Jump to content

Руска Црква рашчинила схиигумана Сергија који пориче пандемију корона вируса

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, sanja84 рече

@Zayron jesi ti baš neki veliki vernik ili...?

Ja sam neke vrste "beli monah" i misionar.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, sanja84 рече

nice... da je takvih više kod nas... i šta misionariš na forumu? ili smo ti se samo svideli, pa visiš ovde sa nama?

Misionarim kao klasični misionar za one koji žele upoznati hrišćanstvo i kao takav kulturno-prosvjetiteljski jer na svojoj FB grupi SlavLit Slavic liturgy predstavljam ljepotu istočne hrišćanske slovenske (i druge) tradicije zapadnjacima i ljepotu zapadne slovenske (i druge) liturgije i hrišćanske tradicije istočnjacima. Kao takav most izmedju Zapada i Istoka, to su ustvari bili i sv. Ćirilo i Metodije na Velikoj Moravi. 

https://www.facebook.com/groups/slavlit  

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, sanja84 рече

nice... da je takvih više kod nas... i šta misionariš na forumu? ili smo ti se samo svideli, pa visiš ovde sa nama?

Vi ste mi najbliža istočna hrišćanska tradicija o kojoj najviše znam, spaja nas zajednička istorija, jezik, kultura itd. Zato je logično što sam ovdje.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sanja84 Ovdje možeš vidjeti nešto od te moravske hrišćanske tradicije koja je neprekinuta od sv. Ćirila i Metodija i vrlo lijepa.

 

 

Ovdje možete pogledati i ostala slična videa (You Tube lista - 50 videa):

https://www.youtube.com/watch?v=a7iKX83UR-8&list=PLzvn0An9oFFn4aZLzrB3Nd7NtaE__yyWO

https://www.youtube.com/playlist?list=PLzvn0An9oFFn4aZLzrB3Nd7NtaE__yyWO

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Zayron рече

Misionarim kao klasični misionar za one koji žele upoznati hrišćanstvo i kao takav kulturno-prosvjetiteljski jer na svojoj FB grupi SlavLit Slavic liturgy predstavljam ljepotu istočne hrišćanske slovenske (i druge) tradicije zapadnjacima i ljepotu zapadne slovenske (i druge) liturgije i hrišćanske tradicije istočnjacima. Kao takav most izmedju Zapada i Istoka, to su ustvari bili i sv. Ćirilo i Metodije na Velikoj Moravi. 

https://www.facebook.com/groups/slavlit  

 

znam, zapratila sam te skoro, kad je izgledalo da ce ugasiti forum, negde si dao link.

 

пре 58 минута, Zayron рече

Vi ste mi najbliža istočna hrišćanska tradicija o kojoj najviše znam, spaja nas zajednička istorija, jezik, kultura itd. Zato je logično što sam ovdje.

A i zgotivio si nas... :)

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Zayron рече

@sanja84 Ovdje možeš vidjeti nešto od te moravske hrišćanske tradicije koja je neprekinuta od sv. Ćirila i Metodija i vrlo lijepa.

 

 

Ovdje možete pogledati i ostala slična videa (You tube lista - 50 videa):

https://www.youtube.com/watch?v=a7iKX83UR-8&list=PLzvn0An9oFFn4aZLzrB3Nd7NtaE__yyWO

https://www.youtube.com/playlist?list=PLzvn0An9oFFn4aZLzrB3Nd7NtaE__yyWO

 

 

 

ovo je samo lepša i hrišćanskija verzija ove pesme:

 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Zayron рече

 

Da, Poljaci su veliki panslavisti i slavjanofili: 

 

Ovo su naši Slovenci. MIslila sam da su više Česi panslavisti. jer Poljaci kao ne vole Ruse. Šta znam.... nauči čovek svašta...

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, sanja84 рече

Ovo su naši Slovenci. MIslila sam da su više Česi panslavisti. jer Poljaci kao ne vole Ruse. Šta znam.... nauči čovek svašta...

Znam da su Laibach, Slovenci ali to što pjevaju je preradjena poljska himna koja je služila i kao panslavistička i kao slovačka himna i kao"privremena himna SFRJ" i nažalost ostala "privremena" kao što je i SFRJ bila "privremena"  na to sam mislio. 

 

 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, sanja84 рече

Ovo su naši Slovenci. MIslila sam da su više Česi panslavisti. jer Poljaci kao ne vole Ruse. Šta znam.... nauči čovek svašta...

Da, Poljaci vole sve Slovene osim Rusa, Rusi vole sve Slovene osim Ukrajinaca, Srbi vole sve Slovene osim Hrvata, Makedonci vole sve Slovene osim Bugara itd. To je kod nas Slovena normalno. Panslavista - to znači da voli sve slovenske narode osim tog jednog ili dva što mu idi na živce ..... To se podrazumijeva. :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zayron рече

Znam da su Laibach, Slovenci ali to što pjevaju je preradjena poljska himna koja je služila i kao panslavistička i kao slovačka himna i kao"privremena himna SFRJ" i nažalost ostala "privremena" kao što je i SFRJ bila "privremena"  na to sam mislio.

Zaboravio si i SRJ---možda i Srbiju i CG. I to su nekad bile neke republike sa tom himnom... :)

  • Свиђа ми се 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, sanja84 рече

Zaboravio si i SRJ---možda i Srbiju i CG. I to su nekad bile neke republike sa tom himnom... :)

Nisam zaboravio, svejedno ni to nije dugo potraajalo, bilo sve privremeno kao i kod SFRJ i država i himna. Ovdje možete vidjeti kako to funkcioniše medju ostalim Slovenima, isto kao i kod Srba koji "ne moraju" Hrvate i Bugare, tako ni Česi "ne moraju" Poljake i Slovake itd.  Ili isto kao što Poljaci "ne moraju" Ruse i Ukrajince,  Ukrajinci "ne moraju" Ruse i Poljake a Rusi "ne moraju" Poljake i Ukrajince. To je sjeverni slovenski Bermudski trougao, imamo i južni a to u svim mogućim kombinacijama,  Bugari "ne moraju" Srbe i Makedonce, Makedonci "ne moraju" Srbe i Bugare, Srbi "ne moraju" Bugare i Hrvate, Hrvati "ne moraju" Srbe i Slovence, Bošnjaci "ne moraju" Srbe i Hrvate itd. 

WWW.ROZHLAS.CZ

V Polsku vzbudil pozornost český seriál Kosmo, který na podzim odvysílala Česká televize. Liberální média a sociální sítě...

Sloveni u svemiru - Slovane ve vesmírů - češki serial "Kosmo" 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...