Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Zato sto je u mestu svetlom, mestu mira, odakle odbeze sva muka, zalost i uzdisanje. Cak mozda i vise od toga.
 

Prekidam priču dok nisam izgubio "kontrolu pisanja".

  • Волим 1
пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato sto si napisao da Bog salje cunami, otprilike kao sto gromovi nastaju besom bogova na Olimpu.
 

"Ništa se ne dešava bez Božjeg dopuštenja". Nisu moje reči već reči ovde ko zna koliko puta napisane.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не цима се превише око тога...?

 

30b%20Vaskrsenje.jpg

 

Nisam na vaskrsenje mislio. Vaskrsenje i jeste zapravo odgovor za svakog ko se pita zasto bolest, zasto patanja, zasto zemmljotres zasto ovo zasto ono.

 

Medjutim, do vaskrsenja, zasto neko mora patiti od leukemija koja mozebiti posledica pokvarenog DNK. E sad da li je Bog mogao isprogramirati da se DNK ne kvari? Jeste. Da li moze da popravlja bagove tako da se te greske ne dogadjaju, moze ali ne radi. To je ono sto ostaje tako kako jeste, a vaskrsenje je jedino garant da ce se ti promjenuti u buducnosti. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени је скроз занимљиво како многи верници не могу да прихвате теорију еволуције јер ”Бог није могао да ствара тако суровим механизмом”, а истовремено верују у старозаветног Бога.  :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uzmes neciju licnu tragediju da bi dokazivao svoj pogled na svet.
 

Rekoh to je jedan od mnogih slučajeva. Čitaj pažljivije. I time nisam "dokazivao" svoj pogled na svet već monstruoznost tvog pogleda.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam na vaskrsenje mislio. Vaskrsenje i jeste zapravo odgovor za svakog ko se pita zasto bolest, zasto patanja, zasto zemmljotres zasto ovo zasto ono.

 

Medjutim, do vaskrsenja, zasto neko mora patiti od leukemija koja mozebiti posledica pokvarenog DNK. E sad da li je Bog mogao isprogramirati da se DNK ne kvari? Jeste. Da li moze da popravlja bagove tako da se te greske ne dogadjaju, moze ali ne radi. To je ono sto ostaje tako kako jeste, a vaskrsenje je jedino garant da ce se ti promjenuti u buducnosti. 

 

Па то није проблем само леукемије и грешака у копирању ДНК, већ саме природе Универзума у коме живимо - ентропија итд. Зашто да Господ иде около и решава појединачне проблеме када може да једним потезом преобрази читав Универзум и реши узрок свих проблема? Што ми верујемо да је и урадио.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Medutim mozemo da vidimo da se on ne cima previse oko toga, dopsuta da se stvari odvijaju svojim tokom. Plus jos sto je Bog imao bi mogucnost da za sve te bagove zna momentalno i otkloni ih momentalno tako da se nista slicno ne pojavljuje u prirodi. Cak sta vise kao savrsen "programer" mogao je od pocetka da programira tvorevinu da ne baguje, ali ipak je uradio drugacije.

Да ли би прогамирана, 'неупитана ни за шта' , неслободна творевина могла икада да буде обожена?
  • Волим 1

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E sad da li je Bog mogao isprogramirati da se DNK ne kvari? Jeste. Da li moze da popravlja bagove tako da se te greske ne dogadjaju, moze ali ne radi.

 

Sta bi dobili time da je tako isprogramirao. Sto se tice popravljanja bagova on i jeste intervenisao ako prihvatimo da su Adam i Eva bili jedan par. Intervenisao je da ne dolazi do mesanja krvi.

 

 Мени је скроз занимљиво како многи верници не могу да прихвате теорију еволуције јер ”Бог није могао да ствара тако суровим механизмом”, а истовремено верују у старозаветног Бога.

 

 

To je samo jevrejska predstava Boga. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Rekoh to je jedan od mnogih slučajeva. Čitaj pažljivije. I time nisam "dokazivao" svoj pogled na svet već monstruoznost tvog pogleda.

 

Da, upravo si isao na tu varijantu da dokazujes svoj pogled na svet. A on se sastoji u tome da posto se ovakve stvari desavaju, onda Boga nema, ili ga ima ali ga bas briga za sve ili to da su vernici skroz poremeceni kada veruju da je dete otislo u raj. Ti spadas u ovu trecu grupu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Родитељ не пушта непослушно дете да умре да би научило лекцију. Такође га не ставља у ситуацију у којој ће се лако играти са опасним стварима, па га после кажњава, већ опасне ствари огради и деци онемогући приступ. Родитељ који пусти дете да се игра са опасним стварима је крив за оно лоше што се детету деси као последица тога. Родитељи не кушају своју децу. Бог из библије* је јако чудан родитељ, најблаже речено. 

 

P. S.

 

Христос је сасвим друга прича.

Није, Христос је баш из те библијске приче. Сам је потврдио да је Он библијски Бог, Син Бога Оца. Зато, одбацујући библијског (старозаветног) Бога, одбацујеш и Христа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени је скроз занимљиво како многи верници не могу да прихвате теорију еволуције јер ”Бог није могао да ствара тако суровим механизмом”, а истовремено верују у старозаветног Бога.  :D

Мени је занимљиво да сви ти ('многи верници') "шерују" исти поглед на "сз Бога" као један форумаш. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, upravo si isao na tu varijantu da dokazujes svoj pogled na svet. A on se sastoji u tome da posto se ovakve stvari desavaju, onda Boga nema, ili ga ima ali ga bas briga za sve ili to da su vernici skroz poremeceni kada veruju da je dete otislo u raj. Ti spadas u ovu trecu grupu.
 

Uvek ista priča. Menjanje teme. Navikao sam. Dalja priča nema smisla.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није, Христос је баш из те библијске приче. Сам је потврдио да је Он библијски Бог, Син Бога Оца. Зато, одбацујући библијског (старозаветног) Бога, одбацујеш и Христа.

 

Не нужно, можеш да прихватиш да је Христос син Бога Оца, али да сматраш да је Стари Завет потпуно суманута књига која везе ни са Сином ни са Оцем нема.

 

Не можеш да одбациш Стари Завет и да будеш истовремено у цркви која га прихвата, ту се слажем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...