Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Саопштење за јавност Информативне службе Српске Православне Цркве

     

    AVvXsEindwqIKQvNSDjFhDmEbF84wZQSfQ63wVFG

    Примили смо мноштва оштрих протеста и негодовања поводом јучерашње објаве немачке политичарке Виоле фон Крамон, дате после разговора са Епископом диселдорфским г. Григоријем, да у Немачкој не постоји Српска Православна Црква, те смо одговорни да, истине ради, изјавимо: 

     

    Српска Православна Црква постоји у Немачкој, као део једне,  недељиве  аутокефалне Српске Патријашије. Устав Српске Православне Цркве и уредбе важе као и било где на њеном канонском подручју и на теориторији Немачке, а сва црквено-јерархијска тела су обавезна да се по њима управљају. На основу Устава Српске Православне Цркве одговарајуће црквене власти постављају и разрешавају управе свих тела и органа, а Свети Архијерејски Сабор поставља и, по потреби, разрешава епархијског архијереја.    

     

    Информативна служба  Српске Православне Цркве  




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Лијепо је видјети како се ваде ствари из контекста. Ставља се одговор, а не коментар коме претходи и не ставља се твит гдје јасно помиње Српску Православну Цркву. И ајде што се то ради, него што се рачун за то испоставља епископу. Као што већ рекох, што је дозвољено Јупитеру, није волу, и није проблем што се прогласише за Јупитере, него што хоће противнике да направе воловима. Мало морген што би рекао Ћоба.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Kористила поред члана, што је битно за значење, и scare quotes. То је као кад неко у разговору нагласи неке речи изговарајући их ироничним тоном.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, mirko1929 рече

    Kористила поред члана, што је битно за значење, и scare quotes. То је као кад неко у разговору нагласи неке речи изговарајући их ироничним тоном.

    Ово је као да кажем да у псалму стоји да Нема Бога, а изоставим претходни дио. И онда направим пометњу да се чак и у псалмима говори да нема Бога, да је Библија контрадикторна, итд. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, Ристо Подвожњак рече

    Не мора нико да лаже.

    Вилотићу, мора. То и твој драги владика каже: 

    vladika.grigorije Човјек је homo ludens, биће игре. Негдје сам прочитао како у животу треба да будемо озбиљни као што смо озбиљни у игри. Бавећи се спортом, научио сам, између осталог, да трпим и примам ударце те да упркос свему идем напријед. То ми је касније помогло да поднесем апсурдне и бесмислене нападе оних којима лаж не силази с усана, а истина их не интересује.

    - Он је признао да је твит побрисан. Свакако на његов предлог. Није се јавио Крамонки Алан Форд да побрише коментар. Или мислиш да се заиста јавио Алан Форд? Зашто се ниси договорио са владиком да ли неко лаже? Ти тврдиш да нико овде (не мора) да лаже, а Владика апострофира лажове којима лаж не силази са усана. Да ли можете да се усагласите? Питај Владику да ли лобиста за Шиптаре, Фон Крамон лаже, или Синод? Како је могуће да сте толико полупани да не можете да се усагласите и да немате јединствену тактику?   

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Ристо Подвожњак рече

    Ово је као да кажем да у псалму стоји да Нема Бога, а изоставим претходни дио. И онда направим пометњу да се чак и у псалмима говори да нема Бога, да је Библија контрадикторна, итд. 

    Вилотићу, причај то ти јеховама и сличнима. Те форе не пролазе код нас. Опако сте нас потценили и зато вам се ово дешава. То ти је живот, шта да ти кажем... Богатство је прјеварно, што би рекла твоја браћа...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Zoran Đurović рече

    Пођи на сајт и види. Ко кликне на сајт епархије видеће да пише: Српска православна епархија. Не пише "Епархија Српске Православне Цркве". И шта је Крамонка лоше разумела? 

    Имаш и ово: 

    IMGUR.COM

    Imgur: The magic of the Internet

     

    Видео сам, и наравно не слажем се. Али то исто пише на још неколико сајтова епархија СПЦ. Имаш линкове на сајту СПЦ, па погледај и ти. Нпр Ваљевска, Будимска, Горњокарловачка, Шумадијска, Тимочка,  Охридска Архиепископија, Митрополија црногорско приморска...А на сајту Источноамеричке пише: СПЦ, дијецеза Источноамеричка. 

    Из чега извлачимо какав закључак? Да су сви ти епископи на истој "сепаратистичкој" линији? Тешко. 

    Убедљиво најгори, у том смислу, јесте сајт Архиепископије охридске. 

    Наравно да би на свим сајтовима требало то променити.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, Ристо Подвожњак рече

    Ово је као да кажем да у псалму стоји да Нема Бога, а изоставим претходни дио. И онда направим пометњу да се чак и у псалмима говори да нема Бога, да је Библија контрадикторна, итд. 

    Искрен да будем ни најмање ме не занима црквена политика, и препуцавање између владика, само сматрам да је бесмислено да језик испашта због тога. Верујем да јој је +Гриша објашњавао да не постоји јединствен политички став унутар СПЦ гледе Руске Федерације, или тако нешто, а она се после само несретно изразила на Твитеру, али то је само хипотетичко нагађање с моје стране.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 34 минута, The Godfather рече

    Ne priznaje ona nista, ne izmisljaj, evo sta ona priznaje i do tih i takvih imresija nije dosla posle razgovora sa Djurovicem, nego sa preosvecenim sportasem

     

    inbound979023424935377934.jpg

    Нема потребе да једног епископа ословљавамо на овакав начин.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    који спин. Свака именица у енглеском има тхе испред, то шчто се неки пут изоставља је сленг.

    Швабица је рекла да нема Српске Цркве у Немачкој зато је избрисала, а не због тога што Срби не знају енглески који јадни изговор.

     

    тада изведен у режији кабинета претходног патријарха, сад имамо чисту демонстрацију оперисања полуинформацијом:navijanje:

     

    Па Патријарх Вас је довео у ред на БФ па му не заборављате. Која екипа.

     

    А и Владику је довео у ред одмах је дошао деманти тако да сте испали смешни овај Риста Подвоћжњак и екипа. Једино Владика није објаснио како има тхе испред Цркве па је Швабица оправдана :D

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 30 минута, Ристо Подвожњак рече

    Ово је као да кажем да у псалму стоји да Нема Бога, а изоставим претходни дио. И онда направим пометњу да се чак и у псалмима говори да нема Бога, да је Библија контрадикторна, итд. 

    Ово је најбоље објашњење.

    Вест сам водео на сајту Б92, и у коментарима су нецрквени људи објаснили да је у питању не познавање језика и грешка у преводу. Зачудило ме саопштење Синода, и реакција на фејк вест.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ево примерa из енглеских уџбеника рецимо електроника Sedra/Smith

    Biasing in BJT integrated circuits page 771

    The value of R3  .... 

    For the Widlar circuit in Fig

    Examintaion of the circuit

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 минута, Ђорђе Р рече

    Ово је најбоље објашњење.

    Вест сам водео на сајту Б92, и у коментарима су нецрквени људи објаснили да је у питању не познавање језика и грешка у преводу. Зачудило ме саопштење Синода, и реакција на фејк вест.

    ово везе нема са мозгом. Колико је глупо види се да се сам Еписикоп позива на сопштење Синода. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 24 минута, Дејан рече

    Нема потребе да једног епископа ословљавамо на овакав начин.

    Uz svo duzno postovanje - sam se tako predstavlja, nije rekao kao episkop sam tokom godina sluzbe ili kao monah usled visedecenijskog asketskog i molitvenog podviga naucio, vec kao sportista

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 34 минута, Дејан рече

    Нема потребе да једног епископа ословљавамо на овакав начин.

    тачно, Владика је дао одчичан демантиј и не заслужује такав речник. Али није ни у реду да се за Патриајрха Иринеја и овај Синода каже да мешетаре

    изведен у режији кабинета претходног патријарха, сад имамо чисту демонстрацију оперисања полуинформацијом

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...