Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Саопштење Митрополита Порфирија поводом јавних претњи Епископу бачком

    fghndfgngfn.jpg
     
    Tоком јучерашњег дана у црквеној јавности је осећај узнемирења и индигнације изазвао снимак спаљивања фотографије Eпископа бачког др Иринеја Буловића, објављен на Јутјубу. Несумњиво је да се не ради само о провокацији, него о програмском позиву на бруталан обрачун са владиком Иринејем.
     
    Сабласна тишина која прати спаљивање фотографије на тршчаној огради подсећа на инквизиторске ломаче или на сличне, ритуалне егзекуције. Све то нам открива несумњиви девијантни карактер реaлизатора снимљеног сабласног перформанса, који овим путем заправо свима упућује немушти вапај за помоћ. О таквим тешким психичким проблемима, нажалост, сувише често сазнајемо преко медија, када масовне убице овакве поруке прво објаве на интернету, а потом крену у реализацију.
     
    У овaквим случајевима велика је одговорност државних органа, јер не ради се о претњи само према Епископу Иринеју и његовој околини, него и за друштво, а највише за самог починиоца.
     
     



    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 1 минут, Дејан рече

    Nije nužno, slažem se, ali kad prozivaš ljude za neka dela, onda bi bilo fer, pošteno, ljudski da se predstaviš ko si  šta si, a ne ovako licemerno, kukavički, ko nesoj. Ako hoces da budes junak, budi junak do kraja a ne vagina.

    Naravno, slažem se u potpunosti. I snosi odgovornost. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 часа, Дејан рече

    Nije nužno, slažem se, ali kad prozivaš ljude za neka dela, onda bi bilo fer, pošteno, ljudski da se predstaviš ko si  šta si, a ne ovako licemerno, kukavički, ko nesoj. Ako hoces da budes junak, budi junak do kraja a ne vagina.

    Видите како је уредник фин и неће да користи просте речи :)

    Него, молим све да ми не шаљете шта онај опакљени човек пише за мене по твитеру. Тотално ми је небитан, имам милион својих обавеза и послушања, тако да ме је најмање брига шта анонимна фукара пише по твитеру за шачицу залудних типоса. Кад се буде представио и јавно пред судом одговарао за своје поступке, тада можемо да разговарамо. До тада је само још један анонимус, фукара и бедник који се јуначи сакривен иза "ника"...

    Ево, нека се профа и такви типоси друже и удружују против кога год хоће. Баш ме брига...

    А за ово рутуално паљење слике, свакако ако је истина да је то неко ко је активан у Цркви и на доста високом месту, треба да сноси канонске последице, с тим што суд то треба да докаже. Но, верујем да се он својим духом већ одрекао Цркве, чим то ради.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Веома скандалозан поступак. Ово је недопустив акт за грађанина који поштује државне законе, а камоли за једног хришћанина или члана цркве.

    Шта нам се ово дешава, прво неко напише за владику Григорија да је антиСрбин, сад неко пали фотографију владике Иринеја... Да ли ће ико да поднесе црквене санкције за ове срамотне гестове недостојне човјека и хришћанина?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 21 часа, Иван Ц. рече

    Видите како је уредник фин и неће да користи просте речи :)

    Него, молим све да ми не шаљете шта онај опакљени човек пише за мене по твитеру.

    Poručuje da te više neće spominjati.

    • Оплаках :)) 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 часа, Ристо Подвожњак рече

    Веома скандалозан поступак. Ово је недопустив акт за грађанина који поштује државне законе, а камоли за једног хришћанина или члана цркве.

    Шта нам се ово дешава, прво неко напише за владику Григорија да је антиСрбин, сад неко пали фотографију владике Иринеја... Да ли ће ико да поднесе црквене санкције за ове срамотне гестове недостојне човјека и хришћанина?

    Ristane, čuvaj se ti da ne potpadneš pod te sankcije .

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 21 часа, Ристо Подвожњак рече

    Веома скандалозан поступак. Ово је недопустив акт за грађанина који поштује државне законе, а камоли за једног хришћанина или члана цркве.

    Шта нам се ово дешава, прво неко напише за владику Григорија да је антиСрбин, сад неко пали фотографију владике Иринеја... Да ли ће ико да поднесе црквене санкције за ове срамотне гестове недостојне човјека и хришћанина?

    “Drz’ um svoj u adu i ne ocajavaj”. Sve ce ovo proci i dace Bog mira i dobra. Evo bas sada me podseti na jedan lep i jednostavan intervju vl. Grigorija, kad ga vec pomenu, na tu temu...

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 минута, Вукашин рече

    Хоће да те банује :smeh1:

    Не видим због чега. Ја сам само повукао паралелу, паљење фотографије и називање некога антиСрбином је стављање мете на чело. И то је јасно као дан. Ја имам доста критички став према владици бачком, али сматрам да је недопустиво да било ко ово уради, а да не поднесе црквене и грађанске санкције.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 50 минута, Ристо Подвожњак рече

    Не видим због чега. Ја сам само повукао паралелу, паљење фотографије и називање некога антиСрбином је стављање мете на чело. И то је јасно као дан. Ја имам доста критички став према владици бачком, али сматрам да је недопустиво да било ко ово уради, а да не поднесе црквене и грађанске санкције.

    Ne padaj na "teorije zavera" naših forumaša

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...