Jump to content

Nespoznata ljudska tegoba - NEDOSTATAK GVOŽĐA


JESSY

Препоручена порука

Ja imam nisko gvozdje a primetio sam tek kad su me odbili da dam krv posto je hemoglobin bio nizak. Uzmem nekad neke tablete u apoteci, ali to samo privremeno pomogne i onda nivo gvozdja ponovo opadne. U zadnje vreme sam vise pospan nego inace, moze biti da je zbog gvozdja. Takodje su mi rekli da radim analizu krvi za helikobakteriju i da je povecan nivo, to bi kao mogao biti uzrok zasto gubim gvozdje. Pio antibiotike protiv heliko, ali stanje i dalje nije poboljsano u vezi gvozdja. 

Mozda bi mogli traziti da nam daju razresenje na junetinu tokom posta :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 42
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

@feeble Док не стигне та јунетина, знам сигурно да какао брзо помаже. Једна супена кашика дневно се пије, макар 3 недеље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Milica Bajic рече

@feeble Док не стигне та јунетина, знам сигурно да какао брзо помаже. Једна супена кашика дневно се пије, макар 3 недеље.

Hvala, nisam znao za to. Probacu obavezno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, feeble рече

hemoglobin bio nizak

hemoglobin nije isto sto i gvozdje...meni je hemoglobin skroz dobar, a gvozdje vec godinu dana ispod donje granice...

 

пре 1 сат, feeble рече

da radim analizu krvi za helikobakteriju

znaci, uopste ne mora imati veze sa gvozdjem...to je sad trenutno u modi da sve salju na test helikobakterije...tri puta mi je test bio negativan...

i generalno mislim da samo tablete nisu dovoljne...ili je potreban jako dug period uzimanja...

ja sam pre nekoliko godina primala injekcije gvozdja, ali onda se dobije problem hematoma i cvorica i bas je bolno...

najbolje je resenje primiti infuziju gvozdja...zato sto se gvozdje treba polako unositi u organizam...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U 100 grama kuvanog spanaća ima oko 3,6mg gvožđa, što je 20% preporučenog dnevnog unosa. Iako je ovo gvožđe biljnog porekla, pa se ne apsorbuje onoliko dobro koliko gvožđe životinjskog porekla, spanać je bogat vitaminom C koji poboljšava apsorpciju gvožđa.

izvor: 

MOJAMEDICINA.COM

Gvožđe u hrani – koja hrana je najbolji izvor gvožđa? Koje funkcije obavlja ovaj mineral...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жена која је имала стварно озбиљан проблем, после многих других испробаних ( лекови, семе коприве, цвекла...) напокон је решила проблем са какаом. Пије се тако што кашику какаа помешате са мало топле воде и шећера. Она не води рачуна у које доба дана, само је битно да се попије. 

Овде је битно да се не кува какао зато што је за ресорбцију гвожђа неопходан и витамин Ц, а он се губи на високој температури. 

Још је и бакар веома важан, а какао га има, тако да не може да омаши :) А и - већ виђено. 

Држим вам фигс. Знам какав је то проблем, после царског сам имала и ја, ужасно сам се осећала. Мени су тада преписали пар кутија Хеферол и било је ок после.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А, кад смо код симптома, убедљиво најгори ми је био кад ме ухвати несвестица ако нагло устанем. Ужаснуло ме то. Можда је то код мене било у комбинацији са мојим урођено ниским притиском, не знам, али баш је бзвзе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Milica Bajic рече

зато што је за ресорбцију гвожђа неопходан и витамин Ц, а

...зато је мој доктор инсистирао да чујем и упамтим, да СВАКО месо залијем лимуном.

Да кувана жуманца и свеже изблендану цвеклу, као и спанаћ - уврстим у што чешћу исхрану.

Касније ме и један пријатељ научио да једем свеж лист коприве.....

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, JESSY рече

hemoglobin nije isto sto i gvozdje...meni je hemoglobin skroz dobar, a gvozdje vec godinu dana ispod donje granice...

 

znaci, uopste ne mora imati veze sa gvozdjem...to je sad trenutno u modi da sve salju na test helikobakterije...tri puta mi je test bio negativan...

i generalno mislim da samo tablete nisu dovoljne...ili je potreban jako dug period uzimanja...

ja sam pre nekoliko godina primala injekcije gvozdja, ali onda se dobije problem hematoma i cvorica i bas je bolno...

najbolje je resenje primiti infuziju gvozdja...zato sto se gvozdje treba polako unositi u organizam...

Управо имам проблем недостатка гвожђа. Резултати хемоглобина ок, еритроцити ок.Лекар ми је рекао да је важно испитати узроке који су довели до недостатка. Један од  могућих узрочника могу бити хемороиди  као и  полипи и миоми на материци...они вуку много гвожђа (рекао лекар) и нагласио да је потребно испитивање, ко је је јако комликовано почев од заказивања што мене ужасно мрзи. Код лекара идем само кад морам. Дао ми је на рецепт 4 кутије Легофера од 150 мл. да попијем да попуним резерве па после нове године идем да ми каже шта све у приватној лабор. да урадим. Које све параметре из крви...напомену ми  неке беланчевине али отом потом видећу шта је тачно мислио после нове године. Симптоми  су били лагане вртоглавице, несигурност, тачније заношење при ходу као да сам пијана :smeh1: Избегавам пењање на мердевине, столице итд. Умор, несаница, исцрпљеност постоје али нисам сигурна колико су до гвожђа а колико до других фактора. Цедим цвеклу са јабуком и шаргарепом, уз цвеклу не треба витамин ц као пратећи јер је сама богата овим витамином. Једем коприву...пошлушаћу Милицу .... какао, једну кашику на дан у млакој води без кувања. Молим  Бога да ми ублажи тегобе  или открије на неки начин шта и како да узимам пијем , неким промислом да  дођем до решења.    

 

Да напоменем да  једно дуже време нисам јела месо које је веома битан  извор гвожђа. Не мора бити да је због тога мени ниско гвожђе али сам за сваки случај почела поново да га једем. Боља је ресорпција из месних него  из биљних производа.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И да, да ми је да пијем Б12 и Б6 и ако није сигуран да ли ми ови витамини фале....и то ћу да испитам. Б 6 је веома важан и његов недостатак може довести до можданог удара и ако су вам крвни притисам и липидни статус ок. 

Zajedno sa vitaminom B12 i folnom kiselinom, vitamin B6 kontroliše nivo homocisteina u krvi. Homocistein je aminokiselina čije su vrednosti u krvi povećane kod srčanih oboljenja. Vitamin B6 je potreban i za usvajanje vitamina B12, kao i za stvaranje crvenih krvnih ćelija.

Srčana oboljenja

Ustanovljeno je da ljudi koji ne unose dovoljno vitamina B6 putem ishrane imaju veći rizik za razvoj srčanih oboljenja. Povećan nivo homocisteina u krvi je povezan sa većim rizikom za nastanak i napredak srčanih oboljenja. Vitamin B6 može smanjiti homocistein u krvi.

Лекар ми је напоменуо да је имао више пацијената са можданим ударом услед недостатка витамина Б6 и притом ми је напоменуо да им је липидни статус и крвни притисак био сасвим ок. хаос по крвним судовима направи недостатак витамина Б6 , у вези са хомоцистеином. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Рапсоди

Зато ја пијем пиво. :)))

Izvor vitamina B
Pivo u sebi sadrži nekoliko vitamina iz B kompleksa (B1, B6, B2, B12). Vitamin B1 je poznat kao „anti-stres“ koji štiti imunološki sistem, dok vitamin B6 pomaže u proizvodnji serotonina, melatonina i norepinefrina koji utiču na nesanicu. Vitamin B2 deluje kao antioksidans i može sprečiti rano starenje i razvoj bolesti srca. Oni koji konzumiraju pivo imaju za 30% više vitamina B od onih koji ne piju pivo.

Извор

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...