Jump to content

Država VS Frilenseri

Оцени ову тему


Danijela

Препоручена порука

пре 1 сат, Владимир Бошковић рече

А што се тако пажљиво држава не бави дуговањима највећих пореских дужника, него се иживљава над људима који држе часове енглеског за 300 евра месечно? Реторичко је питање, наравно. Што каже Балашевић, верујем цењена главо да си ти учио право, ал брате ако ово прође, ако сиротињи стварно наплате 50.000е, шта  друго да пожелим сем да никад више не будем порески обвезник ове државе?

Nije sirotinja onaj koji zaradi 50 000€ .

Naravno porez moraju placati svi, u zavisnosti od zarade. I porez bi trebao biti progresivan, sto vise zaradis placas procentualno veci porez.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 65
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 6 часа, Bilbija рече

Dati im neku mogucnost odlozenog placanja na 5-6 godina tako da bi mogli da podmire svoje obaveze a da ih drzava ne ugusi sa kompletnom sumom .

I ne mislim da se tu radi o klincima koji povremeno zarade po neku stotinu evra vec ima likova koji su zaradjivali po 50 000€ godisnje.

Има свега. Могуће је да има и кам-девојака и ликова који глуме жене по чатовима за упознавање. Ја сам знао лика који је едитовао кућне видео снимке странцима, нпр. смањивао величину, секао делове, убацивао текст итд. и то је доживљавао као хонорар јер су биле ситне уплате.

Слажем се за ове што обрћу велике суме да нема шансе да нису упознати са правилима за порез.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Bilbija рече

Dati im neku mogucnost odlozenog placanja na 5-6 godina tako da bi mogli da podmire svoje obaveze a da ih drzava ne ugusi sa kompletnom sumom .

 

Ја сам се лично више пута опекао о немарност државних службеника и верујем да нисам једини. Кад се то деси, не можеш им ништа, јер си дужан држави, а проблем ти је направио неки конкретни Пера Перић из неког сектора.

Зато и мислим да ове ствари морају да иду паралелно. Ми смо тренутно у фази кад држава због свих тих "Пера Перића" жестоко брља. Не раде се ствари тако што он испред своје канцеларије на огласну таблу окачи обавештење са роком од 14 дана и сматра да си ти тиме обавештен. А уредбу да има право то да уради, донео непосредно раније. Не читамо сви Службени гласник у паници да ће неко да донесе неку одлуку битну по нас и да ћемо бити одговорни, а необавештени. Поготово не у ово време кад су службу наплате учинили екстремно ефикасном да ти зачас заплене имовину и продају стан, па се ти накнадно жали.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тек недавно су, на пример, забранили да се људима продају станови због немогућности наплате несразмерно мањих дуговања.

Неко дугује 500 дин за струју, тај дуг кад се прода приватним извршитељима и кад се сви уграде са својим трошковима, људима крену да плене имовину да би намирили 20.000 дин дуга. А како је неко уопште доспео у ту ситуацију да због 500 дин тако настрада, углавном је у питању сиротиња коју треба да истресеш из гаћа и да им комплетну старудију из куће распродаш да би намирио тих 20.000. Јер, све се још додатно продаје испод цене.

А у сарадњи са извршитељима делује и стамбена мафија, тзв. "лешинари", људи који се организовано распоређују на хитне продаје станова, имају спреман кеш у резерви само за то, организовано пропуштају све кругове лицитације док се не огласи продаја за 30% цене. Држава има више лица, Билбија, и она није од Бога дата, па се ми као неваспитан народ нашли у њој. Државу формирамо ми сами и заједно морамо да растемо и она је одраз нас самих. Тај одраз се константно поправља и то је добро, али и даље није савршен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 20.1.2021. at 21:07, Bilbija рече

Nije sirotinja onaj koji zaradi 50 000€ .

Naravno porez moraju placati svi, u zavisnosti od zarade. I porez bi trebao biti progresivan, sto vise zaradis placas procentualno veci porez.

То је средња класа, а они који су радили за 300 (а таквих није мало) значи петољетка 10 сома па се ти снађи. Не знам шта да ти кажем, мени је просто жао тих људи. Мени да стигне решење од 10 сома, не постоји начин да бих то могао да платим сем да ми напакују неки репрограм да будем роб. Ма важи. Тако су нас Турци злостављали док смо ми ћутали, а онда кад је било доста зулума устао је народ да се бори за егзистенцију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

  • Свиђа ми се 1

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Danijela рече

 

Stvar je potpuno jasna, zakon postoji od 2003 godine, poreska stopa je jasna, obaveze ssu jasne. Jedini problem je sto jarani nece da placaju. Jednostavno..

ako im je porez prevelik neka menjaju mesto boravka ili zanimanje.

 

ovde se samo radi o tipovima koji su mislili da mogu preko PayPala i slicnih sistema da rade i naplacuju na crno. Inenadilo ih je to sto drzava zna za ssvaku transakciju na metu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bilbija рече

ovde se samo radi o tipovima koji su mislili da mogu preko PayPala i slicnih sistema da rade i naplacuju na crno. Inenadilo ih je to sto drzava zna za ssvaku transakciju na metu.

Ima i toga

пре 2 часа, Bilbija рече

Stvar je potpuno jasna, zakon postoji od 2003 godine, poreska stopa je jasna, obaveze ssu jasne. Jedini problem je sto jarani nece da placaju. Jednostavno..

ako im je porez prevelik neka menjaju mesto boravka ili zanimanje.

Ovo ti je cista glupostt.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, cloudking рече

Ima i toga

Ovo ti je cista glupostt.

Zbog cega glupost? Pisali ste nisu znali, u poreskoj sluzbi im nisu mogli objasniti, nije regulisano zakonom itd a na kraju ispaada da zakon postoji od 2001, sa izmenama iz 2003 god., znaci napisala ga je trenutna opozicija nakon oslobodjenja od diktatorskog rezima Slobodana Milosevica a pod dirigentskom palicom demokratske intelektualne elite. Napisali moderan zakon, odredili porreske stope, sve lepo razjasnili i sada jarani ne znaju sta treba da plate, kome i koliko ... ????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Bilbija рече

Zbog cega glupost? Pisali ste nisu znali, u poreskoj sluzbi im nisu mogli objasniti, nije regulisano zakonom itd a na kraju ispaada da zakon postoji od 2001, sa izmenama iz 2003 god., znaci napisala ga je trenutna opozicija nakon oslobodjenja od diktatorskog rezima Slobodana Milosevica a pod dirigentskom palicom demokratske intelektualne elite. Napisali moderan zakon, odredili porreske stope, sve lepo razjasnili i sada jarani ne znaju sta treba da plate, kome i koliko ... ????

Pročitaj ovo pa će ti sve biti mnogo jasnije:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, fsa рече

Vidim ja sta pise tamo, bio sam pitao, rekli su mi ovo ili ono. Pogledaj onaj video koji postavila @Danijela, onaj iz udruzenja tih frilensera sam kaze da zakon postoji od 2001. Nema tu sta da bude nejasno i da se pita poreska sluzba vec  se ide kod knjigovodje i on ti lepo obracuna obaveze prema drzavi ako ne znas sam da to uradis. Ako znas sam onda jos bolje, ne moras da placas knjigovodju.

Oni se vade na to kao pitali smo,  rekli su nam da nista ne placamo, namigivali su nam i slicno ... too su price za decu, taj posao obracun obaveza  prema drzavi rade knjigovodje i oduvek su to radili. Ako je velika firma imas svog knjigovodju ako je mala ili si sam, placas privatnu firmu koja se bavi knjigovodstvovmm da ti obracuna obaveze premaa drzavi ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
On 21/01/2021 at 1:53, Тражитељ рече

Има свега. Могуће је да има и кам-девојака и ликова који глуме жене по чатовима за упознавање. 

:smeh2: па како зараде? 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.1.2021. at 17:42, Bilbija рече

Oni se vade na to kao pitali smo,  rekli su nam da nista ne placamo, namigivali su nam i slicno ... too su price za decu

Билбија, нису приче за децу.

Моја кућа је тамо негде око 2010. добила налог за рушење са ступањем на снагу за две недеље, јер сам се пријавио за ону легализацију од 100 евра која је била објављена на ТВ. А службеник у општини ми рекао да се око тога уопште не узбуђујем, јер је пола града то добило и да ничија кућа неће бити рушена, него су у обавези то да пошаљу. И тако је и било. А по теби испада да је требало да ми сруше кућу и да исмеју моје приче о томе шта су ми рекли у општини.

Оваквих примера могу 10 да ти истресем из рукава, који су се мени лично десили. А можда сам укупно са државним службама имао контакте 15 пута.

Слажем се да треба градити систем. Али се то не чини на овакав начин: селективно и одмаздом.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...