Jump to content

Однос хришћанства према хомосексуалности

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

пре 2 часа, Avocado рече

Još uvek nisi naučio šta reč "kontekst" znači i kako se koristi?

evo, mozes da objasnis konkretno na to sto Panaret hoce da menja 'sistematizaciju greha' u skladu sa kontekstom tako da ne menjamo sustinu bluda (verovatno je imao u vidu i homo pricu).... :POPOcorn1: .. (sto je moja zamerka da ne moze to nikako da uskladi sa nekim kontekstom,... ma sta on ovim hteo da kaze....)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, Avocado рече
пре 23 часа, Bokisd рече

zaboravio si jednu pretpostavku ... da su homo dominantni i vecinski kao nesto prirodno ili po prirodi, onda bi nasa vrsta izumrela.... odjavljujem se, moram da idem da oderem jednog drugara u bililjar'... 0512_music

Da su svi teolozi, vrsta bi izumrla od gladi, žeđi i hladnoće, jer neko mora da bude i poljoprivrednik, rudar, zidar, itd... što ne znači da ima bilo šta loše ili neprirodno u teologiji... argument "X je loše jer bismo izumrli kada bi svi bili X" je prilično glup... tačnije, to bi bio super argument kada bi neko pričao da svi treba da budemo X (homoseksualci/teolozi) ali niko to ne priča.

Ali, opet si nesto zaboravio, .... ako kazes da je homo prirodno ili po prirodi stvar i ako je i hetero takodje po prirodi stvari sto je izjednjacavanje po prirodi .....i ako ta priroda moze kroz sex da obezbedi razmnozavanje i produzetak vrste i zivota,... onda na osnovu zajednicke premise da su i jedno i drugo po prirodi - koja je priroda da moze sebi da kroz razmnozavanje obezbedi produzetak vrste,....mozemo da izvedemo i pretpostavku da li i homo moze da obezbedi produzetak vrste kao sto moze hetero kao vecinski zastupljena... i na osnovu te pretpostavke jasno je da homo ne moze da obezbedi produzetak vrste ako bi bila vecinski zastupljeno i zbog toga i nije po prirodi.... vrlo jednostavno...:cheesy3:

Ono sto ti ne ide u korist jeste i to sto imam dobro pamcenje :D...ko slon neki :smeh1:   ... i secam se jedne tvoje price sa onim nasim bratom VSB kada si na njegovu konstataciju slicnu ovoj mojoj da homo ne moze da obezbedi produzetak vrste i da nije po prirodi, ... nisi to demantovao ovako nekim logickim nedoslednostima, nego si naveo kao argument da ako bi i svi postali monasi ne bi imali produzetak vrste..... i to je okey argument, ali je samo problemo' sto je monastvo stvar koja i nije po prirodi stvari, monastvo ustvari pokusava i da ne zivi po prirodi i zbog toga i ne moze da obezbedi razmnozavanje.... sto automatski stavlja i homo u poziciju da takodje ne moze da obezbedi razmnozavanje sto takodje nije po prirodi slicno kao sto i monastvo nije stvar koja je po prirodi i ne moze da obezbedi razmnozavanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sa tom vockom je problem, znas onu foru "lukavi Latini"... Uhvatio ateista da brani sodomite, koji su vernici, od nas verujucih, poturajuci "naucne" stavove, u odbrani sodomita... "Ne brinite, ja cu vas spasiti od njih, oni su bezobrazni"...

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Срђан К. рече

Sa tom vockom je problem, znas onu foru "lukavi Latini"... Uhvatio ateista da brani sodomite, koji su vernici, od nas verujucih, poturajuci "naucne" stavove, u odbrani sodomita... "Ne brinite, ja cu vas spasiti od njih, oni su bezobrazni"...

 

da, tako nekako.... bas smo neki zli vernici...  :flert::D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, dragisa рече

dok ne pogledam ceo dokumentarac... brate da li je tebi jasno o čemu ja pričam svo ovo vreme? potreban je snimak analnog seksa dva mužijaka među životinjama kao što imaš milion snimaka na kojekakvim pornhabovima analnog seksa dva čoveka.

ovaj kratki video je potpuno istovetan onome kada ker naskače na nogu. dakle potpuno se jano vidi da nema penetracije: u prvom delu snimka lav koji leži ima okrenutu zadnjicu prema kameri a ovaj mu prilazu sa leđa i napravi par pokreta. analni otvor donjeg lava je iznad kolena gornjeg lava. nema penetracije. to nije sex. to je ker na nozi, tabureu, kanarinac na kapi ...itd. u drugom delu kada se zamene, rep donjeg lava potpuno prekriva međunožje (anal). nema penetracije. to nije sex.

Pa da bi bilo penetracije i da vidis precizno trebali bi snimati kod tih zivotinja, ispod njih ili kako vec,sto je izuzetno tesko u divljini, zato moze da se utvrdi kasnije uzorkom koji se uzima iz anusa, sto naucnici i rade. Ne vidim drugacije, osim ako hoces snimak kao kod ljudi ali takvog snimka nema, a nema ni sexa kao kod ljudi. Postoje kao sto sam rekao naucni radovi koji to dobro dokumentuju kroz analizu obje zivotinje, ali tebe to ne zanima. Evo ako te zanima rad kod male spider monkey prvi put utvrdjeno :

Homosexual behavior is defined as genital contact or genital manipulation between same-sex individuals. In nonhuman primates, it may regulate social relationships by serving as a means of reconciliation, tension alleviation, or alliance formation. Grappling is a rare and complex behavior, which most frequently occurs between same-sex individuals of the genus Ateles and can include mutual manipulation of the genitalia. Here we report three cases of penile–anal intromission during grappling between wild male spider monkeys living in the natural protected area of Otoch Ma’ax Yetel Kooh, Mexico. In all the observed cases, the same adult male was the actor. To our knowledge, this is the first report of penile–anal intromission between males in any New World primate species.

 

4.jpg
DOI.ORG

Homosexual behavior is defined as genital contact or genital...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bokisd рече

Ali, opet si nesto zaboravio,

Nisam.

 

Пре сат времена, Bokisd рече

.... ako kazes da je homo prirodno ili po prirodi stvar i ako je i hetero takodje po prirodi stvari sto je izjednjacavanje po prirodi .....

Pojma nemam o čemu pričaš... ne kažem "po prirodi stvari", ne znam ni šta pod time podrazumevaš, verovatno neki platonistočki bullshit... 

 

Пре сат времена, Bokisd рече

i ako ta priroda moze kroz sex da obezbedi razmnozavanje i produzetak vrste i zivota,... onda na osnovu zajednicke premise da su i jedno i drugo po prirodi - koja je priroda da moze sebi da kroz razmnozavanje obezbedi produzetak vrste,....

Ne kažem ovo.

 

Пре сат времена, Bokisd рече

mozemo da izvedemo i pretpostavku da li i homo moze da obezbedi produzetak vrste kao sto moze hetero kao vecinski zastupljena...

Da, na osnovu gluposti koje si ti napisao može da se izvuče tako glupa pretpostavka... problem je što to nema veze sa mnom i onim što ja pišem.

 

Пре сат времена, Bokisd рече

Ono sto ti ne ide u korist jeste i to sto imam dobro pamcenje :D...ko slon neki :smeh1:   ... i secam se jedne tvoje price sa onim nasim bratom VSB kada si na njegovu konstataciju slicnu ovoj mojoj da homo ne moze da obezbedi produzetak vrste i da nije po prirodi, ... nisi to demantovao ovako nekim logickim nedoslednostima, nego si naveo kao argument da ako bi i svi postali monasi ne bi imali produzetak vrste..... i to je okey argument, ali je samo problemo' sto je monastvo stvar koja i nije po prirodi stvari, monastvo ustvari pokusava i da ne zivi po prirodi i zbog toga i ne moze da obezbedi razmnozavanje.... sto automatski stavlja i homo u poziciju da takodje ne moze da obezbedi razmnozavanje sto takodje nije po prirodi slicno kao sto i monastvo nije stvar koja je po prirodi i ne moze da obezbedi razmnozavanje.

Čekaj, ti si sad mrtav ladan rešio da "odgovoriš" ne na ono što sam napisao ovde nego na nešto što sam po tvom sećanju nekad napisao??? 

Šta nije u redu sa tobom?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Срђан К. рече

Sa tom vockom je problem, znas onu foru "lukavi Latini"... Uhvatio ateista da brani sodomite, koji su vernici, od nas verujucih, poturajuci "naucne" stavove, u odbrani sodomita... "Ne brinite, ja cu vas spasiti od njih, oni su bezobrazni"...

Pa ne pravim ja tu razlike kad treba odbraniti čoveka... mogu da branim i zatucane fundamentaliste sa predrasudama ako vas ko bude neopravdano dirao...  :)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Ronald рече

Pa da bi bilo penetracije i da vidis precizno trebali bi snimati kod tih zivotinja, ispod njih ili kako vec,sto je izuzetno tesko u divljini, zato moze da se utvrdi kasnije uzorkom koji se uzima iz anusa, sto naucnici i rade. Ne vidim drugacije

kako tebi kao poznavaocu nauke nisu poznate naučne metode? laboratorijsko ispitivanja životinja, posmatranja u zatočeništvu, praćenje u divljini, obeležavanje izabranih životinja, snimanje staništa, uzorkovanje slučajnim izborom..itd. u bilo kom slučaju da postoji homoseksualni penetrativni odnos kod životijna on bi bio dokumentovan. inače koliko je ova tvrdnja (da homoseksualnost postoji u prirodi kao nekakv vid greške (ili bilo koje drugo objašnjenje)) neutemljena pokazuje i to da ukoliko bi ona stvarno postojala tada bi ona bila primećena u svim vrstama životinja ravnomerno. da se razumemo ja tvrdim da ona ni ne postoji ali to što vi navodite kao zabeležena homoseksualna ponašanja ne momogu da postoje SAMO kod nekih retkih primera. ne može se reći da prirodna greška postoji kod Makakija domaćih ovnova i još po negde.

ukoliko postoji prirodna greška ona mora biti u svim vrstama zastupljena uz minorna statistička odstupanja i tek onda bi moglo da se diskutuje o nečemu budući da je i čovek deo prirode. dakle da rezimiram ovaj deo: dokumentovanje homoseksualnih pomašanja životinja je moguće ali takvih dokumentovanih slučajeva nema niti je ono kao eventualni mehanizam prirode primećen u svim ili barem većini vrsta prirode.

пре 32 минута, Ronald рече

osim ako hoces snimak kao kod ljudi ali takvog snimka nema, a nema ni sexa kao kod ljudi

odlično barem smo taj deo razjasnili: nema sexa kao kod ljudi, a ja ću te zamoliti da mi onda pošalješ ovaj naučni rad koji (koliko primećujem iz predgovora) tvrdi nešto suprotno, pošto nemam 35$ da bi kupio taj rad. budi ljubazan i ako možeš pošalji mi.

пре 36 минута, Ronald рече

Postoje kao sto sam rekao naucni radovi koji to dobro dokumentuju kroz analizu obje zivotinje, ali tebe to ne zanima

ok, ne postoji "sex kao kod ljudi" ali postoje naučni radovi koji to dobro dokumentuju. ajde da vidimo šta to oni dokumentuju. da ne bi pričao napamet opet ako možeš pošalji mi ga.

u međuvremenu dok ga ne pročitam primeti završnu rečenicu: To our knowledge, this is the first report of penile–anal intromission between males in any New World primate species.

 

  • Свиђа ми се 1

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Avocado рече

Nisam.

 

Pojma nemam o čemu pričaš... ne kažem "po prirodi stvari", ne znam ni šta pod time podrazumevaš, verovatno neki platonistočki bullshit... 

 

Ne kažem ovo.

 

Da, na osnovu gluposti koje si ti napisao može da se izvuče tako glupa pretpostavka... problem je što to nema veze sa mnom i onim što ja pišem.

 

Čekaj, ti si sad mrtav ladan rešio da "odgovoriš" ne na ono što sam napisao ovde nego na nešto što sam po tvom sećanju nekad napisao??? 

Šta nije u redu sa tobom?

Pa, bre Avocado sto se onda mesas u diskusiju ako ne znas kontekst stvari... ne_shvata .. i ako sam ja postavio osnovne postavke koje su po prirodi i nije po prirodi, onda u tom pravcu i ide diskusija i kontekst, ne mozes sad ti da pises nesto svoje sto nema veze sa tim kontekstom stvari i sve ovo sto mi zameras nema veze sa tim kontekstom i ono sto sam po secanju pomenuo je opet u kontekstu price po prirodi i nije po prirodi....  (5 puta pomenuo kontekst u jednoj recenici... vrh... :smeh1:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, dragisa рече

međuvremenu dok ga ne pročitam primeti završnu rečenicu: To our knowledge, this is the first report of penile–anal intromission between males in any New World primate species

Jeste to je prvi put zabiljezen slucaj kod new world primata u divljini, to su sitni primati, tamarin, majmuni pauci, kapucin itd. Ali postoje slucajevi i kod drugih primata. Pa i homosexualno ponasanje je dobro dokumentovano kod 500 vrsta, naucnici se mogu sloziti da je manje dobro dokumantovano kod 1500. Medjutim postoji izmedju milion i dva zivotinjskih vrsta, ali jednostavno naucnika je vrlo malo, em trebaju pare, em ih nema dovoljno da se bave sa toliko vrsta. Evo ga rad kod rezus majmuna, majumuni starog svijeta, odgojeni u labu/ zoo vrtu ne u divljini, gdje je takodje zabiljezen jedan male-male anal penetratuon odnos ali bez ejakulacije, sto se sa dogadja sa zenkama:

1.jpg
LINK.SPRINGER.COM

One pair of male rhesus monkeys reared in the laboratory with...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ronald рече

Jeste to je prvi put zabiljezen slucaj kod new world primata u divljini, to su sitni primati, tamarin, majmuni pauci, kapucin itd. Ali postoje slucajevi i kod drugih primata. Pa i homosexualno ponasanje je dobro dokumentovano kod 500 vrsta, naucnici se mogu sloziti da je manje dobro dokumantovano kod 1500. Medjutim postoji izmedju milion i dva zivotinjskih vrsta, ali jednostavno naucnika je vrlo malo, em trebaju pare, em ih nema dovoljno da se bave sa toliko vrsta.

dakle za dobro dokumentovane činjenice ustvari nema para a nema ni naučnika da se time bave...interesntno.

nego ajde mi pošalji rad da vidimo kako je to ovde dokumentovano.

  • Свиђа ми се 1

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, dragisa рече

ja ovo jedino mogu da shvatim u smislu da on razume učenje crkve ali ga lično ne prihvata. što samo po sebi može i nemora biti sporno ( i ja imam neka lična razmišljanja u kojima se ne slažem u potpunosti sa crkvenim (do duše) poretkom (ne i učenjem)). ali koliko smo kompetentni da zahtevamo izmenu učenja (ili poretka)?

Naravno da ne prihvata. Neki su prišli crkvi iskrenog srca, jer ih je privuklo Hristovo učenje, drugi se kriju iza crkve, treći su prišli iz pomodarstva....itd.

Svi smo grešni. Neko manje, neko više i licemerno je tražiti opravdanja za greh.

Jedno je ako čovek u svojoj slabosti pada u greh, ali se potom istinski pokaje, želi i moli Boga da mu pomogne da se greha oslobodi. Ali, kakva je to vera ako tvrdimo da verujemo u Hrista, a svesno se opredeljujemo za greh?  To nije vera, već laž i licemerstvo.

Izgleda se ovde ne želi osloboditi greha, već se taj greh propagira. Nigde javne pokajničke ispovesti, ovo je javna propaganda greha, a to je potpuno suprotno hrišćanstvu.

Oni koji vrše propagandu greha, uspeli su da podele društvo na "moderne" i "zatucane". I sve je više onih koji se klanjaju grehu, jer ako kažeš da to nije u redu, onda si zaostao.

Manipulatori upravo i igraju na tu kartu. Mentori zla su kroz Holivud odavno uspeli da ispromovišu svaku vrstu nakaradnosti i greha. U samom startu su to radili perfidno, u dozama, a kasnije otvoreno i agresivno. Kroz filmove i serije su promovisali ubijanje, krvoprolića, blud svake vrste, sakaćenja, izopačenosti, pohlepu, nasilje....Obični gradjani su svakodnevno zasipani takvim scenama, a sve sa ciljem da se naviknu, otupe i ne reaguju na takve stvari.

Setite se kako su kroz filmove i serije predstavljeni homoseksualci, uvek kao dobrice i bezazlene osobe, dok su ovi drugi predstavljeni kao nasilnici i zloće.

Osvrnimo se i na modne piste. Zadnjih decenija su forsirane mršave manekenke sa akcentom da poseduju "dečačku guzu".  A šta to fali ženskim oblinama? Da li su im odvratne, gade li se na njih?....Naravno da su im odbojne ženske obline, jer svi ti modni kreatori više vole dečačku guzu.

Mene, kao i većinu hetero populacije ne zanima šta rade pripadnici LGBT zajednice u njihovim sobama, krevetima, šumarcima...To je njihova intima. 

Ali me zabrinjava njihovo javno delovanje koje ide mnogo više koraka od onog što su tvrdili u samom početku. Odavno su prisutni u politici, medijima, zakonodavstvu...u svim sferama.

Brine me što su se na njihovoj meti našla deca predškolskog uzrasta. Odjednom su se  pojavile nekakve gej slikovnice. Forsiraju da se prihvate termini "roditelj 1 i roditelj 2" ili da se prihvati termin "treći pol", "neodredjen"...

Sve su to udari na porodicu, naciju, veru, tradiciju, celokupno društvo.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Orion рече

Ali me zabrinjava njihovo javno delovanje koje ide mnogo više koraka od onog što su tvrdili u samom početku. Odavno su prisutni u politici, medijima, zakonodavstvu...u svim sferama.

Pa da, najbolje da ne izlazimo iz soba.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Orion рече

Izgleda se ovde ne želi osloboditi greha, već se taj greh propagira. Nigde javne pokajničke ispovesti, ovo je javna propaganda greha, a to je potpuno suprotno hrišćanstvu.

Niko ovde ne propagira greh nego razobličavamo vaše bogohulne teze o homoseksualnosti kao grehu.

Zašto bogohulne? Zato što iz nespremnosti da se pokajete za svoju gordost i iz prezira koji osećate ma koliko ponavljali otrcanu fazu volim grešnika a ne i greh insistirate na nečemu što ne stoji, a kada ne možete ni sa čim da to potkrepite kreću napadi kako gejevi urušavaju crkvu...idi begaj

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...