Jump to content

Однос хришћанства према хомосексуалности

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

пре 21 минута, Bokisd рече

ne bre Zaki,.... nego lepo definisemo da je ta spravica bas tako napravljena da bas opet tako i tako' funkcionise (na primer da laje i tera lopove i nezeljene posetioce iz dvorista...:D) i onda je ona takva po prirodi stvari....i onda ako ne laje onda ima neka greska i nije funkcionalna i nije napravljena onako kako po prirodi stvari svaka funkcionise tj. da laje... :osmeh: .... razbires bratko moj sta ocu da kazem i samo to analogno preneses na hetero i homo pricu...

Ja sam na primjer imao ovakvog cuku. I čudio sam se kako nije sposoban naučiti najjednostavnije stvari, poslije sam pronašao o njima (njemački špic) da su to psi apsolutno nesposobni bilo kakve ozbiljnije dresure, previše su hiperaktivni i emocionalno nestabilni da bi se koncentrisali na bilo šta a služili su samo takozvanim "formanima" poštovnim kočijašima za uveseljavanje da nisu sami jer sve što su oni znali je trčkarati veselo oko poštanske kočije i tako praviti društvo svom gospodaru, poštanskom kočijašu - formanu i skraćivati mu vrijeme i razbijati dosadu i samoću tokom tih dugih putovanja. Dakle služili su kao formanski i cirkuski psi, pratnja cirkusima i romskim nomadima a njihov maksimum je bio uveseljavanje male djece. S perspektive policijskog vučjaka ili ovčarskog šarplaninca sasvim promašen, beskoristan pas. U biologiji se tome kaže genetska "vaijabilnost" ili "varijabilita" genetski uslovljenog ponašanja. :D 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bokisd рече

Kako bas lep pas.... :ok:

Lijep ali nažalost glup, i kod njih važi - duga dlaka, kratka pamet.  Najkorisniji je kao živa igračka za malu djecu.  :D 

 

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Срђан К. рече

Ako sodomija nije greh, sta je onda sa rukobludom ili masturbacijom? Tek onda to nije greh...

Onda ni blud nije greh, a onda ni preljuba nije greh...

Sta ti sve podrazumijevas pod sodomijom? Panaret i ja smo ovde jasno razdvojili monogamni homosexualni odnos( u kojem mora postojati jasan cilj, za koji bih se slozio da u pocetku, odnosno u duzem testu vremena ne treba dozvoliti popustanja kao sto imamo sa drugim, trecim crkvenim hetero brakom, za koji takodje trebamo strozije norme kako bi se izdvojio od onoga sto je Crkva kritikovala tokom vijekova kako bi se definisao hriscanski moralni okvir vezan za taj oblik zajednice) za koji mislimo da bi mogao dobiti odredjeni status u Crkvi u narednim decenijama od svega ostalog sto se kritikovalo u Svetom Pismu, a sto ne ukljucuje muzelostvo i ostale grijehove( iskkjucivo vezane za strasti) tog vremena koji su kritikovani i cesto gordo farisejski popljuvani jer su te ljude gurali na marginu i niko naucno ali ni emocionalno nije pokusao da razmislja do nedavno o njima. Narocito je problematicno kroz kontekst tog vremena posmatrati danasnji homosexualni odnos jer danas imamo zajednice koje su ozakonjene, dozvoljeno im je da usvajaju djecu i gdje oni imaju jasan cilj, slican hetero zajednici, podizanje djece, posvecenost, paznja i ljibav koju neki ljudi ne zele da vide jer uglavnom zatvaraju oci( i "iskljucuju mozak") jer im je tesko da se pomire sa tim. Danas postoje plemeniti, pa i hriscanski kratkorocni ciljevi( da ih tako nazovem, kao ono sto vodi krajnjem cilju) u homosexualnim zajednicama, nije jedini cilj sex i uzivanje u strastima kao sto im se na silu prepisuje. Danas djeca na primer usvojena i odgojena u lezbejskim zajednicama( posto su one testirane u duzem vremenskom periodu) imaju odlicne rezultate i u skoli i po pitanju emotivne stabilnosti. Nista od ovoga nije bilo kad se kritikovao homosexualni odnos vezan iskljucivo za sex, i robovanje strastima sto je grijeh podjednak i za hetero odnos.

Ne mozes porediti preljubu i homosexsualnu zajednicu Srki jer kod preljube imamo prevaru i laz iz koje nanosimo bol osobi sa kojom smo se pred Bogom zakleli na ljubav do smrti. Time raskidamo zajednicu u kojoj se izgradjujemo kao licnosti.

Sto se tice rukobluda, on je takodje daleko manji grijeh od preljube jer ne bi Gospod dozvolio raskid zajednice u slucaju preljube jer se radi o bolu koji mnogi ne mogu da podnesu.

Masturbaciju ili rukoblud takodje ne mozemo porediti sa homosexualnom zajednicom jer se kod masturbacije okrecemo sebi i uzivanju u strastima a pri cemu je iskljuceno ostvativanje nas ka licnosti. Takodje nije isto masturbirati jednom u petnest dana bez motivisanja porno sadrzajima ili mislenim sexualnim cinovima, i svaki dan sa svim tim pomagalima. Masturbacija takodje ima izuzetan znacaj za zdravlje za ljude koji nisu u braku ili ne mogu da nadju partnera.

Ako zelis da povezes masturbaciju sa onanisanjem itd., onda procitaj tekst avice Zorana i vidi koliko to nije tacno a ljudi pausalno uzimaju i povezuju sa rukobludom.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Bokisd рече

Kako bas lep pas.... :ok:

Ma spada u takozvanu vrstu "primitivnih plemena pasa", tamo spadaju na primjer i onaj japanski pas akita inu ili eskimski haski i slični. U poredjenju sa policijskim i vojnim psima su to "psi sa posebnim potrebama". Dok jednog takvog naučiš osnovne stvari za to isto vrijeme policijski dreser obuči komplet nekoliko turnusa vučjaka. Previše su rastreseni da bi se nečem naučili a traje im to dugo da se nauče i najjednostavnije stvari, za to isto vrijeme bi drugog nekog psa naučio vozit skateboard. To su ti u petoj grupi: :D 

Skupina 5: Špic i primitivni tip pasa
Odsjek 1: Nordijski psi za vuču saonica
Odsjek 2: Nordijski lovački psi
Odsjek 3: Nordijski psi čuvari
Odsjek 4: Europski špicevi
Odsjek 5: Azijski špicevi i srodne vrste
Odsjek 6: Osnovni tip
Odsjek 7: Primitivan tip - lovački psi
Odsjek 8: Primitivan tip - lovački psi tipa Ridgeback

ZIVOTINJE.PONDI.HR

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ronald рече

Sta ti sve podrazumijevas pod sodomijom? Panaret i ja smo ovde jasno razdvojili monogamni homosexualni odnos( u kojem mora postojati jasan cilj, za koji bih se slozio da u pocetku, odnosno u duzem testu vremena ne treba dozvoliti popustanja kao sto imamo sa drugim, trecim crkvenim hetero brakom, za koji takodje trebamo strozije norme kako bi se izdvojio od onoga sto je Crkva kritikovala tokom vijekova kako bi se definisao hriscanski moralni okvir vezan za taj oblik zajednice) za koji mislimo da bi mogao dobiti odredjeni status u Crkvi u narednim decenijama od svega ostalog sto se kritikovalo u Svetom Pismu, a sto ne ukljucuje muzelostvo i ostale grijehove( iskkjucivo vezane za sttasti) tog vremena koji su kritikovani i cesto gordo farisejski popljuvani jer su te ljude gurali na marginu i niko naucno ali ni emocionalno nije pokusao da razmislja do nedavno o njima. Narocito je problematicno kroz kontekst tog vremena posmatrati danasnji homosexualni odnos jer danas imamo zajednice koje su ozakonjene, dozvoljeno im je da usvajaju djecu i gdje oni imaju jasan cilj, slican hetero zajednici, podizanje djece, posvecenost, paznja i ljibav koju neki ljudi ne zele da vide jer uglavnom zatvaraju oci( i "iskljucuju mozak") jer im je tesko da se pomire sa tim. Danas postoje plemeniti, pa i hriscanski kratkorocni ciljevi( da ih tako nazovem, kao ono sto vodi krajnjem cilju) u homosexualnim zajednicama, nije jedini cilj sex i uzivanje u strastima kao sto im se na silu prepisuje. Danas djeca usvojena i odgojena u lezbejskim zajednicama imaju odlicne rezultate i u skoli i po pitanju emotivne stabionosti. Nista od ovoga nije bilo kad se kritikovao homosexualni odnos vezan iskljucivo za sex, sto je grijeh podjednak i za hetero odnos.

Ne mozes porediti preljubu i homosxsualnu zajednicu Srki jer kod preljube imamo prevaru i laz iz koje nanosimo bol osobi sa kojom smo se pred Bogom zakleli na ljubav do smrti. Time raskidamo zajednicu u kojoj se izgradjujemo kao licnosti.

Sto se tice rukobluda i to je manji grijeh od preljube jer ne bi Gospod dozvolio raskid zajednice u tom slucaju jer se radi o bolu koji mnogi ne mogu da podnesu.

Masturbaciju ili rukoblud takodje ne mozemo porediti sa homosexualnom zajednicom jer se kod masturbacije okrecemo sebi i uzivanju u strastima a pri cemu je iskljuceno ostvativanje nas ka licnosti.

Ako zelis da povezes masturbaciju sa onanisanjem itd., onda procitaj tekst avice Zorana i vidi koliko to nije tacno a ljudi pausalno uzimaju i povezuju sa rukonludom.

 

Brak se Ronald ne raskida osim u slucaju ako postoje stvari koje ugrozavaju samu svrhu crkvenog braka, kao preljuba, prelazak bracnog partnera u drugu veru, kada postoji medjusobna antipatija cak i neka mrznja i svadja u braku koja rusi ljubav i harmoniju u braku, ... tako da samo tu ima snishodjenja kod raskida braka i to do treceg, cetvrti brak ne postoji.

Drugo, kontekst vremena nije uslovio takav odnos crkve prema homo prici, nego je sam kontekst pisma da Bog ne odobrava tu homo pricu i ne znam kako to moze da se promeni, greh je greh, bilo preljuba, bilo blud, bilo homo prica.... jer, ima tamo kada kaze Isus ... ko pogleda sa pozudom zenu vec je ucinio preljubu u srcu svome.... i to su strasti i to je nesto kao deo nase pale prirode i treba da se borimo sa time, sta treba da kazemo da je i to nasa priroda i nema veze imamo snishodjenje i moze to za deset godina i da se promeni i crkva malo da se prilagodi..... i ako neko cini preljubu i blud i masturbacija i onda takav ne moze da se pricesti dok to ne ostavi..... i sta cemo onda sa homo pricom, kao to je po prirodi i ajd da im snishodimo i onda oni kao mogu da se pricescuju i da zadovoljavaju (svoju sramnu strast.... kako je definise ap.Pavle) jer je eto to kao neka priroda... dok mi hetero koji je neko u preljubi ili bludu, onda on ne moze da se pricescuje i mora da izdrzava epitimiju i pokajanje, pa ako je tako za hetero, onda tako i za homo,.... bato ako se uzdrzavas onda moze pricesce, ako ne, onda ne moze kao i za svaki drugi greh, pa, onda borba, padnes i ustanes, kao i svaka borba sa grehom, ..... jer inace dobijamo  skroz uvrnuto stanje, samo da bi se nekako opravdala homo prica.... tesko to moze u crkvi da funkcionise i nadam se da nece u buducnosti,.... osim ako ti neki extremni ekumenisti i liberalni teolozi i episkopi budu vecina u crkvi i promene predanja i ucenje otaca....ali, onda ce biti pitanje u kom tom tacno pravcu bi isla ta crkva....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Ronald рече

Sta ti sve podrazumijevas pod sodomijom? Panaret i ja smo ovde jasno razdvojili monogamni homosexualni odnos( u kojem mora postojati jasan cilj, za koji bih se slozio da u pocetku, odnosno u duzem testu vremena ne treba dozvoliti popustanja kao sto imamo sa drugim, trecim crkvenim hetero brakom, za koji takodje trebamo strozije norme kako bi se izdvojio od onoga sto je Crkva kritikovala tokom vijekova kako bi se definisao hriscanski moralni okvir vezan za taj oblik zajednice) za koji mislimo da bi mogao dobiti odredjeni status u Crkvi u narednim decenijama od svega ostalog sto se kritikovalo u Svetom Pismu, a sto ne ukljucuje muzelostvo i ostale grijehove( iskkjucivo vezane za strasti) tog vremena koji su kritikovani i cesto gordo farisejski popljuvani jer su te ljude gurali na marginu i niko naucno ali ni emocionalno nije pokusao da razmislja do nedavno o njima. Narocito je problematicno kroz kontekst tog vremena posmatrati danasnji homosexualni odnos jer danas imamo zajednice koje su ozakonjene, dozvoljeno im je da usvajaju djecu i gdje oni imaju jasan cilj, slican hetero zajednici, podizanje djece, posvecenost, paznja i ljibav koju neki ljudi ne zele da vide jer uglavnom zatvaraju oci( i "iskljucuju mozak") jer im je tesko da se pomire sa tim. Danas postoje plemeniti, pa i hriscanski kratkorocni ciljevi( da ih tako nazovem, kao ono sto vodi krajnjem cilju) u homosexualnim zajednicama, nije jedini cilj sex i uzivanje u strastima kao sto im se na silu prepisuje. Danas djeca na primer usvojena i odgojena u lezbejskim zajednicama( posto su one testirane u duzem vremenskom periodu) imaju odlicne rezultate i u skoli i po pitanju emotivne stabilnosti. Nista od ovoga nije bilo kad se kritikovao homosexualni odnos vezan iskljucivo za sex, i robovanje strastima sto je grijeh podjednak i za hetero odnos.

Ne mozes porediti preljubu i homosexsualnu zajednicu Srki jer kod preljube imamo prevaru i laz iz koje nanosimo bol osobi sa kojom smo se pred Bogom zakleli na ljubav do smrti. Time raskidamo zajednicu u kojoj se izgradjujemo kao licnosti.

Sto se tice rukobluda, on je takodje daleko manji grijeh od preljube jer ne bi Gospod dozvolio raskid zajednice u slucaju preljube jer se radi o bolu koji mnogi ne mogu da podnesu.

Masturbaciju ili rukoblud takodje ne mozemo porediti sa homosexualnom zajednicom jer se kod masturbacije okrecemo sebi i uzivanju u strastima a pri cemu je iskljuceno ostvativanje nas ka licnosti. Takodje nije isto masturbirati jednom u petnest dana bez motivisanja porno sadrzajima ili mislenim sexualnim cinovima, i svaki dan sa svim tim pomagalima. Masturbacija takodje ima izuzetan znacaj za zdravlje za ljude koji nisu u braku ili ne mogu da nadju partnera.

Ako zelis da povezes masturbaciju sa onanisanjem itd., onda procitaj tekst avice Zorana i vidi koliko to nije tacno a ljudi pausalno uzimaju i povezuju sa rukobludom.

 

Znaci, brak i sodomija, tj.homoseks nisu greh. Ja se taman ponadah da onanija nije greh, kad ono jeste, i to veci od sodomije.:(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Ronald рече

za koji mislimo da bi mogao dobiti odredjeni status u Crkvi u narednim decenijama

Неко је поменуо да би се тај обред који ће се етаблирати у цркви у догледно време могао звати обред братимљења...

Симпатично, лепо је што се људи припремају и размишљају...

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Ronald рече

Panaret i ja

Na ovoj temi mlatite praznu slamu. Zajron takođe!

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bez da vredjam ikoga... Djavo je vrlo perfidno nekim hriscanima ubacio misao da je to normalno i da nije greh...vrlo, vrlo perfidno... Kao, dvojica se vole i ako ne idu "s cveta na cvet" onda jr to ljubav i zajednica... Naravno, oni koji misle kao i Crkva kroz vekove dozivljavaju razna izrugivanja.

Niti jedan kanon kroz vekove, niti bilo koji svetitelj kroz vekove, niti igde Sv. Pismo ne govore ni kroz zapetu blagonaklono o sodomiji(Oci je tako nazivaju). Nema opravdanja... Zato ce to za Crkvu ostati uvek smrtni greh i oni koji prebivaju u njemu nemaju spasenja...

Pavle u istu ravan stavlja sve: i blud, i preljubu, i sodomiju, i onaniju... Nista od toga nijr zajednica, nista od toga Gospod nije blagoslovio... Dakle, greh je i smrt je...

Ko je citao tumacenje vladike Nikolaja o zeni preljubnici, setice se... Kada je Isus pisao po prasini, pisao je njihove grehe: onaj spava sa udatom zenom, ovaj je MUZELOZNIK...  A doveli su je Isusu da bude kamenovana... Dakle, prebivali su u smrtnom grehu, a trazili su neciju smrt...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bernard рече

Na ovoj temi mlatite praznu slamu. Zajron takođe!

Ne bih ja to baš tako nazvao. Legitimno je da se zalažu za određenu praksu koju vide kao dobru. Samo mislim da su pusti snovi da će Crkva ikad venčavati homoseksualne parove. To bi se protivilo dvohiljadugodišnjem učenju. Ja jesam za snishođenje prema homoseksualcima, ali nisam za to da Crvka menja svoj pogled na ljudsku seksualnost.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Desiderius Erasmus рече

 Ja jesam za snishođenje 

Samo ti njima snishodi confused1 pa ćeš videti doklen će da doguraš!

U svojoj knjizi DIO PIU BELLO DEL DIAVOLO Gabriele Amorth je napisao sledeće, pišem po sećanju - najslađe stranke satana su posrnuli hrišćani, on je tako pokvaren , zao, ohol i zloban da vara i svoje inicijirane sledbenike, a kamoli ove posrnule naivčine.

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Bernard рече

Samo ti njima snishodi confused1 pa ćeš videti doklen će da doguraš!

U svojoj knjizi DIO PIU BELLO DEL DIAVOLO Gabriele Amorth je napisao sledeće, pišem po sećanju - najslađe stranke satana su posrnuli hrišćani, on je tako pokvaren , zao, ohol i zloban da vara i svoje inicijirane sledbenike, a kamoli ove posrnule naivčine.

A, je l' imaš ti ondak neki bolji predlog šta raditi sa tim ljudima?

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...