Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zbog cega bi to uopste postavljalo bilo kakva teoloska i eticka pitanja? Propadljivost tvari je posledica njene stvorenosti koja treba da bude prevazidjena konacnim sjedinjenjem sa nestvorenim Bozijim energijama. Mi smo u stanju palosti pa je Sveti Grigorije Bogoslov dobro primetio: Kakva je to premudrost o meni i koja je to velika tajna? Posto smo zaista deo Boga i poticemo s vise, mozda je On hteo da se zbog svog dostojanstva ne bismo pogordili i tako naduveni nebi pohulili na svoga Tvorca, da kroz borbu i rvanje sa svojim telom uvek gledamo ka njemu i da bude pedagoski to sto je nase dostojanstvo spojeno sa slaboscu naseg tela.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zbog cega bi to uopste postavljalo bilo kakva teoloska i eticka pitanja?

 

Jel ovo pitaš samo u vezi sa "kvarovima" u softveru, a ne i u vezi sa dizajniranjem virusa?

 

 

Propadljivost tvari je posledica njene stvorenosti koja treba da bude prevazidjena konacnim sjedinjenjem sa nestvorenim Bozijim energijama. Mi smo u stanju palosti pa je Sveti Grigorije Bogoslov dobro primetio: Kakva je to premudrost o meni i koja je to velika tajna? Posto smo zaista deo Boga i poticemo s vise, mozda je On hteo da se zbog svog dostojanstva ne bismo pogordili i tako naduveni nebi pohulili na svoga Tvorca, da kroz borbu i rvanje sa svojim telom uvek gledamo ka njemu i da bude pedagoski to sto je nase dostojanstvo spojeno sa slaboscu naseg tela.

 

Propadljivost tvari i konačnost postojanja je jedno, a patnje nekog deteta koje ima leukemiju, zato što je "inteligentni dizajner" programirao DNK tako da deca mogu da dobiju leukemiju je nešto drugo. 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bozija ljubav se uvek projavljivala kroz stradanje nevinih. Drugo, Adamovim padom covek je postao podlozan umiranju i bolestima. No videcemo sta ima otac Sava da kaze po ovom pitanju.

 

Objasni mi onda zasto bog toliko voli Japance? Oni cak i nisu clanovi jedine istinske relgije? A poslao im cunami od kog je stradalo nebrojeno nevinih ljudi...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bozija ljubav se uvek projavljivala kroz stradanje nevinih.
 

Užas.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Objasni mi onda zasto bog toliko voli Japance? Oni cak i nisu clanovi jedine istinske relgije? A poslao im cunami od kog je stradalo nebrojeno nevinih ljudi...

Koliko je meni poznato cunami nastaje usled naglog poremećaja vodenog stuba, odnosno vertikalnog kretanja vodene mase, koje može da bude izazvano podvodnom aktivnošću kao što je zemljotres, vulkanska erupcija ili eksplozija, ali i klizištem ili udarom metora.

 

 Užas.

 

Jeste ako je ovaj svet nesto konacno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko je meni poznato cunami nastaje usled naglog poremećaja vodenog stuba, odnosno vertikalnog kretanja vodene mase, koje može da bude izazvano podvodnom aktivnošću kao što je zemljotres, vulkanska erupcija ili eksplozija, ali i klizištem ili udarom metora.

 

Jel stradali nevini? Jesu.

Jel se bozija ljubav projavljuje kroz stradanje nevinih? Projavljuje.

 

Sta ti nije jasno tu? 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jeste ako je ovaj svet nesto konacno.
 

Bio ne bio konačan objasni ti meni kako se Božja ljubav projavila kroz onu devojčicu koju je onaj ....... presreo, silovao, davio, iskasapio....

Ne moram ti reći da je ovo samo jedan od slučajeva.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да будемо поштени према хришћанима - они верују да се Божија љубав пројављује не кроз само страдање као неки садизам, већ да Бог оне који страдају прихвата и теши. Није значи "Божија љубав" у страдању, већ у ономе што је људима дао након страдања - васкрсењу.

 

А да будемо поштени и према "интелигентним дизајнерима", они не кажу да је "Дизајнер" направио ДНК тако да деца могу да добију леукемију, већ да је леукемија последица "грешака" у копирању ДНК које су настале касније. Што одприлике и званична наука тврди.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако лаже коза, не лаже Википедија: ;)

 

"Leukemia, like other cancers, results from mutations in the DNA."

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Leukemia#Causes

 

 

Да, али никада није било ”савршеног” копирања ДНК. Интелигентни дизајнери тврде да је ”Дизајнер” створио савршену ДНК са савршеним механизмом копирања, а да се сама могућност мутација појавила касније. То је потпуно супротно од еволуираних система који су по дефиницији несавршени и нису никада били савршени, па су се ”искварили”.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, али никада није било ”савршеног” копирања ДНК. Интелигентни дизајнери тврде да је ”Дизајнер” створио савршену ДНК са савршеним механизмом копирања, а да се сама могућност мутација појавила касније. То је потпуно супротно од еволуираних система који суз по дефиницији несавршен и нису никада били савршени, па су се ”искварили”.

 

Слажем се, нисам ни хтео да тврдим супротно. Само да је леукемија последица грешака у копирању и да је онда бесмислено за то сваљивати кривицу на могућег или немогућег "дизајнера". Програмер није крив ако његов програм после не ради због грешке у копирању, то је онда неки проблем са копирањем, а не са дизајном апликације.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jel stradali nevini? Jesu.

Jel se bozija ljubav projavljuje kroz stradanje nevinih? Projavljuje.

 

Sta ti nije jasno tu? 

Zato sto si napisao da Bog salje cunami, otprilike kao sto gromovi nastaju besom bogova na Olimpu. Postoje prirodni zakoni koji funkcionisu po svojim zakonitostima. I ovde je bilo reci o deci a ne o Japancima. Necu uopste da ulazim u tu pricu da li su nevini ili ne. Jer se tu razlikuju ljudski od Bozijih kriterijuma.

 

 

 

Bio ne bio konačan objasni ti meni kako se Božja ljubav projavila kroz onu devojčicu koju je onaj ....... presreo, silovao, davio, iskasapio....

Ne moram ti reći da je ovo samo jedan od slučajeva.

 

Zato sto je u mestu svetlom, mestu mira, odakle odbeze sva muka, zalost i uzdisanje. Cak mozda i vise od toga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...