Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Слажем се, нисам ни хтео да тврдим супротно. Само да је леукемија последица грешака у копирању и да је онда бесмислено за то сваљивати кривицу на могућег или немогућег "дизајнера". Програмер није крив ако његов програм после не ради због грешке у копирању, то је онда неки проблем са копирањем, а не са дизајном апликације.

E al sto je on dizajnirao tako da prilokom kopiranja nastaju greske? Mislio si tek tako lako da se izvuces. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Програмер није крив ако његов програм после не ради због грешке у копирању, то је онда неки проблем са копирањем, а не са дизајном апликације.

 

Па сад... Програмер свакако није, али савршени дизајнер који има потпуно знање о свему, који може да дизајнира савршени језик, савршени runtime и савршени OS јесте ”крив”. ”Дизајнер” је направио и копирање, док се програм 99.9% програмера покреће у машинерији коју је неко други написао.

 

”Дизајнер” је (по најраспрострањенијем схватању) намерно оставио могућност да постпупак самосвесних објеката из симулације може да промени понашање runtime-a и OS-a. У почетку су сви објекти вечно живели у меморији, а после су почели да се кваре док их на крају не покупи garbage collector.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па види, сан сваког програмера је да направи програм који ће бити свестан самог себе... Таква нам је сорта. Волимо да створимо нешто што сличније себи.

 

А какве су последице, већ је објашњено у Откривењу Џона Конора... ;)

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па сад... Програмер свакако није, али савршени дизајнер који има потпуно знање о свему, који може да дизајнира савршени језик, савршени runtime и савршени OS јесте ”крив”

 

Sta znaci to savrseni jezik i sta bi taj savrseni jezik omogucio u biolskom smislu? Nebi umirali, nebi se razboljevali?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се, нисам ни хтео да тврдим супротно. Само да је леукемија последица грешака у копирању и да је онда бесмислено за то сваљивати кривицу на могућег или немогућег "дизајнера". Програмер није крив ако његов програм после не ради због грешке у копирању, то је онда неки проблем са копирањем, а не са дизајном апликације.

 

 

Programer je kriv sto nije napravio savrsen program... s obzirom da se predstavlja kao ultra savrseno bice.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се, нисам ни хтео да тврдим супротно. Само да је леукемија последица грешака у копирању и да је онда бесмислено за то сваљивати кривицу на могућег или немогућег "дизајнера". Програмер није крив ако његов програм после не ради због грешке у копирању, то је онда неки проблем са копирањем, а не са дизајном апликације.

 

Na primjeru programera, programeri nisu krivi ako program radi nesavrseno ali jesu krivi ako ne popravljau bagove i puste da program baguje. Za Boga bi se moglo nesto slicno primjeniti. Ako su zakoni fizike i nacin kako svemir radi posljedica "pisano programa", onda Bog kao programer ima sigurno mogucnosti da popravlja bagove u tvorevini. Medutim mozemo da vidimo da se on ne cima previse oko toga, dopsuta da se stvari odvijaju svojim tokom. Plus jos sto je Bog imao bi mogucnost da za sve te bagove zna momentalno i otkloni ih momentalno tako da se nista slicno ne pojavljuje u prirodi. Cak sta vise kao savrsen "programer" moga je od pocetka da programira tvorevinu da ne baguje, ali ipak je uradio drugacije. 

 

Stvar je samo sto apologete nastoje da ovo izbjegnu, jer ako prihvate da u tvorevini od pocetka postoje bagovi onda donose moralni sud o Bogu koji je onda navodno ovakav i onakav. A posto Bog ne moze biti onakav i ovakav, nastoje da izvuku nekakav zakljucak da su ti bagovi nesto nastalo samo od sebe i to su nazvali "padom tvorevine" i da Bog ni na koji nacin ni posredno ni posredno nema s tim veze. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Страдање невиних је једна од кључних нота романа Браћа Карамазови. Атеистима је то увек главна прича.

 

Међутим, Достојевски је на диван начин увео образложење смерног Аљоше, побожног искушеника. Један невини је страдао као Бог, што мења суштину тог питања.

 

Што се тиче биологије и настанка болести, извор тога је у самом почетку космоса, у законима по којима се крећемо. Међутим, шта ми знамо о првобитном космосу, оног из библијског стварања? Научно, вероватно ништа.

 

Знамо за наш космос који може бити секундарно постојање након свеопштег пада. Све болести и несреће које стижу из саме природе, можда су последице Адамовог пада, с почетком који знамо као Велики прасак. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Programer je kriv sto nije napravio savrsen program... s obzirom da se predstavlja kao ultra savrseno bice.

 

Није баш тако једноставна филозофија...

 

Рецимо да седнемо ја и ти, оћемо да направимо "вештачку интелигенцију" и направимо програм који супер ради, свестан је самог себе. И кажемо му - "ради шта хоћеш, само немој да петљаш по оперативном систему док не научиш како се користи". А он, као свако дете, несташан па крене да се игра и поквари ОС... И систем почне да прави грешке итд. То онда није проблем да ми нисмо направили "савршен програм", већ другачије питање.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Za Boga bi se moglo nesto slicno primjeniti. Ako su zakoni fizike i nacin kako svemir radi posljedica "pisano programa", onda Bog kao programer ima sigurno mogucnosti da popravlja bagove u tvorevini. Medutim mozemo da vidimo da se on ne cima previse oko toga, dopsuta da se stvari odvijaju svojim tokom.

 

Не цима се превише око тога...?

 

30b%20Vaskrsenje.jpg

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Програмер није крив ако његов програм после не ради због грешке у копирању, то је онда неки проблем са копирањем, а не са дизајном апликације.
 

To "kopiranje" je izuzetno važan deo programa (sastavni deo programa)  tako da.........

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvar je samo sto apologete nastoje da ovo izbjegnu, jer ako prihvate da u tvorevini od pocetka postoje bagovi onda donose moralni sud o Bogu koji je onda navodno ovakav i onakav. A posto Bog ne moze biti onakav i ovakav, nastoje da izvuku nekakav zakljucak da su ti bagovi nesto nastalo samo od sebe i to su nazvali "padom tvorevine" i da Bog ni na koji nacin ni posredno ni posredno nema s tim veze.

 

Bagovi nisu postojali u rajskom vrtu. Da je Adam napravio pravi izbor nebi ni u ostatku tvorevine. Inace posledice pada su mogle da postoje na samom pocetku. Sveti Jovan Damaskin se pitao sta ce Adamu polni organi. I onda je zakljucio posto je Bog video Adamov pad stvorio ga je takvog. Dakle posledica je nastupila pre izvrsene radnje. Tako je i sa padom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није баш тако једноставна филозофија...

 

Рецимо да седнемо ја и ти, оћемо да направимо "вештачку интелигенцију" и направимо програм који супер ради, свестан је самог себе. И кажемо му - "ради шта хоћеш, само немој да петљаш по оперативном систему док не научиш како се користи". А он, као свако дете, несташан па крене да се игра и поквари ОС... И систем почне да прави грешке итд. То онда није проблем да ми нисмо направили "савршен програм", већ другачије питање.

 

 

Родитељ не пушта непослушно дете да умре да би научило лекцију. Такође га не ставља у ситуацију у којој ће се лако играти са опасним стварима, па га после кажњава, већ опасне ствари огради и деци онемогући приступ. Родитељ који пусти дете да се игра са опасним стварима је крив за оно лоше што се детету деси као последица тога. Родитељи не кушају своју децу. Бог из библије* је јако чудан родитељ, најблаже речено. 

 

P. S.

 

Христос је сасвим друга прича.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...