθνος - народ, појам φυλή - род, колено.

    Но, и једно и друго би се, иако различито по значењу, у црквеном смислу могло превести са антицрквени национализам. 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Рече брат МКД 13: "Mislim da sam napiso dovoljno materijela za tvoju zabavu...uzivaj!

    Uporegejne sa antikom i aleksandrom nece biti...jednostavno to je bila nametnuta budalastina i sad vec postaje Proshlost"

    Ово већ личи да критике које редовно пије ипак делују уместо бенсендина ... Укочио је по мало са глупирањима. :D

    Али правопис му је и даље јако лош ... толико граматичких грешака ... а и писмо му је баш у духу раскола ... чиста "светоклиментовска" латиница.  :coolio:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 17 минута, Kifa рече

    Рече брат МКД 13: "Mislim da sam napiso dovoljno materijela za tvoju zabavu...uzivaj!

    Uporegejne sa antikom i aleksandrom nece biti...jednostavno to je bila nametnuta budalastina i sad vec postaje Proshlost"

    Ово већ личи да критике које редовно пије ипак делују уместо бенсендина ... Укочио је по мало са глупирањима. :D

    Али правопис му је и даље јако лош ... толико граматичких грешака ... а и писмо му је баш у духу раскола ... чиста "светоклиментовска" латиница.  :coolio:

    glavno je shto sam ti privuko paznju...nesto ti zasmetalo, neverujem da je gramatika. u biti nikakvu kritiku na ono shto sam pisao na temi o ohridskoj crkvi od tebe nisam ni dobijo. ili racunas da je omalovazavanje odlicna kritika. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Рече забавни брат МКД 13: "glavno je shto sam ti privuko paznju...nesto ti zasmetalo, neverujem da je gramatika. u biti nikakvu kritiku na ono shto sam pisao na temi o ohridskoj crkvi od tebe nisam ni dobijo. ili racunas da je omalovazavanje odlicna kritika."

    Главно што сам ти привукао пажњу ... :D 

    Да те потсетим, ти си ушао у дуел са мојом маленкошћу, цитирајући неке моје речи и коментаришући их веома жустро али и забавно ... Дакле, ја сам теби привукао пажњу и онда си ушао у своје комедијашке вратоломије. Признајем, забавне. :skidamkapu:

    А што се тиче твог писања из Црквене Историје, оно је таква папзјанија и мешавина свега и свачега, да се ниједан озбиљан човек не би упуштао у тај циркус. И Христос је ћутао пред Пилатом, а камоли ја грешни. 

    И не ради се овде о омаволажавању већ о на не пристајање на неозбиљан дијалог који је са твоје стране праћен таквим трагикомичним конентарима да реално заслужујеш само да се човек са тобом нашали. 

     

     

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    On 11/19/2017 at 23:25, Рилски рече

    Свако ко је хтео и ко је гледао отвореним очима и кроз Црквени визор, очекивао је ово пре или касније и могао је да дође до тог и таквог закључка. 

    Остаје само страшна истина, као суштина, да са српске стране, нико , ама баш нико ко је могао било шта да учини, прстом макао није.. 

    И то је факт који је необорив

    Шта је конкретно требало да се учини ?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    И мене интересује исто питање. Шта је дакле СПЦ требала да учини а да није учинила за браћу Македонце?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Kifa рече

    И мене интересује исто питање. Шта је дакле СПЦ требала да учини а да није учинила за браћу Македонце?

    Ако могу само онако да ударим реплику прво нису нам никаква браћа а друго замисли да је СПЦ примила МПЦ па морала би и ХПЦ да добије онда исти третман,што се тиче бугара ово је стара прича вековима у назад они праве сличне гестове за одређену суму или договор њихових удби.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Јесу браћа, брате. Сви су људи на земљи браћа. Ако ништа, браћа смо по Адаму и Еви. Или браћа јер имамо истог Творца. Ако нисмо браћа по тумаћењу Символа Вере не значи да се сад камењем требамо гађати. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Kifa рече

    Јесу браћа, брате. Сви су људи на земљи браћа. Ако ништа, браћа смо по Адаму и Еви. Или браћа јер имамо истог Творца. Ако нисмо браћа по тумаћењу Символа Вере не значи да се сад камењем требамо гађати. 

    Нисам ја позивао на насиље,него мислио сам пошто нису хтели више да буду срби и слично...нисам помињао каноне.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Нека буду оно што сами желе. Није наше да их на било шта упорно наговарамо ако они то не желе. Важно је да буду добри хришћани и да се врате у Јединство Цркве, а не да због глупавих етнофилетистичких разлога пребивају у расколу. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Kifa рече

    Нека буду оно што сами желе. Није наше да их на било шта упорно наговарамо ако они то не желе. Важно је да буду добри хришћани и да се врате у Јединство Цркве, а не да због глупавих етнофилетистичких разлога пребивају у расколу. 

    што се мене лично тиче то и није толико важно колико су само помесне цркве већ у расколу кад би се бавили и са МПЦ отишли би на вршку чуку

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...