Драгана Милошевић Написано Мај 9, 2020 Пријави Подели Написано Мај 9, 2020 Пошта Северне Македоније извинила се због пуштања у употребу поштанске марке с мапом Хрватске у границама квинслиншке нацистичке Независне Државе Хрватске из Другог светског рата, преноси портал Плусинфо. Због представљања погрешне карте Хрватске и других земаља у региону у целости се повлачи коришћење ове марке која је била одштампана у 6.000 примерака, наводи се у саопштењу Поште. "Извињавамо се због ненамерне грешке поготово што се промоција едиције поштанских марки Северне Македоније у ЕУ поклапа с Даном Европе. Циљ нам је био да се овом поштанском марком захвалимо Хрватској што за време њеног председавање ЕУ пружа велику подршку нашој земљи", закључује се у саопштењу Поште Северне Македоније. У међувремену је Министарство спољних послова Србије уручило отправнику послова Републике Северне Македоније у Србији протестну ноту поводом штампања и објављивања поштанске марке на којој се налази географска карта фашистичке Независне Државе Хрватске. Пошта Северне Македоније се извинила због карте НДХ, марка се повлачи WWW.RTS.RS Пошта Северне Македоније извинила се због пуштања у употребу поштанске марке с мапом Хрватске у границама квинслиншке нацистичке Независне Државе Хрватске из... Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји! Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Тражитељ Написано Мај 9, 2020 Пријави Подели Написано Мај 9, 2020 То на слици уопште није НДХ, него нешто много горе. На слици је НДХ + Бачка (са Новим Садом и Суботицом) + Санџак (само део који припада Србији) + Истра + Барања + Бока Которска + део Далмације који није био под НДХ. Не знам шта је горе, то што ниједан медиј у Србији (укључујући и РТС) и 90% Срба не виде да ово није НДХ него експанзионистичка мапа Републике Хрватске из 1990-их, или што наш "пријатељ" Северна Македонија поседује, па још и штампа те мапе. Ово не може бити грешка, грешка би било да је објављена застава СР Хрватске, или бар мапа НДХ са заставом НДХ. Стара пријатељства и ратна савезништва у оба рата се свакако памте (Хрватска и Северна Македонија), питање је само да ли ми знамо какве "пријатеље" имамо на својим границама или ћемо се опет изненадити неким новим геноцидом док мирно спавамо. Срндаћ је реаговао/ла на ово 1 Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука