Jump to content

Država "dučini nešto" ODLUČILA: Večeras počelo oduzimanje CarGo vozila

Оцени ову тему


Препоручена порука

Сад ме подсети та прича о бојкоту на један коментар с нета. Негде, не сећам се где, била реклама или тако нешто, за Крашове бајадере. И гомила коментара, наравно, позивају на бојкот: ”Како можете да једете усташке слаткише?!” А један ће: ”Море, бајадере бих јео и да их прави Павелић лично...”

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Juanito рече

Говорите у своје име, размажени Београђани! Ми Чачани смо за време агресије разбили Мек Доналдс и бојкотовали га док се није затворио пар месеци после бомбардовања. :tongue:

Ми смо га бојкотовали и пре бомбардовања и тако смо допринели да финансијски пипци НАТО солдатеске не сишу наше паре, макар у Крагујевцу! Затворили смо МекДоналдс у Крагујевцу јер смо гледали далекосежно!!!

(то и био је тачно преко пута Лабуда, који прави стварно добре а дупло јефтиније амбургере. Јбг, локација)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, RYLAH рече

Ах, веселе деведесете...

Размишљам бре нешто, ми смо одлични кад се узме у обзир кроз шта смо све прошли.

Једино ми никако није јасно како смо се опет упецали у пракитчно исту клопку за испирање мозга... Штавише, овај данас је тад био министар за испирање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Juanito рече

Размишљам бре нешто, ми смо одлични кад се узме у обзир кроз шта смо све прошли.

Једино ми никако није јасно како смо се опет упецали у пракитчно исту клопку за испирање мозга... Штавише, овај данас је тад био министар за испирање.

Ови што су дошли после били катастрофа, прошло 12 година и људи већ заборавили како је стварно било, него сад живе лоше и онда се са сетом сећају времена кад су били млади. Отприлике ко што се сви сећали комунизма као неког лепог периода јер су тад били млади, а не сећају се да ниси смео да причаш политичке вицеве по кафанама, критикујеш, волиш Русе, да се замераш било коме из Партије, итд.

  • Свиђа ми се 1

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Juanito рече

Размишљам бре нешто, ми смо одлични кад се узме у обзир кроз шта смо све прошли.

Једино ми никако није јасно како смо се опет упецали у пракитчно исту клопку за испирање мозга... Штавише, овај данас је тад био министар за испирање.

Novinarstvo je puklo skroz... i da zanemariš sve plaćenike u novinarstvu, ni oni koji nisu plaćenici, uopšte ne umeju da postave prava pitanja i analiziraju stvari (čast ekstremno retkim izuzecima).

Na primer, glavni talking point Zorane i taksista je da CarGo ne radi po zakonu i ne vidim da bilo koji novinar pita Zoranu: A zašto je zakonom propisano da je njihova delatnost nelegalna? Ako ne možeš lično da dođeš do nje, pošalješ mail sa par pitanja i lepo objaviš šta si pitao ministarku i šta ti je odgovoreno. Pa ponoviš isto to.

Novinarstvo se svelo na prenošenje nečijih izjava i saopštenja... i pljuvačinu umesto bilo kakve ozbiljne analize i kritike... uvodni tekst na ovoj temi je takođe samo prenošenje nečijih saopštenja...

I ide ta priča kako su nerežimski mediji kao nedostupni širim narodnim masama... ne samo što nisu u celosti (because internet), nego i da imaš 10 "opozicionih" medija sa nacionalnom frekvencijom to ništa ne bi promenilo jer bi imao neargumentovanu pljuvačinu sa jedne i sa druge strane i opet samo slepo verovanje onima koji su ti simpatičniji...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Na primer, glavni talking point Zorane i taksista je da CarGo ne radi po zakonu i ne vidim da bilo koji novinar pita Zoranu: A zašto je zakonom propisano da je njihova delatnost nelegalna? Ako ne možeš lično da dođeš do nje, pošalješ mail sa par pitanja i lepo objaviš šta si pitao ministarku i šta ti je odgovoreno. Pa ponoviš isto to.

Знаш шта ја мислим, а може бити да грешим...

Народ је у овом конкретном случају углавном против таксиста, макар декларативно, а подржава CarGo јер  је за таксисте ова власт која је донела закон и јер су таксисти такви какви су.

Али тај исти народ, чини ми се, има дубоко усађену идеју да држава баш и треба да прописује које су делатности легалне, а које нису, да штити старе делатности од савремених конкурената, да штити домаће од страног и тако даље и томе слично. Негде дубоко у народној свести се крије та идеја да држава просто мора да регулише ко сме да вози људе, које услове, поред основног техничког прегледа, мора да задовољава, колико превоз мора да кошта, јер ће у сурптоном да се деси нешто страшно. Зато новинари и не питају такве ствари. За тренутни српски менталитет је заправо логично да је CarGo нека врста нелегалног превоза. То се подразумева. Некако су незванични, користе некакву мамбо џамбо аппликацију. Знају ли они да возе, да ли су исправни, да ли су опасни? Како то све да знамо ако нам држава не гарантује својим сертификатом? Наравно, игнорисаћемо чињеницу да су многи таксити и одвратни и краду и возе пијани и пуше у полуисправним и прљавим колима и опасни су и агресивни, упркос томе што имају званичну лиценцу од државе, града или неког другог званичног органа. Психолошка логика је другачија од формалне.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Juanito рече

Знаш шта ја мислим, а може бити да грешим...

Народ је у овом конкретном случају углавном против таксиста, макар декларативно, а подржава CarGo јер  је за таксисте ова власт која је донела закон и јер су таксисти такви какви су.

Али тај исти народ, чини ми се, има дубоко усађену идеју да држава баш и треба да прописује које су делатности легалне, а које нису, да штити старе делатности од савремених конкурената, да штити домаће од страног и тако даље и томе слично. Негде дубоко у народној свести се крије та идеја да држава просто мора да регулише ко сме да вози људе, које услове, поред основног техничког прегледа, мора да задовољава, колико превоз мора да кошта, јер ће у сурптоном да се деси нешто страшно. Зато новинари и не питају такве ствари. За тренутни српски менталитет је заправо логично да је CarGo нека врста нелегалног превоза. То се подразумева. Некако су незванични, користе некакву мамбо џамбо аппликацију. Знају ли они да возе, да ли су исправни, да ли су опасни? Како то све да знамо ако нам држава не гарантује својим сертификатом? 

I to će večno tako i ostati ako mediji ostanu takvi kakvi su sada... (i ako Ustavni sud ostane kakav je sada jer i on bi mogao to da reši kada bi želeo da dosledno primeni članove 82. i 83. Ustava, ali za sad ne želi)

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, florenntina рече

Jedan od komentara na tekst “Ovaj iz CarGo da menja ime pod hitno!” ?

Неки дан чекам рочиште у Привредном суду, па се шеткам мало ходником и угледам таблу испред једне од судница на којој пише:"Прво основно јавно тужилаштво - ЦарГо и Александар Вучић". 

Пет минута буљим у таблу и немам појма зашто су и како су смјели Предсједника да туже и какве везе он има са овом причом, док се нисам досјетио о коме је ријеч :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad sam dobila izveštaj, vožnja od Karaburme do Botaničke bašte je koštala 336 din, cenim tako da je bilo i u povratku. Dakle tamo-vamo plus minus 700 din. Taksi bi me samo u jednom pravcu toliko koštao. 

Brzo stigne, ljubazan vozač i duplo jeftinije, molim lepo. Cargo rules!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...