Jump to content

ЖРУ двоћошак

Оцени ову тему


Препоручена порука

Они су много јаки, згодни и неопходни - сваком форуму :D, они су вишеструки повратници и преступници, који доказују још једну сврху и смисао овог нашег форума, јер нам се увек врате нови, свежи, озбиљнији, одраслији и самосвеснији.

Да ли су они  bad guys Поука?

 

КРАТОС

 ezgif-1-cc873f5cc9.thumb.gif.80447710c20af035c7187defb9aacd2f.gif

 

 

МЛАЂОНИ

3ec726b8-cb40-4d1f-9ca4-4dcb0e997660.thumb.jpg.9fd9d8a024399647711bd141c5b90f70.jpg

 

1. Ко је јачи од вас двојице?

К: Čak Noris

М: Challenge accepted! 

 

2. ... а ко лепши?

К: Nije na nama da o tome dajemo sud.:coolio:

М: Challenge accepted! 

 

3. Имаш ли хоби, или се од настанка интернета тај сегмент живота преселио у ту сферу?

К: Bilijar, fudbal, basket. Radim vežbe redovno sa bučicama i sklekovi, zgibovi. Čitanje knjiga.

М: Sviram gitaricu. Motiv:

 with-and-without-guitar-773051.jpg

 

4. Шта је то у Поукама што људе увек враћа себи?

К: Neka bude misao Svetoga Duha koja provejava kroz poruke pojedinaca povremeno.

М: Kvalitetna ekipa ljudi.

 

5. Да ли су, колико и како утицале Поуке на твоје духовно узрастање?

К: Jesu, naučio sam neke nove stvari o pravoslavnoj veri i Crkvi uopšte. Recimo shvatanje greha kao ontološke a ne moralne kategorije.

М: Izuzetno puno, postao sam pravoslavac. Posebno bih hteo da se zahvalim za to Mladenu, Milojkovu, Grizliju, Cloudkingu, o. Ivanu, Dejanu Bicanicu, Crvenom            Baronu - ti ljudi su najvise uticali na moje duhovno uzrastanje kao uzori i kao prepreke. 

 

6. Зашто веровати у Бога?

К: Zato što okrepljuje dušu.

М: Zato sto je istina bitna. 

 

7. Има ли Православље одговоре на сва питања савременог човека?

К: Mislim da ima samo je pitanje koliko su savremenom čoveku ti odgovori zadovoljavajući a mislim da ipak nisu.

М: Ne, mislim da pravoslabvlje na neki nacin ne treba da ima odgovore. Nije "udzbenik" pravoslavlje je za mene vise put/izazov. 

 

8. Да ниси Православац, која би ти религија била најближа?

К: Maloga Bude.

М: Ateizam? (nije religija ali da nisam pravoslavac bio bih ateista)

 

9. Шта ми мислиш о сајтовима за упознавање?

К: Ne mislim o njima.:D

М: Nemam misljenje. Imao sam onaj badoo 15 minuta ali nije mi to - to.

 

10. Да ли би се оженио преко "Кане Галилејске"?

К: Teško mada ko zna,sve je moguće.

М: Otvoren sam za ideju ali dajem malu verovatnocu.

 

11. У чему би  најрадије да будеш компатибилан са својом  девојком/женом интелектуално, духовно или физички?

К: Intelektualno,duhovno ali mora i da postoji fizička privlačnost da bi se do toga došlo.

М: Iskreno - ne znam. Sada sam u nekom periodu konfuzije. Mislim da je balans bitan u sva tri pojla na neki nacin.

 

12. Јеси ли нарцис?

К: Nisam.

М: Nekada sam bio ali sam se oslobodio i te mane sada sam savrsen. :)

 

13. Имаш ли кочнице, да ли интернет трпи све или постоји граница коју никада не би прешао ма колико био заштићен ником и аватаром?

К: Ugrađujem ABS postepeno.:)))

М: Rekao bh da postoji.

 

14. Шта презиреш?

К: Izdaju

М: Trudim se da ne prezirem nista, nisam zlopamtilo ali znam da eksplodiram ko vulkan na krace periode. 

 

15. Шта/ко увек може да те освоји из почетка?

К: Doslednost

М: Ljudi.

 

16. Постоји ли нешто што себи не можеш да опростиш?

К: Ako verujem u Boga koji sve prašta kako da ja onda sam sebi nešto ne praštam?Ne ide.

М: Trenutno ne (u smislu da nisam uradio nista toliko lose) ali svakako da postoje stvari koje ako bih uradio ne bih mogao da orpostim sebi. 

 

17. Колико и да ли ти је битна уметност?

К: Ne nešto posebno.

М: Izuzetno.

 

18. Препоручи музику, књигу или филм за кишно вече?

К: Legends of Fall,film

М: 

 

19. Питање за Кратоса... Ко ти је омиљени члан/админ?

К: Nemam ih.

 

 

19. Питање за Млађу... Ко ти је од чланова/админа рак рана на форуму?

М: Trenutno nijedan, bio je crveni baron( kog pored toga postujem na neki cudan nacin). Sada ima ljudi sa kojima imam razlicite poglede na stvari i sa kojima                nisam kompatibilan ali ne bih rekao da su rak rana jer mogu da "iskuliram" raspravu sa njima. 
       Prvenstvno zbog toga sto ne verujem da su zlonamerni, samo mislim da su obe strane nesavrsene, pa eto - ne uklapamo se. 

 

20. Постави питање свом двоћошкашу...

К: Oće li bit WWW3?

М: Nece biti ww3 jer niko nece imati interesa da bude, vreme siri previse informacija medju narodom i nema te propagande koja bi dozvolila              ww3

 

М: Oces li da glasas za mene na izborima?
       Obecavam umanjenje javnog duga, ukidanje subvencija i dekriminalizaciju narkotika. :P 

 К:    Oću čim dođeš na vlast.:ani_biggrin:

 

21. Порука за форумаше...

К: Budite ljudi iako ste Srbi

М: Samo napred, nema stajanja i nema predaje. 


 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
  • Одговори 640
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Да сам ја неки в.д. Бога у ону коначну битку код планине Магидо сигурно бих позвала њих двојицу, немојте се збунити, они нису данас у два ћошка (и ако се замало нису посвађали око страна) они су два крила...

 

десно крило, џедај

 

Obi (лић) wan

SW-01.thumb.jpg.ec3e8395ca253796f8f3a2e5a387c127.jpg

 

лево крило, мали принц

Јанко:

Јанко

 

 

1. Јеси ли са Богом на ти? 

Obi - wan:: Ih... jos pitas...

Јанко: Од прве молитве, која ми је почела са: "Боже, ако ТЕ има..." а он одговорио о`ма. На Ви сам само са директорима и старијим колегама. :)

 

2. Имаш ли још неке сумње у вези са вером?

Obi - wan: Ne.

Јанко: Превише уопштено питање. У Бога, Писмо и Предање не. Углавном сумњам у своја и туђа тумачења истих, ништа посебно. Значи, сви су ми сумњиви, па и ти. ;) 

 

3. Не знам да ли си чуо за онај натпис из логора: "Боже, ако постојиш, надам се да ћеш ме једном замолити за опроштај", да ли је Бог некада био у ситуацији да од тебе тражи опроштај, да ли си то некад очекивао од њега?

Obi - wan: Nikad, niti moze da ima razloga za tako nesto.

Јанко: Не, том врстом гордости се никад нисам бавио. Моја је увек, од те прве молитве, била: "Боже, ако постојиш, надам се да ћу те једном умолити за опроштај."

 

4. Да ли је Бог најусамљеније биће на свету?

Obi - wan: Nista slicno tome, Bog prosto ne moze da bude usamljen.

Јанко: Нисам се ни сам тако никад осетио откад знам за Њега. А ако је тако мени са Њима Тројицом, што би Њима било досадно без мене? Нисам ја тај који разбија досаду. :)

 

5. Да ли је и пад лет?

Obi - wan: Jeste dok ne tresnes o ledinu. Moglo bi da se kaze - prividni let, sa jadnim krajem.

Јанко: Врло брз... А ја сам адреналин џанки. Дакле, битно да се нешто догађа, значи да си жив, ниси млак, "нигде прист`о". :)))

 

6. Да ли и обичан човек може да постане свет?

Obi - wan: Ne da moze, nego treba. Ne postoji niti moze da postoji covek koji nije pozvan na svetost.

Јанко: Него шта... Више пута сам био свет... Ево, одлично се сећам кад сам први пут био свет. Баш после исповести, суза и Причешћа, кад нисам желео да проговорим да се не бих огрешио о Оног Који је у мени а све моје лоше одувао незнано где... Штета, ипак сам проговорио. Данас ми помало жао, ал` се имам чега доживотно сећати. :) 

 

7. Која је твоја највећа животна илузија?

Obi - wan: Nemam iluzija, trudim se da drzim oci otvorene. Mozda samo preterana i neosnovana ocekivanja.

Јанко: Да нешто вредим.

 

8. Када кажеш "љубав", мислиш на'?

Obi - wan: Na porodicu; takodje, na neopisiv Zagrljaj koji obuhvata svu Vasionu.

Јанко: Кад кажем ту реч, ум ми физички осећа Оно(г) што гори негде у средини груди. И повремено се видљиво или осетљиво излива ван а људи Га побркају са мном, као да ја ту нешто добро урадим...

 

9. Шта је твоја страст/пасија?

Obi - wan: Kao greh ili kao predmet interesovanja? U prvom slucaju svasta nesto, u drugom - pa, isto tako

Јанко: Две. Моја рођена жена и бицикла. То му дође као коцкар и покер. Увек играм, некад добијем, некад изгубим, ал` никад нећу оставити...

 

10. Шта замераш данашњој омладини?

Obi - wan: Sve sto bi njima zamerio krivica je njihovih roditelja, odnosno, nas matorih u nacelu. Svaka njihova otupelost, neosetljivost, razmazenost,... potice pre svega iz same porodice. Da su matorci bolji, i mladi bi bili izvrsniji.

Јанко: Ништа. Да сам знао у њиховим годинама о Богу колико они знају данас бих био владика. ;) А да сам ја на њиховом месту био бих три пута гори од њих. Велика су им искушења...

 

11. ...а шта је то у њима због чега би се вратио у њихове године?

Obi - wan: Nema toga, ne mogu da zemenim moju mladost nicijom.

Јанко: Сад да постанем млађи? Једино бих био на више места бициклом и са женом. За прву - остарило се па боли колено, `ватају грчеви после 100 км... За другу сам премало био ту негде крај ње, физички. Иначе, не био им у кожи..

 

12. Данашњим/савременим женама недостаје...

Obi - wan: Pre svega prava i neisfolirana zenstvenost.

Јанко: Колико примећујем (а слабо) углавном Муж...

 

13. ... а посебне су због...?

Obi - wan: :scratch_head::stadaradim:

Јанко: Стварно нем` појма од како сам се оженио. Ја имам своју Ружу која је јединствена, осталих 5000 ружа ништа не значе. Па ни лисица, бар не на тај начин... И за руже и лисице имам осмех и лепу реч... 

 

14. Када си се последњи пут  и због чега од срца насмејао?

Obi - wan: Pre neki dan citao na FB neke prijateljeve prijatelje, tj. njihov zajednicki razgovor o IMSTAGRAMU... :smeh1:

Јанко: Скоро сваке седмице. Деца су непресушни извор радости. :)

 

15. Које дело те је последње очарало? (филм, књига, музика, слика...)

Obi - wan: Nekol`ko stvari, ali evo npr. knjiga "Pesme daleke Zemlje", od A. C. Klarka.

Јанко: Бирам нешто из три тачке. Јутрошњи женин први хлеб од спелте. :)

 

16. Највећа женска дилема икада је "Шта кувати данас?", која је твоја?

Obi - wan: Retko kad sam u dilemi, `vata me nervoza od njih.

Јанко: "Како престати да све радим у задњи минут". :((

 

17. Да ли обраћаш пажњу на детаље?

Obi - wan: Uvek, sa maksimalnim preterivanjem u tome.

Јанко: Скоро увек.

 

18. Дочекао си, и испратио многе са "поука", јеси ли носталгичан за "старим добрим временима" ?

Obi - wan: Jedino sto mi fali je ona forumska tema na kojoj mogu da se menjaju pozadine. Ljudi dodju, prodju, neki ostanu, neki ne ostanu, kako ko... sve ti je to normalno...

Јанко: До скоро сам био. Прошло ме. Немам времена...

 

19. Питање за Обија...Делујеш стабилно и смирено, шта је то што те и данас изује из ципела?

Obi - wan: Normalno da delujem kad me niko ne vidi, eno pitaj Milunku ako mi ne verujes... nego, uvek me odusevi nesto sto je nadahnuto i temeljno, bez obzira sta - neka umetnost, ljudsko delo/podvig, prirodna lepota...

19. Питање за Јанка...Место које ти доноси спокој и коме се увек враћаш?

Јанко: Ако треба само једно, онда дефинитивно Литургија...

 

20. Постави питање свом доћошкашу

Obi - wan: Kolega, sta da stavim ovde pod broj dvajes'?...

Јанко: Нпр, кол`ко треба евра, да ти да брат да имаш за пута? Од твоје вероучитељске плате се неш тамо леба најести... ;)

Јанко: Да ли те одлазак са посла вероучитеља приближио, удаљио од молитве или си на истом?

Obi - wan: Nije ni priblizio, niti udaljio, na tako nesto mnim da ni ne sme da ima uticaja, ni bilo koji pos`o (pa ni taj), niti bilo sta drugo, ili bilo ko drugi. S druge strane, odlazak iz tog posla omogucio mi je da se otarasim velike kolicine napetosti i stresa, i to jos kako mogu da osetim na sebi i na svom zdravlju.

:)

21. Порука поукашима

Obi - wan: Redovno cistite kesh u browserima i posecujte onu temu "Ovde stavite vas desktop..." da se divite mojim pozadinama!

Јанко: Живите веру бар онолико колико пишете или причате о истој. "Вера без дела је мртва".

:)

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

`El ima ovde neka autorska prava? Kako da se zastitimo od piraterije i neovlascenog kopiranja?... Molim vas, to mora da se resi nekako! :smeh1:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, obi-wan рече

`El ima ovde neka autorska prava? Kako da se zastitimo od piraterije i neovlascenog kopiranja?... Molim vas, to mora da se resi nekako! :smeh1:

ја само знам да сам пронашла ново занимање, пишем најаве, рекламе, промоНције... баш ми добро иде :smeh1:...и овај двоћошак ћу да радим само због најава

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Драшко

чему та зачуђена реакција :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Ако сте мислили да сам ја опасна "тета модераторка" силно сте се преварили, њих две ведре и облаче, оне су сива еминенција форума, пред њима и Админи стоје у ставу мирно, оне су ГЛОБАЛНИ МОДЕРАТОРИ... овог јутра пијем кафу са моје две драге колегинице, две даме и два саборца које би свако пожелео у свом тиму.

 

JESSY

imagesbbwer.thumb.jpg.d051e26059ed77832c9e6fc7e47e76c2.jpg

 

Драгана Милошевић

Heart.thumb.jpg.78b966cd72c6c3c52be3a41a384e9996.jpg

1. Пост је. Шта ти најтеже пада, чега се најтеже одричеш?

Ј: Не бих могла рећи да ми било шта тешко пада...а најтеже се одричем свог коментарисања...:0212_rolleyes:

1. Најтеже је сухоједаније

 

2. Да ли си члан још неког форума осим Поука?

Ј: Не, нисам...нити желим, нити ћу бити...немам ни времена ни интересовања...

Д: No forever

 

3. Зашто Поуке?

На Поуке сам наишла случајно...било је то почетком 2010.године...тражила сам по нету радио станице са православном музиком...колико се сећам на Поукама су биле две радио станице...да бих могла да их слушам, морала сам да се региструјем...испоставило се да оне свеједно нису биле у функцији, а након веома топле добродошлице појединих чланова , решила сам да останем...почела сам да истражујем форум, нашла много тога поучног и занимљивог, и након неког времена , уз помоћ Милеве, тј.Зорице, отворила прву тему...врло брзо Поукесу за мене постале место на којем нам је добро бити... стекла пријатеље, добила утеху, доста тога научила...када неког или нешто заволим, то је код мене за цео живот...дакле, остајем верна Поукама...:D

Д: Заразили ме смехом:))

 

4. Да ли се као жена модератор осећаш подређеније од мушког дела екипе?

Ј: Не...јесте да су сви црвени мушког рода, али се ја лично не осећам подређеном...

Д:  Да је друкчије не би ваљало.

 

5. "Преживела"  си промену три ГА, са којим је сарадња била најлакша?

Ј: Ја нисам осетила никакве промене...није ту било неке разлике у вођењу форума...сви смо ми један тим и ја само радим свој посао...наравно, поштујем одлуке већине...

Д: Исто ми дође ко го да има штафету гадости:smeh2:

 

6. Чиме се забавиш зими када је излазак отежан због хладноће?

Ј: Морам признати да не волим зиму управо из тог разлога што ме спречава у неким мојим активностима...волим шетњу и пешачења, али по снегу, ветру и хладноћи – не...зато имам више времена за читање ( много волим дружење са књигама ), а такође и да пронађем неки добар филмић на нету и одгледам га...

Д:  за жемско увек има посла

 

7. Играш ли компјутерске игрице?

Ј: Не...никад их нисам играла...

Д: да

 

8. Шта пратиш од програма на ТВ-у?

Ј: ТВ уопште не гледам...можда само неке занимљиве и важне спортске догађаје...

Д:  углавном музичке канале, хихи, ви то не слушате.

 

9. Колико те политика занима, да ли је пратиш?

Ј: Политика ме уопште не занима и не пратим је...

Д:  толико да са м на колосеку

 

10. Имаш ли склоност ка некој уметности?

Ј: Да, ка музици...( иначе, завршила сам музичку школу )...музика ми много значи...много ми је лакше да кроз музику изразим своје емоције него речима...

Д: не знајем

 

11. У чему је лепота живота?

Ј: У ситницама које живот значе, у малим стварима...обрадује ме леп дан, сунце, нечији осмех, лепа реч, добро дело...кад са пријатељицом седим у неком лепом кафићу и пијемо капућино...када купим књигу, када чујем омиљену песму...

Д:  у малим стварима, малим радостима, у сусрету са драгим ликовима

 

12. У чему је предност жена у средњим (најбољим :) ) годинама, у односу на млађахне?

Ј: Пре свега у животном искуству, стеченој мудрости...жене средњих година су самосвесне, имају своје изграђене ставове, знају шта хоће...не лутају...углавном су се оствариле у породици и у послу...

Д:знају линију испод које не иду

 

13. Да ли си некад пожелела да се замонашиш?

Ј: Нисам...није то за мене...више волим подвизавање у породици...:351780:

Д:  Јесам прочитавши "Красоту девствености". Прошло ме брзо :blush:

 

14. Када си се осетила најусамљеније?

Ј: Не знам када сам се осећала најусамљенијом, али по правилу осећам се усамљеном празницима...зато их баш и не волим..

Д: када сам боловала од депре

 

15. Да ли говориш све у лице без задршке?

Ј: Све зависи од околности и особе... увек говорим истину, али није увек пожељно изрећи је...некад треба и прећутати...мало мудрости и контроле није на одмет...радим на томе...иначе, не волим да повређујем људе...

Д: зависи коме говорим, иначе се добро угризем за језик

 

16. Да ли си се научила хришћанској љубави?

Ј: Томе ћу се учити целог свог живота...генерално, љубав ми је веома важна ( да не кажем најважнија) ствар у животу...што се тиче хришћанске љубави, желим и трудим се да је имам према сваком људском бићу...наравно, није то тако лако али битна је воља...

Д: преписујем и још увек учим к'о школарац

 

17. Шта мислиш о заљубљености у средњим годинама?

Ј: Увек гласам за љубав...године нису битне...кад су заљубљени, људи су лепи, срећни, задовољни...наравно, ово се односи на слободне особе, значи неудате, неожењене, разведене...конзервативна сам по том питању, не верујем у љубав када се гради на туђој патњи ( ту мислим на прељубу)

Д: увек је пожељна и лепа је

 

18. Да ли си тип револуционара или тип "тиха вода брег рони" ?

Ј: Мислим да сам ипак ова друга варијанта...

Д:  револуционар, час избије пуч 

 

19. Питање за Џеси: Да ли ти је жао што се психологијом ниси професионално бавила?

Ј: Искрено, не знам...можда, мада никада то нисам помислила...психологија је једна од мојих љубави, веома ме интересује и са њом сам већ пуно година...помаже ми да схватим друге људе а и себе...

19. Питање за Драгану: Правиш бројанице, да ли би се томе посветила више и професионалније?

Д: хм, ипак не /ко ће се моли дуго и учесталије, немам ту снагу)

20. Постави питање свом двоћошкашу

Ј: Гаго, да ли волиш да читаш књиге, да ли волиш да слушаш музику и да ли те уопште интересује психологија?

Д: Књиге читам, бирану музику слушам пошто имам истанчен слух бегам од кича и шунда.

Психологију колико могу избегавам јер ми враћа ружна сећања.

Д: како те не мрзи да тражиш материјал за насловну?

Ј: Не мрзи ме и не тражим га, већ док листам своје фејвритс, ако наиђем на нешто што већ нико није поставио а сматрам да је интересантно, ставим на насловну...раније сам била активнија по том питању, али сада нас је више, и други учествују у креирању насловне....:)

 

21. Порука за форумаше:

Ј: Радите на себи, читајте, учите...одредите своје приоритете у животу и на њих се фокусирајте...немојте да се расплињавате и трошите своје време и здравље на све и свашта...чувајте свој мир, и на крају ТРУДИТЕ СЕ ДА ЗАВОЛИТЕ ЧИТАВ СВЕТ...(тако ће нам и атмосфера на форуму бити лепша):blessyou:

Д: Радујте се једни другима и видајте ране лепим речима

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Снежана рече

Ако сте мислили да сам ја опасна "тета модераторка" силно сте се преварили, њих две ведре и облаче, оне су сива еминенција форума, пред њима и Админи стоје у ставу мирно, оне су ГЛОБАЛНИ МОДЕРАТОРИ... овог јутра пијем кафу са моје две драге колегинице, две даме и два саборца које би свако пожелео у свом тиму.

 

JESSY

imagesbbwer.thumb.jpg.d051e26059ed77832c9e6fc7e47e76c2.jpg

 

Драгана Милошевић

Heart.thumb.jpg.78b966cd72c6c3c52be3a41a384e9996.jpg

1. Пост је. Шта ти најтеже пада, чега се најтеже одричеш?

Ј: Не бих могла рећи да ми било шта тешко пада...а најтеже се одричем свог коментарисања...:0212_rolleyes:

1. Најтеже је сухоједаније

 

2. Да ли си члан још неког форума осим Поука?

Ј: Не, нисам...нити желим, нити ћу бити...немам ни времена ни интересовања...

Д: No forever

 

3. Зашто Поуке?

На Поуке сам наишла случајно...било је то почетком 2010.године...тражила сам по нету радио станице са православном музиком...колико се сећам на Поукама су биле две радио станице...да бих могла да их слушам, морала сам да се региструјем...испоставило се да оне свеједно нису биле у функцији, а након веома топле добродошлице појединих чланова , решила сам да останем...почела сам да истражујем форум, нашла много тога поучног и занимљивог, и након неког времена , уз помоћ Милеве, тј.Зорице, отворила прву тему...врло брзо Поукесу за мене постале место на којем нам је добро бити... стекла пријатеље, добила утеху, доста тога научила...када неког или нешто заволим, то је код мене за цео живот...дакле, остајем верна Поукама...:D

Д: Заразили ме смехом:))

 

4. Да ли се као жена модератор осећаш подређеније од мушког дела екипе?

Ј: Не...јесте да су сви црвени мушког рода, али се ја лично не осећам подређеном...

Д:  Да је друкчије не би ваљало.

 

5. "Преживела"  си промену три ГА, са којим је сарадња била најлакша?

Ј: Ја нисам осетила никакве промене...није ту било неке разлике у вођењу форума...сви смо ми један тим и ја само радим свој посао...наравно, поштујем одлуке већине...

Д: Исто ми дође ко го да има штафету гадости:smeh2:

 

6. Чиме се забавиш зими када је излазак отежан због хладноће?

Ј: Морам признати да не волим зиму управо из тог разлога што ме спречава у неким мојим активностима...волим шетњу и пешачења, али по снегу, ветру и хладноћи – не...зато имам више времена за читање ( много волим дружење са књигама ), а такође и да пронађем неки добар филмић на нету и одгледам га...

Д:  за жемско увек има посла

 

7. Играш ли компјутерске игрице?

Ј: Не...никад их нисам играла...

Д: да

  1.  
  2.  

8. Шта пратиш од програма на ТВ-у?

Ј: ТВ уопште не гледам...можда само неке занимљиве и важне спортске догађаје...

Д:  углавном музичке канале, хихи, ви то не слушате.

 

9. Колико те политика занима, да ли је пратиш?

Ј: Политика ме уопште не занима и не пратим је...

Д:  толико да са м на колосеку

 

10. Имаш ли склоност ка некој уметности?

Ј: Да, ка музици...( иначе, завршила сам музичку школу )...музика ми много значи...много ми је лакше да кроз музику изразим своје емоције него речима...

Д: не знајем

 

11. У чему је лепота живота?

Ј: У ситницама које живот значе, у малим стварима...обрадује ме леп дан, сунце, нечији осмех, лепа реч, добро дело...кад са пријатељицом седим у неком лепом кафићу и пијемо капућино...када купим књигу, када чујем омиљену песму...

Д:  у малим стварима, малим радостима, у сусрету са драгим ликовима

  1.  
  2.  

12. У чему је предност жена у средњим (најбољим :) ) годинама, у односу на млађахне?

Ј: Пре свега у животном искуству, стеченој мудрости...жене средњих година су самосвесне, имају своје изграђене ставове, знају шта хоће...не лутају...углавном су се оствариле у породици и у послу...

Д:знају линију испод које не иду

 

13. Да ли си некад пожелела да се замонашиш?

Ј: Нисам...није то за мене...више волим подвизавање у породици...:351780:

Д:  Јесам прочитавши "Красоту девствености". Прошло ме брзо :blush:

  1.  
  2.  

14. Када си се осетила најусамљеније?

Ј: Не знам када сам се осећала најусамљенијом, али по правилу осећам се усамљеном празницима...зато их баш и не волим..

Д: када сам боловала од депре

 

15. Да ли говориш све у лице без задршке?

Ј: Све зависи од околности и особе... увек говорим истину, али није увек пожељно изрећи је...некад треба и прећутати...мало мудрости и контроле није на одмет...радим на томе...иначе, не волим да повређујем људе...

Д: зависи коме говорим, иначе се добро угризем за језик

 

16. Да ли си се научила хришћанској љубави?

Ј: Томе ћу се учити целог свог живота...генерално, љубав ми је веома важна ( да не кажем најважнија) ствар у животу...што се тиче хришћанске љубави, желим и трудим се да је имам према сваком људском бићу...наравно, није то тако лако али битна је воља...

Д: преписујем и још увек учим к'о школарац

 

17. Шта мислиш о заљубљености у средњим годинама?

Ј: Увек гласам за љубав...године нису битне...кад су заљубљени, људи су лепи, срећни, задовољни...наравно, ово се односи на слободне особе, значи неудате, неожењене, разведене...конзервативна сам по том питању, не верујем у љубав када се гради на туђој патњи ( ту мислим на прељубу)

Д: увек је пожељна и лепа је

 

18. Да ли си тип револуционара или тип "тиха вода брег рони" ?

Ј: Мислим да сам ипак ова друга варијанта...

Д:  револуционар, час избије пуч 

 

19. Питање за Џеси: Да ли ти је жао што се психологијом ниси професионално бавила?

Ј: Искрено, не знам...можда, мада никада то нисам помислила...психологија је једна од мојих љубави, веома ме интересује и са њом сам већ пуно година...помаже ми да схватим друге људе а и себе...

19. Питање за Драгану: Правиш бројанице, да ли би се томе посветила више и професионалније?

Д: хм, ипак не /ко ће се моли дуго и учесталије, немам ту снагу)

20. Постави питање свом двоћошкашу

Ј: Гаго, да ли волиш да читаш књиге, да ли волиш да слушаш музику и да ли те уопште интересује психологија?

Књиге читам, бирану музику слушам пошто имам истанчен слух бегам од кича и шунда.

Психологију колико могу избегавам јер ми враћа ружна сећања.

Д: како те не мрзи да тражиш материјал за насловну?

Ј: Не мрзи ме и не тражим га, већ док листам своје фејвритс, ако наиђем на нешто што већ нико није поставио а сматрам да је интересантно, ставим на насловну...раније сам била активнија по том питању, али сада нас је више, и други учествују у креирању насловне....:)

  1.  
  2.  

21. Порука за форумаше:

Ј: Радите на себи, читајте, учите...одредите своје приоритете у животу и на њих се фокусирајте...немојте да се расплињавате и трошите своје време и здравље на све и свашта...чувајте свој мир, и на крају ТРУДИТЕ СЕ ДА ЗАВОЛИТЕ ЧИТАВ СВЕТ...(тако ће нам и атмосфера на форуму бити лепша):blessyou:

Д: Радујте се једни другима и видајте ране лепим речима

A one vam dozvoljavaju da pijete kafu? :) 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Trifke рече

A one vam dozvoljavaju da pijete kafu? :) 

Само недељом, тада реп не расте :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa posle kažite da smo babaroge[emoji1]

Послато са E6653 користећи Pouke.org мобилну апликацију

  • Хахаха 1

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Снежана рече

да бих могла да их слушам, морала сам да се региструјем...испоставило се да оне свеједно нису биле у функцији

:laugh1:

  • Хахаха 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, obi-wan рече

:laugh1:

eto dokaza da nista nije slucajno...:D 

  • Свиђа ми се 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...