Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Саопштење Митрополита Порфирија поводом јавних претњи Епископу бачком

    fghndfgngfn.jpg
     
    Tоком јучерашњег дана у црквеној јавности је осећај узнемирења и индигнације изазвао снимак спаљивања фотографије Eпископа бачког др Иринеја Буловића, објављен на Јутјубу. Несумњиво је да се не ради само о провокацији, него о програмском позиву на бруталан обрачун са владиком Иринејем.
     
    Сабласна тишина која прати спаљивање фотографије на тршчаној огради подсећа на инквизиторске ломаче или на сличне, ритуалне егзекуције. Све то нам открива несумњиви девијантни карактер реaлизатора снимљеног сабласног перформанса, који овим путем заправо свима упућује немушти вапај за помоћ. О таквим тешким психичким проблемима, нажалост, сувише често сазнајемо преко медија, када масовне убице овакве поруке прво објаве на интернету, а потом крену у реализацију.
     
    У овaквим случајевима велика је одговорност државних органа, јер не ради се о претњи само према Епископу Иринеју и његовој околини, него и за друштво, а највише за самог починиоца.
     
     



    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 3 часа, Дејан рече

    Тај човек ме је пар пута споменуо на свом твитер налогу, нисам се обазирао, међутим, ова порука коју је написао заиста није у реду. Лаж која је врло лако доказива, и све одлази у толику бесмислицу да ми је наискреније жао овог човека.

    IMG_20200725_173356.jpg

    btw: loša fotomontaža audija i Jefrema

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 14 часа, Bilbija рече

    :smeh1:

    Eto, pa vi banujte i dalje ... nekima to tesko pada ... :))

    Сходно томе да ова вагиница са твитера "На поукама банован" је почео много да петља, измишља и прозива, замолио би га бар да се представи ко човек, да знамо са ким причамо, јер иза псеудонима се само вагинице и јајаре крију.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Добио је, мукица, грам пажње... :)

    То су ти интернет ратници, који се крију иза тастатуре. Неће он никад да каже ко је, то је најобичнија фукара и кукавица. То је паклено стање и шта ће, он се ваља у том паклу.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 17 часа, Дејан рече

    Тај човек ме је пар пута споменуо на свом твитер налогу, нисам се обазирао, међутим, ова порука коју је написао заиста није у реду. Лаж која је врло лако доказива, и све одлази у толику бесмислицу да ми је наискреније жао овог човека.

    IMG_20200725_173356.jpg

    То су сада нови пријатељи професора... они се хвале и деле објаве једни другима.

    Жао ми је што се дешава око проф. Кубата, веома сам га поштовао и ценио као мог професора на Богословском Факултету, али видех да ми више немамо заједничких темâ. Искрено ми је жао због тога.

    А ова друга фукара и њему сличне могу само да лају по твитеру за ту шачицу прелешћених људи... Кукавичлук и фукарлук су им једино што имају. Да је храбар, као што није, јер је кукаквица и очајник, рекао би ко је, па лепо да одемо на суд, да видимо да се докаже све ово што пише. Ево, нека докаже ово што је написао за тебе или што пише за епископе, свештенике, па и мене... Него, кукавица и твитерски јадник то не сме... јер је анонимус... никоговић.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Вукашин рече

    @Иван Ц. Видим да ти гостује прота Голијан. :) 

    Да брате... мој велики пријатељ, човек са именом и презименом, за разлику од ових фукара и безимених никоговића :)

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Иван Ц. рече

    Да брате... мој велики пријатељ, човек са именом и презименом, за разлику од ових фукара и безимених никоговића :)

     

    Он је пример на какав начин може да се укаже на неке проблеме и да се буде против неких појава у СПЦ, без уједања.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Вукашин рече

    Он је пример на какав начин може да се укаже на неке проблеме и да се буде против неких појава у СПЦ, без уједања.

    Слажем се... зато га веома поштујем и ценим. Народ га много воли, мноштво људи ме је звало са жељом да он буде гост.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Иван Ц. рече

    Слажем се... зато га веома поштујем и ценим. Народ га много воли, мноштво људи ме је звало са жељом да он буде гост.

     

    Пренеси поздраве  :)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 часа, Дејан рече

    Сходно томе да ова вагиница са твитера "На поукама банован" је почео много да петља, измишља и прозива, замолио би га бар да се представи ко човек, да знамо са ким причамо, јер иза псеудонима се само вагинице и јајаре крију.

    Ovakve stvari ne kapiram, odrasla, punoletna osoba sa imenom i prezimenom. Ako imas sta da kazes, reci, cega se plasis? Pa kom se svidja svidja a kom se ne svidja, siroko mu polje ...

    Svi mi i gresimo i ne gresimo, ako sam nesto nekada rekao da ne valja to sam jos uvek ja, nije neko drugi. Nema razloga za skrivanjem, nismo lopovi ...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Nije nužno da se svuda nastupa pod punim imenom i prezimenom, takvo mesto je na primer forum, pa i twiter. Naprosto, takva je koncepcija. Može, ali ne mora. Ali, kada neko reši da postavi ovakav sadržaj, kao što je paljenje slike, mora da snosi odgovornost, i ne može ga štititi udobnost anonimnosti. Policija tu mora da odradi svoj deo posla.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 часа, Prozor na krovu рече

    Nije nužno da se svuda nastupa pod punim imenom i prezimenom, takvo mesto je na primer forum, pa i twiter. Naprosto, takva je koncepcija. Može, ali ne mora. Ali, kada neko reši da postavi ovakav sadržaj, kao što je paljenje slike, mora da snosi odgovornost, i ne može ga štititi udobnost anonimnosti. Policija tu mora da odradi svoj deo posla.

    Nije nužno, slažem se, ali kad prozivaš ljude za neka dela, onda bi bilo fer, pošteno, ljudski da se predstaviš ko si  šta si, a ne ovako licemerno, kukavički, ko nesoj. Ako hoces da budes junak, budi junak do kraja a ne vagina.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...