Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Bagovi nisu postojali u rajskom vrtu. Da je Adam napravio pravi izbor nebi ni u ostatku tvorevine. Inace posledice pada su mogle da postoje na samom pocetku. Sveti Jovan Damaskin se pitao sta ce Adamu polni organi. I onda je zakljucio posto je Bog video Adamov pad stvorio ga je takvog. Dakle posledica je nastupila pre izvrsene radnje. Tako je i sa padom.

 

Полни орган је било нешто од најсветијег што нема везе са падом. Ствар је у томе што полни органи имају сврху само у домостроју стварања.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...али да сматраш да је Стари Завет потпуно суманута књига која везе ни са Сином ни са Оцем нема...

 

...са изузетком ”Песме над песмама”.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta bi dobili time da je tako isprogramirao. Sto se tice popravljanja bagova on i jeste intervenisao ako prihvatimo da su Adam i Eva bili jedan par. Intervenisao je da ne dolazi do mesanja krvi.

 

To je samo jevrejska predstava Boga. :D

 

Pa zamisli da recimo nas organizam bude toliko dobar da se izbori sa svakom bolescu, jedini nacin da umremo je da vremenom celije gube snagu i stare (dakle to bi bio jedini bag dopusten), i da mozes umrijeti nasilnom smrcu, odsjece se glava recimo. 

 

Ne kontam o u vezi Adam i Eve? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па види, Стари Завет је пре свега стара књига. Тј. гомила књига.

 

Највећи проблем је протестантско схватање Писма који Библију, па и Стари Завет, виде као да је "пала с неба" па "непогрешива" и свашта друго што пре свега за те старе номадске и друге списе никако не стоји. СЗ може да се интерпретира само кроз НЗ и никако другачије. Осим тога можда само као несигуран и необјективан историјски извештај.

 

Ал` кажи ти то данашњем полу-протестантском правосламцу...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zamisli da recimo nas organizam bude toliko dobar da se izbori sa svakom bolescu, jedini nacin da umremo je da vremenom celije gube snagu i stare (dakle to bi bio jedini bag dopusten), i da mozes umrijeti nasilnom smrcu, odsjece se glava recimo. 

 

Ne kontam o u vezi Adam i Eve? 

Kroz bolesti se ljudi spasavaju. Starac Pajsije Svetogorac je jednom govori da je rak napunio Carstvo nebesko. Oni koji veruju da Adam i Eva nisu covecanstvo, i da su se njihova deca medjusobno razmnozavala, veruju da je Bog tada natprirodno uklanjao negativne posledice.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Полни орган је било нешто од најсветијег што нема везе са падом. Ствар је у томе што полни органи имају сврху само у домостроју стварања.

Ako je Adam stvoren besmrtnim poput andjela, sta ce mu onda polni organi, i zeludac, srce, krvotok i tako dalje. Zato sto je Bog video Adamov pad i odmah ga takvog stvorio. To naravno ne iskljucuje njegovo angelsko dostojanstvo kroz Bozije energije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kroz bolesti se ljudi spasavaju. Starac Pajsije Svetogorac je jednom govori da je rak napunio Carstvo nebesko. Oni koji veruju da Adam i Eva nisu covecanstvo, i da su se njihova deca medjusobno razmnozavala, veruju da je Bog tada natprirodno uklanjao negativne posledice.

 

Ma griso to nije tacno, To su monaska da ne kazem laprdanja. To bi se moglo reci mozda za koje pojedince sa specificnoscu njihvoih zivota, ali tvrditi da je to tako generalno nema veze s mozgom. Kakvo spasenje i bolest. Ljudi svakodnevno umiru od bolesti da na umu ni pomisao o Bogu nisu imali, a kamoli o preumlenju i pokajanju. 

  • Волим 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Родитељ не пушта непослушно дете да умре да би научило лекцију. Такође га не ставља у ситуацију у којој ће се лако играти са опасним стварима, па га после кажњава, већ опасне ствари огради и деци онемогући приступ. Родитељ који пусти дете да се игра са опасним стварима је крив за оно лоше што се детету деси као последица тога. Родитељи не кушају своју децу. Бог из библије* је јако чудан родитељ, најблаже речено. 

 

P. S.

 

Христос је сасвим друга прича.

nemoj biti tako osjetljiv ko djevojcica, sve ja onako kako i treba da bude, mene ne muce ta pitanja koja tebe muce, mozda da promjenis malo ugao pogleda na cijelu stvar, zamisli svrhu zivota.

takodjer kada pominjes u drugom komentaru boga iz starog zavijeta, sjeti se da je stari zavijet bio namjenjen ljudskom drustvu koje nije bilo na ovoj evolutivnoj stopi razvoja, kada bi kojim slucajem se radio treci zavijet ljudima, on bi bio jos mekaniji, jer je sve vise mekanih dusica medju ljudima, treba covece covijek da ispadne od svakog od nas, postoje razni putevi, ljudi najcesce nemaju blage veze sta  je najbolje za njih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није баш тако једноставна филозофија...

Рецимо да седнемо ја и ти, оћемо да направимо "вештачку интелигенцију" и направимо програм који супер ради, свестан је самог себе. И кажемо му - "ради шта хоћеш, само немој да петљаш по оперативном систему док не научиш како се користи". А он, као свако дете, несташан па крене да се игра и поквари ОС... И систем почне да прави грешке итд. То онда није проблем да ми нисмо направили "савршен програм", већ другачије питање.

Prebacio si pricu na coveka.

Ja mislim na DNK. Savrseno bice bi napravilo savrseni DNK, bez ikakvih gresaka.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не нужно, можеш да прихватиш да је Христос син Бога Оца, али да сматраш да је Стари Завет потпуно суманута књига која везе ни са Сином ни са Оцем нема.

 

Не можеш да одбациш Стари Завет и да будеш истовремено у цркви која га прихвата, ту се слажем. 

Али како?; ако знаш да Исус Христос прихвата, чита и цитира Стари Завет.

Да није Њега и Новог Завета, ни Црква не би прихватила Стари.

 

 

Мени је скроз занимљиво како многи верници не могу да прихвате теорију еволуције јер ”Бог није могао да ствара тако суровим механизмом”, а истовремено верују у старозаветног Бога.   :D

 

Зато што старозаветни Бог ствара човека директно, а овај ваш еволуцијски кроз вишемиленијумску патњу, муку и бол. х-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je Adam stvoren besmrtnim poput andjela, sta ce mu onda polni organi, i zeludac, srce, krvotok i tako dalje. Zato sto je Bog video Adamov pad i odmah ga takvog stvorio.

 

Не треба да говориш о првобитном човеку тако да га поистоветиш са садашњим палим човеком. Постоји тачка пада и промена стања целокупне творевине.

 

Већ сам говорио да треба да начинимо корак даље од класичних теорија у науци. Ухвати мало и одмори се, погледај неке модерне филмове научне фантастике, можеш и цртаће. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али како?; ако знаш да Исус Христос прихвата, чита и цитира Стари Завет.

Да није Њега и Новог Завета, ни Црква не би прихватила Стари.

 

 
 

Зато што старозаветни Бог ствара човека директно, а овај ваш еволуцијски кроз вишемиленијумску патњу, муку и бол. х-)

 

Direktno ga stvara i onda direktno unistava kroz potop i ovi sto pomrese u potopu se nisu nesto puno mucili. Pa da tako. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хришћани не треба да се баве савременим питањима док не погледају цртани Шрек срећан заувек: :)

 

Shrek_forever_after_ver8.jpg

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...